Bekçilik Yazılı Sınav İçin İlköğretim Düzeyi MEB Soru Örnekleri – BekçiAlımı

Bekçilik Yazılı Sınav İçin İlköğretim Düzeyi MEB Soru Örnekleri

Çarşı ve Mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce kişinin gözü 20 Ekim tarihinde. 7 bin bekçi alımı için 2018 1. dönem bekçilik yazılı sınavı 20 Ekim 2018 tarihinde bekçilik sınav merkezi bulunan on ilde yapılacak. Bu sınava girmeye hak kazanan adayların duyurulması ve bekçilik sınav giriş belgelerinin açıklanma tarihi ise 11 Ekim 2018. 11 Ekim tarihinde kimlerin sınava girip giremeyeceği ve sınava hangi ilde gireceği MEB sitesinde duyurulacak. Geçtiğimi günlerde yaptığımız açıklamada bekçilik yazılı sınavının MEB tarafından hazırlanacağını ifade etmiştik. Merkezi olarak yapılacak olan sınava tüm adaylar aynı gün aynı saatte yani 20 Ekim 2018 saat 10’da girecekler. Çarşı ve mahalle bekçiliği başvurusunda bulunacak adaylar belli sınav aşamalarına tabii tutulurlar. 2019 yılı bekçi adayları yazılı sınav için beklemedeler. Bu konuda yazılı sınavın ne zaman yapılacağı ve nerede gireceğiniz Polis Akademisi duyurusu ile sizlere duyurulacak.

Yaklaşık 20 günlük bir hazırlık zamanı kalan bekçi adayları, farklı kaynak ve imkanlarla yazılı sınava hazırlanıyorlar. Bekçilik yazılısında sorulacak soruların ders, seviye ve adeti de belli:

 • Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20
 • Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15
 • Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15
 • Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15
 • Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15
 • Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20
  GENEL TOPLAM 100

Sınav sorularının MEB tarafından hazırlanacağını yukarıda ifade etmiştik. Bu makalemizde, MEB tarafından ilkokul düzeyinde yapılan örnek sınav sorularını paylaşacağız. Bu sorulara çalışarak, nasıl bir sınava gireceğinizi tahmin edebilirsiniz. PDF leri indirip çıktı alıp çalışabilirsiniz. Cevap anahtarları kitapçık sonlarında mevcut.

Daha üst düzey sorular için Ortaöğretim Düzeyi Bekçilik Soruları yazımıza bakabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

14 Soru Cevaplandı

 1. Admin Sayfa acılmıyor bi sıkıntımı var acaba

 2. Tavsiye ettiğiniz uygulamayı yaklaşık 4 ay önce 17.90 tl verip indirdim ama şimdi kullanamıyorum ne sorular var nede uygulama

 3. Uygulamanızı indirdim 30 gün geçmeden uygulamaya giremiyorum sorum bildiriyorum geri dönen yoktur . Google playdan giriyorum uygulama yok diyor bu nasil sey anlamadm.

 4. İlkögretim düzeyi derken hangi siniflar belirtilmiştir. ? Buada sadece 5. sınıfa kadar olanlar var. 6-7-8 dahil olmuyor mu

 5. Admin yukarda sorularin linki atmisin ama o sorular bir kolejle alakali bekcilikle ne alaksi var yani sorular bu tarzdami olacakmis bilgi verirmisin aceba kaymagi nerden edindiniz birde sizle sahsi olarak nasil iletisime geceriz

 6. Admin hayat bilgisi ilköğretim düzeyi 3.sinifa kadar ki sorular mi yoksa genel sorular gelebilir mi

 7. Ben 1 sene önce kemik kisti ameliyatı oldum kolumda dikiş izi var sorun olurmu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir