Bekçilik Yazılı Sınav İçin İlköğretim Düzeyi MEB Soru Örnekleri

Çarşı ve Mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce kişinin gözü 20 Ekim tarihinde. 7 bin bekçi alımı için 2018 1. dönem bekçilik yazılı sınavı 20 Ekim 2018 tarihinde bekçilik sınav merkezi bulunan on ilde yapılacak. Bu sınava girmeye hak kazanan adayların duyurulması ve bekçilik sınav giriş belgelerinin açıklanma tarihi ise 11 Ekim 2018. 11 Ekim tarihinde kimlerin sınava girip giremeyeceği ve sınava hangi ilde gireceği MEB sitesinde duyurulacak. Geçtiğimi günlerde yaptığımız açıklamada bekçilik yazılı sınavının MEB tarafından hazırlanacağını ifade etmiştik. Merkezi olarak yapılacak olan sınava tüm adaylar aynı gün aynı saatte yani 20 Ekim 2018 saat 10’da girecekler.

Yaklaşık 20 günlük bir hazırlık zamanı kalan bekçi adayları, farklı kaynak ve imkanlarla yazılı sınava hazırlanıyorlar. Bekçilik yazılısında sorulacak soruların ders, seviye ve adeti de belli:

  • Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20
  • Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15
  • Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15
  • Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15
  • Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15
  • Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20
    GENEL TOPLAM 100

Sınav sorularının MEB tarafından hazırlanacağını yukarıda ifade etmiştik. Bu makalemizde, MEB tarafından ilkokul düzeyinde yapılan örnek sınav sorularını paylaşacağız. Bu sorulara çalışarak, nasıl bir sınava gireceğinizi tahmin edebilirsiniz. PDF leri indirip çıktı alıp çalışabilirsiniz. Cevap anahtarları kitapçık sonlarında mevcut.

Daha üst düzey sorular için Ortaöğretim Düzeyi Bekçilik Soruları yazımıza bakabilirsiniz.

Bekçi adayları; bekçilik yazılı sınavı bitti. Asıl eleyici aşama olan sözlü mülakat sınavına hazır mısınız? Sözlü mülakat, kazananların belirleneceği aşama olacak; %50 başarı puanı verecek. Kazananla kazanmayanı sözlü mülakat aşaması belirleyecek. Sözlü mülakatlarda sorulan bine yakın soru ve cevap için mutlaka uygulamamızı inceleyin. Sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

12 yorum

  1. Admin yukarda sorularin linki atmisin ama o sorular bir kolejle alakali bekcilikle ne alaksi var yani sorular bu tarzdami olacakmis bilgi verirmisin aceba kaymagi nerden edindiniz birde sizle sahsi olarak nasil iletisime geceriz

  2. Uygulamanızı indirdim 30 gün geçmeden uygulamaya giremiyorum sorum bildiriyorum geri dönen yoktur . Google playdan giriyorum uygulama yok diyor bu nasil sey anlamadm.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*