Bekçilik Sınav Merkezleri – Yazılı Sınav Nerede Yapılacak?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce adayın merakla beklediği haber  geldi. 2018 1. dönem 7 bin bekçi alımı için yapılacak olan bekçilik yazılı sınavı hakkında tüm detaylar açıklandı. Adaylar, bekçilik yazılı sınavına 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00 da girecekler. Tüm adaylar aynı anda sınava alınacaklar. Bekçilik yazılı sonucu ise 7 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. 22 Ekim tarihinde ise sınavda çıkan soru ve cevapları adaylara açıklanacak. 11 Ekim 2018 tarihinde ise kimlerin sınava girip giremeyeceği ve nerede sınava gireceği bilgilerinin yer alacağı sınav giriş duyurusu yapılacak.

Tüm bu süreçte, yazılı sınava girmek isteyen bekçi adayları bekçilik sınav merkezlerine gidecekler. Beçilik yazılı sınavı MEB bünyesinde 10 ilde uygulanacak. İşte o iller:

  • İstanbul,
  • İzmir,
  • Ankara,
  • Konya,
  • Çorum,
  • Sivas,
  • Gaziantep,
  • Elazığ,
  • Erzurum,
  • Batman

Tüm bekçi adayları, bu 10 ile dağıtılacak ve bu illerde belirtilen okulda 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00 da sınava alınacaklar. Adaylar sınav giriş belgelerini 11 Ekim 2018 tarihinden itibaren sorgulayabilecekler. Yani sınava girip giremeyeceğinizi, ön sağlık başvurusunda elenip elenmediğinizi bu tarihte öğrenceksiniz.

Hangi ilde sınava alınacağınız’da 11 Ekim de belli olacak. Muhtemelen en yakın illere adaylar dağıtılacak. Yoğunluk olursa uzak illere de dağıtım yapılabilir.

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 17 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

17
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Admin merhaba. 10 bin alım İçin şartlar sınavlar vs. Ne zaman açıklanacak? Teşekkürler

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

Sınava giriş belgesi almak için giriyorum fakat, Sınav yeri bilgisi diye bişey veriyor. Üzerine barkot resim gibi şeyler yok. Bu mudur sınava giriş belgesi?

Ugur
Ziyaretçi
Ugur

Admin benim programdaki sorular gitti sorulara gidiyorum boş birşey yok.. Admin 20 gün kaldı sorular yok

Burak bal
Ziyaretçi
Burak bal

Admin merhaba silahlı Özel güvenlik görevlisiyim bekçi alımlarında silahlı Özel güvenlik görevlilerinin araştırma neticesinde silahlı Özel güvenlik olduğu görüleceğinden daha avantajlı olduğunu Bi polis arkadaşımızdan öğrendim bilgin varmı konuyla ilgili teşekkürler

Mersinli
Ziyaretçi
Mersinli

adamın kardeşim sence 2018 yıl sonu 10.000 alım olur mu ?
alım olursa da Mersin dahil edilir mi?
gerçekten bu alımlara benim ve benim gibi insanların çok ihtiyacı var. 4 yıllık uni mezunuyum 89 doğumluyum çok ihtiyacımız var bu alımlara

Umut
Ziyaretçi
Umut

ben yazılı sınava gireceğim. farzedelimki bekçi oldum . ayrıca öğretmenliği de bekliyorum. onun ataması olursa durum nasıl ilerler. ben öğretmenliği secmek istiyorum ancak öğretmen olacağım kesin olmadığı için bu sınava mecbur girmeliyim. bekçilikten istifa mı etmem gerekiyor yoksa geçiş diye bir sey var mı?

Mehmet kaya
Ziyaretçi
Mehmet kaya

Doğuda lise diploması şartı var mı

Enes
Ziyaretçi
Enes

Slm yeni basvuru varmi tarihi ne zaman bide nerde basvuracaz tskler..

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Yolculuk.sikintisi olan arkadaslar var.kendi ilimizde sinava girme sansimiz yokmu