Bekçilik Sınav Merkezleri – Yazılı Sınav Nerede Yapılacak?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce adayın merakla beklediği haber  geldi. 2018 1. dönem 7 bin bekçi alımı için yapılacak olan bekçilik yazılı sınavı hakkında tüm detaylar açıklandı. Adaylar, bekçilik yazılı sınavına 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00 da girecekler. Tüm adaylar aynı anda sınava alınacaklar. Bekçilik yazılı sonucu ise 7 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. 22 Ekim tarihinde ise sınavda çıkan soru ve cevapları adaylara açıklanacak. 11 Ekim 2018 tarihinde ise kimlerin sınava girip giremeyeceği ve nerede sınava gireceği bilgilerinin yer alacağı sınav giriş duyurusu yapılacak.

Tüm bu süreçte, yazılı sınava girmek isteyen bekçi adayları bekçilik sınav merkezlerine gidecekler. Beçilik yazılı sınavı MEB bünyesinde 10 ilde uygulanacak. İşte o iller:

 • İstanbul,
 • İzmir,
 • Ankara,
 • Konya,
 • Çorum,
 • Sivas,
 • Gaziantep,
 • Elazığ,
 • Erzurum,
 • Batman

Tüm bekçi adayları, bu 10 ile dağıtılacak ve bu illerde belirtilen okulda 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00 da sınava alınacaklar. Adaylar sınav giriş belgelerini 11 Ekim 2018 tarihinden itibaren sorgulayabilecekler. Yani sınava girip giremeyeceğinizi, ön sağlık başvurusunda elenip elenmediğinizi bu tarihte öğrenceksiniz.

Hangi ilde sınava alınacağınız’da 11 Ekim de belli olacak. Muhtemelen en yakın illere adaylar dağıtılacak. Yoğunluk olursa uzak illere de dağıtım yapılabilir.

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Bekçi adayları; bekçilik yazılı sınavı bitti. Asıl eleyici aşama olan sözlü mülakat sınavına hazır mısınız? Sözlü mülakat, kazananların belirleneceği aşama olacak; %50 başarı puanı verecek. Kazananla kazanmayanı sözlü mülakat aşaması belirleyecek. Sözlü mülakatlarda sorulan bine yakın soru ve cevap için mutlaka uygulamamızı inceleyin. Sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

15 yorum

 1. Admin merhaba silahlı Özel güvenlik görevlisiyim bekçi alımlarında silahlı Özel güvenlik görevlilerinin araştırma neticesinde silahlı Özel güvenlik olduğu görüleceğinden daha avantajlı olduğunu Bi polis arkadaşımızdan öğrendim bilgin varmı konuyla ilgili teşekkürler

 2. adamın kardeşim sence 2018 yıl sonu 10.000 alım olur mu ?
  alım olursa da Mersin dahil edilir mi?
  gerçekten bu alımlara benim ve benim gibi insanların çok ihtiyacı var. 4 yıllık uni mezunuyum 89 doğumluyum çok ihtiyacımız var bu alımlara

 3. ben yazılı sınava gireceğim. farzedelimki bekçi oldum . ayrıca öğretmenliği de bekliyorum. onun ataması olursa durum nasıl ilerler. ben öğretmenliği secmek istiyorum ancak öğretmen olacağım kesin olmadığı için bu sınava mecbur girmeliyim. bekçilikten istifa mı etmem gerekiyor yoksa geçiş diye bir sey var mı?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*