Bekçilik Yazılı Sınav İçin Soru Örnekleri (Ortaokul Seviye)

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yaklaşık 77-80 bin genç, 7 binlik bekçi alımının ilk sürecini tamamladı. Şimdi top Polis Akademisi’nde. Polis Akademisi, yazılı sınava kimlerin girebileceğini, adayların hangi okulda saat kaçta bekçilik yazılısına alınacağını önümüzdeki haftalarda açıklayacak. Bekçilik sınavları hakkında detaylı bir yazı yazmıştık.(OKUYUN) Tüm Türkiye’de aynı gün ve aynı saatte bekçilik yazılı sınav uygulamasının yapılacağını düşünüyoruz.

Bekçilik yazılı sınav sorularını henüz kimin hazırlayacağı belli değil. Polis Akademisi’nin hazırlaması düşük ihtimal. Muhtemelen ÖSYM tarafından hazırlanacaktır. Yazılı hakkında belli başlı bilgiler şöyle:

  • 100 soruluk test olacak.
  • 5 şıklı olacak.
  • Yanlış doğruyu götürmeyecek( atmak serbest: ) )
  • 120 dakika sınav süresi olacak kanısındayım.
  • Hayat bilgisi, sosyal, türkçe, matematik, fen bilgisi ve genel kültür şekilde 6 kategoriden oluşacak.
  • Türkçe ve matematikten 30, diğerlerinden 10 ar soru olacak kanaatindeyim.
  • Hayat bilgisi 3. sınıf konusu. Bu dersten bile soru olacaksa, ilkokul 3 ten başlayıp lisans seviyesine kadar soru olabilir. Ağırlık orta son ve lise düzeyi olacak gibi duruyor.
  • Henüz hiç bekçilik sınavı yapılmadı. Daha önce il ve ilçelerde uyduruk birşeyler yapıldı, bu şekilde merkezi sınav ilk defa yapılacak.
  • Ne bizim mobil uygulamamızda, ne de basılı kitaplarda kesin sorular var bunu çalışın kazanın diye saçma birşey olamaz. Her türlü imkanı kullanıp çalışın, YouTube, web siteleri, ücretsiz uygulamalar, test kitapları, soru çözümlü kitaplar vs  hepsi faydanıza.
  • Bizim mobil uygulamamızda her seviyeden 150’den fazla 6 dersten çözümlü test(2 bin civarı çözümlü soru), geçmiş sözlü mülakatlarında çıkmış sorular ve cevapları, çıkabilecek sözlü mülakat soru ve cevapları, haberler mevcut. Sık sık yeni sorular, testler ve bilgiler ekleyerek büyütmeye devam ediyoruz.

Polis Akademisi, 2012’ye kadar alacağı lise mezunu polis adaylarını ÖSYM tarafından sınava sokuyordu. 120 sorudan oluşan PMYO yazılı sınavları, Polis Akademisi çatısında, PMYO polis öğrencisi seçimi için ve ÖSYM tarafından uygulanıyordu. PMYO yazılı sınav soru ve cevaplarını sizinle paylaşmıştık. (BURADA)

Bu yazımızda, ortaokul düzeyinde yazılı sınava çalışmanız için sınav ve çözümlerini içeren örnekleri size sunacağız. Çıktı alabilir ve kağıt üzerinden çözebilirsiniz. Liseye Geçiş örnek denemeleri, 8. sınıfa kadar olan dersleri kapsıyor. Matematik, Türkçe, Sosyal ve Fen konularını çözmenizi tavsiye ederim.

Cevap anahtarları:

Bekçilik Yazılı Sınav İçin Soru Örnekleri (Ortaokul Seviye)
1 (20%) 1 vote
Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımında 250 bine yakın rakibinizi geçmek, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 39 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 568 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

39
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Sezer
Ziyaretçi
Sezer

Soru tipleri nasıl olacak
Kaç test kaç klsik olması bekleniyor

fatıh
Ziyaretçi
fatıh

admın bey ben gecen sene nısan ayında fırar yuzunden uzman cavus luktan atıldım bekcılıge gırme sansım varmı

Ihsan karakaya
Ziyaretçi
Ihsan karakaya

Ücretli uygulamayı satın aldık oraya guncelleyin soruları iş satmak değil sorular güncel değil bu nasıl ücretli uygulama

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Merhaba admin ben açıköğretim lise son sınıf öğrencisiyim bencilliğe girebilirmiyim

Davut
Ziyaretçi
Davut

Kayıt nasıl yapabiliriz

Gülse
Ziyaretçi
Gülse

Bu alımda diyarbakıra bayan eleman olacakmı tahmini birde ikametkah şartı nasıl olacak izmir gibi çalışma amaçlı memleketinden bi seneliğine çıkanlara tekrar memleketlerinden basvuru yapabileceklermi belgeyle tabi ?

mert
Ziyaretçi
mert

admin nasıl nerden başvuru yapıyoruz ankara için sınav ve başvuru tarihi ne zaman

Alper
Ziyaretçi
Alper

Admin merhaba, bekçi alımını unuttular galiba hala bir açıklama yok 🙂 tahminin varmı ne zaman olacak yazılı sınav?

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Admin benim sag kolumda cocukluktan kalma cikik var ortaokuldayken doktora gittigimizde kemik gelisim yasimi tamamladiktan sonra ameliyatla cikiginnyerine oturtulacagi soylendi 30 yasimi onumuzdeki ay dolduruyorum bi son sansim sence elenmemek icin nasil bir yol izlemeliyim

Alaattin
Ziyaretçi
Alaattin

Admin bu bildirim etkinleştirme ayarı var mı bu uygulamada? Varsa Bekçi alımları için bunu nasıl etkinleştiricem ?

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Kesinlikle orta okul olmalı

Emrah
Ziyaretçi
Emrah

Admin 10 bin alimda bekçi alimda ortaokul mezunlarına yer verilecek mi ?

Baki
Ziyaretçi
Baki

Admin sagliktan gecip gecmedigim hakkinda bisey demediler nasil ogrencem onu

Alper
Ziyaretçi
Alper

Admin günaydın rüyamda fiziki parkurda haksız yere eleniyordum bunları kime şikayet edebiliriz? Biraz da gülelim 🙂

Serdar
Ziyaretçi
Serdar

Mrb admin cvp anahtarı telefondan iniyor ama denemeler inmiyor neden