Bekçilik Yazılı Sınav İçin Soru Örnekleri (Ortaokul Seviye) – BekçiAlımı

Bekçilik Yazılı Sınav İçin Soru Örnekleri (Ortaokul Seviye)

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yaklaşık 77-80 bin genç, 7 binlik bekçi alımının ilk sürecini tamamladı. Şimdi top Polis Akademisi’nde. Polis Akademisi, yazılı sınava kimlerin girebileceğini, adayların hangi okulda saat kaçta bekçilik yazılısına alınacağını önümüzdeki haftalarda açıklayacak. Bekçilik sınavları hakkında detaylı bir yazı yazmıştık.(OKUYUN) Tüm Türkiye’de aynı gün ve aynı saatte bekçilik yazılı sınav uygulamasının yapılacağını düşünüyoruz.

Bekçilik yazılı sınav sorularını henüz kimin hazırlayacağı belli değil. Polis Akademisi’nin hazırlaması düşük ihtimal. Muhtemelen ÖSYM tarafından hazırlanacaktır. Yazılı hakkında belli başlı bilgiler şöyle:

 • 100 soruluk test olacak.
 • 5 şıklı olacak.
 • Yanlış doğruyu götürmeyecek( atmak serbest: ) )
 • 120 dakika sınav süresi olacak kanısındayım.
 • Hayat bilgisi, sosyal, türkçe, matematik, fen bilgisi ve genel kültür şekilde 6 kategoriden oluşacak.
 • Türkçe ve matematikten 30, diğerlerinden 10 ar soru olacak kanaatindeyim.
 • Hayat bilgisi 3. sınıf konusu. Bu dersten bile soru olacaksa, ilkokul 3 ten başlayıp lisans seviyesine kadar soru olabilir. Ağırlık orta son ve lise düzeyi olacak gibi duruyor.
 • Henüz hiç bekçilik sınavı yapılmadı. Daha önce il ve ilçelerde uyduruk birşeyler yapıldı, bu şekilde merkezi sınav ilk defa yapılacak.
 • Ne bizim mobil uygulamamızda, ne de basılı kitaplarda kesin sorular var bunu çalışın kazanın diye saçma birşey olamaz. Her türlü imkanı kullanıp çalışın, YouTube, web siteleri, ücretsiz uygulamalar, test kitapları, soru çözümlü kitaplar vs  hepsi faydanıza.
 • Bizim mobil uygulamamızda her seviyeden 150’den fazla 6 dersten çözümlü test(2 bin civarı çözümlü soru), geçmiş sözlü mülakatlarında çıkmış sorular ve cevapları, çıkabilecek sözlü mülakat soru ve cevapları, haberler mevcut. Sık sık yeni sorular, testler ve bilgiler ekleyerek büyütmeye devam ediyoruz.

Polis Akademisi, 2012’ye kadar alacağı lise mezunu polis adaylarını ÖSYM tarafından sınava sokuyordu. 120 sorudan oluşan PMYO yazılı sınavları, Polis Akademisi çatısında, PMYO polis öğrencisi seçimi için ve ÖSYM tarafından uygulanıyordu. PMYO yazılı sınav soru ve cevaplarını sizinle paylaşmıştık. (BURADA)

Bu yazımızda, ortaokul düzeyinde yazılı sınava çalışmanız için sınav ve çözümlerini içeren örnekleri size sunacağız. Çıktı alabilir ve kağıt üzerinden çözebilirsiniz. Liseye Geçiş örnek denemeleri, 8. sınıfa kadar olan dersleri kapsıyor. Matematik, Türkçe, Sosyal ve Fen konularını çözmenizi tavsiye ederim.

Cevap anahtarları:

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

39 Soru Cevaplandı

 1. Admin ben pmyo amirlerine sordum ilk etap on sağlık muayenesiydi. Ikıncı etap sınav olmayacak!!! 2. Etap fiziki mülakat olacak tekrar söylüyorum 2. Etap fiziki mülakat olacak. 3. Etap sınav olacak…

 2. milletvekili ve ya başbakan olmak olmak için okuma yeterli ama bekçi veya polis olmak için sistem bizden albert einstein olmamızı istiyor ne saçma bir yönetim. yönetenler cahil yönetilenler dahi olmalı..

 3. Pdfler inmiyor hata mı var acaba

 4. Deneme 3cevabı nerde

 5. Mrb admin cvp anahtarı telefondan iniyor ama denemeler inmiyor neden

  • Dosya boyutları büyük, bu nedenle bazı mobil cihazlar açamıyor. Bilgisayardan açıp çıktı alabilirsiniz.

 6. Admin günaydın rüyamda fiziki parkurda haksız yere eleniyordum bunları kime şikayet edebiliriz? Biraz da gülelim 🙂

 7. Admin sagliktan gecip gecmedigim hakkinda bisey demediler nasil ogrencem onu

 8. Admin 10 bin alimda bekçi alimda ortaokul mezunlarına yer verilecek mi ?

 9. Kesinlikle orta okul olmalı

 10. Admin bu bildirim etkinleştirme ayarı var mı bu uygulamada? Varsa Bekçi alımları için bunu nasıl etkinleştiricem ?

 11. Admin benim sag kolumda cocukluktan kalma cikik var ortaokuldayken doktora gittigimizde kemik gelisim yasimi tamamladiktan sonra ameliyatla cikiginnyerine oturtulacagi soylendi 30 yasimi onumuzdeki ay dolduruyorum bi son sansim sence elenmemek icin nasil bir yol izlemeliyim

 12. Admin merhaba, bekçi alımını unuttular galiba hala bir açıklama yok 🙂 tahminin varmı ne zaman olacak yazılı sınav?

 13. admin nasıl nerden başvuru yapıyoruz ankara için sınav ve başvuru tarihi ne zaman

 14. Bu alımda diyarbakıra bayan eleman olacakmı tahmini birde ikametkah şartı nasıl olacak izmir gibi çalışma amaçlı memleketinden bi seneliğine çıkanlara tekrar memleketlerinden basvuru yapabileceklermi belgeyle tabi ?

 15. Kayıt nasıl yapabiliriz

 16. Merhaba admin ben açıköğretim lise son sınıf öğrencisiyim bencilliğe girebilirmiyim

 17. Ihsan karakaya

  Ücretli uygulamayı satın aldık oraya guncelleyin soruları iş satmak değil sorular güncel değil bu nasıl ücretli uygulama

 18. admın bey ben gecen sene nısan ayında fırar yuzunden uzman cavus luktan atıldım bekcılıge gırme sansım varmı

 19. Soru tipleri nasıl olacak
  Kaç test kaç klsik olması bekleniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir