Başvuru Belgeleri Nereye ve Ne Zaman Götürülecek?

2019 1. dönem ve 2. dönem bekçi alımı için ön internet başvuruları devam ediyor. Yüz bine yakın aday kendi memleketinde bekçi olabilmek için bekçilik başvurusunda bulunuyor. İnternet üzerinden ön başvurular 18 Mart 1 Nisan 2019 tarihleri arasında sürecek. Adaylar önce sınav ücretini yatıracak, daha sonra hangi ilana başvuracaksa sistem üzerinden ön başvuruda bulunacak. Bu aşamda mağdur olmamak için dikkat etmeniz gereken hususları sizlere anlattık. Ücreti yatırdınız, başvuruda bulundunuz. Şimdi ne olacak? Bekçilik başvuru evrakları nereye ve ne zaman götürülecek? Bunu açıklayacağız..

2019 bekçilik başvurusunda hata yaptım, ne yapacağım?

Yanlış dönem ilanına başvurduysanız şu an ne yapacağınız hususu belirsiz. Bu konuda yukarıda ifade ettiğimiz makalede dikkat çektik. Neler yapabileceğinizi anlattık..

Başvuru evraklarını nereye götüreceğim?

Ön internet başvuruları 1 Nisan 2019 da bitiyor. 10-20 gün sonra Polis Akademisi duyuru yapacak ve her adaya bireysel başvuru ve ön sağlık taraması için hangi polis okuluna ne zaman gitmesi gerektiğini açıklayacak. Bu duyuru internetten yapılacak. Yanlış başvuran, para yatırmayan, para yatırıp başvurmayan vb hatalı iş yapanlar bu ekranda sonuç göremeyecek. Evrak teslimi ve ön başvuru genelde kendi ilinizdeki polis okulunda olur ve hafta sonu da yapılabilir hafta içi de.

Başvuru belgelerini ne zaman götüreceğim?

Ön internet başvuruları 1 Nisan 2019 da bitiyor. 10-20 gün sonra Polis Akademisi duyuru yapacak ve her adaya bireysel başvuru ve ön sağlık taraması için hangi polis okuluna ne zaman gitmesi gerektiğini açıklayacak. Duyuru yapılıp 3 gün sonra gelin denebiliyor… Başvuru, ön sağlık taraması, yazılı, sözlü ve parkur sınavı takvimleri BELLİ DEĞİL. Polis Akademisi bir takvim ifade etmiyor; sürece göre uygulamaya koyuyor. Bu nedenle başvurular ne zaman alınır, ne zaman çağrılırız, sınava ne zaman gireriz vs konuları kesin değildir. Bu konuda genel bir takvim şablonu çizdik; okuyabilirsiniz.

Başvuru yaptım. Evraklar-belgeler  nelerdir?

2019 bekçilik başvuru evrakları şunlardır:

 • a. Sınav başvuru dilekçesi, 2019-EK-2-BAŞVURU-DİLEKÇESİ-4
 • b. T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport),
 • c. Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi)
 • d. Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge,(DETAY)
 • e. Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
 • f. Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,2019-bekcilik-5.madde-yonetmelik-dilekcesi
 • g. Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği,
 • h. Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
 • i. Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi,
 • j. Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,
 • k. Sağlık Bilgilendirme Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgilendirme Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenci adaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.) (Sağlık Bilgilendirme Formu müracaat yerleri açıklandığında internet ortamında yayınlanacaktır.) EK-3 SAĞLIK BİLGİ FORMU

Başvuru evraklarını nerede?

Yukarıda sitemizden indirebilirsiniz, e-devletten alabilirsiniz. Aynı zamanda duyuru ekranı açılınca Polis Akademisi sitesinde dilekçeler olacak oradan indirebilirsiniz ya da dilekçeler başvuracağınız okulda sizlere sunulacak.

Başvuruyu yaptım. Şimdi ne yapayım?

Evrakları tamamlayabilirsiniz, fiziki parkur için kondisyon-kilo ayarlaması yapabilirsiniz, kan tahlili yapıp sağlık sorununuz varsa düzeltmek için çalışabilirsiniz, yazılı sınava ve sözlü mülakata hazırlanabilirsiniz. Süreç hızlı işleyeceği için ve Polis Akademisi gece yarısı duyuru yapıp 2 gün sonra gelin diyebildiği için hazırlıklı olmanız faydanıza.

Bu makale ile alakalı toplam 452 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

452
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Durmus
Ziyaretçi
Durmus

Hafşf kekemeyim ön sağlıkta elenirmiyim

Kadir
Ziyaretçi
Kadir

Evrakları doldurmama yardımcı olurmusunuz

anıl
Ziyaretçi
anıl

2019/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ (81 İl için)
Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Giriş Belgesi ile birlikte belirtilen adrese gidip belgeleri orayamı teslim ediyoruz birde sınav başvuru dilekçesi nerde nasıl dolduruluyor

Rıza kaya
Ziyaretçi
Rıza kaya

Güvenlik araştırması ne zaman.yani sinav ücretini yatıran herkes evrak teslimi icin çağrılıyormu yoksa eleme basta yapılıyor mu?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Bilgilerinize ulaşılmamak ta dir kısa süre sonra tekrar deneyin diyor

osman
Ziyaretçi
osman

Bu kişiye ait sistemimiz de sınav giriş belgesi bulunmamaktadır.diyo admin

Rıdvan
Ziyaretçi
Rıdvan

Parkur Sınavlarında Nasıl Bir Yol İzleniyor. Neler yapılıyor ? Şınav Mekik vs gibi mi ? YOksa daha farklı mı ?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Sözlü sınavda ne gibi sorular soruyorlar?

Gökay
Ziyaretçi
Gökay

Başvuru yaptım nezaman açıklanır

Rüstem
Ziyaretçi
Rüstem

Ücreti yatırdık başvuruları yaptık. Bizi gerekli evraklarla çağırmalarını bekliyoruz doğru mudur? Bir de E- Devlet evrakları yeterli demişsiniz şartlarda aslı ve kopyaları diyor E- Devlet’ten alınan asıl mı oluyor yani açıklamayı biraz uzun tutarsanız herkes aydınlanmış olacak. Sağ olun şimdiden.

Mert
Ziyaretçi
Mert

Admin ben bu en başta yaptığımız internet başvurusunun çıktısını almadım siteyede giremiyorum barkodlu olanı bir sıkıntı olur mu

cenk
Ziyaretçi
cenk

Başvurular bitti mi uzatma süresi varmı acaba?

okan
Ziyaretçi
okan

ayrıca sınav calısma soruları verırsenız ıyı olur nasıl calıssacagız yazılı sınav ıcın ne onerırsın

okan
Ziyaretçi
okan

tesekkurler

okan
Ziyaretçi
okan

boy kılo eksık veya fazla oransa süre verilirmi