Bekçilik Evraklarını Nereye Teslim Edeceğim?
bekcilik evraklari teslim etme

Bekçilik Evraklarını Nereye Teslim Edeceğim?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adaylar için 8187 bin bekçi alımı süratle devam ediyor. Bekçilik Ön başvuruların alındığı bu günlerde, sitemize ve facebook sayfamıza sıklıkla sorulan soruların başında bekçilik başvuru evrakları nelerdir ve bu evrakları nereye teslim edeceğiz konusu gelmektedir. Bu yazımızda, bekçilik başvuru evraklarının neler olduğunu, bu evrakları nereden alacağınızı ve nereye teslim edeceğinizi açıklayacağız.

ÖN BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

2019 Bekçilik Başvuru Evrakları

Mahalle bekçisi olmak isteyen adaylardan, başvuruyu kabul eden ve süreci işleten Polis Akademisi’nin istediği evraklar aşağıdadır:

 1. Sınav başvuru dilekçesi,
 2. T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport),
 3. Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi)
 4. Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge,(DETAY)
 5. Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
 6. Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,
 7. Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği,
 8. Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
 9. Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi,
 10. Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,
 11. Sağlık Bilgilendirme Formu istenecektir.

Yukarıdaki belgelerden resmi olanların aslı elinizde yoksa e-devlet üzerinden alabilirsiniz. 6. madde çok soruluyor. Yapacağınız işlem şu: Beyaz bir kağıda “Benim ( ve eşimin) yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerim bulunmamaktadır.” yazıp imzalayıp vereceksiniz.

Bekçilik Başvuru Evraklarını Temin Etme

Yukarıda listede yer alan başvuru dilekçesi ve sağlık bilgilendirme formunu nereden bulacağız diye çok soru geliyor. Bu belgeleri, ön başvurular bittikten sonra, bizzat başvuru hakkı kazananları açıklayacak olan Polis Akademisi sitesinde sonuç sayfasında bulacaksınız. Şu an internette gezenler eski başvuru evrakları, onlar geçersizdir. Polis Akademisi belgeleri açıklayınca sitemizden payalaşacağız.

Bekçilik Evraklarını Teslim Etme

Peki evrakları hazırladık nereye teslim edeceğiz? Bunu da Polis Akademisi açıklayacak. İnternetten Ön başvuru bitince, Polis Akademisi sizi polis okullarına yönlendirecek. Hangi tarihte ve nerede bizzat başvuracağınızı açıklayacak. O tarihte giderken bu başvuru evraklarını da bizzat götürüp sürece dahil olacaksınız. Bundan sonra neler olacağını açıkladığımız Bekçilik Ön Başvuru Süreci yazımızı da okursanız hiçbir sorunuz kalmayacaktır.

İnternetten ön başvuruyu yaptım, şimdi ne yapacağım?

2 Nisan’dan sonra ön başvuru sonuçları açıklanınca hangi okula ne zaman gideceğiniz size söylenecek. Sonuçların açıklanma zamanı henüz belli değil,O sayfada başvuru ve sağlık formu da olacak onu da indirip dolduracak, evrakları tamamlayacak ve denilen zamanda denilen yerde olacaksınız. Bu süreçte, fiziki parkur, yazılı ve sözlü sınava çalışabilirsiniz.Yine de aklıma şu takıldı diyorsanız çekinmeden sorabilirsiniz. Tüm bu süreçte, önemli olayları bildirim olarak telefonlarınıza ücretsiz atıyoruz. Mutlaka bildirimlerimize de abone olun ya da uygulamamızı alıp haberdar olun.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
461 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kemal
Kemal

Fiziki parkur derken neler var icinde ?

Muhammed Kamacı
Muhammed Kamacı

Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları ? Bunda istenilen evrak nerden temin edinecek ?

Cemal
Cemal

Peki belirtmiş olduğunuz evrak listesini simdiden cikartmaya başlamak uygunmudur yani diploma ve fotokopisi terhis belgesi ve fotokopisi fotoraflar adli sicil kaydı arşivli olmasi gerekiyormus yani bu evrakları hemen hazirlamak gerekiyormu yoksa sinavlar bitince bizlere zaman vericekler mi hazirlamak icin parkur ve sinavlardaki basarili olup hak kazandıktan sonramı cikartmak uygun olucak… Saygılarımla

Emin
Emin

Daha önce uzman çavuş mülakatı na girdim başarılı oldum ama sağlık kurulunda elendim sınav kılavuzunda geçmişte personel alımına sağlıktan elenenlerin raporlarını başvuruda getirmeleri istenmiş benim elimde bir rapor yok temin etmem gerekirmi üroloji den geçmişte böbrek taşı düşürdüğum için elendim bekçilik için elenmeme neden olurmu

Resule
Resule

Saglık raporu almak ne kadar sürüyor 1 günde bitiyormu çalışanlar iş yerlerinden kaç gün izin almalı

Recep
Recep

Sınav dilekcesi nasıl yazılıcak bilgibiz varmı ?

Mustafa
Mustafa

Slm sınav tarihi basvuru bittikten sonramı açıklanacak ve nasıl haber dar olacağız tşk ederim..

İbrahim akdoğan
İbrahim akdoğan

Kolay gelsin ben lise 1de terkim ama 2 yıldır açık lisede okuyorum durumum aktif bekçi olabilirmiyim

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...