7 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı

2018 yılı 1. dönem 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı ön başvuruları 8-22 haziran tarihleri arasında internet ortamında yapılmıştı. Bu başvuru için ücret ödeyip e-devlet üzerinden başvuran adayların, ön başvuru sonuçları açıklandı. Bekçilik ön başvuru sonuçları ekranına Polis Akademisi üzerinden ulaşabilecek olan adaylar, aşağıdaki bilgilere erişebilirler:

  • Ön başvuru sonucu
  • Bireysel başvuru zamanı
  • Bireysel başvuru kurumu
  • Başvuru evrakları

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında internet üzerinden ön müracatta bulunan adaylar, şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri ve ön sağlık kontolünden geçirilecekleri başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen başvuru merkezinde ve tarihte adaylardan şahsen müracatları alınacak ve ön sağlık kontrolleri yapılacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların Başvuru Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

ADAY SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

EK-2 BAŞVURU DİLEKÇESİ

EK-3 SAĞLIK BİLGİ FORMU

Bekçi adayları, sonuç ekranlarında belirtilen zamanda ve yerde olmak zorundadırlar. İstenilen zamanda ve yerde bulunmayan adaylar başvuru haklarını kaybetmiş olurlar. Bireysel başvuruya gittiğinizde evrak teslimi, ön sağlık taraması ve bekçilik sınavları sizi bekliyor olacaktır. Bu konularda detaylı makaleleri sitemizde bulabilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 277 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

277
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
nagihan
Ziyaretçi
nagihan

Merhaba; Eşimin boyu 1.63 acaba sansımız var mı??

Fecri
Ziyaretçi
Fecri

Ön başvuru açıklandı mı ben sisteme giremiyorum

Uğur
Ziyaretçi
Uğur

Ön başvuru yaptım evrak teslimi nezaman bide ön başvuruda elenme ihtimali oluyormu

Fırat ocak
Ziyaretçi
Fırat ocak

Renk körlüğü olanlar ön sağlık testinden geçemiyor mu ?

volkan
Ziyaretçi
volkan

selaminaleykum askerden curuk alanlarda olabilirmi sol el serce parmak yok

Hakan dogan
Ziyaretçi
Hakan dogan

Şimdiden cevap için teşekkür ediyorum benim gözüm şartlara uygub değil bu ön sağlıkta önemi olurmu yani mülakatı filan geçince lazerle daha sonra çizdirsem sorun olur mu olumlu olmadığı takdirde çizdirmek istemiyorum ne yapabilirim

Admin
Ziyaretçi
Admin

On sağlıkta belirtmezseniz geçersiniz. On sağlıkta renk körlüğü testi yapılmakta ve çeşitli harfler okutulmaktadir. Bu aşamayı gecerseniz goz derecenizi kimse bilmez. Genel sağlığa kadar tedavi olursunuz.

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

BAŞVURU DİLEKÇESİ’nde …. müdürlüğüne yazan alana ne yazılacak ve bu dilekçe bilgisayar ortamında doldurulup çıktı mı alınacak?

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Ayrıca diğer yanıtlar için çok teşekkürler

Admin
Ziyaretçi
Admin

Polis Akademisi Başkanlığına. Bu formların bilmediginiz yerlerini bos bırakın. Evrak teslimine gittiğinizde size kalem ve bu formları dağıtacaklar. Onlar söyleyecek siz yazacaksınız.

Ismail
Ziyaretçi
Ismail

Admin listeye 3 kere baktim adimi soyadimi görmedim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Sa. Daha oncede yazmistim bu kisiye ait sinav giris belgesi bulunmamaktadir diyor bunun icin ben ankarayi aradim acmadilar fax da cektim donus yapmadilar dekontumda var elimde internetten basvrumda onaylandi demisti lise mezunuyum yasim 29 ben nerde hata yaptim yada benim niye sinav belgem cikmiyor en azinda bunun cevabini versinler

ONUR
Ziyaretçi
ONUR

SELAMUN ALEYKÜM
ADMİN DÖVME 10 CM LİK FONDATEN İLE KAPATSAK PROBLEM OLURMU SAĞ BİLEK TARAFINDA SİLDİRİYODUM AMA ZAMAN YETMEDİ

Rıdvan
Ziyaretçi
Rıdvan

Arkadaşlar Sarıyer Asm pomem den yeni çıktım jilet izi faça dövme olan arkadaşlar sıkıntı yapabiliyorlar sabıka kaydı ve parti üyeliği olanlardada sıkıntı yapabiliyorlar onun dışında yönetmeliğin 5. Dilekçe kısmını istemediler polis memurları baya yardımcı oluyor evraklar konusunda fotokopi falan çektirebiliyorsunuz orda yalnız biyometrik foto yu unutmayın şakın şimdiden herkes için hayırlısı olsun üstünüze rahat tişört ve şort giyebilirsiniz polis amiri orda öyle söyledi takım elbise giyip gelenlerde vardı gerek yok arkadaşlar sakallı olanlarda vardı sıkıntı olmadı ben kesmiştim

Şemsettin
Ziyaretçi
Şemsettin

Kpss sinav gunu sinav saatine mulakat tarihi vermisler 22.07.2018 saat 9.00 sinava mi gircez mülakata mi ?

Burak
Ziyaretçi
Burak

Merhaba admin on elemeyi gectim yalniz liseden alttan ders var ne yapabilirim kabul edilirmi o gun gitmek vakit kaybi mi olur bi yardimci olabilirmisin

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Evlendim ve oturduğumuz apartmanda krşı daireye taşındım soeun oluemu adresten aldırıyımmı muhtardan dzeltelimmi

İsmail1818
Ziyaretçi
İsmail1818

Ben askerden gelmeme 1 ay kala kap ameliyatı oldum kapakçık değişti raporum var yüzde 50 bi sorun olurmu acaba 7 yıldır özel güvenlik olarak çalısıyorum