7 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı
bekci on basvuru sonuclari

7 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı

2018 yılı 1. dönem 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı ön başvuruları 8-22 haziran tarihleri arasında internet ortamında yapılmıştı. Bu başvuru için ücret ödeyip e-devlet üzerinden başvuran adayların, ön başvuru sonuçları açıklandı. Bekçilik ön başvuru sonuçları ekranına Polis Akademisi üzerinden ulaşabilecek olan adaylar, aşağıdaki bilgilere erişebilirler:

  • Ön başvuru sonucu
  • Bireysel başvuru zamanı
  • Bireysel başvuru kurumu
  • Başvuru evrakları

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında internet üzerinden ön müracatta bulunan adaylar, şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri ve ön sağlık kontolünden geçirilecekleri başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen başvuru merkezinde ve tarihte adaylardan şahsen müracatları alınacak ve ön sağlık kontrolleri yapılacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların Başvuru Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

ADAY SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

EK-2 BAŞVURU DİLEKÇESİ

EK-3 SAĞLIK BİLGİ FORMU

Bekçi adayları, sonuç ekranlarında belirtilen zamanda ve yerde olmak zorundadırlar. İstenilen zamanda ve yerde bulunmayan adaylar başvuru haklarını kaybetmiş olurlar. Bireysel başvuruya gittiğinizde evrak teslimi, ön sağlık taraması ve bekçilik sınavları sizi bekliyor olacaktır. Bu konularda detaylı makaleleri sitemizde bulabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
277 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet
mehmet

09.07.2018 tarihinde sinavi olan adaylar ne yapacak peki ikametgah icin kaymakamlık kapali olacak hafta sonu pazarteside yetisemezler edevlet ten aldigimiz kabul görecekmi

Ibrahim
Ibrahim
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Selam admin ilk basvuru numarasi verilen o sey cikartilacakmi

Ismet
Ismet

Bireysel başvuruya gittiğimizde evraklar ve saglik kontrol edilecek dimi baska bi aşama olacak mi bireysel basvuruda

Arif
Arif

İKAMETGAH E DEVLET UZERINDE ALIDIGI ZAMAN OLUYORMU BAŞVURU EVRAKLARI ICERISINDE nüfus müdürlüğünde onaylı evrak yazmakta.

Burak
Burak

S.a
Evli olanlar icin istenen yazili beyani nerden temin ediyoruz birde dilekcede herhangi bir aiyasiye uye olmadigimiza dair belgeyi…. Yazili sinavda ogun icinde olacakmi yoksa farkli bi tarihtemi olacak

Nazım
Nazım
Cevaplandı:   Utku DEMİR

.evraklardaki tarihlere ayın kaçı olarak tarih atacağız bilgi berebilirmisiniz..

Ufuk
Ufuk

Iyi gunler ben kocaelinde oturuyom benim ki 7.13 de gu u ama bursaya cikmis bole bisey mumkunmu acaba

Halil Yıldız
Halil Yıldız

Bekçilik alımları için edevlet belge kabul edilmiyormu?
Sınavım pazartesi ve hafta sonu kapalı olacak kaymakamlık

Halil Yıldız
Halil Yıldız
Cevaplandı:   Halil Yıldız

Bekçilik alımlarında kabul edilmiyor bildiüim kadarıyla sınavım pazartesi nasıl olacak ya o belgeleri nasıl yetiştricem

Cafer
Cafer
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Kaydınızı yaptırın bayramın tadını çıkarın evrakla falan ugraşmayın dediniz cuma akşamı açıklayıp pazartesi ğünü evrak teslimime çağırıyorlar…Nasıl olacak bu iş şimdi

Burak
Burak

Evragi çıkti olarak mı alıp dolduracaz?

Emre
Emre

Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları
Nasıl temin edicez

Emre
Emre
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Nasıl yazıcaz işte ne diye

Volkan
Volkan
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Ustam neyi kendimiz yazacaz konu ne onu bir türlü anlamadım

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...