TYT Bitti. PMYO Süreci Başlıyor! – BekçiAlımı

TYT Bitti. PMYO Süreci Başlıyor!

Temel Yeterlilik Testi geçtiğimiz cumartesi günü yapıldı. TYT puanı ile adaylar üniversite hayali kurdukları gibi on binlerce gençte Polis Meslek Yüksekokulları için süreci takip ediyordu. TYT bitmesi ile birlikte 2018 PMYO başvurusu yapacak olan adayların süreci de başlamış oldu. Peki bu süreçte nasıl bir yol haritası adayları bekliyor? Bu makalemizde açıklama çalışacağız.

Daha önce yaptığımız haberlerde 2018 PMYO için 2500 kişilik kontenjan ayrıldığını duyurmuştuk.(DETAY) 2018 PMYO ön başvurusu yapabilmek için TYT puanı gerekmektedir. PMYO Baraj puanı TYT üzerinden istenecek ve adayların TYT’den PMYO baraj puanını geçmeleri beklenecektir. PMYO baraj puanını geçen tüm adaylar, PMYO sınavları için Polis okullarına davet edilecekler. Peki 2018 PMYO TYT baraj puanı kaç olacak? Bu husus henüz net değil. Çok yakın zamanda 2018 PMYO giriş yönetmeliğinin yayınlanması ile baraj puanının kaç olacağını öğreneceğiz. Bu konuda detaylı analizimizi yapmıştık. (OKUYUN)

TYT sonuçlarının 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacağı daha önce duyurulmuştu. Sonuçlar açıklandıktan sonra PMYO giriş yönetmeliği yayınalanacaktır ve hızlı bir şekilde PMYO sınavları başlayacaktır. Bu süreçte adaylar aşağıdaki adımları izleyerek 2018 PMYO polis alımı başvurusu yapacaklar:

1)TYT sonuçlarının açıklanması.

2)100 TL sınav ücretinin yatırılması

3)Polis Akademisi üzerinden ön başvurunun yapılması.

4)Ön başvuru sonuçlarının açıklanması

5)Başvuru evrakları (OKUYUN) ile adayların okullara gitmesi ve bireysel başvuru yapması.

6)Ön sağlık taraması ve fiziki parkur sınavının yapılması.

7)Başarılı adayların PMYO sözlü mülakatlara çağrılması.

8)Kazanan adayların 2018 PMYO intibak eğitimine davet ve okulların açılması.

Tüm bu süreçleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir