2018 PMYO Baraj Puanı Kaç Olur

2018 yılı Polis Meslek Yüksekokulu alımları Temel Yeterlilik Testi sonrası yapılacak. TYT sınavı 2 Haziran 2018 tarihinde lise son öğrencilerine ve lise mezunlarına uygulanacak. Bu sınavdan yeterli puanı alan adaylar, Polis Akademisi tarafından duyurusu çıkacak olan 2018 PMYO polis alımına başvuru hakkı kazanacaklar. Polis adaylarından bize gelen soruların en büyük çoğunluğu 2018 PMYO baraj puanının kaç olacağı oluşturuyor. Bu makalemizde pmyo baraj puanı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Soru: 2018 PMYO baraj puanı kaç olur?

ÖSYM Başkanlığı tarafından o yıl içinde yapılan Üniversite Giriş Sınavında; belirlenen puan türünden ya da türlerinden ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak. (2018 yılı içinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında TYT puan türünden 260,000 (iki yüz altmış) ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak.)

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocukları için, ÖSYM Başkanlığı tarafından o yıl içinde yapılan üniversiteye giriş sınavlarında; belirlenen puan türünden ya da türlerinden yüksekokullara girmek için yeterli asgari ham taban puanı almış olmak.

(2018 yılı içinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında TYT puan türünden yüksekokullara girmek için yeterli asgari 150,00 (yüz elli) ham taban puan almış olmak.)

Soru: Daha önceki yıllarda PMYO baraj puanı kaçtı?

Aşağıda yıl yıl sizlere belirtmek isteriz:

 • 2014: 250
 • 2015: 270
 • 2016: 270
 • 2017: 260

Görüldüğü üzere her sene aynı çerçeve içinde baraj puanı oluşmaktadır.

Soru: PMYO baraj puanı ham puan mı okul puanı dahil edilecek mi?

PMYO puanı olarak ham sına puanı baz alınır. 2018 PMYO baraj puanı da ham TYT puanı olarak açıklanacaktır.

Soru: 2018 PMYO başvuru sayısı kaç olur?

25 bin ile 35 bin arası lise son ve lise mezunu aday başvuru yapmaktadır.

Soru: PMYO baraj puanını alamasam da başvuramaz mıyım? Çok istiyorum.

Hayır başvuramazsınız.

Soru: TYT puanı için alan-bölüm farkı var mı?

Hayır herhangi bir alandan-bölümden baraj puanını almanız yeterlidir.

Soru: 2018 PMYO başvuruları ne zaman olacak?

2018 PMYO Başvuruları ne zaman olacak? makalemizden okuyabilirsiniz.

Soru: PMYO için TYT puanı çok önemli mi? 270 ile 350  arasında fark var mı?

Evet var. PMYO başarı puanı hesaplanırken başarı puanının %25’i alınıyor. Ne kadar yüksek puan alırsanız şansınız o kadar artar.

Soru: 2018 PMYO Başvuruları ne zaman olacak?

TYT sınavı sonuçları açıklandıktan sonra 1 ay içinde olacak.

Soru: 2018 PMYO başvurusunu nereden yapacağım?

Polis Akademisi sitesinden e-devlet bilgilerinizle yapacaksınız.

Polis Akademisi tarafından 2018 PMYO başvuru kılavuzunun yayınlanmasını bekliyoruz. Bu kılavuz ile aşağıdaki bilgiler açığa kavuşacaktır:

 • 2018 PMYO yaş şartı (muhtemelen 1 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular olacak.) PMYO Yaş Hesaplama Motoru ile durumunuza bakabilirsiniz.
 • 2018 PMYO TYT baraj puanı (260 ile 280 arası olacaktır.)
 • 2018 PMYO Parkuru ve parkur süreleri
 • 2018 PMYO kadın ve erkek kontenjanı ( 2250 erkek 250 kadın aday olabilir)
 • Sınav ücreti (100 TL olacaktır)
 • ve diğer şartlar..
 • EGM Sağlık şartı yönetmeliği A dilimine uygunluk

Bu süreçte, adayların sitemizi takip etmelerini  tavsiye ederiz. Konu hakkında bilgilendirici makaleleri sizlerle paylaşacağız. 2018 PMYO başvurularının 2018 Temmuz ayında başlayacağını söyleyebiliriz.

Soru: 2018 PMYO fiziki yeterlilik parkuru ne zaman açıklanır?

Polis Akademisi yakında 2018 kılavuzunu yayınlayınca belli olacak.

Aklınıza takılan soruları sorarken, aynı zamanda binlerce adaya polisliği kazandıran uygulamayı bedava kazanmak ister misiniz? Pmyo adayları 17 TL fiyatlı PMYO ve polis mülakatlarında çıkmış binlerce soruyu içeren soru bankası uygulamasını BEDAVA android cihazınıza alabilirsiniz. Binlerce mülakat sorusu cebinizde. Bedavaya dağıtıyoruz! TIKLAYIN

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2018'de alınacak binlerce polis arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

187 yorum

 1. Ben 4 yılık normal bir üniversite bitirdim atamam olmadı peki polis olmak için tekrardan mı sınava girecem yoksa polislik mülakat larini gecsem yeterli olurmu polis olmama yetermi

 2. Mrb admin puanım 261 tyt ile polislik kazanma şansım nedir denemeye değer mi
  Bi sorum daha olcak 260 gecen sayisi bu sene 350 bin kişi sizce basvuru sayisi kaç olur ?
  Teşekürler

 3. admin bey 269 ham 318 tyt yerleştirmem var( 2016 ortaöğretm kpss 7199) puanım var bana yardım edermisiniz yani baraj puanı 270 olsa katılamam demi yani başvuru yapamam ayrıca kilom 51 boyum165 tutar demi

 4. Merhaba ben 210. Aldim diger arkadaslarimda an yuksegi benim polis olma sansimiz yok mu puan ne zaman aciklanir napcaz lutfen yardimci olun fizigimiz acik sozlulugumuz hersey cok iyi tek baraj kaldi lutfen bu yil yardim edin polis olalaim zatten ortalama kotu galiba

 5. Merhaba admin sınav sonucum cok kötü pmyo başvurusu yapamam dimi ayrıca gazi cocuğuyum gazi cocukların ayrı bir kontenjanları var ama yinede tyt puanım cok kötü gazi cocuklarının alım puanı 140 düşermi?

 6. TYT puanı için alan-bölüm farkı var mı?

  Hayır herhangi bir alandan-bölümden baraj puanını almanız yeterlidir. Admin ben burayı anlamadım nasıl yani alan bölüm farkı derken tyt yazan yerin asagisindaki EA söz ham puanları dann birinimi almaliyiz.

 7. Ham tyt puanim 227 ham sözel puanim da 255 ben başvuru yapabilir miyim tyt mi olması gerekiyor illa yoksa eşit ağırlık sözel veya sayisal alandan baraj puanını geçersek başvurabiliyo muyuz?

 8. Merhaba admin.
  Eğer kpss ile bu yıl sonunda pöh alımı olursa lise mezunları ortaöğretim kpss ile pöh olabilir mi yani akademi lise mezunları için ortaöğretim kpss ister mi
  İsterse tahminen puan kaç olur ?
  Teşekkürler..

 9. Hocam, şimdi -barajı geçen herkesi mülakatlara çağırıyorlar değilmi ?
  -Bu sene sınavsız pöh alımı yapılırmı ?
  -Ortaöğretim kpss den pomem e gidiliyormu ?
  son olarak 🙂 -Sağlık kontrolünde çıplaklık kalktı diyorlar doğrumu ?

 10. Polis özel harekata girip ordan doğru normal polisliğe geçebilir miyim geçebilirsem nasıl olacak ve tytden pmyo barajını geçemezsem eğer nasıl polis olabilirim ayrıyetten ham puan yerine okul puanı eklenme ihtimali olabilir mi ? Teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*