2018’de Lise Mezunu 2500 PMYO Polis Öğrencisi Alınacak

2018 yılın Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) öğrenci alımı, içişleri bakanımız sayın Süleyman SOYLU’nun yaptığı açıklama ile kesinleşti. 2018 yılı yaz aylarında, 2500 PMYO öğrenci alımı toplamda 5 okula yapılacaktır. Bu alım süreci Temel Yeterlilik Testi (TYT) baraj puanı ile yapılacaktır. Konu hakkında tüm detayları bu makalemizde sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle içişleri bakanımız Süleyman SOYLU tarafından yapılan açıklamayı izleyelim:

“2018-2020 arasında Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim görmek üzere lise mezunu toplam 2500 öğrenci alımı içinde ilana çıkılacaktır.”

Bakan Bey’in dediği gibi 2018 yılı yaz aylarında 2500 PYMO öğrencisi alınacaktır. Bu kontenjanın 250’si bayan, 2250’si erkek adaylar için ayrılacaktır. PMYO başvurusu için TYT baraj puanını geçmek gerekecektir. Şimdi soru cevaplara geçelim:

2018 PMYO Başvurusu ne zaman?

TYT sonuçları açıklandıktan sonra yapılacak.

2018 PMYO başvurusu nereye yapılacak?

İnternet üzerinden Polis Akademisi sayfasından e-devlet bilgisi ile yapılacak.

2500 PMYO kontenjanı nasıl paylaştırılacak?

250 kadını, 2250 erkek öğrenci şeklinde olacaktır.

PMYO Başvuru ücreti var mı?

Evet 75 ya da 100 TL başvuru ücreti alınır.

2018 için PMYO yazılı sınavı olacak mı?

Hayır, PMYO adayları TYT ile başvurup, ön sağlık taraması, sözlü mülakat ve fiziki yeterlilik parkuru sınavına tabi tutulacaklardır. Konu hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir