16 Temmuz Pazartesi 2018
Ana Sayfa / Diğer Alımlar / 2018 PMYO Başvuru Evrakları

2018 PMYO Başvuru Evrakları

2018 yılı yaz aylarında yapılacak olan PMYO (Polis Meslek Yüksekokulu) polis adayı öğrenci alımı lise son ve lise mezunları tarafından merakla takip ediliyor. 2 yıl okuyarak polis yetiştiren bu okullara her sene 30 bin civarı genç giriş için başvuruyor. 2018 yılı için başvurusu alınacak PMYO okulları için hangi evrakların istendiğini bu yazımızda sizlere anlatacağız. TYT sınavına girip PMYO baraj puanını geçen adaylar internet üzerindenden e-devlet bilgileri ile başvuru yapacaklar. Başvurusu uygun olan adaylar, ön sağlık taraması, PMYO fiziki yeterlilik parkuru ve sözlü mülakatlar için belli gün ve belli bir zamanda polis okullarına çağrılacaklar.

Polis okulları genelde adayların ikamet ettikleri il sınırındaki POMEM ya da PMYO kurumları oluyor. İşte bu süreçte ön başvuru yapılacak. PMYO adayları önbaşvuru için istenilen evrakları tam ve eksiksiz olarak teslime etmekle yükümlüler. Teslim etmeyen ya da eksik-hatalı teslim edenler PMYO başvuru hakkını kaybederler.

Ön başvuru yapmadan sağlık taraması ve pmyo sınavları aşamasına geçemezsiniz. Peki 2018 yılı PMYO başvuru evrakları nelerdir. İşte tam listesi:

  • Nüfus cüzdanı
  • PMYO Başvuru dilekçesi(BURADA)
  • Pmyo sağlık bilgilendirme formu (BURADA)
  • Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı
  • Diploma veya bitirme belgesinin aslı veya arkalı önlü olmak üzere Kurumca onaylı örneği ile öğrenimi devam eden adaylar için son sınıfta bulunduğunu gösterir öğrenci belgesinin Kurumca onaylı örneği, ( Ayrıca lise son sınıfta öğrenim gören adaylar , “Başvuru Dilekçesi”” üzerinde bulunan “Öğrenim Bilgileri”” bölümünün ilgili kısımlarını doldurup öğrenim görmekte oldukları okulların yetkililerine onaylatacaklardır )
  • Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf
  • Kendisi ve evli ise eşinin sab ıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları,

Konu hakkında merak ettiğiniz her şeyi yorum bölümünde uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 0 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

İlginizi Çekebilir!

Uzman Erbaşlık Başvurularında Boy-Kilo Şartları Nelerdir?

2018 yılı ile birlikte Uzman Erbaş alım ilanı da geldi. Askerlik şartının olmadığı, eLojistik branşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir