Karşılıksız Burs Başvuruları – BekçiAlımı

Karşılıksız Burs Başvuruları

2020-2021 eğitim öğretim yılı yakında başlayacak. Özellikle virüs salgını dolayısıyla birçok öğrenci ve aile ekonomik olarak zor dönem geçiriyor. Karşılıksız burs veren vakıf, kurum ve kuruluşlar bu dönemde yardımlarına ve nakit para vermeye devam ediyor. Siz de aktif burs başvurusu olan bu kurum ve vakıflara şartlarınız tutuyorsa başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurular online olarak yapılmakta olup genelde bir ay sürmektedir. Aşağıda aktif burs veren karşılıksız yardımda bulunan güncel kurumları görebilirsiniz:

Aydın Doğan Vakfı Üstün Başarı Bursu: Aydın Doğan Vakfı, 25 yıla yakından başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de başarılı kız öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Aydın Doğan Vakfı Bursu’na başvurmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı başvuruları 01.09.2020 ile 09.10.2020 tarihleri arasında alınacaktır. Burs miktarı  1300TL dir. Eylül-Haziran arası 10 ay verilecektir. Kredi yurtlar kurumundan burs alsanız da başvuruda bulunabilirsiniz.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu: Cevdet İnci Eğitim Vakfı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için bursu başvuruları  başladı. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Ege Bölgesi’nde yer alan devlet üniversitelerinin lisans düzeyinde örgün eğitim programlarında okuyan öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı 2020-2021 için 400TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca Ekim-Haziran ayları arası 9 ay boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır.

ATEG Vakfı Burs Başvuruları Başladı: ATEG Vakfı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için burs başvuruları başladı. Teknik öğrenim kurumu veya en az dört yıl süreli tam zamanlı/örgün eğitim Lisans Bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı bu sene için 750TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca Ekim-Haziran ayları arası 9 ay boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvurusu Başladı: Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için burs başvuruları başladı. Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı bu sene için 450TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca 9 ay boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır.

ÇEV Burs Başvuruları Başladı: Çağdaş Eğitim Vakfı 2020-2021 nakit burs başvuruları başladı. Yurt içinde eğitim görev ve maddi olarak burs ihtiyacı olan öğrencilerin başvurabileceği ÇEV bursu, karşılıksız olarak verilmektedir. ÇEV bursu alacak öğrenciler başka kurum ve yerlerden de burs alabilirler.  Burs geri ödemeli bir burs statüsünde değildir ve öğretim yılı boyunca öğrencilere  nakit desteği sürmektedir.  Burs başvuruları bugün yani 15 Ağustos 2020 tarihinde başlamış olup son başvuru tarihi  30 Eylül 2020’dir.

Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Burs Başvurusu: Yazılım Test ve Kalite Derneği 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için burs başvuruları başladı. Üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünde veya önlisans düzeyindeki Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görmekte olup ve en az 1. sınıfı bitirmiş olan üniversite öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı bu sene için 450TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca Eylül-Haziran (10 ay) boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar mülakata çağrılacaktır.

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvurusu: Besni Eğitim Vakfı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için burs başvuruları başladı. Üniversitelerin 4 yıllık bir bölümünde okumayı hak kazanmış olmak veya okuyan üniversite öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı bu sene için 550TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca Ekim-Haziran ayları arası 9 ay boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır.

Darüşşafaka Eğitimde Fırsat Eşitliği Bursu: Darüşşafaka 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için Eğitimde Fırsat Eşitliği Bursu başvuruları  başladı. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde en az 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteye giriş hakkı kazanan öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı bu sene için 700TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca Ekim-Haziran ayları arası 9 ay boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır.

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu: Rüştü Akın Vakfı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için bursu başvuruları  başladı. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde en az 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteye giriş hakkı kazanan öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı bu sene için 280TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca Ekim-Haziran ayları arası 9 ay boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. Solmaz jorayeva

    Merhabalar ben Solmaz jorayeva bursa çok ihtiyacım var annem babam çalışmıyor 4senelik Gazı üniversitesini kazandım yardamda bulunursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir