Aydın Doğan Vakfı Üstün Başarı Bursu – BekçiAlımı

Aydın Doğan Vakfı Üstün Başarı Bursu

Aydın Doğan Vakfı, 25 yıla yakından başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de başarılı kız öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Aydın Doğan Vakfı Bursu’na başvurmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı başvuruları 01.09.2020 ile 09.10.2020 tarihleri arasında alınacaktır. Burs miktarı  1300TL dir. Eylül-Haziran arası 10 ay verilecektir. Kredi yurtlar kurumundan burs alsanız da başvuruda bulunabilirsiniz.

Burs Şartları

Aydın Doğan Vakfı bursuna başvurmanız için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Lisans seviyesinde kız öğrenci olmak
  • Tıp, mühendislik ve Hukuk fakültelerinden birini kazanmış olmak
  • Üniversite yerleştirme sınavında ilk 15.000 lik sıralamanın içinde olmak
  • Maddi zorluk yaşıyor olmak
  • Başvuru tarihinde 23 yaşını doldurmamış olmak,
  • Ara sınıflar için : Genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmamak,
  • Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak.

Başvuru Tarihi:

Aydın Doğan Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını Ağustos-Eylül ayı içerisinde alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir. Burs başvuruları her yıl  “01.09.2020 – 09.10.2020” tarihleri arasında kabul edilmektedir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 1300TL  aylık nakdi yardım yapmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

Aydın Doğan vakfı tarafından sağlanan tüm burs ve parasal imkanlara ve başvuru formunu e-bursum sistemi üzerinden yapabilirsiniz.  Başvuru olumlu olanlar mülakat için çağrılacak olup daha sonrasında burs başvuruları onaya alınacaktır. Bu süreç içerisinde e-posta ve telefon ile iletişim yolları kullanılacaktır.

https://e-bursum.com/ilan-temel-bilgiler?su=xIwCDHmpkCU%3D&sc=xgj8Sp2tkU8%3D

Başvuru Sonuçları

Aydın Doğan Vakfı’na burs başvurusu yaptıktan sonra mülakat aşamasını da geçerseniz bursu kazandığınızda sizinle telefon ve e-posta yolu ile iletişime geçilerek burs verme süreci başlatılacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir