Darüşşafaka Eğitimde Fırsat Eşitliği Bursu – BekçiAlımı

Darüşşafaka Eğitimde Fırsat Eşitliği Bursu

Darüşşafaka 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için Eğitimde Fırsat Eşitliği Bursu başvuruları  başladı. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde en az 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteye giriş hakkı kazanan öğrencilerine yönelik verilen burs geri ödemesizdir. Burs miktarı bu sene için 700TL olarak belirlenmiştir. Online olarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dönemi boyunca Ekim-Haziran ayları arası 9 ay boyunca nakit burs yardımı yapılacaktır.

Burs Başvuru Şartları

700 TL nakit bursu alabilmek için aşağıdaki şartları sağlıyor olmalısınız:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Anne, baba veya her ikisi de olmayan birey olmak,
  • Ekonomik durumu itibarıyla eğitimine devam etmek için gereken maddi (barınma, ulaşım, yemek, harçlık) koşulları karşılayamayacak olmak,
  • YKS sonucuna göre, yerleştirildiği puan türünde ilk yüzde 20’lik dilimde yer almak,
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde en az 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteye giriş hakkı kazanmak,(Vakıf üniversitelerinde sadece tam burslu(%100) yerleştirmeler dikkate alınacaktır.)
  • Ara sınıflar için genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak,
  • Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak,
  • Başvuru formunu doldurmak (2 adım sonra ulaşabilirsiniz) ve gerekli belgeleri sağlamak,
  • Diğer kurumlardan aldığı bursu varsa başvuru formunda belirtmek.

Burs Başvurusu

 ile 14.09.2020 tarihleri arasındadır. Herhangi bir yerden yardım ya da burs alsanız da başvuruda bulunabilirsiniz. Online burs başvuru formu ile ilgili sorun yaşadığınız takdirde mustafa.caylan@darussafaka.org adresine e-posta gönderebilirsiniz. Eğitimde Fırsat Eşitliği Yükseköğrenim Bursunu kazanan öğrencilerin listesi (TC kimlik numaranızın son 4 hanesi olacak şekilde) Ekim ayının başında Darüşşafaka Cemiyeti web sitesinden duyurulacaktır. E-maille olumlu/olumsuz geri dönüş yapılmayacaktır.
Başvuru formu ve diğer evraklar için BURAYA tıklayınız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir