Bekçilik Yedeklerde Kaçıncı Sıraya Gelir?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı için 2018 1. dönem 7 bin bekçi alım sonucu açıklandı. On binlerce ziyaretçimiz heyecanla Polis Akademisi ekranına baktılar ve üç tane sonuç gördüler:

  1. Sınava girdiğiniz ilde çarşı ve mahalle bekçiliği sınavını asil olarak kazandınız.
  2. Sınava girdiğiniz ilde çarşı ve mahalle bekçiliği sınavını yedek olarak kazandınız. Yedek aday numaranız.
  3. Sınavı kazanamadınız.

Bu sonuç ekranlarını gören bekçi adayları hemen sitemizden bize onlarca soru iletmeye başladılar. Bu sorulara genel ve açıklayıcı bir cevap vermek istedik. Asil olarak kazanan bekçi adaylarının  03 Aralık 2018 tarihinde planlandığı İl Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Gerekli evrakları alarak sürecin devamını asil adaylar sağlayacaklar.

Kazanan aday sonuç ekranı..

Asil adaylardan evrak işlerine gitmeyen, vaz geçen ya da başka atama ile gidip mesleği istemeyenlerin yerine yedek adaylar sırayla çağrılacaklar.  Yedekten çağrılacak adaylar ile İl Emniyet müdürlükleri ilgilenecek ve adaya ulaşacaklardır. 3. seçenek olan kazanamayan adaylar ise 10 bin bekçi alımı sürecine dahil olup tekrar şanslarını deneyebilirler.

Yedeklerde Sıra Kaçıncıya Gelir?

Arkadaşlar bu soru çok soruluyor. 50. yedek adayım bana sıra gelir mi, şansım var mı? Tarzı onlarca soru alıyoruz. Bunu bizim ya da herhangi birinin bilme şansı yok. Her il kendi listelerine sahip yani bir ilde 20 kişi yedek çağrılırken başka ilde 3 kişi yedek çağrılabilir. yedeklerde il il kaçıncı sıraya kadar aday çağrılacağı o ildeki asil kazanan bekçi adaylarının hareketlerine bağlı durumda. Bu nedenle birşey söylememiz imkansızdır. OKUYUN

Bekçilik Yedek Sıralaması

Bekçi adayları ilinde 100 kişi alınırken kendisinin 150. yedek olduğu tarzında sorular soruyor. Yedek sayısı normalden çok belirlendi. 70 sözlü mülakat puanını geçen herkes yedek listesine alınmış gibi duruyor. Sözlü mülakat puanım kaç? OKUYUN

Yedek adaylara 10 bin alımında öncelik var mı?

Hayır yedek alımı asil adayların elenmesine bağlı. Her alım kendi sürecini başlatır. Yani yedek adaylar öncelikli değiller. Bu nedenle işinize gücünüze devam edin, çağrılırsanız gidin. 10 bin bekçi alımına mutlaka başvurun.

Yedekler kaçıncı sıradan başlıyor?

İlinizde 100 kişi alınıyor. Siz 103. yedeksiniz. Önünüzde 3 yedek değil 103 yedek aday var demektir. Yedek listeleri de 1’den başlıyor. genelde %10-20 yedek aday çağrılma ihtimali var. Üstü yedek adaylar bu alımdan pek umutlu olmalısınlar.

Sonuçlara itiraz edebilir miyim?

Evet edebilirsiniz. OKUYUN

Bana sıra gelir mi?

Bu sorulara cevap vermiyoruz, bilme şansımız yok.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 299 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

299
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Batman
Ziyaretçi
Batman

Slm abi batmanda 125 alım var bende 34 yedek im batmanda şimdilik 83 kişi çağrılmış şimdilik beni cağıracam olasılığı var mı

Recep
Ziyaretçi
Recep

Trabzon 62. Yedek adyim.bana sira geldiginde aranmam mi lazimdi yoksa 7 ocakta surpriz mi olacak

KAMİL
Ziyaretçi
KAMİL

SORUŞTURMA İÇİN ARANDIM. SAĞLIK İÇİN BEKLİYORUM, DURUM NEY GÖSTERİYOR SİZCE ?

umit1905
Ziyaretçi
umit1905

kardeşim hangi il sağlığa daha yenimi çağrıyorlar

KAMİL
Ziyaretçi
KAMİL

MUŞ İLİ BEN YEDEK OLARAK ÇAĞIRILDIM

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Sonuclar ne zaman acıklanacak arkadaslar? Bilgisi olan varsa…

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Ankara bekcı yedek durumu nedir arkadaslar???

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Ankara yedek bekcı durumu nedir arkadaslar???

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

7ocakta egıtım baslayacak diye resmi yazısmalar var ve bugun 1ocak sonuclar hala yok…

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Acıklayıcı bir yorum yazmıyorsun adamın. Bilmem, bilemem, yorum yok….

Ugur
Ziyaretçi
Ugur

Kazananlar listesi ne zaman belli olacak

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Kim bilir belki yarın belkide yarından daha da yakın….

Ugur
Ziyaretçi
Ugur

Sonuçlar ne zaman belli olacak

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

70 ALIM 49 YEDEK SAĞLIK RAPORU EVRAKLAR TESLİM ETTİM ÇAĞRILIRMIYIM

CcCaptain
Ziyaretçi
CcCaptain

merhabalae istanbul’dan 391, yedek adayım sağlık raporu için çağırıldım. ve sağlık işlemlerimi sorunsuz hallettim ? acaba durum nedir ?

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

7 bin bekciye ek 3500 kontenjan ayrildigi söyleniyor yani bu durumla ilgili bilgi varmi hangi il ne kadar alim oldu . ankarada yasiyorum 150 kisi aliyordu 3500 un ne kadari eklenir eklendi vs illere gore kac kisiye yukseldi bilgi dogrumu duyum varmi.

Alirıza konya
Ziyaretçi
Alirıza konya

S.a arkadaslar konya da kontenjan artti mi bilgisi olan var mi ?? Yedeklerden cagrilan oldu mu . Ben yedek 81 deyim . Admin cagrilma durumum nedir . 10 gun oncede sorusturma icin geldiler eve ??

veli
Ziyaretçi
veli

bende ayın 14’nde soruşturma için arandım daha da dönüş sağlanmadı

Alirıza konya
Ziyaretçi
Alirıza konya

Veli sen de mi yedeklerdesin . Konyadan yedeklerden hic cagrilan oldu mu bilginiz var mi?ben konyadan yedek 50. yi cagirdiklarini duydum . Asli var midir.konya kontenjan artti mi

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

Hocam amasyada 100 alım var bende 29 yedeğim bizim çağırdılar hastaneden sağlık raporuna gönderdiler ve son aldığım habere göre 65. Yedeği çağırdılar benim akıbetim ne olur cevap verirseniz sevinirim

duman
Ziyaretçi
duman

85 alım var ben 40. yedeğim admin. 30. yedeğe kadar çağırmışlar gelme ihtimali var mıdır? Adıyaman

barış
Ziyaretçi
barış

30. yedeğe kadar aldığını nasıl öğrendin kardeşim