Bekçilik Yedeklerde Kaçıncı Sıraya Gelir?
yedeklerde sira

Bekçilik Yedeklerde Kaçıncı Sıraya Gelir?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı için 2018 1. dönem 7 bin bekçi alım sonucu açıklandı. On binlerce ziyaretçimiz heyecanla Polis Akademisi ekranına baktılar ve üç tane sonuç gördüler:

  1. Sınava girdiğiniz ilde çarşı ve mahalle bekçiliği sınavını asil olarak kazandınız.
  2. Sınava girdiğiniz ilde çarşı ve mahalle bekçiliği sınavını yedek olarak kazandınız. Yedek aday numaranız.
  3. Sınavı kazanamadınız.

Bu sonuç ekranlarını gören bekçi adayları hemen sitemizden bize onlarca soru iletmeye başladılar. Bu sorulara genel ve açıklayıcı bir cevap vermek istedik. Asil olarak kazanan bekçi adaylarının  03 Aralık 2018 tarihinde planlandığı İl Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Gerekli evrakları alarak sürecin devamını asil adaylar sağlayacaklar.

bekcilik sonuc ekrani
Kazanan aday sonuç ekranı..

Asil adaylardan evrak işlerine gitmeyen, vaz geçen ya da başka atama ile gidip mesleği istemeyenlerin yerine yedek adaylar sırayla çağrılacaklar.  Yedekten çağrılacak adaylar ile İl Emniyet müdürlükleri ilgilenecek ve adaya ulaşacaklardır. 3. seçenek olan kazanamayan adaylar ise 10 bin bekçi alımı sürecine dahil olup tekrar şanslarını deneyebilirler.

Yedeklerde Sıra Kaçıncıya Gelir?

Arkadaşlar bu soru çok soruluyor. 50. yedek adayım bana sıra gelir mi, şansım var mı? Tarzı onlarca soru alıyoruz. Bunu bizim ya da herhangi birinin bilme şansı yok. Her il kendi listelerine sahip yani bir ilde 20 kişi yedek çağrılırken başka ilde 3 kişi yedek çağrılabilir. yedeklerde il il kaçıncı sıraya kadar aday çağrılacağı o ildeki asil kazanan bekçi adaylarının hareketlerine bağlı durumda. Bu nedenle birşey söylememiz imkansızdır. OKUYUN

Bekçilik Yedek Sıralaması

Bekçi adayları ilinde 100 kişi alınırken kendisinin 150. yedek olduğu tarzında sorular soruyor. Yedek sayısı normalden çok belirlendi. 70 sözlü mülakat puanını geçen herkes yedek listesine alınmış gibi duruyor. Sözlü mülakat puanım kaç? OKUYUN

Yedek adaylara 10 bin alımında öncelik var mı?

Hayır yedek alımı asil adayların elenmesine bağlı. Her alım kendi sürecini başlatır. Yani yedek adaylar öncelikli değiller. Bu nedenle işinize gücünüze devam edin, çağrılırsanız gidin. 10 bin bekçi alımına mutlaka başvurun.

Yedekler kaçıncı sıradan başlıyor?

İlinizde 100 kişi alınıyor. Siz 103. yedeksiniz. Önünüzde 3 yedek değil 103 yedek aday var demektir. Yedek listeleri de 1’den başlıyor. genelde %10-20 yedek aday çağrılma ihtimali var. Üstü yedek adaylar bu alımdan pek umutlu olmalısınlar.

Sonuçlara itiraz edebilir miyim?

Evet edebilirsiniz. OKUYUN

Bana sıra gelir mi?

Bu sorulara cevap vermiyoruz, bilme şansımız yok.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
343 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bekci
Bekci

Sayin admin peki on bin alim daha olacak yedege kalanlar direk alinacak mi

Abdullah
Abdullah
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Admin sınav sonucuna baktım yetek diye bi şey yazmiyor

murat
murat

Peki admin yedekler ne kadar bekler yani çok uzun sürer mi

Enes
Enes

Admin sözlü mulakat sinav sonucu kac aldigimizi nasil ogrenicez?

fatih
fatih

Adminim Anlaşılmayan tek nokta Ankarada 150 asil olacak 150 de yedek neden 387 yedeğim ben bu yedek sıralaması genel de mi o anlaşılmadı birde yedeklere ilşkin sonuçlar açıklanack diyor orası kafa kurcaladı

Ahmet
Ahmet

Malatyada 4.yedekteyim.bana sira gelir mi

Metehan
Metehan

Hocam asil kazandımd sağlık işlemleri tahminen ne zaman başlar birde böbrek tşım var 3 tane 4mm boyutunda elenirmiyim birde lazerle kırdırtsam taşımı ameliyat var diye elenirmiyim lütfen yardımcı olun

abdullah
abdullah

ben de yedek 75 yazıyor ama kontenjan 75 bu ne demek

Hasan
Hasan

Hangi şehirde kaç başvuru ve kaç yedek var onları nerden öğrenebiliyoruz?

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...