Bekçilik Sözlü Mülakat Notu-Puanı Öğrenme

2018 1. dönem bekçilik sözlü mülakatları sonrası oluşan puanlar sonucunda kazanan, yedek kazanan ve elenen adaylar Polis Akademisi tarafından duyuruldu. On binlerce bekçi aday heyecanla sonuç ekranına baktı ve kazanan, yedek kazanan ve kazanamayanlar şeklinde ifadeler içeren sonuçlarla karşılaştılar. Kimi adaylar üzüldü, kimi adaylar çalışmalarının karşılığını aldığı için şükretti, kimi adaylar ise haksızlığa uğradığını düşünerek isyan etti. Tüm bu süreçte öncelikle kazanan adaylara hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz ve herkesin hakkında en iyisi olmasını temenni ediyoruz.

Bekçilik sınavları sonucunda kazananların açıklandığı ekranda yedek olduğunu ya da kazanamadığını gören adaylardan çoğu sözlü mülakat puanını merak ettiklerini belirttiler. Daha önceki makalelerimizde de ifade ettiğimiz gibi sözlü puanı %50 ağırlığa sahip ve 70 puandan aşağı alan kişiler, yazılı ve fiziki parkudan 100 bile alsalar elenirler. Bazı aday arkadaşların parkur ve yazılı puanlarının yüksek olmasına rağmen kazanamamalarının ya da çok yüksek bir yedek sırasına sahip olmalarının tek nedeni bekçilik sözlü mülakat puanlarıdır.

Bekçilik sözlü mülakat puanı nasıl öğrenilir?

Polis Akademisi, yaptığı hiçbir alımın (POMEM, PMYO, PAEM vb.) sözlü mülakat notunu açıklamaz. Yani sözlü mülakattan kaç aldığınızı sonuç ekranında ya da telefon ile akademiyi arayarak öğrenemezsiniz. Bu bilgi adaylarla paylaşılmaz. Bekçi adayının sözlü mülakat sorusunu bilmesine rağmen neden kaldığı ya da neden düşük puan verildiği söylenmez.

Bekçilik puanınızın kaç olduğunu öğrenmek için yapabileceğiniz tek yol e-devlet üzerinden CİMER’e başvurmak. CİMER(Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) üzerinden yapacağını başvuru sonucunda, bir ay içinde sözlü mülakattan kaç puan aldığınız size e-posta ve sistem üzerinden iletilir.

E-devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına CİMER yazıp yeni başvuru seçeneğini seçin. Gelen ekranda en üstte bilgi edinme ve gerçek kişi seçeneklerini seçip e-posta bilgilerinizi girdikten sonra devam edin.

Gelen ekrana aşağıdaki şekilde bir metin girin:

“İçişleri Bakanlığına bağlı Polis Akademisi tarafından işlemleri yürütülen 2018 1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği sınavlarına katıldım. …/…/2018 tarihinden ……. okulunda sözlü mülakat sınavına girdim. İlgili sözlü mülakat sınavı sonucunda şahsıma verilen puanın bilgi edinme hakkı kapsamında bana bildirilmesini bilgilerinize arz ederim.”

Yukarıdaki metni detaylandırabilir ya da farklı şekilde yazabilirsiniz. Başvurunuzu tamamlayın ve size sözlü mülakat sonucunuzun iletilmesini bekleyin. 3-4 hafta içinde iletilecektir. Yazımın başında da belirttiğim gibi neden o puanı aldığınız size söylenmez, sadece puanınız iletilir.

Sonuçlara itiraz edebilir miyim?

Evet edebilirsiniz. OKUYUN

Bekçi adayları; 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 26 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

26 yorum

  1. Admin merhaba onbin alim 7binden hemen sonrami olucak ve yazili sinav test olucakmi kac soru olacak suresi nekadar olucak mevcut calistigimiz isten nezaman ayrilmamiz gerekiyor istanbul icin egitim yerleri neresi olucak Allaha emanet ol.

  2. Adaletsiz bir ülkede yaşıyoruz 10 yıldır hamallık yaparak 2 ûnûverste okudum hem eve baktım hem okudum polisliğe puanım yetmedi bekçiliğe 2 defa başvurdum 2 sndede olmadı bu saatten sonra ne bekçilik ne polisliğe başvurmam Allah razı olsun .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*