Bekçilik Sınav Sonuçlarına İtiraz Etme
bekcilik sonuca itiraz etme

Bekçilik Sınav Sonuçlarına İtiraz Etme

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binler sonuç ekranlarında çıkan bilgilere kilitlendi. Kimi adaylar asil kazanıp mesleğe adım atarken kimi adaylar yedek listeye alındı. Yedek listedeki adaylar asil kazananlardan başvuruya gitmeyen ya da sağlık raporu alma aşamasında elenenler yerine kendilerinin çağrılmasını bekleyecekler. Bu süreçte, bekçilik yazılı sınavından ve fiziki yeterlilik parkurundan yüksek puan almasına rağmen kazanamayan-elenen adaylardan bu sonuçlara nasıl itiraz edebilecekleri sorusunu alıyoruz.

Sonuç ekranında kazanamadığı bilgisini gören adaylar sözlü mülakattan 70 puandan düşük not almışlar demektir. 70 puan ve üstü alan adaylar asil kazanan, kazanamazsa da yedek kazanan adaylar listesine eklendiler. Bu nedenle 100 kişi alınacak bir ilde bine yakın yedek aday gibi sonuçlar oluştu.

Sözlü mülakat sonucunda kazanamayan adayların yapacağı ilk işlem, sonuca itirazlarını belirten bir dilekçeyi Polis Akademisi’ne vermek olmalıdır. Bu dilekçe sonucunda maddi bir hata olmadığı ya da bir sorun görülmediği yönünde cevap alacaksınız. Bu cevap ile birlikte idare mahkemesine yürütmeyi durdurma konulu bir dava açabilirsiniz.

Yukarıda ifade ettiğimiz sürecin sağlıklı şekilde işlemesi için eğer gerçekten sonuca ulaşmak istiyorsanız bir avukat ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Sözlü mülakat aşaması video kaydına alınmadığı için itiraz etseniz tekrar mülakata alınsanız bile istediğiniz bir sonuç çıkmayabileceğini de lütfen unutmayın.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
98 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir
Kadir

Il emniyet mudurlugune cagirdilar. Ne goturmem gerekiyor. Ne icin cagiriyolar??

Yıldırım
Yıldırım
Cevaplandı:   Utku DEMİR

115 alım Var 17.yedekteyim çağrılma ihtimalim nedir acaba

Süleyman
Süleyman

Asıl olarak kazandim ailede sabikalı var beni etkikermi acaba?

Süleyman
Süleyman
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Dalakta 1cm büyük cıkıyor ama büyüme yok sabit daha önce kontrol ettirdim sıkıntı cikarmi

Cihan
Cihan

3 aralıkta İl emniyet müdürlüğüne gidin diyor elimizde bi belge yok ne için çağırıyorlar

Okan
Okan

Şaka gibi ya , kimliğin kayboldu, aynı gün çağırdılar. Şimdi ne yapayım.

Fatma
Fatma

Esim bakti ve kaznamadi yazilmis arkadaslari hepsi ariyor nasil kazanamadin diyorlar.esim sinava girenarkadaslarini aradi kazanamayan arkadaslari bile tamam biz kazanamadikda abi senin kesin kazanman gerkirdi diyorlar ustelik kazanan arkadasi bile ayni cevabi werdi . Simdi bize diyorsunuz sonuctan emin degilseniz avukata basvurun zaten paramiz olsa ne bekcilige basvuruduk nede medet beklerdik avukat parasini nasil bulacagiz admin cevap ver bakalim

elf
elf
Cevaplandı:   Fatma

aynen öyle benim eşimi de bankadan çıkardılar sen kesin bekçiliğe gidersin güvenilir birisin dediler.sırf iki kuruş para vermesinler diye adamı işinden et tiler ve kazanamadı işinden oldu bende 5 aylık hamileyim öyle üzüldüm ki neredeyse bebeğimden olacaktım bunun hesabını kim verecek bize.her sınavda sicili temiz olmasına rağmen mülakat tan eliyorlar yazık değilmi bize

elf
elf

eşimin sınav için her aşaması cok iyi geçti yüksek notlar aldı mülakatı da çok çok iyiydi neye ğöre elediler merak ediorum artık usandık mülakatlardar elenmekten.bugün sonucu öğrendik o kadar üzüldüm ki hamileyim eşimi işten çıkardılar bütün umudumuz bu bekçilikteydi merak ediorum harşey bu kadar iyiyken neden kazanamadı neye göre seçiyorlar

Murat
Murat

İl Emniyete Giderken Takım Elbisemi Gidelim

Melik yıldız
Melik yıldız

Yazılı 93 Spor 41 saniye 95 puan . Mülakat daki soruda tanim sorusu çıktı sonradan cevaba baktığım da neredeyse tam cevabı vermişim. sonuç kazanamadınız diyor bu nasıl iş ugraşsan haklarımı alabilirmiyim. Sicil olarak da bir problemim yok.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...