10 Bin Bekçi Alımı Kesinleşti

2018 1. dönem 7 bin bekçi alım sürecinin devam ettiği bugünlerde, bize iletilen soruların başında, Süleyman SOYLU’nun geçtiğimiz aylarda açıkladığı ek 10 bin bekçi alımının ne zaman olacağı konusu geliyor. Bu konuda Türkiye’de ilk haberi yapan ve videosunu paylaşan site olmanın gururunu yaşamıştık. İçişleri Bakanı’mız, şu an yapılan 7 binlik bekçi alımını 1. dönem olarak ifade etmiş, bundan sonra 10 bin bekçi daha alınacağını ifade etmişti. Bakanımız, 7 bin alımdan sonra hemen ivedilikle 10 bin bekçi daha alınacağını belirtti. Yani 10 bin alımı hızlıca hayata geçirilecek, hemen hemen kesin olmakla birlikte 2019 içinde yapılacak. ÖNEMLİ NOT: 2019 ‘da 8 BİN BEKÇİ ALINACAK. GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYIN!

13 Kasım 2018 tarihli resmi gazetede Emniyet Gelen Müdürlüğüne 10 bin yeni çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi; yani aylardır belirttiğimiz 10 bin bekçi alımı süreci başlamış oldu:

İşte 19 Temmuz 2018 tarihli açıklama videosu:

Bakanımızın ifadesinden de anlaşılacağı üzere, 2018 1. dönem 7 bin bekçi alımından sonra 10 bin bekçi istihdamı için de süreç işletilecek.

2019 2. dönem 10 Bin Bekçi Alımı ne zaman?

10 bin bekçi alım, ilan, sınav ve diğer süreçler yine Polis Akademisi tarafından işletilecektir. Yine ön başvuru, ön sağlık taraması, yazılı, fiziki parkur ve sözlü mülakat aşamaları uygulanacaktır. Yine puan şartı olmayacağını düşünüyorum.  Askerlik şartı aynen kalacaktır. İkamet, mezuniyet ve yaş konusunda ise kamuoyu isteklerine göre bir karar verileceğini düşünüyorum. Eğer aynen kalırsa bu şartlar, yaş zamanı olarak ilan günü olacak şekilde 1989 ve sonrası başvurusu alınacaktır.

1.dönem 7 binlik alım için toplam 77 bin civarı insan başvurdu. Bu 10 binlik alıma daha da büyük bir katılım olacaktır. Bizim tahminimiz, 10 bin bekçi alımının 2019 ilkbahar aylarında ilan sürecinin başlayacağıdır. 2017 yılında yapılan alım gibi kış aylarında başlayıp sonraki yıla sarkacak bir süreç olacak gibi duruyor.

Yukarıda ifade ettiğim gibi yaş, ikamet ve  mezuniyet konusunda esneklik talebi olanlar, kamuoyu oluşturmak zorundalar. Bu şekilde yoğun bir talep olunca esneme sağlanabiliyor. Yoksa aynen devam ediyor.

10 bin bekçi alımında tarihler netleşti mi?

Hayır, henüz 2018 1. dönem bekçi alım süreci devam ediyor. Polis Akademisi yazılı sınav sonuçlarını beklenenden erken açıkladı ve sözlü ve fiziki parkur sınavına bir güne sığdırdı. Bu olağan akıştan hızlı bir süreci işaret ediyor. Yani işler hızlandırılıyor. Eğer bu şekilde hızlı bir çalışma yapılırsa 7 binlik alım 1 ay içinde sonlanır ve yeni 10 bin bekçi alımı süreci için herhangi bir pürüz kalmaz.

İlkokul mezunları başvurabilecek mi?

Bu konular şu aşamada çok belirsiz. Bunu ilan gelmeden bilemeyiz.

Diğer şartlar ne olur? 10 bin bekçi alımı ilanını bekliyorum..

Mevcut 7binlik alımda 76 ile yer verildi, diğer illerimize yer verilmedi. Özellikle doğu illerine ve belli başlı yerlere kontenjan ayrılmadı. 10 bin alımından tüm illerin kapsam içine alınacağını düşünüyorum. Yani tüm vilayetlere kadro ihdas edilecektir. Yine kadın adaylara az da olsa kontenjan olarak yer verilecek fikrindeyim.

Konu ile ilgili sorularını sorabilir, güncel gelişmeleri sitemizde takip edebilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 479 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

479
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
bayram
Ziyaretçi
bayram

Mezuniyet şartı kalksın orta okul mezunları da başvuru yapabilsin

bayram
Ziyaretçi
bayram

açık lise okuyanlar başvuru yapabilecek mi artık bir açıklama gelsin

Mesut mert cufa
Ziyaretçi
Mesut mert cufa

Bedelli askerlik yapacaklar muaf mı?

cihan
Ziyaretçi
cihan

merhaba
arkadaşlar ben 05.04.2019 ile 24.04.2019 tarihleri arasında bedelli olarak askerde olacağım.8 bin bekci başvurusu ise 1 nisanda son bulmakta. ön başvuru yapabilir miyim. kabul edilir mi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Birkac gun icinde başvuruların başlamasını bekliyoruz

Gökçe
Ziyaretçi
Gökçe

Mrhb admin diyarbakırda bayan bekçi alımı olcakmı rica etsem söylermisiniz tahmininizi söyleyin nolur..

Ibrahim gunduz
Ziyaretçi
Ibrahim gunduz

Yas siniri ile ilgili bir degisiklik olacakmi.bir bilgi varmi

Aday
Ziyaretçi
Aday

Ibrahim kardeş yas icin cimerden bolca talepte bulunup kamu oluşturmak gerekiyor. Bende zor durumdayım. Ben kaç değerdir vimete yazıyorum sende yazıp talepte bulun.

Umut
Ziyaretçi
Umut

Admin facebook sayfasında bekci alım gurubu kurulmuş ve bende üyeyim bu gubu kuran kişi lise mezunu alımı olucandan cok emin sizve lise mezunumu alınacak

Cemile kırba
Ziyaretçi
Cemile kırba

Başvurular ne zaman baslicak

Aykut akbiyik
Ziyaretçi
Aykut akbiyik

Admin ilan gozukmememkte. 2019 10500bekci alimi icin. Nasil yapicaz basvuruyu.

Radameal Falcao
Ziyaretçi
Radameal Falcao

GG lise oldu iyi oldu

Volkan şenol
Ziyaretçi
Volkan şenol

Başvurularnerden yapılıyor

Aykut akbiyik
Ziyaretçi
Aykut akbiyik

Admin merhaba,

7 ocak sonrasi basvuru ekranlarimi acilacak sadece egitim sinavlarmi marta sarkicak yoksa basvurlarmi martta yapilacak.

Aykut akbiyik
Ziyaretçi
Aykut akbiyik

Admin 7 ocaktan sonra kesin ekranlar acilacakmi

Onur
Ziyaretçi
Onur

Ortaokul olmasini talep ediyoruz bakanimizdan rica ediyoruz tesekkur