10 Bin Bekçi Alımı

2018 1. dönem 7 bin bekçi alım sürecinin devam ettiği bugünlerde, bize iletilen soruların başında, Süleyman SOYLU’nun geçtiğimiz aylarda açıkladığı ek 10 bin bekçi alımının ne zaman olacağı konusu geliyor. Bu konuda Türkiye’de ilk haberi yapan ve videosunu paylaşan site olmanın gururunu yaşamıştık. İçişleri Bakanı’mız, şu an yapılan 7 binlik bekçi alımını 1. dönem olarak ifade etmiş, bundan sonra 10 bin bekçi daha alınacağını ifade etmişti. Bu konuda bugün yani 19 Temmuz 2018 tarihinde bir gelişme yaşandı. Bakanımız, 7 bin alımdan sonra hemen ivedilikle 10 bin bekçi daha alınacağını belirtti. Yani 10 bin alımı hızlıca hayata geçirilecek, hemen hemen kesin olmakla birlikte 2018 içinde yapılacak. İşte 19 Temmuz 2018 tarihli açıklama videosu:

Bakanımızın ifadesinden de anlaşılacağı üzere, 2018 1. dönem 7 bin bekçi alımından sonra 10 bin bekçi istihdamı için de süreç işletilecek.

2018 2. dönem 10 Bin Bekçi Alımı ne zaman?

10 bin bekçi alım, ilan, sınav ve diğer süreçler yine Polis Akademisi tarafından işletilecektir. Yine ön başvuru, ön sağlık taraması, yazılı, fiziki parkur ve sözlü mülakat aşamaları uygulanacaktır. Yine puan şartı olmayacağını düşünüyorum.  Askerlik şartı aynen kalacaktır. İkamet, mezuniyet ve yaş konusunda ise kamuoyu isteklerine göre bir karar verileceğini düşünüyorum. Eğer aynen kalırsa bu şartlar, yaş zamanı olarak ilan günü olacak şekilde 1988 ve sonrası başvurusu alınacaktır.

1.dönem 7 binlik alım için toplam 77 bin civarı insan başvurdu. Bu 10 binlik alıma daha da büyük bir katılım olacaktır. Bizim tahminimiz, 10 bin bekçi alımının 2018 Kasım-Aralık ayında ilan sürecinin başlayacağıdır. 2017 yılında yapılan alım gibi kış aylarında başlayıp sonraki yıla sarkacak bir süreç olacak gibi duruyor.

Yukarıda ifade ettiğim gibi yaş, ikamet ve  mezuniyet konusunda esneklik talebi olanlar, kamuoyu oluşturmak zorundalar. Bu şekilde yoğun bir talep olunca esneme sağlanabiliyor. Yoksa aynen devam ediyor.

Mevcut 7binlik alımda 76 ile yer verildi, diğer illerimize yer verilmedi. Özellikle doğu illerine ve belli başlı yerlere kontenjan ayrılmadı. 10 bin alımından tüm illerin kapsam içine alınacağını düşünüyorum. Yani tüm vilayetlere kadro ihdas edilecektir. Yine kadın adaylara az da olsa kontenjan olarak yer verilecek fikrindeyim.

Konu ile ilgili sorularını sorabilir, güncel gelişmeleri sitemizde takip edebilirsiniz.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını mutlaka satın alın. Binlerce çözümlü test ve sözlü mülakat soru-cevabı ile yazılıya ve sözlüye hazırlanın.40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 22.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. Sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

158 yorum

 1. Admin benim bir sorum olacak Kasım-Aralik aylarında tekrar bekçi alımı olacağı yönünde haberler var. askerlik şartı da arıyorlar. Bende bedelliye başvuru yaptım halen gidemedim eğer Kasım Aralık donemindede gidemessem sıkıntı olur mu? Başvuru da sorun çıkar mı? 21 günden dolayı.

 2. Askerde ameliyat olmam gerekti orda olmak istemedigim icin elverisli degildir diye rapor verdi kendi memleketimde ameliyat oldum suan biseyim yok bekcilige basvuru yapabilirmiyim

 3. Merhaba arkadaşlar İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SAYFASİNDAN BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU’YA MESAJ YAZABİLİRSİNİZ.10 BİN bekçi alımlarında ilkokul mezunları başvuru yapsınlar diye.Arkadaşlar ayrıca CİMERDEN içişleri bakanlığı na mesaj atabilirsiniz.Arkadaslar ne kadar fazla istek yazarsak bizim için o kadar avantaj sağlar.Arkadaşlar kamuoyu oluşturmamız lazım.

 4. Selam admin 1989 dogumluyum lisans mezunuyum.Şuan askerim 3 ay sonra askerliğim bitiyor aralığın basında ilan verilirse 20 gün askerliğim kalıyor bitmesine o zmn başvuru yapabilir miyim ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 5. Slm arkadaşlar CİMERDEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA İSTEK YAZABİLİRSİNİZ.Lütfen ne kadar fazla yorum yaparsak bizim için o kadar avantaj imkanı olur.Ben 10 bin bekçi alımı için eğitim öğretim düzeyi ilkokul olsun diye sürekli yazıyorum.Ayrıca açıköğretim lisesi son sınıf öğrencisiyim.Lütfen arkadaşlar CİMERDEN İÇİŞLERİ Bakanımız Süleyman Soylu ya eğitim düzeyi ilkokul olsun diye kamuoyu oluşturalım.Tek caremiz bu arkadaşlar.İnsaallah 10 bin bekçi alımında başvurma imkanımız olur..

 6. Merhaba 2 MART 2018 TARİHİNDE yeni kanunda eğitim düzeyi en az ilkokul yaş 31 deniliyor daha birçok şey değişti ama nedense 7 bin bekçi alımında bunlar olmadı.Başvuru dilekçesinde yeni kanuna göre başvuru yapılıyor.Umarım 10 bin bekçi alımında ilkokul mezunlarınada başvuru imkanı verilirmi.Sizden bu konular hakkında bilgi alacaktım.

 7. Merhaba admin 10 bin bekçi alımında eğitim düzeyi ilkokul olma ihtimali olacakmı.Ayrıca 10 bin bekçi alımında ADANA İLİNE kontenjan verilme durumu varmı.

 8. Arkadaşlar CİMERDEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’ NA istek yazabilirsiniz.Merhaba admin 10 bin bekçi alımında ilkokul mezunlarına başvurma imkanı verilecekmi.Umarım 10 bin alımlarında ilkokul mezunu olanlarda başvuru yapabiliriz.

 9. İyi günler 10 bin bekçi alımında ADANA İLİNE kontenjan verilme durumu varmı.Ayrıca ilkokul mezunlarına başvurma imkanı varmı.Sizden bu konulardan bilgi alacaktım.

 10. Merhabalar 1991 mayıs doğumluyum lisans mezunuyum. özel fabrikada 5 yıldır muhasebeciyim. Mersin için bekçi alımları ne zaman olur.? ve eğitim seviyesi ile iş tecrübesi alımlarda etkili olur mu

 11. Merhaba admin 10 bin bekçi alımında eğitim öğretim düzeyi ilköğretim olabilirmi.10 bin bekçi alımı ne zaman olacak.Adanaya kontenjan verilecek mi.En son geçen sene Adana’ya alım oldu.Kontenjan verilme imkanı varmı.Sizden bu konuda bilgi alacaktım.

 12. 10 binlik bekçi aliminda işşallah ilk okul mezunlarinida alirlar çunku diyer lise lisans ve onlisans kardeşlerimiz iş bulabiliyorlar ama ilk okul mezunlari zor buluyorlar bakanimiz ilk okul yeterlidir dedi ama bizleri kabul etmediler

  • 2015 yılında kanser tedavisi gördüm ameliyatım tedavim başarılı gecti yalnız doktor tarafindan tekrarlama ihtimali var denildi ara kontrollere gidiyorum.
   Tedavi nediyle askerlikten muaf raporu aldım
   Ve bekçi olmaya engel olup olmadığını öğrenmek istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara sesleniyorum

 13. İyi akşamlar admin 10 bin bekçi alımında ikametgah şartlarında esnetilme olacakmı eğitim öğretim düzeyi ilköğretim yada ortaokul mezunu olma şansı olacakmi bu konuda bilgi alacaktım.

 14. Admin merhaba.yorumlarda hastane işle ilgili bir yazı bulamadım.benim merak ettiğim yazılı ve sözlü mülakattan sonra sağlık raporu alırken tekrar boy kilo ölçümü yapılıyor mu? şimdiden teşekkürler

 15. Bekçi mülakatı için gittiyimde bana 01.07.1988 doğumlu olduğum için 02.07.1988 den sonraki doğumlu olanları kapsıyormuş ve beni 1 günden elediler ama ilk başvıru yaparken neden kabul ediyorlar bir sürü masraf yapıyor insanlar benim durumumda olan bir sürü insanlar vardı buna cvp nasıl alırız

  • Başvuru şartlarına bakıp, uymuyorsanız başvuruda bulunmamalısınız. Sistem niye kabul ediyor; sizin şartları okuyup anladığınızı ve doğru beyanda bulunduğunuzu var sayarak. neden sorun oluyor: siz şartları okumadığınız ve uygun olmamanıza rağmen başvurmanız sonucunda oluyor. Yani ilanı okuyup şartlarınız tutmuyorsa başvurmayacaksınız.

 16. Admin merhaba; Ben bütün evrakları hazırladım ama evli olmadığım için 5.ci maddeyle ilgili dilekçeyi evrak dosyasına koymadım. Sorun olur mu? Yoksa gene de dolduracak mıyız bu dilekçeyi? Teşşekür ederim.

 17. 10 bin alım İnşallah bu yıl içinde yapılacaktır. Senin de yaptığın haberler sayesinde herşeyin bilgisinde oluyoruz admin kardeşim. Kadro verilmeyen 7 sehirede oncelik olarak muhakkak kadro verilecektir cani yürekten inanıyorum bu duruma. Bizlerin sesi olduğun icin de çok teşekkür ederim haberlerin devamını sabırsızlıkla bekliyorum admin kardeşim iyi çalışmalar

 18. S.aleykum adminim. Abicim icisleri bakanina bu 10 bin alim ile ilgili butun sosyal medya kuruluslari uzerinden defalarca yazmama ragmen hicbir yerden cevap gelmedi. Allah icin bari sen burdan sesimizi duyur. Alim olmayan illerde bu yil alim olsun. Bizede firsat verilsin.

 19. Admin öncelikle kolay gelsin ve böyle bir platform oluşturup insanlar için hizmet sunuyorsun sana teşekkür ederiz. Benim sorum şu ön sağlık muayenesinden elimdeki ize rağmen ve dişlerimde açıklık olmasına rağmen konuşmamı etkilemediği için elenmedim yazılıya gireceğim. Şimdi tüm mülakatları geçtiğimizi düşünürsek bunların sonunda tekrar bir genel sağlık muayenesi olacakmıyız ve ön sağlık muayenesinde elenmediğimiz bu gibi sorunlardan elenebilir miyiz?

 20. SA
  10 YASINDA BEYİN AMELİYATI OLDUM
  ASKERDEN ÇÜRÜK RAPORU VERDİLİER BUNUN İÇİN
  BEKÇİLİK ALIMINI GÖRNCE BASVURU YAPTIM
  EVRAK TESLİMATI İÇİN OKULA GİDİCEM ÖN SAGLIKTA YADA GENEL SAGKLIKTA BU DURUM İÇİN ELERLER Mİ?,

 21. Selamun Aleykum kardeşim , ben askerden yeni geldim terhis belgemi aldım ancak hiç izin kullanmadığım için izinle tezkereyi birleştirerek 13 gün erken çıktım terhis belgemde terhsim 29 temmuz gözüküyor basvurum 22 temmuz sıkıntı olurmu ?

 22. admin bütün evrakları çagırıldıgıız gün teslim etmek gerekiyor değil mi birde dilekçelerdeki tarih kısmına görüşmeye çagırıldıgımız tarihimi yoksa ön başvuru yaptıgımız tarihimi yazacagız teşekkür ederim

 23. 2018 / 1. Dönem bekçilik için internet üzerinden başvuru yaptım kabul edildi fakat evrakları teslim etmeye gittim yaş sınırına takıldım. Mademki evrak tesliminde çok dikkat ediliyor internet üzerinden yapılan başvuru ya neden dikkat edilmiyor. Ben bu konuda magdurum

 24. Saygılarımla ilköğretim olsun lise okumayan Bir sürü insan var gençlerimizin önünü açın lütfen bu haklardan yararlansinlar nice lise mezunu olmayan yetenekli terbiyeli geclerimiz var ellerinden tutun vatan ve millet için hizmet etsin bir sanslutfen

 25. Bence 1980 yılı ve sonrası itibari ile olmalı yaş şartı bekçilik için ögg görevlisi olarak devlet kimlik verdi.yas şartı 31 yaptılar.bizler dışarda kaldık.yas şartı 40 olmalı bizlerde yararlanmak istiyoruz bu haklardan

 26. Ikametgah zorunlu olsun ben ikametimin 2 ay eksik diye gidemedim. Adalet neyse oyle deval etmeli bizim sucum neydi.millet ilk parkursuz fizik sinavi olmadan bekci oldu sonradan polislik gibi yapmaya basladilar sinavi

 27. Bu dönem kayıt yaptım evrak tesliminde beni elediler. Ve yaş sınırlamasını okumuştum ama yinede ankara polis akademi başkanlığını arayıp söylemiştim siz parayı yatırın eyer kayıt alırsa sıkıntı yaşamazsınız demişlerdi ve parayı yatırdım ama evrak tesliminde beni elediler 28.02.1988 doğumluların hepsi elendi. Neden 7.ay diye sınırlama koyuyorlar 88 li olanların hepsini bu kapsama alsınlar lütfen bu konuda kimse madur olmasın.

  • Aynı dert bende de var kardeş 20.02.1988 doğumluyum kayıt yaptık şimdi muayene kontrole gitme diyorlar elenirsin diye, çok saçma madem öyle dekont almadan olmaz deselerdi bir kaç ay ile engellemek nedir

 28. Ikametkah yıl zorunlu olmasın ve ortaogretimde ola bilsin ben 4 sene Türk silahlı kuvvetlerinde görev aldım ama ikametgah ve lise mezunu şartı yüzünden olamıyorum lütfen. Bi esneklik gelsin

 29. Admin kardeşim yüreğine sağlık herşeyin bilgisini elinden geldiğince o kadar güzel veriyorsun ki Allah razı olsun … çalışmaların devamını diliyorum iyi günler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*