10 Bin Bekçi Alımının Şartları Belli Oldu mu?

Şuraya Atla

Geçtiğimiz hafta çarşı ve mahalle bekçiliği için oldukça hareketli bir dönem oldu. 7 bin bekçi alımının sonuçlarının beklendiği bu günlerde Resmi Gazetede yayınlanan metin ile 10 bin bekçi alımı kesinleşmiş oldu. Bu 10 binlik alımla birlikte Emniyet Müdürlüğü’nde 30 bin bekçi kadrosuna ulaşılmış olacak. İçişleri Bakanımız sayın SOYLU’da yaptığı açıklamalar ile bekçilik uygulamasında bu kontenjana ulaşılmasının hedeflendiğini belirtti. Sitemize genel on binlerce ziyaretçimiz bize yüzlerce soru ilettiler: Soruların temelinde iki konu yer alıyor. Biri 7 bin bekçi alım sonuçlarının ne zaman açıklanacağı diğeri ise 10 bin bekçi alımında şartların belli olup olmadığı konusudur. 7 bin bekçi alım sonuçları çok yakında açıklanacak. Akademi gündeminde bu konu dışında şu an gündem kalmadı. Polis alım türlerinin tüm duyuruları yapıldı. ÖNEMLİ NOT: 2019 ‘da 8 BİN BEKÇİ ALINACAK. GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYIN!

10 Bin Bekçi Alımı Şartları Nelerdir?

Bize sorulan soruların yoğun kısmını bu husus oluşturuyor. Yaşım tutuyor mu, ikamet şartı ne, nereye alınacak, askerlik şartı aranacak mı vb.. Hatta bu şartların bazı sitelerde açıklandığını, ilkokul mezunu alınacağını yaşın 35 olduğunu bile söyleyenler oluyor. Tüm bu sorulara cevap olması amacıyla bu makaleyi hazırladık.

Soru: Nereye başvuracağım?

Henüz ilan yayınlanmadı. Bu nedenle başvuru yapacağını biryer yok. Bekleyeceksiniz. 10 bin bekçi alım şartları belli oldu vb şekilde haber yapan siteler spam yapmakta, uydurma içerik girmektedir. Ya da eski alım şartlarını aynen kopyalamaktadır. İnanmayın.

Soru: Şartlar neler? 

Henüz ilan yayınlanmadı için şartlar belli değil. Yaş şartı kanun değişmezse aynen kalır ve ilanın çıktığı günden itibaren hesaplanır. Yani 1 Ocak 2019’da ilan gelirse 1 Ocak 1989 ve sonrası başvurur. Bu şekilde ilan gelince yaş şartı kesinleşecektir.

Soru: Bizim ile alım var mı?

81 ile alım için kontenjan verilecek kanısındayız. Kadın kontenjanı olup olmayacağı belirsiz. Askerlik, ikamet ve diğer şartlar da ilan gelince netleşir.

Soru: Hangi şartların varlığı kesin?

Sağlık şartları kesindir. Boy-kilo şartı aranır. Yaş sınırı kesin olacaktır. İkamet şartının da esnetilmesi olsa bile aranacağını düşünüyoruz. Ön sağlık taraması, yazılı sınav, yeterlilik parkuru ve sözlü mülakat aşamaları da olacaktır.

Soru: 7 bin alımına başvuranlar, yedekler, elenenler, başvuru yapabilir mi?

Evet başvuru yapabilirsiniz.

Soru: Eski alıma başvuranlara öncelik var mı?

Hayır, her alım yeni bir süreci başlatır. Öncelik olmaz.

Bu makale ile alakalı toplam 119 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

119
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
MUHAMMET ali
Ziyaretçi
MUHAMMET ali

Afyon’da on yıldır iketgah ediyordum Afyonkarahisar ilçesine başvurdum yeni adresim Denizli gözüküyor bu konuda sıkıntı cikarmi

BEKÇİ ALIMI
Ziyaretçi
BEKÇİ ALIMI

Benim normalde ikametgah il de ama son 6 aylık sürede ilçeye taşıdım. Tekrar il e taşımak istiyorum. Başvuru süreci Atama durumunda nerden görev yapacam.. teşekkürler

BEKÇİ ALIM
Ziyaretçi
BEKÇİ ALIM

İKAMETGAHIM İLÇEYE BAĞLI BEKÇI ALIMINDA ATANMA DURUMUNDA İLÇENİN BAĞLI OLDUĞU İL E GÖREV YAPABİLİR MİYİM

Hanifi
Ziyaretçi
Hanifi

Bu liseyi okumayanlar adam degil mi sadece lise mezunu alıyorlar o bakanların ben

BEKÇİ ALIM
Ziyaretçi
BEKÇİ ALIM

MERHABA ADMİN BENİM İKAMETGAH İLÇEDE BEKÇİ ALIMINDA İLÇENİN BAĞLI OLDUĞU İL’e BAŞVURU YAPABİLİYOR MUYUM..?

Tayfun
Ziyaretçi
Tayfun

Neden hep lise isderlerki ilkokullara ne zaman sıra gelecek lütfen sesimizi duyun artık

ozge
Ziyaretçi
ozge

ben eşimin tayınınden dolayı il dgstırdım 1 yıl olmadı engelmıııı

ozge
Ziyaretçi
ozge

2019 da bayan alım varmı sınav ne zaman nereye basvuru yapılacak

AKIN
Ziyaretçi
AKIN

Basvuru basladimi

Mikail
Ziyaretçi
Mikail

Askerlik Şartı Kalkacakmıdır Acaba?

Ateş
Ziyaretçi
Ateş

Merhaba size bir sorum olacaktı.10 bin bekçi alımı Ocak ayında yapılacak deniliyor bu konu hakkında bilginiz varmı.Ayrıca ortaokul/ilköğretim mezunlarıda başvuru yapabilecekmidir.

Emrah
Ziyaretçi
Emrah

Gercekten neden bislere şans vermiyolar artik. belki biz daha iyisini yapariz ortaokul da alinsin artik.

Özgür
Ziyaretçi
Özgür

Merhaba admin bi sorum olacaktı kilo boy endeksine göre en az 74-75 olmam lazım şuan 76-77 kilo arasındayım azıcık fazlam var diyelimki kilo veremedim 1-2 kilo sorun olurmu acaba

Osman
Ziyaretçi
Osman

Admin kardeşim orta okul mezunları baş vura bilecekmi

Ogün
Ziyaretçi
Ogün

Merhaba yeni alım şartları ne zaman belli olacaktır.Bu konuda sizden bilgi alacaktım.İyi günler.

Smhcan
Ziyaretçi
Smhcan

Liseyi aciktan okuyorum bitirmeme 6 8 ay kaldi basvuru yapabilicekmiyim yardimci olun lutfen.