10 Bin Bekçi Alımının Şartları Belli Oldu mu? – BekçiAlımı

10 Bin Bekçi Alımının Şartları Belli Oldu mu?

Geçtiğimiz hafta çarşı ve mahalle bekçiliği için oldukça hareketli bir dönem oldu. 7 bin bekçi alımının sonuçlarının beklendiği bu günlerde Resmi Gazetede yayınlanan metin ile 10 bin bekçi alımı kesinleşmiş oldu. Bu 10 binlik alımla birlikte Emniyet Müdürlüğü’nde 30 bin bekçi kadrosuna ulaşılmış olacak. İçişleri Bakanımız sayın SOYLU’da yaptığı açıklamalar ile bekçilik uygulamasında bu kontenjana ulaşılmasının hedeflendiğini belirtti. Sitemize genel on binlerce ziyaretçimiz bize yüzlerce soru ilettiler: Soruların temelinde iki konu yer alıyor. Biri 7 bin bekçi alım sonuçlarının ne zaman açıklanacağı diğeri ise 10 bin bekçi alımında şartların belli olup olmadığı konusudur. 7 bin bekçi alım sonuçları çok yakında açıklanacak. Akademi gündeminde bu konu dışında şu an gündem kalmadı. Polis alım türlerinin tüm duyuruları yapıldı. ÖNEMLİ NOT: 2019 ‘da 8 BİN BEKÇİ ALINACAK. GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYIN!

10 Bin Bekçi Alımı Şartları Nelerdir?

Bize sorulan soruların yoğun kısmını bu husus oluşturuyor. Yaşım tutuyor mu, ikamet şartı ne, nereye alınacak, askerlik şartı aranacak mı vb.. Hatta bu şartların bazı sitelerde açıklandığını, ilkokul mezunu alınacağını yaşın 35 olduğunu bile söyleyenler oluyor. Tüm bu sorulara cevap olması amacıyla bu makaleyi hazırladık.

Soru: Nereye başvuracağım?

Henüz ilan yayınlanmadı. Bu nedenle başvuru yapacağını biryer yok. Bekleyeceksiniz. 10 bin bekçi alım şartları belli oldu vb şekilde haber yapan siteler spam yapmakta, uydurma içerik girmektedir. Ya da eski alım şartlarını aynen kopyalamaktadır. İnanmayın.

Soru: Şartlar neler? 

Henüz ilan yayınlanmadı için şartlar belli değil. Yaş şartı kanun değişmezse aynen kalır ve ilanın çıktığı günden itibaren hesaplanır. Yani 1 Ocak 2019’da ilan gelirse 1 Ocak 1989 ve sonrası başvurur. Bu şekilde ilan gelince yaş şartı kesinleşecektir.

Soru: Bizim ile alım var mı?

81 ile alım için kontenjan verilecek kanısındayız. Kadın kontenjanı olup olmayacağı belirsiz. Askerlik, ikamet ve diğer şartlar da ilan gelince netleşir.

Soru: Hangi şartların varlığı kesin?

Sağlık şartları kesindir. Boy-kilo şartı aranır. Yaş sınırı kesin olacaktır. İkamet şartının da esnetilmesi olsa bile aranacağını düşünüyoruz. Ön sağlık taraması, yazılı sınav, yeterlilik parkuru ve sözlü mülakat aşamaları da olacaktır.

Soru: 7 bin alımına başvuranlar, yedekler, elenenler, başvuru yapabilir mi?

Evet başvuru yapabilirsiniz.

Soru: Eski alıma başvuranlara öncelik var mı?

Hayır, her alım yeni bir süreci başlatır. Öncelik olmaz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

119 Soru Cevaplandı

 1. Kardeşim bunları paylascaginiza 7 binlik kadronun sonuçlarını açıklamaya yönelik bır hiz kazandirsaniz daha iyi olucak . Hergun takip et yazılan şeyleri guncelleyip guncelleyip gündeme getiryorsunuz

  • Sonuçların açıklanması bizim elimizde olan bir husus değil. 7 bin alım süreci noktalandı, bu konuda beklemekten başka yapacak birşey yok.

 2. YAŞ ŞARTLARINDA SİZCE DEĞİŞİM OLURMU . COK TALEP VAR İSTEK VAR SOYAL MEDYADA AMA BU YANSİRMI BİLMİYORUZ . SİZE GÖRE DEĞİŞİM OLURMU POMEM VE BEKÇİ ALIMLARINDA .YÜKSELMESİNİ HEPİMİZ İSTİYORUZ.

 3. sayın adiminim 7 bin alım süreci 5 6 ayda ancak oldu
  10 bin alımda bu süreçtemi.olacak acaba ??

 4. Bekçi olmak isteyen

  Arkadaş diyoruz ama kimse anlamıyor.Yaş şartının esnetilmesini istiyorsanız forumlara değil bakanlığa mail atacaksınız yoksa böyle hiçbir şey değiştiremeyiz.Bu tür yerlerde ancak sorduğunuz sorunun cevabını alırsınız.Daha şarlar belli olmamışken kamuoyu oluşturup cimere yüklü miktarda mail atmamız lazım ki bir şeyler değişsin yoksa 2 ay yüzünden başvurudan mahrum kalacağız.Bir toplu halde mesaj atmayı deneyelim.Haydi biraz gayret.

 5. Ben su an uzman çavuşum bi sıkıntı olur mu

 6. Admin askerden geldim elimde terhis belgem mevcut fakat e devlete düşmesi zaman alıyor alımlar başlarsa nasıl müracaat edebilirim? e devlete girip askerlik durum belgesi oluştur dediğimde en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz diyor. şubeye sordum zaman alıyor sisteme düşmesi yoğunluk var dedi ?

 7. Yas sari 35 olsun magdur cok yetkilileresesleniyoruz

  • Yaş şartının 35 olması nı istiyorsaniz içişleri bakanlığı sayfasina girip bakana mesaj yazan kısma tiklayip yetkililere sesimizi duyuruyoruz. Ancak mbu şekilde kamuoyu oluşturursak sonuca varabiliriz.. cimer’e bimer’e de yazalim haydi dostlar.

 8. 01/12/1988 basvuru yapilabilirmi

 9. Ortaokul bekçi alımı olucak mı

 10. Evet arkadaşlar içişleri bakanlığının sayfasından bakana mesaj olarak da mail atabilirsiniz. Biz bi kac grup halinda bakanımıza mesajı ilettik yaş konusunda haydi biraz destek🙏

 11. FATİH ERDOĞAN

  Ben 1989 dogumluyum sartlarda yasım uyuyor,boyum 1.90cm kilom 80 ,kilo ve boy orantım tutuyor zaten, ve 8 senedir özel güvenlik yapıyorum bu benim oçin avantaj olabilirmi ?

 12. 2 ocak 1989 Doğum Tarihim Başvuru yapablirmiyim şartlar aynı kalırsa gecen dönemki gibi olursa eğer

 13. Sizce parkur sınavı kalkma ihtimali var mı

 14. 25yıl istanbulda ikamet ettim, 3 aydır kocaelinde ikametim. 2 şehir içinde başvurum kabul olmazmı? 2 aydır bu alımı bekliyorum ben(Başvurulan şehirde en az 1yıl ikamet etmiş olmak şartı vardı en son)

  • Son bir yıldır ikamet ettiğiniz yerden başvurabilirsiniz. Şart değişirse bilemiyorum.

 15. Polis olmak varken neden bekçi olayımki

  • Herkesin tabi ki kendi kararıdır , fakat bekçiliğe başvuranların çoğu eminim kendi şehrinde olup tayin olmamasıdır özellikle evli olanlar mesela çocuğun eğitim hayatı gibi sebepler vs. Ben gibi çoğu kişi bu sebeple başvurdu eminim.
   Size de polislik yolunda başarılar.

 16. Sizce askerlik yapmış zorunluluğu kalkar mı

 17. Neden orta okul mezunu bekçi alımı olmuyor sokak ta milletin canını malı lise diploması mi korucak veya lise diploması olanlar ölümsüz mu yoksa kurşun geçirmez mi

 18. İyi akşamlar admin 10 bin Bekçi alım şartları tahminen ne zaman belli olur.

 19. Arkadaşlar elinizden geldiği kadar cimere mesaj çekin memzuniyet şartı ılkokul ve ortaokul olsun diye daha şartlar açıklanmadan birşey ler değiştirebiliriz

 20. Admin sence memzuniyet şartı ne olur tahminî merak ediyorum

 21. Sinir yas35 olsun bayanlarda alinsin

 22. Acik lise ogrencileri de basvurabiliyormu?

 23. Başvuranlardan secmiyorlar sınav parası yatırtmak için aynı aşamaları yeniden yaptırıyorlar!

 24. 1 ocak 1989 sonrası olursa ben 7 ocak 1989 um basvurabiliyormuyum

 25. Acik lise okuyan lar basvuru yapabiliyormu bekci olma hakki varmidir?

 26. Bayan alımlarina da yer verilecek mi

 27. Okul mezunu ilkokul mezunu ‘ortaokul mezunu’ başvurma şansı varmı

  • Alımlardan önce var diyorlar, başvuru şartları açıklandığında lise diyorlar. Boşuna insanları umutlandırıyorlar işte. Boş bi devletimiz var

 28. Yusuf kılıçaslan

  Şimdiki alımlarda ne mezun isteniyor lise şart mı ya gene

 29. Eğer bekçi alımı günü netlesirse nereye kayıt yapılabilir

 30. Yeni taşınacağım ilde başvuru yapmak istiyorum ama admin ikametkah zorunluluğu 1 yıl şartından elenir miyim

 31. Diyelim ki bayan alımı oldu evli bayanlar başvuru yapabilir mi??

 32. Ortaokul mezunları veya açık lise okuyanlar da başvuru yapabilsinler. Bizlerde bekçi olmak istiyoruz. Ortaokul mezunuyuz diye hiçbir yerde düzgün iş bulamıyoruz. 2.ci sınıf insan muamelesi yapılmaktan vazgeçilsin artık. Bu mübarek günde İNŞAALLAH şartlar değişir bizlerde Başvuru yapabilirler hayırlısıyla İNŞAALLAH bekçi oluruz.

 33. ilan ne zaman acıklanacak ve hangı sayfadan bkcaz

 34. admin yaş şartı 35 e çekilir mi? duyum var mı?

 35. Amma yavaş işleyen bi sistemimiz var bizim ya. Arkadaş tamam alım yapmıyosun diğer alım süreci bitmeden eyvallah, en azından bu alımda olacak olan başvuru şartlarını bize bildir bizde yolumuza bakalım ona göre yani. Haksızmıyım sevgili admincim

 36. Sayın Admin Boy 1.72 Kilo 78 Başvuru yaparken sorun olurmu daha fazla zayıflamalımıyım

 37. Merhaba arkadaşlar. Bende ortaokul mezunuyum açık lise okuyorum.
  10 bin bekçi alımlarında eğitim şartının ve yaş şartının değiştirmesini istiyorsak. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine ( CİMER) mesajlarınızı gönderin. Forumlara yazarak bişey elde edemeyiz. Herkes CİMER’e yüklensin ALLAH’ın izniyle İNŞAALLAH şartlar değişecek. Ne kadar çok mesaj atarsak o kadar şansımız yükselecektir.

 38. Merhabalar Sevgili Arkadaşlar,
  Binlerce kişi gibi sözlerinde beklediği 10.000 bekçi alımıyla alakali birkaç bilgi sizlerle paylaşacağım bu bilgiyi nereden aldın nereden biliyorsun sorularını soracaksiniz burada önemli olan bu bilgiyi nereden aldığımdan çok bilgilerin net ve gerçekçi olduğudur.10.000 bekçi alımında ağırlıklı olarak Doğu ve güney Doğu bolgelerine yapılacak olup yaş sınırı aynı şekilde 31 yaşından gun almamış olucak okul olarak en az lise mezunu şartı aranacak fakat suan görüşülen iki konu var bu konular nedeniyle de alımlar gecikti 1.si yaş sinirinin 35 olması 2.si ise bayan personel alimi yanlız geçtiğimiz dönemde yapılan 7.000 alımlarda öncelik şehit ve Gazi ailelerine verilecek olup her ilin alım sayısının %40 ı ni gazı v şehit ailelerinden alım yapılıcak 10.000 bekçi alımında ise bayan personel alımı görüşülüyor fakat bayan personel alımı için 10.000 bekçi alımından sonraki alımda yapılacağıda üzerinde durulan konu tarih olarakta 25.Kasım ve 10 aralık tarihleri arasında duyuru yapilacak.şimdiden tüm kardeslerime başarılar ve bolsanslar dilerim.Unutmayın ki hersey nasipten ibarettir sakin aklınıza torpil işliyor adamın olmasa olmaz düşünceleri gelmesin sen emek ver emin ol emeginin karşılığını alirsin kalın saglicakla

  • Bir sey soracam 15 temmuzda sadece lise ve dengi okullarmi sokaga cikin denildi milletin dayanacak gucu kalmadi artik hersey adaletli sekilde yapilsin orta okul mezunlarinada yer verilsin boyle haksizlik yapilmasin kendi ilkemizde multeci olduk

  • Aynen öyle kardeşim lise mezununun yaptığını biz yapamıyormuyuz imkankanlar olsaydı bizde okurduk zaten lise değil üniversiteyi bitirirdim Duyun artık ortaokul mezunlarının sesini birsürü gençler var özel sektörlerde çürüyorlar

  • kardeş 7000 alımı ne zaman acıklanacak onuda deseydın bari 🙂

  • Yiğit bey merhabalar size özel birşey sormak istiyorum mümkünse mr.berkburak @ icloud. com adresinden ulaşırsanız sevinirim

  • güzel kardeşim buradan sorabilirsin sana vereceğim cevap verilebilecek bir cevapsa bu sayadanda ozeldende aynı cevabı veririm buyur güzel kardeşim

 39. Ortaokul bekçi alimlarida olur insallah bizlerede sans verilsin bizler bu vatanin evlatlari değilmiyizzz sayin bakanim

 40. Ortaokul alimlari için neden net bilgi verilmiyor olumlu veya olumsuz neden bizlerede bi sans verilmiyor

 41. 1.83 boyum kilo 57 admin arkadaşım sence ne yapmalıyım elenirmiyim

 42. 2018 7 bin çarşı ve mahalle bekçiliği alımında çoğu kişi yaş şartından dolayı mağdur olmuştur. Yaş şartı 30 yaşını doldurmamış olmak ya da 31 yaşından gün almamış olarak belirtiliyor. Fakat pek çok 31 yaşından gün almış ya da 31 yaşından büyük kişi bekçi alımı ilanına başvuru yapabilmek istediğini dile getirmektedir. 10 bin bekçi alımında mağdur olan bu kişilerin yaş şartına takılmamaları adına bu şartın esnetilmesini talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. CİMER e internet üzerinden böyle bir dilekçe yazabilirsiniz.

 43. selam admin kolumda dövme var ozamana sildirmeye başlıyorum iz kalır yada cok hafif görülürse yinede elenirmiyim

 44. Arkadaşlar gözünüz aydın 10 bin bekçi alımında yaş sınırı zabıtalıkta olduğu gibi 35’e çıkarılmış

 45. Başka bir ilde yaşayan biri İstanbul için başvuru yapabilir mi

 46. Merhaba yeni alım şartları ne zaman belli olacaktır.Bu konuda sizden bilgi alacaktım.İyi günler.

 47. Admin kardeşim orta okul mezunları baş vura bilecekmi

 48. Merhaba admin bi sorum olacaktı kilo boy endeksine göre en az 74-75 olmam lazım şuan 76-77 kilo arasındayım azıcık fazlam var diyelimki kilo veremedim 1-2 kilo sorun olurmu acaba

 49. Gercekten neden bislere şans vermiyolar artik. belki biz daha iyisini yapariz ortaokul da alinsin artik.

 50. Merhaba size bir sorum olacaktı.10 bin bekçi alımı Ocak ayında yapılacak deniliyor bu konu hakkında bilginiz varmı.Ayrıca ortaokul/ilköğretim mezunlarıda başvuru yapabilecekmidir.

 51. Askerlik Şartı Kalkacakmıdır Acaba?

 52. Basvuru basladimi

 53. 2019 da bayan alım varmı sınav ne zaman nereye basvuru yapılacak

 54. ben eşimin tayınınden dolayı il dgstırdım 1 yıl olmadı engelmıııı

 55. Neden hep lise isderlerki ilkokullara ne zaman sıra gelecek lütfen sesimizi duyun artık

 56. MERHABA ADMİN BENİM İKAMETGAH İLÇEDE BEKÇİ ALIMINDA İLÇENİN BAĞLI OLDUĞU İL’e BAŞVURU YAPABİLİYOR MUYUM..?

 57. Bu liseyi okumayanlar adam degil mi sadece lise mezunu alıyorlar o bakanların ben

 58. İKAMETGAHIM İLÇEYE BAĞLI BEKÇI ALIMINDA ATANMA DURUMUNDA İLÇENİN BAĞLI OLDUĞU İL E GÖREV YAPABİLİR MİYİM

 59. Benim normalde ikametgah il de ama son 6 aylık sürede ilçeye taşıdım. Tekrar il e taşımak istiyorum. Başvuru süreci Atama durumunda nerden görev yapacam.. teşekkürler

 60. Afyon’da on yıldır iketgah ediyordum Afyonkarahisar ilçesine başvurdum yeni adresim Denizli gözüküyor bu konuda sıkıntı cikarmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir