10 Bin Bekçi Alımının Şartları Belli Oldu mu?

Geçtiğimiz hafta çarşı ve mahalle bekçiliği için oldukça hareketli bir dönem oldu. 7 bin bekçi alımının sonuçlarının beklendiği bu günlerde Resmi Gazetede yayınlanan metin ile 10 bin bekçi alımı kesinleşmiş oldu. Bu 10 binlik alımla birlikte Emniyet Müdürlüğü’nde 30 bin bekçi kadrosuna ulaşılmış olacak. İçişleri Bakanımız sayın SOYLU’da yaptığı açıklamalar ile bekçilik uygulamasında bu kontenjana ulaşılmasının hedeflendiğini belirtti. Sitemize genel on binlerce ziyaretçimiz bize yüzlerce soru ilettiler: Soruların temelinde iki konu yer alıyor. Biri 7 bin bekçi alım sonuçlarının ne zaman açıklanacağı diğeri ise 10 bin bekçi alımında şartların belli olup olmadığı konusudur. 7 bin bekçi alım sonuçları çok yakında açıklanacak. Akademi gündeminde bu konu dışında şu an gündem kalmadı. Polis alım türlerinin tüm duyuruları yapıldı. ÖNEMLİ NOT: 2019 ‘da 8 BİN BEKÇİ ALINACAK. GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYIN!

10 Bin Bekçi Alımı Şartları Nelerdir?

Bize sorulan soruların yoğun kısmını bu husus oluşturuyor. Yaşım tutuyor mu, ikamet şartı ne, nereye alınacak, askerlik şartı aranacak mı vb.. Hatta bu şartların bazı sitelerde açıklandığını, ilkokul mezunu alınacağını yaşın 35 olduğunu bile söyleyenler oluyor. Tüm bu sorulara cevap olması amacıyla bu makaleyi hazırladık.

Soru: Nereye başvuracağım?

Henüz ilan yayınlanmadı. Bu nedenle başvuru yapacağını biryer yok. Bekleyeceksiniz. 10 bin bekçi alım şartları belli oldu vb şekilde haber yapan siteler spam yapmakta, uydurma içerik girmektedir. Ya da eski alım şartlarını aynen kopyalamaktadır. İnanmayın.

MUTLAKA OKU

Soru: Şartlar neler? 

Henüz ilan yayınlanmadı için şartlar belli değil. Yaş şartı kanun değişmezse aynen kalır ve ilanın çıktığı günden itibaren hesaplanır. Yani 1 Ocak 2019’da ilan gelirse 1 Ocak 1989 ve sonrası başvurur. Bu şekilde ilan gelince yaş şartı kesinleşecektir.

Soru: Bizim ile alım var mı?

81 ile alım için kontenjan verilecek kanısındayız. Kadın kontenjanı olup olmayacağı belirsiz. Askerlik, ikamet ve diğer şartlar da ilan gelince netleşir.

Soru: Hangi şartların varlığı kesin?

Sağlık şartları kesindir. Boy-kilo şartı aranır. Yaş sınırı kesin olacaktır. İkamet şartının da esnetilmesi olsa bile aranacağını düşünüyoruz. Ön sağlık taraması, yazılı sınav, yeterlilik parkuru ve sözlü mülakat aşamaları da olacaktır.

Soru: 7 bin alımına başvuranlar, yedekler, elenenler, başvuru yapabilir mi?

Evet başvuru yapabilirsiniz.

Soru: Eski alıma başvuranlara öncelik var mı?

Hayır, her alım yeni bir süreci başlatır. Öncelik olmaz.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
119 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sezer
Sezer

Kardeşim bunları paylascaginiza 7 binlik kadronun sonuçlarını açıklamaya yönelik bır hiz kazandirsaniz daha iyi olucak . Hergun takip et yazılan şeyleri guncelleyip guncelleyip gündeme getiryorsunuz

YİĞİT
YİĞİT

YAŞ ŞARTLARINDA SİZCE DEĞİŞİM OLURMU . COK TALEP VAR İSTEK VAR SOYAL MEDYADA AMA BU YANSİRMI BİLMİYORUZ . SİZE GÖRE DEĞİŞİM OLURMU POMEM VE BEKÇİ ALIMLARINDA .YÜKSELMESİNİ HEPİMİZ İSTİYORUZ.

ismail
ismail

sayın adiminim 7 bin alım süreci 5 6 ayda ancak oldu
10 bin alımda bu süreçtemi.olacak acaba ??

Bekçi olmak isteyen
Bekçi olmak isteyen

Arkadaş diyoruz ama kimse anlamıyor.Yaş şartının esnetilmesini istiyorsanız forumlara değil bakanlığa mail atacaksınız yoksa böyle hiçbir şey değiştiremeyiz.Bu tür yerlerde ancak sorduğunuz sorunun cevabını alırsınız.Daha şarlar belli olmamışken kamuoyu oluşturup cimere yüklü miktarda mail atmamız lazım ki bir şeyler değişsin yoksa 2 ay yüzünden başvurudan mahrum kalacağız.Bir toplu halde mesaj atmayı deneyelim.Haydi biraz gayret.

Hasan
Hasan

Ben su an uzman çavuşum bi sıkıntı olur mu

Aday bekçi
Aday bekçi

Admin askerden geldim elimde terhis belgem mevcut fakat e devlete düşmesi zaman alıyor alımlar başlarsa nasıl müracaat edebilirim? e devlete girip askerlik durum belgesi oluştur dediğimde en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz diyor. şubeye sordum zaman alıyor sisteme düşmesi yoğunluk var dedi ?

Yeliz
Yeliz

Yas sari 35 olsun magdur cok yetkilileresesleniyoruz

Cns
Cns
Cevaplandı:   Yeliz

Yaş şartının 35 olması nı istiyorsaniz içişleri bakanlığı sayfasina girip bakana mesaj yazan kısma tiklayip yetkililere sesimizi duyuruyoruz. Ancak mbu şekilde kamuoyu oluşturursak sonuca varabiliriz.. cimer’e bimer’e de yazalim haydi dostlar.

osmanaydin
osmanaydin

01/12/1988 basvuru yapilabilirmi

osmanaydin
osmanaydin
Cevaplandı:   Utku DEMİR

yani aralik 2 de yayinlasa mesela 1aralik 88liler basvuramaz mi

Onur
Onur

Ortaokul bekçi alımı olucak mı

Bekçi adayi
Bekçi adayi

Evet arkadaşlar içişleri bakanlığının sayfasından bakana mesaj olarak da mail atabilirsiniz. Biz bi kac grup halinda bakanımıza mesajı ilettik yaş konusunda haydi biraz destek🙏

FATİH ERDOĞAN
FATİH ERDOĞAN

Ben 1989 dogumluyum sartlarda yasım uyuyor,boyum 1.90cm kilom 80 ,kilo ve boy orantım tutuyor zaten, ve 8 senedir özel güvenlik yapıyorum bu benim oçin avantaj olabilirmi ?

koray
koray

2 ocak 1989 Doğum Tarihim Başvuru yapablirmiyim şartlar aynı kalırsa gecen dönemki gibi olursa eğer

Onur
Onur

Sizce parkur sınavı kalkma ihtimali var mı

Kerem
Kerem

25yıl istanbulda ikamet ettim, 3 aydır kocaelinde ikametim. 2 şehir içinde başvurum kabul olmazmı? 2 aydır bu alımı bekliyorum ben(Başvurulan şehirde en az 1yıl ikamet etmiş olmak şartı vardı en son)

Herkül
Herkül

Polis olmak varken neden bekçi olayımki

Hasan.
Hasan.
Cevaplandı:   Herkül

Herkesin tabi ki kendi kararıdır , fakat bekçiliğe başvuranların çoğu eminim kendi şehrinde olup tayin olmamasıdır özellikle evli olanlar mesela çocuğun eğitim hayatı gibi sebepler vs. Ben gibi çoğu kişi bu sebeple başvurdu eminim.
Size de polislik yolunda başarılar.

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...