Bekçilik Sınavları Ne Zaman

2018 yılı 7 bin bekçi alımı ön başvuru süreci geçtiğimiz 22 Haziran’da son buldu. 100 TL yatırarak ya da şartları tutan adaylar ücretsiz şekilde, Polis Akademisi üzerinden bekçi alımı ön başvurusuna katıldılar. Bundan sonraki aşamada bireysel başvuru, ön sağlık taraması, yazılı sınav, fiziki parkur sınavı ve sözlü mülakat aşamaları adayları bekliyor olacak.

Tüm bu bekçilik sınavları süreci Polis Akademisi bünyesinde yapılacak. Oldukça yoğun başvuru alan bekçilik ilanı, PAEM gibi Ankara Gölbaşı Polis Akademisi’nde yapılmayacak fikrindeyim. Muhtemelen, POMEM başvuruları gibi, adaylar ikametlerine en yakın Polis Okulları’na belli gün ve zamanda davet edileceklerdir.

Peki yukarıda saydığımız sınavlar ve bireysel başvuru aynı gün biter mi? Muhtemelen hayır. POMEM polis alımlarında olduğu gibi sözlü mülakat aşaması başka bir zamana bırakılacak, yani sınavda başarıyla ilerleyen adaylar muhtemelen iki defa bireysel başvuru için Polis Okulları’nın yolunu tutacaklardır.

Şu an bekçi adayları olarak ne yapmalıyız?

Yapacağınız tek şey sınavlara hazırlanmak. Bedenen, ruhen ve zihnen hazırlıklı olmanız faydanıza. Şu an evrak teslimi vs yapılmayacak, bunları hazırlamak için acele etmenize de lüzum yok. Ön başvuru sonuçları açıklanınca lazım olan evraklar sonuç ekranında paylaşılacaktır. İndirip dolduracaksınız ve sınavlara giderken yanınızda götüreceksiniz.

2018 Bekçilik sınavları ne zaman olacak?

Şu an 22. dönem POMEM sınavları sürüyor. Muhtemelen 1-2 haftaya ön başvuru sonuçları açıklanır. Ondan sonra 2018 PMYO alım süreci var. TYT sınavı bitince PMYO adayları seçmeler için okullara çağrılacak. Kısacası, bekçilik sınavları Temmuz ayında ya da Ağustos ayında yapılacaktır fikrindeyim. Eylülde POMEM ve PAEM olduğu için o sıkışıklıkta sorunlar olabilir, süreç uzayabilir. Bu bilgi tamamen tahmindir. Sınavlar niye başlamadı diye bize darlanıp durmazsanız sevinirim. Aşağıdaki makaleler de işinizi görebilir:

Bu makale ile alakalı toplam 113 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

113
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
şeref
Ziyaretçi
şeref

açık lise okuyorum kredim 138 açık lise tasiklameylen başvuru yapabilrmiyim

Emrah
Ziyaretçi
Emrah

Admin bu sınav başvuru dilekçesi ve sağlık bilgilendirme formu poh le aynı değil mi

Sabri
Ziyaretçi
Sabri

Benm de 22 temmuzda snav yeri yazio snav saati 9 yazio o zman mi belli olacak hersey snav giris blgesnde de birsuru istenilen sey var hepsi olmak zaorndami o gun snvda saygilar

Murat
Ziyaretçi
Murat

Kardeş lise diploması ıstıyolarmı

Nurullah
Ziyaretçi
Nurullah

Merhaba parkur yazılı sınav mülakat hepsi bir günde mi olacak

oğuzhan
Ziyaretçi
oğuzhan

ii günler kardeş verdiniz bilgiler için saolun benim bi gözümde 0,75 dierinde 1,00 derecem ve derecesini hatırlamadığım astimatım var polislik için toplamda en az 4 derece olması lazım olduğundan gözüne lazer yaptıran arkadasım oldu bekçilik içinde böyle bi durum varmı acaba ? baska hiçbir problemim yok boy kilo hersey uygun yalnız 02.07.1988 öncesi doğanlar basvurabilir diye okudum 29.04.1988 dogumluyum sans belki olur die basvuru yaptım sıkıntı olur mu?

Tuğrul Türkcan
Ziyaretçi
Tuğrul Türkcan

Başvurumuzu yaptık sinav mülakat ne zaman olur tarih neden açıklanmıyor sayin admin site üyeleri bir bilginiz tahmininiz varmi lütfen….

Osman G.
Ziyaretçi
Osman G.

sınav ücretini yatırdık ancak bu ücret sınava girişe hak kazanıp kazanmayacağımızın ücreti olduğunu öprendim ilk adımda. peki sınava girmeye hak kazanıp kazanmadığımızı ne zaman öğreneceğiz , eğer hak kazanamaz isek yatırdığımız 100 TL yi iade edecekler mi ?? Teşekkürler..

fatih
Ziyaretçi
fatih

ben başvuru yaptım internetten peki sınava nerde gireceğiz yani sınav giriş kağıdını nerden alacağız onu anlayamadım

Aslan
Ziyaretçi
Aslan

Admin ben 18 yaşındayım askerlik yok yaş düzeltme belgesini nerden alırım teşekkürler

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Başvuruyu yaptım lakin listede adım yeralmıyor ne yapmalıyım

EMRE
Ziyaretçi
EMRE

NET BİR TARİH YOK MU BAŞVURU SÜRECİYLE İLGİLİ OLARAK. . .

OĞUZ
Ziyaretçi
OĞUZ

EVRAK TESLİM NE ZAMAN BAŞLIYACAK

Emrah kurt
Ziyaretçi
Emrah kurt

Vicut endeksim 27.8 gibi bir problem olur mu admin simdiden tesekkurler

Erdem
Ziyaretçi
Erdem

Amaliyatim var karnimda sıkıntı olurmu