Bekçilik Sınavları Ne Zaman
bekcilik sinavlari ne zaman

Bekçilik Sınavları Ne Zaman

2018 yılı 7 bin bekçi alımı ön başvuru süreci geçtiğimiz 22 Haziran’da son buldu. 100 TL yatırarak ya da şartları tutan adaylar ücretsiz şekilde, Polis Akademisi üzerinden bekçi alımı ön başvurusuna katıldılar. Bundan sonraki aşamada bireysel başvuru, ön sağlık taraması, yazılı sınav, fiziki parkur sınavı ve sözlü mülakat aşamaları adayları bekliyor olacak.

Tüm bu bekçilik sınavları süreci Polis Akademisi bünyesinde yapılacak. Oldukça yoğun başvuru alan bekçilik ilanı, PAEM gibi Ankara Gölbaşı Polis Akademisi’nde yapılmayacak fikrindeyim. Muhtemelen, POMEM başvuruları gibi, adaylar ikametlerine en yakın Polis Okulları’na belli gün ve zamanda davet edileceklerdir.

Peki yukarıda saydığımız sınavlar ve bireysel başvuru aynı gün biter mi? Muhtemelen hayır. POMEM polis alımlarında olduğu gibi sözlü mülakat aşaması başka bir zamana bırakılacak, yani sınavda başarıyla ilerleyen adaylar muhtemelen iki defa bireysel başvuru için Polis Okulları’nın yolunu tutacaklardır.

Şu an bekçi adayları olarak ne yapmalıyız?

Yapacağınız tek şey sınavlara hazırlanmak. Bedenen, ruhen ve zihnen hazırlıklı olmanız faydanıza. Şu an evrak teslimi vs yapılmayacak, bunları hazırlamak için acele etmenize de lüzum yok. Ön başvuru sonuçları açıklanınca lazım olan evraklar sonuç ekranında paylaşılacaktır. İndirip dolduracaksınız ve sınavlara giderken yanınızda götüreceksiniz.

2018 Bekçilik sınavları ne zaman olacak?

Şu an 22. dönem POMEM sınavları sürüyor. Muhtemelen 1-2 haftaya ön başvuru sonuçları açıklanır. Ondan sonra 2018 PMYO alım süreci var. TYT sınavı bitince PMYO adayları seçmeler için okullara çağrılacak. Kısacası, bekçilik sınavları Temmuz ayında ya da Ağustos ayında yapılacaktır fikrindeyim. Eylülde POMEM ve PAEM olduğu için o sıkışıklıkta sorunlar olabilir, süreç uzayabilir. Bu bilgi tamamen tahmindir. Sınavlar niye başlamadı diye bize darlanıp durmazsanız sevinirim. Aşağıdaki makaleler de işinizi görebilir:

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
113 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
M.C
M.C

Admin kardeş 7 bin bekçi alımından sonra içişleri bakanımız sayın süleyman soylu 17 bin bekçi aliminin tamamlanması için 10 bin alim daha yapilacak dedi tahmini tarihi ne zaman acaba

Faruk
Faruk

Admin benim agustosta yas doluyu on basvuruyu yaptim bi sikinti olur mu acaba

Fahri
Fahri

Seçimlerde farklı sonuç çıkması halinde bekçilik rafa kaldırılırmı

İzmir gökhan
İzmir gökhan

Ben bir soru sordum ama belki burdan takip edemeyebilirim mail olarak dönüş yaparmısınıZ.11/12/1988 doğumluyum bir dahaki sınava başvuru yapabilirmiyim

Orhan
Orhan
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Abi başvuru yapmak istiyorum bekçilik için nasıl yapacam

Mehmet
Mehmet

Sınav kağıtları daha sonramı çıkarılcak ben şuan e devletten yazdır demedimde başvuru yaptıktan sonra?

Mehmet
Mehmet

Kimliğimi yenilemel için nüfus müdürlüğüne versim ehliyetimle başvursam sıkıntı olur mu?

habip
habip
Cevaplandı:   Utku DEMİR

selamün aleyküm bir soru soracaktım

ön basvuru ekranına kilo ındeks ın ustunde yazdım problem olur mu bilginiz var mı ?
saygılar. 90

Ahmet
Ahmet
Cevaplandı:   Utku DEMİR

SELAMUN ALEYKÜM ORTA OKULU MEZUNUYUM VE AÇIKTAN LİSE DEVAM ETMEKTE ALIM OLDUĞU ZAMAN BAŞVURU YAPABİLŞR MİYİM ? Yani orta okul mezunu oluyor mu ?ve bu bi şekilde bana bildirirseniz sevinirim

Ahmet kidik
Ahmet kidik

Saglikda nelere bakiyorlar admin bilgin varmı

Salih
Salih

Admin bizi nasıl davet edecekler telefonla mı, maille mi yoks herşey burda mı yayınlanacak ve gören görür görmeyen de öle kalır mı yanı iş hayatı sıkı geçiyor bilelim unutmayalım.

Adem
Adem
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Admin ön sağlık da göze bakarlar mi renk korlugüm var size ne olur.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...