Bekçilik Sözlü Sınav Aşamaları ve Tavsiyeler – BekçiAlımı

Bekçilik Sözlü Sınav Aşamaları ve Tavsiyeler

Arkadaşlar madde madde herşeyi anlatayım mülakata girmemiş olan herkes rahatlasın.
İlk olarak sağda solda takım giymeyin diyen ömründe hiç bir kurumsal firmanın mülakatına girmemiş kişilere aldırış etmeyin. Ben toplamda 4 büyük bankanın mülakatına girmiş ve kazanmış birisi olarak bunları paylaşıyorum sizlerle. Yaşım 30

İÇERİ GİRMEDEN ÖNCE DİKKAT EDİLECEKLER
– Mülakattaki sıra numaranız saat kaç olursa olsun en az 2 saat önceden oraya gidin havayı koklayın ortama hakim olun hatta mümkünse sabah 08:45 de damlayın.
-Kesinlikle parlamayan ve siyah takım elbise giyin. (bugün birisi aliminyum folyo gibi parlayan bi takım giymişti alınmadığına adım gibi eminim)
-Sıfır sakal traşı, saçı olanlar mümkünse subay traşı şeklinde kessinler (diyeceksinizki ne alaka? İçerde albay Emniyet müdürü, yardımcısı, kaymakam ve 1 adet başkomser ile doktorlar var)
-Kravatınız ve ayakkabınızda siyah olsun gömleğin düğmeleri full iliklenmiş olsun ( Yine bugün birisi iliklemeden girdi, işitmediği azar kalmadı)
– Yüzük vs rozet takmayın
İÇERİ GİRİNCE …..
Arkadaşlar burayı saymadan önce size şunu kesinlikle söyleyebilirim.
Daha kapıdan adımınızı attığınız anda kazanıp kaybettiğinizin sonucu kafanız ile kaymakam beye selam verirken belli oluyor. Ordakiler öyle insan sarrafı olmuşki yemin ederim bakışlarınızın keskinliğinden sizi anında çözüyorlar.
Olasılıklar ve içerdeki tipler hakkındaki görüşüm ve düşüncem şöyle.

-Model 1 giyinimi mükemmel yüz siması uyanık ve çevik olanlara kendini tanıt diyorlar, eğer diksiyonu da dış görünüşü kadar iyiyse küçük bir ihtimal ile neden bekçilik diye soru sorup adamı koyveriyorlar. Bu adam kazanıyor. Neden bekçilik demeleri tamamen ezilip büzülüyormu diye bakmak için.

-Model 2 dış görünüşü kötü olan ama diksiyonu mükemmel olana kendini tanıttıktan sonra zarf çektiriyorlar, zarfı bilirse bunada olumlu bakıyorlar. ( Not bu adam dış görünüüne önem göstermediği için heyet karşısında saygısızlık etmiş sayıldığı için bunu model 1 e göre çok kasıyorlar. ki bence haklılar.)
-Model 3 diksiyon ve dış görünüş açısından kabiliyetsiz olanlara nerdeyse tüm heyet ayrı ayrı soru soruyor, çünki bu adam içeriye adımını attığı an özgüvensizliği içerde çözülüyor. Tabi saygısızlığıda cabası dış görünüşe önem vermediği için.

-Model 4 4 yıllık fakülte mezunları işiniz biraz zor. Kaymakam bey çok iyi tatlı bir insandı. Ancak 4 yıllık mezunlarını görünce birden bağırarak burda işiniz ne gidin polis olun diyerek direkt yüklendi.
Yemin ediyorum çocuk ağlayarak çıktı odadan. Ama şu tavsiyemi unutmayın, eğer aranızda 4 yıllık mezunu varsa kaymakam böyle bir cümle kurarsa efendim devlet bu hakkı bana tanıyor ise bu görevi istiyorum demekten çekinmeyiniz. Bu cümleyi kurarsanız ve diksiyon kısmından geçtiyseniz kesinlikle bu mülakatı bu cümle sayesinde geçmiş olursunuz.

Bu kadar önseziyi nasıl edindin diye sorarsanız,
90 kişilik grupta 89. sıradaydım resmen kapıda bekledim her çıkana sordum ve her çıkanın dış giyim diksyion vs duırumuna bakarak kendim empati kurarak yorumladım ki haklı çıktım.

Benim mülakatımı soracak olursanız, İçeriye dimdik girip kafa selamımı verdim. Evet çocuğum hoş geldin kendini anlat bakalım dedi. Çok ufak s vererek yani duraksayarak ismimi soy ismimi doğum tarihimi ve yerimi aslen nereli olduğumu mezuniyetimi mezuniyetten sonra ne işler ile meşgul olduğumu sert ancak saygılı bir şekilde anlattım. Neden bekçilik dedi, Kara kuvvetleri komutanlığında bir çok defa kolluk kuvveti personel alım sınavına girdiğimi ancak başarısız olduğumu söyledim. Bu hayalimin peşini bırakmak istemiyorum kolluk kuvveti olmak istiyorum dedim. Sana olumlu yazıyorum hayırlı olsun diyip heyete döndü ve sorusu olan varmı arkadaşlar dedi. Herkes yok efendim dedi kafa selamımı verip çıkarken emniyet müdürü yüzüme güldü.

Ancak bu gülüş beni test etmek içindi eğer bende gülseydim belkide o kağıtlarda yazan yılışıklık durumu testinden kalmıştım. Kaymakam beyin olumlu demesine aldırış etmiyorum herşey önümüzdeki günlerde belli olacak. Akif Aktaş arkadaşımız benim dalga geçtiğimi düşünmüş yazım biraz uzundu bu arada çay demledim beklettiysem hakkınızı helal ediniz Allah başarılar versin inşallah

-ARKADAŞLAR LÜTFEN ŞİVENİZ VARSA (KARADENİZ, KÜRTÇE, ANADOLU FARKETMEZ) AŞIRI DİKKAT EDİN ŞİVEYE ÇOK ÇOK DİKKAT EDİYORLAR

Yazıyı gönderen Serkan kardeşimize teşekkür ederiz.

Faydalı Makaleler: Mülakat Giren Adaylardan Bekçilik Sözlü Sınavı Tecrübeleri

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

172 Soru Cevaplandı

 1. -Model 3 diksiyon ve dış görünüş açısından kabiliyetsiz olanlara nerdeyse tüm heyet ayrı ayrı soru soruyor, çünki bu adam içeriye adımını attığı an özgüvensizliği içerde çözülüyor. Tabi saygısızlığıda cabası dış görünüşe önem vermediği için.

  Kardeşim herşey iyi hoş ama 3. Maddede yazdıklarına katılmıyorum. Bugün mülakata girdim saç sakal traşımı oldum takım elbisemde tamamdı.cektiğim zarfdaki soruya doğru cevap verdim.heyette psikolog dışında herkes bana soru sordu ama soruları muhabbet havasındaydı bende ciddiyetimi bozmadan cevap verdim hepsine kapıdan çıkarken komiser dahil ordaki polisler tebrik etti.

 2. Takım elbise olayı hikaye ben şahsen giymeyeceğim takım giymeyip pomemi pohu uzmanlığı kaxanan bir cok arkadasım var düzgün bi kıyafet senin diksiyonuna ve öz güvenine cesaretine bakıolar gerisi hikaye…
  acaba sözlü mülakatta kendini tanıt kısmında askerliğini nerede yaptığını söyleyen varmı ? Söylesek mi acaba bi yan etkisi olır mu

  • Asker liği şırnakta yaptığımı söyledim bunun üzerine yüzbaşı 3 4 tane soru sordu. Yan etki derken sonuçta kendini tanıtıyon ve bizlerin hayatında askerlik önemli bir yer tutuyor. Yinede sen bilirsin tabi

 3. mülakatta muuhteşem gerildim ve kendini 4 maddede anlat sorunsunu cevaplayamadım dahada gerildim biraz daha baskı yaptılar daha sonra baskı altında bu şekilde konuşamıyorum dedim. daha sonra teşekkür edip gönderdiler sanırım elendim

 4. Admin merhaba ben uzmanlıktan istifa ettim. Fizik fit, diksiyon olarak (s ve z) yi azda olsa peltek söylüyorum ve kıyafet konusunda her zaman askeri tarz takılıyorum yani ayagımda bot giyiyorum. Şüpheci, sezgilerine dikkat eden, ve hayatım boyunca yapmadıgım meslek kalmadı özel sektörde ve kendine güvenen biriyimdir sence benim geçme gibi ihtimalim nasıldır her türlü konuda.

 5. Allah razı olsun değerli ve faydalı bilgiler vermişsin tecrübelerinle. Teşekkürler

 6. Merhaba . Nişanlım 180 boyu 82 kilo sizce bı problem olur mu ?

 7. başvuruda istenilen belgelerden 7. maddeyi nerden buluruz admin

 8. Kardesim kolay gelsin ben bu detayli yerlesim nufus bildirgesini indirdim baktim ikametim baska bir ilde gozukuyor kendim uzm.erbasim otomatikman degisiyor ama eski ikametgah taihlerimde gozukuyor illa son bir sene mi olmasi lazim eskiden oturdugum yerde 20 yili askin suredir var ikametim

 9. 12 ağustosta özel güvenlik yenileme sınavım var bekçilik sınavı da o tarihte gelme ihtimali olur mu sizce

 10. Saglik kontorlunden sonra neye giriyoz

 11. Benim ayağımds 2. Parmaklar biraz büyük sizce sorun olurmu

 12. bu ikamet şartı yüzünden çok vatandaşımız hayal kırıklığına uğradılar lütfen bakanımıza sesimiz gitsin bu ikamet şartı ya 6 ay olsun yada kalksın….

 13. bu ikamet şartı yüzünden çok vatandaşımız hayal kırıklığına uğradılar lütfen bakanımıza sesimiz gitsin bu ikamet şartı ya 6 ay olsun yada kalksın….

 14. Merhaba,
  Yazili sinavi geçenler, parkur asamasindada basarili olurlarsa ayni gunmu sozlu mulakata aliniyorlar.

  • Henüz belli değil ama muhtemelen öyle olacak.

  • Hayir oyle nasil olsunki spor elbisesi ile gidecez falan terlicez o sekilde nasil cikalim komisyonun karsisna admin baska gun olur

  • Merhaba,Fiziki yeterlilik sinaviyla kpss ayni gune denk geldigi icin,bunu erteletme sansimiz varmi.yani nereye basvurmamiz gerekiyo,bu mumkunmudur.

  • Dilekçe ile okula başvurun.

 15. Yazili sinavdan ne zaman aciklanir ve sozlu mulakat ne zaman olur tahminen

 16. Admin Selâmünaleyküm. Size bir sorum olacak.Konuyla alakalı beni aydınlatırsanız sevinirim. Güvenlik soruşturması aşamasında sildirilen gbt kaydı emniyet arşivlerinde gözükür mü? Ayrıca bu güvenlik soruşturmasını olumsuz etkiler mi? Yani kısacası elenir miyim? Teşekkür ederim kolay gelsin.

 17. Bu fiziki yeterlilik sınavına girerken herhangi bir sorun olmadıgına dair evragı nerden alıyoruz bilgilendirirnisin tsler baglı aile hekiminfwn mi yoksa baska bir yerden mi

 18. Merhaba spor ve sözlü mülakat sonrası aşamaları sırasıyla açıklar mısınız?

 19. Kazananların asil ve yedekleri açıklandıktan sonra direk eğitimime başlancak ? Yoksa sağlık kontrolü ,güvenlik araştırması mı yapılacak?

 20. Selamun aleyküm admin asıl yedek listeler ne zaman açıklanır ve açıklandığında sıralamaya girersek sağlık raporu alınacak sorusturma 2 ay surer mi yani ne zmaan eğitime başlarız kaç ay var şimdiden çok sağol

 21. Abdullah akyuz

  arkadaslar iceri girdim bas selami verdim kagit cektim yuzum surekli tebessumlu idi hic soguk durmadim cektigim kagitta ataturkun inkilaplarini cikti 5ini bildim 6.si aklima gelmedi malum insan icerde heyecandan adini unutuyor. ben 5ini saydim digeri aklima gelmiyor efendim.dedim . bana soru soran kisi ise tamam ogrendiginde bizede soyle olur mu dedi bende peki efendim dedim acaba ne demeye calisti arkadaslae

 22. benim sözlü ve fiziki yeterlilik sınavım aynı gün -giderken takım elbise mi giyim -eşofman mı giyim ,nası yapcam çözemedim.

 23. Admin ben 10 yıl önce uyuşturucu madde alırken yakalandım, hakim ceza vermedi, amatemde vermedi, zaten kullanmadım hiç, sicili de sildirdim ama arşiv kayıtlarında çıkar. Bilgin varmı, güvenlik soruşturmasında sorun olur mu?

 24. ricardo quaresma

  admin bu özgüven nerden geliyor bu kadar emin nasıl konuşabiliyorsun yapma etme bana da bi bekçi gibi çık bakalım bu kapıdan dedi ama ben hala tereddüt ve endişe içinde sonuçları bekliyorum …

 25. selam admın ben sözlu sınavı da gecersem ne olacak

 26. mülakat sürecimi saniye saniye anlatacağım.

  içeride bir vali yrd bir egm 2 tane de bilmediğim başka müdür vardı.Tabi birde psikolog doktor.Kaymakam yoktu

  zil çaldıktan sonra kapıyı sakin bi şekilde 3 defa calarak içeri girdim.İçeride küçük bir oda ve hafifce ince uzun büyük bir masa ve arkasında sırayla oturan 4 kişi beklerken, koskoca bir salon kütüphaneyi andıran ve etraflıca masayla cevrilen bir toplantı salonua girdim.Belli aralıklarla 7 kişi oturuyordu.Üzerimde 7 göz birden bana bakıyordu.Heyecanlanacak ne var canım ya olur ya olmaz sen elinden geleni yap sakin ol yeter diyen biri yani ben, Tam ortada belirtilen noktaya vardığımda inanılmaz bir heyecan kapladı beni.Hayatımda ilk defasol bacagımın titrediğini ve gene heyecandan belimin ağrıdıgını ilk defa gördüm.Ama belitmeliyimki çok ta belli etmedim.

  Evet …. seni tanıyalım dedi en ortadaki kişi.Ben başladım adımı soyadımı doğum tarihimi doğum yerimi 9 yıldır bu ilde yaşadığımı, evli plduğumu ve yine 9 yıldır birözel şirkette işletme elemanı olrak çalıştığımı söyledim.
  Bana hangi şirket ve iş yerindeki statümü sordu.Bende x şirketinde işci olarak çalışıyorum efendim dedim.Peki kaç lira maaş alıyorsun dedi. xxxx tl alıyorum efendim diğer eklentilerle birlikte xxxx civarı oluyor dedim.Neden o işi bırakmak isityorsun dedi.
  İşte an can alıcı nokta, bu soru bence neden bekçi olmak istiyorsun la aynı değerdeydi.Milliyetcilik cümlelelimi kursam yoksa gerçeğimi soylesem diye 3-4 saniye duraksadıktan sonra dürüst olmam gerektiğini ve zaten günlerdir vatan millet sakarya hikayeleri dinliyorlar diye dürüst olmayı sectim ve vatan millet sakarya hikayeleri yada vatanımı milletimi korumak vs vs cümleleri kullanmak yerine doğru olanı söyledim.Peki anlıyorum dedi ortadaki.çocuk varmı diye sordu,var efendim bi tane dedim.Adı ne dedi.xxxxx efendim dedim.yasını sordu.xxxxx 7 yaşında efendim diyince bayabi sasırdı ve saskınlık ifadesiyle “7 mi?” diye tekrarladı.Akabinde Hiç tarikat toplatısına gittinmi yada çağıran oldumu diye sordular “hayır efendim”dedim.
  Peki tamam sağ tarafından bi kart çek bakalım dediler çektim ve soru çok basitti iyi ki çalışmısım diye geçirdim içimden.Soruyu bize oku ve cevapla dediler “konut donunulmazlığı nedir?” Bi anda bütün bildiklerimi toparlayıp bir kücük bir pragraf kuramadım.Anlattım bi kaç bişey söyledim.Tamam doğru.Peki bize tam tanımı yapabilirmisin dediler.Ben kafamda bir cümle kurmaya clışırken vali yardmcısı bana yardımcı olmaya calışşada ben toparlayamadım ve “kuramayacagım efendim” dedim.Peki tamam dedi ve bi kaç saniye duraksadıktan sonra “Hayırlı olsun sonuçları takip et”dedi.Baş selamı verip Çıkarken bi kaç adım geri cıkıp öyle arkamı dönücektim ama arka arka bir kaç adım attım ki “Lütfen!!! Normal çıkabilirsin” dedi.”peki efendim diyip kapıya yöneldim.

  Biraz uzun oldu ama bu aşamayı merak eden arkadaşlara yardımcı olmak adına üşenmedim yazdım.Bu arada sizce sonuc ne olur 🙂

 27. Arkadaşlar komisyonda ki Emniyet Müdüresi tam çıkarken bana sınav puanımı sordu sizce buna bir anlam yüklemem lazım mı ?

 28. Admin sözlü mülakatlar herkesin başvuru yaptığı il demi oluyor

 29. Slm admin saglik raporu alırken yine boy kilo endeksine bakılıyor mu tesekkurler

 30. mülakatta kaldım ben sac baş takım elbise resmen siyah giyen adam gibiydim kafaselamıyla çivi gibi askerdim içerde kendimi tanıttım tahsilimi sordular söyledim kart çek dediler çektim okudum bildiğim soruydu cevapladım ondan sonra peşpeşe soru sormaya başladıhemen hemen bildiğimi düşünüyorum kıbrıs nerede neden girdik Atatürk neden samsuna çıktı çıkarı ne gibi sorular sordular cevapladım çıka bilirsin dedi kafa selamı verip çıktım aylar sonra yedeklere dahi giremedim yani siz ağzınızla kuş tutsanız herşeyi bilseniz gene kalırsınız sebebi tipiniz saf tipliyseniz kalıyonuz adamınızda yoksa zor buyrun kontejyan artımları ankarada 550 kişi asılda Allahu Teala görüyo o seçtikleri kişiler işini doğru yapmazsa o komisyona çok günah gider sebebi seçtiği adamların seçmediği adamdan kötü olması seçmeyen zülüm yapmıştır seçilemeyen zülme uğramıştır o işe layik ise…

 31. Mülakata yada başka şekilde ,askerde aldığım eğitim başarı belgelerini goturebilirmiyiz

  • bunlar istenmiyor

  • Keskin nişancı brovem var ,petlanton derecem var , uyuşturucu satıcılarını bulup yakalatmama dair belgelerin var keşke ibraz edebilsem.Peki bende %10 kadar çok az kekemelik var ,çoğu zaman fark edilmeyecek düzeyde ,ancak mülakatta ortamın atmosferi sonucu gergin durumdan dolayı sıkıntı yaşamaktan korkuyorum ,bu durumda olup bunu aşarak başarıya ulaşmış bir kardeşim varmıdır ,bana yöntem tavsiye edecek yol gosterecek

 32. Şimdi ilk olarak nasıl başvuru yapılacak en başından

 33. Cem Taşkıran

  Dostum Allah senden razı olsun. Ne kadar akıcı bir dille güzelce enlatmışsın mevzuyu. Valla aylardır bilgi almaya çlışıyorum sağdan soldan.İlk kez bu kadar net anladım olayı. Canım kardeşim işin gücün rast gitsin inşallah. Çok Saol eline sağlık

 34. S.a benim sag kolumda daha sürünürken uzerime cay dokulmesi sonucu yanik izi var dirsegimin hizasindan basliyor ve ayni sag kolumda trafik kazasi ne deniyle kolum Cama girdi kesik izi kaldi sizce 2019 bekcilik sinavlarina basvuru yapmalimiyim sansim varmi simdiden tesekkurler Allah razi olsun

 35. S.a benim ön iki dişim köküyle birlikte düştü önde şuanda 2 dişim eksik ama arkadaki dişler öne doğru kaydıgı için önde 2 dişlil boşluk degilde 1 dişlik boşluk bulunmakta. Ön dişlerde boşluk bir engel teşkil edermi ? Bu konuda saglık yönünden eleme ihtimalleri varmı ?

 36. Benim hiç bir saglık problemim yok fakat renk körlügü var bu engelmi saglık formuda bu kismi işaterlicekmiyiz cvp atarsanız sevinirim

 37. Benim Diz Kapagım Kırık Kaza Geçırdım 2018 de Yurumemde Hafıfı Koşmamda Problem Yok Ama Yinede Dedıklerı Parkura Gırebılecegımı Sanmıyorum Acaba Başvuru Yaparsam Olumnlu Çıkarmı

 38. Merhaba lar.Benim sol kolum kırıldı tam ortadan iki tane 10 cm.lik dikiş izleri kaldı sorun olur mu? Birde şive demişsiniz şiveli konuşmayalım mı??

 39. Merhaba ben kayıt yaptırdım ama sorum olacaktı onlisans mezunuyum ama ameliyat izim var ve sağ gözüm bulanık görüyor bunlar engel olurmu acaba bilginiz varsa bilgilendirebilirmisiniz

 40. başvuru anında boy kilo endexine bakılıyormu yoksa sadece mulakatta mı bakılıyor başvuru anında sorun olurmu

  • Ön başvurular bittikten yaklaşalık 15 gun sonra asıl basvuru ve evrak teslimi icin okullara davet edilmeye başlanıyor. Bu asamada boy kiloya bakılıyor. Nisan ayı icinde yanim

 41. bekcilik sinavi kaç gün sürüyor nerelerde oluyor ben kastamonudayim bilgi verirseniz sevinirim

 42. Gözde miyop var sıkıntı olur mu

 43. Bende miyopum engel olur mu gözlük takıyorum

 44. Boyum 166. 167 istiyolar sorun olurmu sizce?

 45. Merhaba, ben gözlük kullanıyorum. Bu sorun teşkil ediyor mu. Derecesi yüksek değil 1.5-1.75 dereceli gözlük kullanıyorum. Bir de sanayi ortamında çalıştığım için kolumda ufak tefek çizik izleri var. Çok dikkatli bakınca belli oluyor. Bu da bir sorun mu. Cevaplarsanız sevinirim.

 46. sol gözün 2,75 sag 0,75 miyop sorun olur mu

 47. Sol gozum 2.27 sag gozum 0.75 miyop sorun olurmu

 48. on saglik muayenesine kac gun var

 49. şuanki bekçi alımında ön sağlığa ne zaman giricez çağırdıkları ilk günmü yoksa çağırdıktan bi kaç gün sonramı ?

 50. Sınava gitmedik yada girmedik başvurumuz direk iptal mi oluyor

 51. askerlik durum belgesi aslı yok e-devlet üzerinden alınması uygunluk görür mü ?

 52. renk körlüğü var sorun olur mu doktora gittim bekçilikte sorun olmaz dedi renk ayırmada sorun olmadıgını senın ki fazla degil dedi

 53. para yatırdığım makbuzu kaybettim bankadan alma sansım var mı ne yapmalıyım

 54. bu pazartesi sınava gireceğim saç sakal nasıl olmalı sakalı kesmesek olurmu

 55. Ön sağlığa giderken telefon alıyorlar mı içeriye sadece kagıtlarla mı gidecez

 56. Iki yil once sol dirsegimden ameliyat oldum. Sadece dikis izleri var . Kolumda herhangi bir sakatlik yok.Saglik kontrolunde elenirmiyim ?

 57. MERHABA DİŞ SORUN OLUR MU 3 DİŞ YOK VE DÜZ TABANLIK HOCAM

 58. Hocam kolay gelsin bu kendini tanitma sorusunda ne gibi cevaplar vermeliyiz ve neden bekcilik dediginde bana bilgi verir misiniz

 59. MERHABA; Eşimin yarın gidecek ama biz tam olarak ne oldugunu bilemiyoruz sınav mı yoksa sağlık kontolümü olacak acaba

 60. Merhaba ön sağlık mülakatını geçtikten sonraki aşamalarda detaylı sağlık taraması bulunduğun ilde devlet hastanelerinde mi oluyor yoksa yine pomemler de bu konuyla ilgili bilgi verebilirmisiniz

 61. Merhaba evrak teslimi ve ön sağlıkta sakal kesmek zorunlu mu yoksa sakallı bi şekilde gidebilir miyim teşekkürler

 62. Ben ortaokul mezunuyum başvurdum kabul oldu ön mülakata git cem olabilirmiyim orda sorun yasarmiyim

 63. Merhaba ben orta okul mezunuyum cuma günü ön sınav var bekci olabilirmiyim orda sorun yasarmiyim

 64. Merhaba sözlü mülakatta bilgiden daha önemli mı diksiyon hal ve hareketler

 65. Benim göz numaralarım 1 e 1.25 uzakta bulanıklasıyor bıraz gözlüğü günlük hayatımda kullanmıyorum takmalımıyım. Uzaklık okuma gibi bir test yapılıyormu

 66. Sınava Vali giriyor dediler Kaymakammı giriyor valimi anlamadım ?

 67. Senin önerdiğin kitap var onu aldım ve şimdi ben yazılıdan 50 fiziki parkurda 90 sözlüde de 85 alırsam yedek mi olurum yoksa asil mi

 68. 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı ve Parkuru
  ne zamn yapılarak tarıh nedr

 69. 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı ve Parkuru
  sınavı ne zamn olacak tarıh nezamn

 70. fızikı parkur ve sozlu mulakat aynı gunmu olacak yanımzda ne götürücez nasl gıtmelıyz

 71. Merhaba, Sizin mülakattan yola çıkarak örnek veriyorm yazılıdan 50 parkurdan 60 alan birisi sözlü mülakatta kendini sizin gibi beğendirdi ise direk kaymakam vs. talimatla bekçi yapılır mı herhangi bir ortalamaya girmeden.

  • Mülakattan çok yüksek almalı. Talimat vs yok.

  • Admin selam sınavdan 54 parkurdan 85 aldım. Sözlü mülakatta 3 soru soruldu.gündem ile alakalı bilmediğimi belirttim 1 tanesini bildim, ama baya konuşturdular kendimi çok güzel ifade ettim benden önce girenler 3-5 dakikada çıktılar beni yarım saate yakın tuttular. Sizce sonuç ne olabilir??

 72. MRH 1.DONEM SOZLU MULAKAT NEZAMN OLACAK

 73. Hocam selam aleyküm mülakata giderken giyiceğimiz takım elbisenin rengi nasıl olmalı

 74. Karta çektiğimiz Soruları bilemedim diyelim ama diksiyonum,Dış Görünüşüm, Bakışlarım yani hareket tarzım iyi geçermiyim hiç bir soruya tam cevap vermedim ama ? Teşekkürler.

  • Bilmek bilmemekten daha iyidir. Bilmediniz diye düşük puan verilmeyebilir ama neden yüksek verilsin?

 75. SÖZLÜ SINAV NE ZMAN OLACAK

 76. BEKÇİLİK SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN OLACAK LÜTFEN CEVAP BEKLIYORUZ

 77. Hocam kafa selamı vermeyi unutup dısarıya cıktım sorun olur mu

 78. Bana seneye bir daha denersin dedi daha yaşın gençmiş dedi güldü kaymakam ve Fikret Erkan diye bir fetöcü hakim bizim köylüymüş üç kere tanıyormuşun dedi tanımıyorum dedim ama seneye tekrar denersini benden başkasına dememiş ben elendim diye düşünüyorum sizce ? Ayrıca 5 dakika konuştuk kağıttaki ata sözü gibi bir deyim vardı onuda açıkladım

 79. Hocam soru kartını 272 diye okudum yanls anlamslar 277 diye anlamslar
  Sizce skıntı olur mu. Bide dediler yanls yazdırıyodun azdaha dediler .

 80. BayRamM 🇹🇷

  Sözlü mülakat puanı hemen komisyon tarafından mi veriliyor Bakanlık mı karar veriyor

 81. Admin selam sınavdan 54 parkurdan 85 aldım. Sözlü mülakatta 3 soru soruldu.gündem ile alakalı bilmediğimi belirttim 1 tanesini bildim, ama baya konuşturdular kendimi çok güzel ifade ettim benden önce girenler 3-5 dakikada çıktılar beni yarım saate yakın tuttular. Sizce sonuç ne olabilir

 82. Merhaba admin ben bekcilikte bütün mülakatlara girdim şimdi sadece sonucu bekliyorum bisey merak ediyorum ön sağlık kontrolün de renk kötülüğünden geçtim peki kurul raporlarında bakicaklar mı tekrardan

 83. İçeride ceket iliklik ellerde önünde bağlı tutsak sorun olur mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir