Bekçilik Sağlık Kurul Raporu Aşamaları 2020

2019 yılı bekçi alımı için önümüzdeki günlerde asil ve yedek kazananlar açıklandı. Kazanamayanlar da kazanamadıklarını görecekler. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının açıklanmasının ardından asil listede bulunan arkadaşlar güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formunu doldurmak için emniyete müracaat edecekler. Doldurulan bu formdan sonra emniyet tarafından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Bu işlem bir ay da sürebilir daha fazlada sürebilir, il ve ilçedeki yoğunluğa göre değişiklik gösterecektir.

Adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının yanında bir de sağlık işlemleri olacak. Aşağıya ekleyeceğimiz bilgi 2018 yılında sağlık kurul raporu işlemlerini yapmış olan bir arkadaşımız tarafından gönderilmiştir. Umarım sizlere faydalı olacaktır.

Sağlık kurulu 6 tüp kan sonra tok karnına 1 tüp idrar, sırasıyla röntgen, ultrason, diyetisyen, kbb göz kardiyoloji, kan sonuçları öğlen vakti açıklanıyor, Sonra hemen dahiliye dördüne birden sağlam diye onaylıyor.

Sonrasında sonuçlara göre cildiye, nöroloji, ortopedi, genel cerrahi basit hemen sağlam yazılıyor. Daha sonra psikiyatri ve işitme testi, işitme testi kbb de oluyor. En son ağız ve diş sağlığı oluyor ve sağlık işlemleri bitmiş oluyor.

Bu süreçte sağlıkla ilgili tavsiyem kesinlikle sağlığa girmeden kan, göz gibi kontrollerinizi yaptırın, kan da eğer karaciğerle ilgili değerleriniz yüksekse yağlı yiyeceklerden uzak durun ve bol bol yeşillik yiyin. Her sabah aç karınla limon ve maydonoz karışımı olan limon kürünü için faydasını görürsünüz. Bir çok kan değerini normale çevirecek inşallah.

Bazı kan değerleri için sigara içenlere önerim var; bari kan verene kadar içmesinler. Kan değerlerinde çok sıkıntısı olanlar kızılaya kan versin, ya da bir sağlık ocağına gidip kan durumunu bu şekilde öğrensin. Sağlık raporu alırken kan sonucu sıkıntılı olanlar doktordan rica edip tekrar kan vermesini istemeli. Zaten doktor 3 defa şans veriyor. Eğer değerleri sıkıntılı bir sekilde onaylatırsanız, tekrar sevkle uğraşırsınız. Birde o kan vermeden önceki günlerde bol bol su için.

Göz içinse mutlaka kontrole gidin bir özel hastaneye, her bir göz için miyop ve Astigmat +2yi geçmeyecek. Hipermetrop içinse her bir için +1i geçmeyecek. Siz emniyet teşkilatı sağlık yönetmenliğindeki göz bölümünü özeldeki göz doktoruna gösterin daha faydalı olur. Eğer göz dereceleriniz bu derecelerin üstünde ise iyileşme sürecinide doktora sorup çizdirin yoksa elenirsini.

Ben de elendim gözden, doktor derecemi biraz yüksek yazdığından yoksa kontrolerimi yapmıştım ama hakkımı aradım. Elendiğim hafta gözümü çizdirdim ve özelden aldığım sağlık raporu ve hazırladığım dilekçeyi 16 bölümü bitirip hastane heyetine verdikten sonra egm sağlık daire başkanlığına teslim ettim.

Bir süre sonra sevkim geldi, başka devlet hastanesinde tekrar gözle ilgili bölüme muayene olup atamam geldi çok şükür. Demek istediğim düzeltebilecek durumlarınızı, gerek önceden kontrol amaçlı muayene olup tedbirini almak gerekse sağlık raporunuzu alırken sıkıntılı durumda doktordan rica ederek düzeltip tekrar muayeneye geleyim tarzında konuşmanız sizin için çok faydalı olur.

Soru: Biz mi hastaneye gideceğiz onlar mı götürecek?

Herkes bulundugu ilde hastaneye gider. Hastane secimini emniyet yapar. Toplu halde gidersiniz. Herkes bulunduğu ile bağlı emniyetin belirlediği tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alır.

ÖNEMLİ:   2019 8 Bin Bekçi Alımı Konusunda Önemli Açıklamalar

Soru: Psikiyatri’de nelere bakılıyor?

Psikiyatri genelde sohbet havasında gerek konuşma, kendini ifade etme gibi durumu kontrol ediyor. Ayrıca  son bir sene içinde kullandığın ilaçlara bakıyor bilgisayarından(e-nabız sisteminden). Eğer psikiyatri ilaç kullanımı varsa bir sene içinde doktora bağlı elenme veya tam tersi olabilir…

Soru: Kulakta ne yapıyorlar?

Kulakta belli ölçüm aralığı için test yapılıyor. Sağlık yönetmenliğindeki kulak bölümünü kontrol amaçlı gideceğin hastanedeki doktora gösterirsen faydalı olur.

Soru: Renk körlüğü elenme nedeni mi?

Evet en çok eleme yapılan konudur.

Soru: Tekrar boy-kilo ölçümü yapılacak mı?

Evet yapılacak.

Soru: Burunda et var sorun olur mu?

Hayır normal hayatı engellemiyorsa sorun olmaz.

Soru: Ürolojide varikoselden elenme oluyor mu?

Yönetmelikte de yazıyor varikosel ve hidroselden elenmiyorsun.

Bazı adaylar sürekli sorup duruyorlar, boy kilo ölçümü tekrar yapılıyor. Boy kilo hesaplamaya bakabilirsiniz

Anlaşır hale getirmeye çalıştım umarım bir yanlışım olmamıştır, tüm adaylara şimdiden geçmiş olsun umarım sorunsuz geçersiniz.

Not: Kafanıza takılan soruları aşağıdan yorum olarak sorabilirsiniz. Sitemizdeki yazıların altına sorulan sorular daha çabuk yanıtlanır.

0 0 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
2938 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Metin
Metin
3 Haziran 2020 15:27

Abim mülakatlar sınavlar dahil herşeyi geçti. 2.kez sağlık kuruluna çağırıldı uygundur raporu alıp bekleyin dediler. 1.5 ay sonra tekrar kuruluna çağırıldı tekrar olur raporu aldı. Yine çağırıldı heyet net bisey dememiş doktor uygundur yazmış emniyet karar vericek demişler. Sizce ne olacak ? Bu kadar neden uzadı bu işler 1.5 sene oldu.

Fikri
Fikri
2 Haziran 2020 11:39

Admin göz tembelliği sorun çıkarır mı?

stone
stone
26 Mayıs 2020 21:53

bekçilikte hastane raporunda üroloji bölümü makata bakıyor mu

Kürşat
Kürşat
25 Mayıs 2020 16:37

Admin iyi günler. Benim trombosit değerim 119 çıktı. Raporum tekrar geldi. Araştırma Hastanesi’ne gönderdiler. Altında yatan bi sebep varmı diye bakıldı. Sonrada 127 çıktı Doktor hiç bi sorun yok dedi. Sağlam yazdı gönderdi. Ankara raporumu tekrar gönderirmi ? Şimdiden teşekkürler

Mert
Mert
25 Mayıs 2020 10:54

Bekçilik sağlık raporlar için sağlık ocaklarından alamıyormuyuz aile hekiminden?

Ismail
Ismail
19 Mayıs 2020 15:30

Meraba admin saglik muayenesi icin tekrar cesitli Illerdeki hastahane ye sevk edilmesindeki sebeb neden acaba Ordan elenme Olma ihtimali varmi

Arif
Arif
14 Mayıs 2020 14:12

Merhaba admin. Yapılan ilk sağlık testlerinin sonucunda sağlık kurulu sağlam raporu verdi. Dosyam Ankara’ya gitti. Fakat bir troid hormon değerim 4 çıkması gerekirken 6 çıkmış onun için de Ankara hakem hastaneye gönderdi. Tekrardan hakem hastaneye gittim doktor değerin 6 çıktı diye göndermeleri gereksiz dedi Ankara istediği için tekrar test yapıldı bu sefer de değerim 9 çıktı. Doktor hormon testi olduğu için anlık durumda bile değeri değişebilir, uzun yoldan geldin oruçlusun yorgun olduğun için normaldir dedi. Kuruldan ilaç gerektirmeyen bir durum olduğu için bekçi olur yazısı yazıp onayladilar. Dosya tekrardan Ankara’ya gidecekmiş. Geri döner mi veya elenir miyim.

Arif
Arif
Cevaplandı:   admin
15 Mayıs 2020 23:52

Kurul olur dedikten sonra Ankara’nın eleme yetkisi var mı. Varsa o zaman kurula neden gidiyoruz. Kurulun hükmü yok mu.

Onur
Onur
11 Mayıs 2020 17:40

Bekçilikte makat muayenesi yapılıyor mu

Mehmet
Mehmet
7 Mayıs 2020 02:44

Admin raporlar 2 oldu dönüyor 3. kez gidecek hastaneye kaç kere sevk ediliyor ki? Adamlar resmen tedavi ediliyor. Hakkımızı arayamayız mı?

Abdullah
Abdullah
5 Mayıs 2020 01:36

Kronik hepatit b bekcilige engel midir acaba yardımcı olursan admin çok mutlu olurum

kartal
kartal
4 Mayıs 2020 15:01

Merhaba,
Ben tum islemleri gectim sicillerimiz geldi karakolda basladik. Virus nedeni ile egitime gidemedik Haziran gibi gidecekmisiz. Bu surecde tekrardan saglik raporu aldirilair mi yada yine aclik sekeri ve gozden test istenir mi acaba cok bilgi kirliligi var virusden dolayi tekrar muayne yapilacak diye

Muhammed
Muhammed
24 Nisan 2020 01:21

Merhaba Admin. Ben İstanbul 111. Yedek adayım. Bulunduğum ilçede 7 kişi yedek 33 kişi asil vardı. Aillerin 20 si atandı 13 ü atanmadı. Yedek arkadaşlarımdan 17. Ve 29. Yedek arkadaşım atandı. 29. Yedek atanan arkadaşım vatana gitmiş onunla birlikte asillerde varmış arkadaşım bana büyük ihtimal yedeklerin hepsini atıycakları dedi çünkü asillerle yedekleri karışık çağırıyorlar vatana dedi. Şu an yedeklerden kaçıncı sıraya kadar atama gelmiştir bilgin var mı?
Atamaların durumları şu an nedir?
Asiller daha atanmamışken yedekler neden atanıyor?

Hakan
Hakan
21 Nisan 2020 17:42

Epilepsi 4 veya 5 senedir geçirmiyorum ama ilaç içiyorum sorun olur mu senede veya 6 ayda bir kontrol amaçlı gidiyorum

Crazyrio
Crazyrio
19 Nisan 2020 22:29

Kolay gelsin. Sol kulak zarında yırtılma ve hafif işitme kaybı sorun yaratıyor mu?

lazoglu
lazoglu
18 Nisan 2020 22:27

Admin kunduraci gogsu tavuk gogsu ve diger halk dilinde goguste bosluk olanlar gece bekciligine gire bilirmi??

Cihazınızda internet yok...

2938
0
Hemen Destek İstex
()
x