Ana Sayfa / Bekçi Haberleri / Bekçilik Sağlık Kurul Raporu Aşamaları 2020

Bekçilik Sağlık Kurul Raporu Aşamaları 2020

2019 yılı bekçi alımı için önümüzdeki günlerde asil ve yedek kazananlar açıklandı. Kazanamayanlar da kazanamadıklarını görecekler. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının açıklanmasının ardından asil listede bulunan arkadaşlar güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formunu doldurmak için emniyete müracaat edecekler. Doldurulan bu formdan sonra emniyet tarafından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Bu işlem bir ay da sürebilir daha fazlada sürebilir, il ve ilçedeki yoğunluğa göre değişiklik gösterecektir.

Adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının yanında bir de sağlık işlemleri olacak. Aşağıya ekleyeceğimiz bilgi 2018 yılında sağlık kurul raporu işlemlerini yapmış olan bir arkadaşımız tarafından gönderilmiştir. Umarım sizlere faydalı olacaktır.

Sağlık kurulu 6 tüp kan sonra tok karnına 1 tüp idrar, sırasıyla röntgen, ultrason, diyetisyen, kbb göz kardiyoloji, kan sonuçları öğlen vakti açıklanıyor, Sonra hemen dahiliye dördüne birden sağlam diye onaylıyor.

Sonrasında sonuçlara göre cildiye, nöroloji, ortopedi, genel cerrahi basit hemen sağlam yazılıyor. Daha sonra psikiyatri ve işitme testi, işitme testi kbb de oluyor. En son ağız ve diş sağlığı oluyor ve sağlık işlemleri bitmiş oluyor.

Bu süreçte sağlıkla ilgili tavsiyem kesinlikle sağlığa girmeden kan, göz gibi kontrollerinizi yaptırın, kan da eğer karaciğerle ilgili değerleriniz yüksekse yağlı yiyeceklerden uzak durun ve bol bol yeşillik yiyin. Her sabah aç karınla limon ve maydonoz karışımı olan limon kürünü için faydasını görürsünüz. Bir çok kan değerini normale çevirecek inşallah.

Bazı kan değerleri için sigara içenlere önerim var; bari kan verene kadar içmesinler. Kan değerlerinde çok sıkıntısı olanlar kızılaya kan versin, ya da bir sağlık ocağına gidip kan durumunu bu şekilde öğrensin. Sağlık raporu alırken kan sonucu sıkıntılı olanlar doktordan rica edip tekrar kan vermesini istemeli. Zaten doktor 3 defa şans veriyor. Eğer değerleri sıkıntılı bir sekilde onaylatırsanız, tekrar sevkle uğraşırsınız. Birde o kan vermeden önceki günlerde bol bol su için.

Göz içinse mutlaka kontrole gidin bir özel hastaneye, her bir göz için miyop ve Astigmat +2yi geçmeyecek. Hipermetrop içinse her bir için +1i geçmeyecek. Siz emniyet teşkilatı sağlık yönetmenliğindeki göz bölümünü özeldeki göz doktoruna gösterin daha faydalı olur. Eğer göz dereceleriniz bu derecelerin üstünde ise iyileşme sürecinide doktora sorup çizdirin yoksa elenirsini.

Ben de elendim gözden, doktor derecemi biraz yüksek yazdığından yoksa kontrolerimi yapmıştım ama hakkımı aradım. Elendiğim hafta gözümü çizdirdim ve özelden aldığım sağlık raporu ve hazırladığım dilekçeyi 16 bölümü bitirip hastane heyetine verdikten sonra egm sağlık daire başkanlığına teslim ettim.

Bir süre sonra sevkim geldi, başka devlet hastanesinde tekrar gözle ilgili bölüme muayene olup atamam geldi çok şükür. Demek istediğim düzeltebilecek durumlarınızı, gerek önceden kontrol amaçlı muayene olup tedbirini almak gerekse sağlık raporunuzu alırken sıkıntılı durumda doktordan rica ederek düzeltip tekrar muayeneye geleyim tarzında konuşmanız sizin için çok faydalı olur.

Soru: Biz mi hastaneye gideceğiz onlar mı götürecek?

Herkes bulundugu ilde hastaneye gider. Hastane secimini emniyet yapar. Toplu halde gidersiniz. Herkes bulunduğu ile bağlı emniyetin belirlediği tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alır.

ÖNEMLİ:   2019 da 8 Bin Bekçi Daha mı Alınacak?

Soru: Psikiyatri’de nelere bakılıyor?

Psikiyatri genelde sohbet havasında gerek konuşma, kendini ifade etme gibi durumu kontrol ediyor. Ayrıca  son bir sene içinde kullandığın ilaçlara bakıyor bilgisayarından(e-nabız sisteminden). Eğer psikiyatri ilaç kullanımı varsa bir sene içinde doktora bağlı elenme veya tam tersi olabilir…

Soru: Kulakta ne yapıyorlar?

Kulakta belli ölçüm aralığı için test yapılıyor. Sağlık yönetmenliğindeki kulak bölümünü kontrol amaçlı gideceğin hastanedeki doktora gösterirsen faydalı olur.

Soru: Renk körlüğü elenme nedeni mi?

Evet en çok eleme yapılan konudur.

Soru: Tekrar boy-kilo ölçümü yapılacak mı?

Evet yapılacak.

Soru: Burunda et var sorun olur mu?

Hayır normal hayatı engellemiyorsa sorun olmaz.

Soru: Ürolojide varikoselden elenme oluyor mu?

Yönetmelikte de yazıyor varikosel ve hidroselden elenmiyorsun.

Bazı adaylar sürekli sorup duruyorlar, boy kilo ölçümü tekrar yapılıyor. Boy kilo hesaplamaya bakabilirsiniz

Anlaşır hale getirmeye çalıştım umarım bir yanlışım olmamıştır, tüm adaylara şimdiden geçmiş olsun umarım sorunsuz geçersiniz.

Not: Kafanıza takılan soruları aşağıdan yorum olarak sorabilirsiniz. Sitemizdeki yazıların altına sorulan sorular daha çabuk yanıtlanır.

2905
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Bornovalı
Ziyaretçi
Bornovalı

Merhaba admin ilk saglik asamasinda trombosit degerim dusuk olmasina ragmen saglam yazmislardi ama ankaradan geri donup farkli bir hastaneye sevkimi istemislerdi.ikinci gittigim hastane hakem hastane ise sayet degerlerim (204.000) normal ve heyet bekci olur raporu verdi. Bu durumda ankaradan ne tur bi sonuc gelir . 3. Bi ihtimal tekrar hastaneye sevk yapilma ihtimali varmi yoksa onaylanirmi? Tskr eder kolayliklar dilerim.

Burak
Ziyaretçi
Burak

Merhaba ilk genel sağlığa girip 2 bölumden elenip itiraz edip 2. Hastaneden olumlu alırsak direk atamamız oluyormu baska hastane olacakmı?

Çağrı
Ziyaretçi
Çağrı

Sağlık Raporu Olumlu Geldikten Sonraki Aşama Nedir Acaba?
Atamalar Raporlar Geldikten Kaç Gün Sonra Yapılır Ortalama?

FSAWRF
Ziyaretçi
FSAWRF

BUNDAN TAM 12 YIL ÖNCE FAZLA HAP ATMIŞTIM YANLIZ DOKTORLAR POLİSİ ÇAĞIRDI İNTAHAR GİRİŞİMİ OLARAK KAYIT TUTULDU ŞUAN BEKÇİLİK TÜM AŞAMALARI GEÇTİM SAĞLIK KONTROLÜ HEYETEN GEÇTİM DOSYAM ANKARYA YOLLANDI LAKİN ARŞİV ARAŞTIRMAMADA MUTLAKA İNTAHAR TEŞEBBÜSÜ ÇIKACAKTIR 12 YIL ÖNCE OLDU VE HİÇ BİR ZAMAN İLAÇ KULLANMADIM PİSKOLOĞA DAHİ GİTMEDİM SAĞLAMIM YANİ AMA YİNEDE KORKUYORUM 12 YIL ÖNCEKİ BU OLAY BEKÇİ OLMAMA ENGEL OLURMU LÜTFEN CEVAPLARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM

Adem
Ziyaretçi
Adem

Manisa için 220kisiden 183 kişinin olur bilgisi geldi geri kalan 37kisinin raporlarının daha gelmediği henüz bilgi olmadığını söylüyorlar ama elenmiş olabilirmiyiz sonuç olarak 37kisi neden gelmesin ki

Kadir
Ziyaretçi
Kadir

Bilgi size nasil geld? Biz de haber bekliyoruz. Subat 19 da daire baskanliğina evraklar gitti

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

nasip

ali0621
Ziyaretçi
ali0621

admin dün kardeşimin sonucları açıklandı 5 kişiyle beraber asil olanlardan sağlık problemi için sıkıntı var demişler bakacaklar onların sonra açıklanacak diğerleride çarşamba kayıtlara gidecekler.Kardeşimde üzülüyor elendim mi diye aradı daha sonuc kesin değil demiş bakıyorlar haber verecekler sizce ne olabilir ne yapmamız gerekiyor.

Aziz
Ziyaretçi
Aziz

20 alim var 1. Yedeğim 7 kişi sevk oldu rapor alam adılar heyyete bana sıra gelirmi sizce ?

Aziz
Ziyaretçi
Aziz

Merhaba, kulak testinden heyette geçemedim 2. Hastaneye sevk oldum ordanda geçemedim 3. Hastaneye sevk olurmuyum yoksa elenirmiyielenirmiyim?😪

Enes
Ziyaretçi
Enes

Merhaba, kulak testinden heyette geçemedim 2. Hastaneye sevk oldum ordanda geçemedim 3. Hastaneye sevk olurmuyum yoksa elenirmişim 😪

Uğur
Ziyaretçi
Uğur

Admin akş referans aralığı 79-109 benim 111 çıktı heyetten geçtim teşhis falan yok doktor bişey de söylemedi bekçi olur kararı çıktı kuruldan ankaradan dönermi

Cüneyt
Ziyaretçi
Cüneyt

Lise son sınıfta kardeşime cinsel tacizden ve basit yaralamadan kız arkadaşı şikayetçi oldu darp raporu aldı sonra şikayetinden vazgeçti savcı dava açtı kardeşim mahkemeye çıktı kız arkadaşı da hem cinsel tacizden hem de basit yaralama olayından şikayetini geri çekti dava düştü kardeşim ceza almadı. Olayın üzerinden 11 yıl geçti sorun olur mu? Bu polis olmasına engel mi

Cumali Nuri
Ziyaretçi
Cumali Nuri

Öncelikle iyi çalışmalar. 27.dönem Pomeme gireceğim. Bundan 9 yıl önce Orta depresif nöbet, depresif davranış bozukluğu teşhisi konmuş 18 yaşında iken bunlar e nabızda görünmüyor. Sağlık daire başkanlığı bu tanıları görür mü? Doktor sağlam yazsa dahi. Yani Mersin’deki doktor sağlam yazdı diyelim sağlık daire Mersin’deki hastanelerden benim tüm tanılarımı ister mi? Kısacası sağlık daire benim Doğumumdan ölümüme kadar geçecek olan sürede gittiğim tüm hastane raporlarını sisteme kaydediyor mu? Ya da sistemden istiyor mu? Cevaplarsanız çok sevinirim

Cumali Nuri
Ziyaretçi
Cumali Nuri

Örneğin polis adayı 15 yaşında intihar girişiminde bulunmuş, psikiyatri doktorunu bunu görmemiş gözünden kaçmış sağlam yazmış. Sağlık daire buna sağlam mı yazar. Yoksa geçmiş tüm hastane raporlarını ister mi?

Sadri
Ziyaretçi
Sadri

Sağlık raporunda göz doktoru askeriyenin yönetmenliğinin aynısını yazdı A1 f3 dedi. Araştırdım. Görevini yapmasında engel bir sorun etmez dedi. Bunu sağlık daire sorun edip beni tekrar muayene çağırır mı.

ismail AYANTAŞ
Ziyaretçi
ismail AYANTAŞ

Bekçilik için hastaneden sağlam raporu alındığı halde tekrar dan hastaneye sevk istenmiş acaba sebebi ne olabilir.Teşekkürler

Zeki
Ziyaretçi
Zeki

Admin kolay gelsin ben bütün bölümlerden sağlam aldım sadece nefroloji doktoru sağ böbrek sola nazaran azalmıştır yazdı sağlam yazmadı ama Kurul bekçi olur verdi.
Ankaradan döner mi?

Cihazınızda internet yok...