Bekçilik Sağlık Kurul Raporu Aşamaları 2018

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının açıklanmasının ardından asil listede bulunan arkadaşlar güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formunu doldurmak için emniyete müracaat etmeye başladı. Doldurulan bu formdan sonra emniyet tarafından başlatılan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının ne zaman biteceği belli değil. Bu işlem bir ay da sürebilir daha fazlada sürebilir, il ve ilçedeki yoğunluğa göre değişiklik gösterecektir.

Adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının yanında bir de sağlık işlemleri devam etmektedir. Bazı iller  sağlık kurul raporu için adayları hastahaneye çağırmış bulunuyor. Aşağıya ekleyeceğimiz bilgi sağlık kurul raporu işlemlerini yapmış olan bir arkadaşımız tarafından gönderilmiştir. Umarım sizlere faydalı olacaktır.

Sağlık kurulu 6 tüp kan sonra tok karnına 1 tüp idrar, sırasıyla röntgen, ultrason, diyetisyen, kbb göz kardiyoloji, kan sonuçları öğlen vakti açıklanıyor, Sonra hemen dahiliye dördüne birden sağlam diye onaylıyor.

Sonrasında sonuçlara göre cildiye, nöroloji, ortopedi, genel cerrahi basit hemen sağlam yazılıyor. Daha sonra psikiyatri ve işitme testi, işitme testi kbb de oluyor. En son ağız ve diş sağlığı oluyor ve sağlık işlemleri bitmiş oluyor.

Bu süreçte sağlıkla ilgili tavsiyem kesinlikle sağlığa girmeden kan, göz gibi kontrollerinizi yaptırın, kan da eğer karaciğerle ilgili değerleriniz yüksekse yağlı yiyeceklerden uzak durun ve bol bol yeşillik yiyin. Her sabah aç karınla limon ve maydonoz karışımı olan limon kürünü için faydasını görürsünüz. Bir çok kan değerini normale çevirecek inşallah.

Bazı kan değerleri için sigara içenlere önerim var; bari kan verene kadar içmesinler. Kan değerlerinde çok sıkıntısı olanlar kızılaya kan versin, ya da bir sağlık ocağına gidip kan durumunu bu şekilde öğrensin. Sağlık raporu alırken kan sonucu sıkıntılı olanlar doktordan rica edip tekrar kan vermesini istemeli. Zaten doktor 3 defa şans veriyor. Eğer değerleri sıkıntılı bir sekilde onaylatırsanız, tekrar sevkle uğraşırsınız. Birde o kan vermeden önceki günlerde bol bol su için.

Göz içinse mutlaka kontrole gidin bir özel hastaneye, her bir göz için miyop ve Astigmat +2yi geçmeyecek. Hipermetrop içinse her bir için +1i geçmeyecek. Siz emniyet teşkilatı sağlık yönetmenliğindeki göz bölümünü özeldeki göz doktoruna gösterin daha faydalı olur. Eğer göz dereceleriniz bu derecelerin üstünde ise iyileşme sürecinide doktora sorup çizdirin yoksa elenirsini.

Ben de elendim gözden, doktor derecemi biraz yüksek yazdığından yoksa kontrolerimi yapmıştım ama hakkımı aradım. Elendiğim hafta gözümü çizdirdim ve özelden aldığım sağlık raporu ve hazırladığım dilekçeyi 16 bölümü bitirip hastane heyetine verdikten sonra egm sağlık daire başkanlığına teslim ettim.

Bir süre sonra sevkim geldi, başka devlet hastanesinde tekrar gözle ilgili bölüme muayene olup atamam geldi çok şükür. Demek istediğim düzeltebilecek durumlarınızı, gerek önceden kontrol amaçlı muayene olup tedbirini almak gerekse sağlık raporunuzu alırken sıkıntılı durumda doktordan rica ederek düzeltip tekrar muayeneye geleyim tarzında konuşmanız sizin için çok faydalı olur.

Soru: Biz mi hastaneye gideceğiz onlar mı götürecek?

Herkes bulundugu ilde hastaneye gider. Hastane secimini emniyet yapar. Toplu halde gidersiniz. Herkes bulunduğu ile bağlı emniyetin belirlediği tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alır.

Soru: Psikiyatri’de nelere bakılıyor?

Psikiyatri genelde sohbet havasında gerek konuşma, kendini ifade etme gibi durumu kontrol ediyor. Ayrıca  son bir sene içinde kullandığın ilaçlara bakıyor bilgisayarından(e-nabız sisteminden). Eğer psikiyatri ilaç kullanımı varsa bir sene içinde doktora bağlı elenme veya tam tersi olabilir…

Soru: Kulakta ne yapıyorlar?

Kulakta belli ölçüm aralığı için test yapılıyor. Sağlık yönetmenliğindeki kulak bölümünü kontrol amaçlı gideceğin hastanedeki doktora gösterirsen faydalı olur.

Soru: Renk körlüğü elenme nedeni mi?

Evet en çok eleme yapılan konudur.

Soru: Tekrar boy-kilo ölçümü yapılacak mı?

Evet yapılacak.

Soru: Burunda et var sorun olur mu?

Hayır normal hayatı engellemiyorsa sorun olmaz.

Soru: Ürolojide varikoselden elenme oluyor mu?

Yönetmelikte de yazıyor varikosel ve hidroselden elenmiyorsun.

Bazı adaylar sürekli sorup duruyorlar, boy kilo ölçümü tekrar yapılıyor. Boy kilo hesaplamaya bakabilirsiniz

Anlaşır hale getirmeye çalıştım umarım bir yanlışım olmamıştır, tüm adaylara şimdiden geçmiş olsun umarım sorunsuz geçersiniz.

Not: Kafanıza takılan soruları aşağıdan yorum olarak sorabilirsiniz. Sitemizdeki yazıların altına sorulan sorular daha çabuk yanıtlanır.

Bekçi adayları; 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 1.013 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

1 yorum

 1. iyi geceler admin bekcilige başvurdum ultrasonda karaciğer normal çıktı ultrasondan sonra disimin ağrısı sebebi ile antibiyotik aldım iki gün geçti kan verdik alt sınır 50 66 geldi ast sınır0 73 geldi karaciğer normal çıktı ama elenir miyim😕😕

 2. Gözde sıkıntı yaşadım doktor sol korneol nefelyon diye bi ibare yazdı madde olarakda B 7 ve C 8 yazdı. Biraz arastirdim ve gözumdeki sıkıntı hakkinda dogru maddeleri yazmis ancak b7 maddesinde B-1 kadar 8. Madde de C-1 kadar olması şartı ile yaziyo b-1 (20de 15 ile 20 de 11) şartı, c-1 ise (20 de 10 ile 20 de 8 ) arasinda olmak sarti ile diyo benim bu maddelere göre heyette bi sıkınti yasamamam gerekiyo ama doktor saglam veya normal gibi ibare belirtmedi heyet karar verecek diyo. dünyagöz hastanesine gittim muayene etti ve oranları sağliyosun dedi ama basvuru sayisi cok oldugu icin elenmekten korkuyorum heyette bu durumu dikkate alirlar mi? sizce ne yapmam gerekiyo bilgi verirmisiniz?

 3. Bazı doktorlar sadece protokol numarası yazıp yolladı. Tarih yok. Fakat kaşe imza mevcut. Sorun yaratır mı ? Tüm doktorlardan sağlam yazısı aldım. Buna rağmen Elenme durumu varmı ?

 4. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi sınavını asil olarak kazanan adaylara 10.12.2018 Pazartesi gününden itibaren İstanbul ilindeki hastanelerden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Tüm asil adayların belirtilen tarihte İstanbul ilinde olması gerekmektedir. Sağlık kurulu raporu aldırılacak hastaneler daha sonra bildirilecektir, diye mesaj geldi ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisin?

 5. ARKADAŞLAR İSTANBUL EMNIYETTEN AN İTİBARİYLE GELEN BILGILENDIRME MESAJI İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi sınavını asil olarak kazanan adaylara 10.12.2018 Pazartesi gününden itibaren İstanbul ilindeki hastanelerden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Tüm asil adayların belirtilen tarihte İstanbul ilinde olması gerekmektedir. Sağlık kurulu raporu aldırılacak hastaneler daha sonra bildirilecektir. B001

 6. Göğüs hastaliklarindan doktor hafif astım yazdı ve ultrasonda da safra kesemde en büyüğü 7mm birkaç adet taş var yazdı sıkıntı olur mu cevaplarsanız sevinirim

 7. Admin bn dün teslim ettim raporu hepsi sağlam fakat bazı doktorlar muayene bulgısınu boş bırakıp direk sağlam yazıp kaşe imza atıyor biz teslim ederken başımızdaki polise sorduk sağlam yazısı varsa skntı olmaz dedi birde psikiyatri doktorumuz bana ve ona giren arkadaşlarımıza aktif bir psikolojisi yoktur gibi birşey yazmış okunmuyorda yazısı bunlarla ilgili bir fikrin varmı

 8. Kan değerlerime salı günü sağlık ocağında baktirdim 12.8 cıktı perşembe günü de hastanede rapor için kan verdiğimde 10.9 cıktı hgb bu kan dusuklugu bekcilikten elenmeme sebep olur mu?

 9. Admin selamın aleyküm salı günü hastaneye gidicem ve boynumda 5 metreden belli olmayacak sekilde ve cenemin tam altında kaza izi var cam kesigi cenemin altında olan kafamı kaldırmadıkca gozukmuyor boynumda ki de 5 mt den belli olmuyor sorun olur mu ki

 10. Mrb benim eşimde de bel fıtığı sorunu var ama ona bi engeli olmuyo geçen sene özel harekattan elendi yarın muayneye gidecek doktor sorun olmaz derse muayneye geçerimi

 11. merhaba sağlık taramasında kan değerlerim gayet normal çıktı fakat doktor ultrasonda karaciğerimde hafif yağlanma gördü ve 1. derece karaciğer yağlanması yazdı.Diğer bölümlerde hiçbir sıkıntı yok sizce eleyebilrler mi?

 12. Küçükken kolum kırılmış ama su an kaynamış durumda dirsegimde hafif bi terslik(dönme)var ama normal iş hayatımı hiç engellemiyor sorun olurmu muayenede doktor yüzde 10 vermiş bu ne anlama geliyor.

 13. Admin kardeşim 2017 nin 12.çi ayında psikiyatride uyku sorunum olduğu icin ilaç almıştım bugün saglik raporu alırken doktor girişin var yarin heyette karar verecez dedi ama 90 soruyu çözdüm bi sorun çıkmadı orda acaba sonuç ne olur lütfen yardım et

 14. merhaba kardeşim 4 mmlik taşı olduğu göründü bikaç hafta önce, ama ameliyat olacak büyüklükte olmadığı için ilaç verdiler.acaba sıkıntı olur mu sağlık muayenesinde?

 15. Admin 01.03.2018 tarihinde psikiyatriden randevu almıştım uyku problemim var diye doktor iki ilaç vermişti. Ama ben kullanmadım bir sıkıntı olur mu sağlık taramasında ???

 16. Admin 04.03.2018 tarihinde psikiyatriden randevu geçmişim var uyku problemi vardı iki ilaç vermişti doktor acaba bir sorun olur mu sağlık taramasında cevap verirsen sevinirim? İlaçları hiç kullanmadım

 17. Kardeşim biz normal olarak bugün gittik fakat bize henüz bir yazı gelmedi resmi olarak dediler. Hepimizi gönderdiler yarın 11:00 dan sonra verdiğimiz numaraları arayın evliyseniz eşinizin ve sizin adli sicil belgeleri ve 2 adet biyometrik fotoğraflarınızı getirirsiniz dediler… Bence bu işte bir katakulli var. (Ankara il emniyet)

 18. Merhaba admin
  Ben 86 kiloyla ilk kilo endeksinden geçtim sonrasında diyete ara verdim bütün herşeyi geçtim asıl olarak kazandım yarın emniyete gidiyorum biçok polis ile görüştüm kilo boy ölçümü olmayacak diyorlar yeni bekçilik sürecini emniyet yaptığı için sağlık kurulunda sadece rapor alıcaksın dediler eğitim merkezide öyle söyledi kafam allak bullak şuan 90 kiloyum 183 boyum var tekrar ölçüm yaparlarsa elenirim KESİN VAR MI İNDEKS ÖLÇÜMÜ?

 19. Admin yarın ki görüşmeye sivil mı gitmemiz gerekiyor yoksa takım elbise giyelim mı herhangi bir evrak götürecek miyiz yanımızda rahatsız ediyoruz hakkını helal et

 20. Kardeşim sağlıklı hiç sıkıntı yok ama hastalığı falan uzman çavuş kazandı ama kolunda dirseğinde beyaz leke az yerlerde vardı göz sorun cktı elendi uzman lıkta şimdi bekçilk kazandı ama sevinemiyoruz yada onda heyet kalırmı kalırsa emek boşa gdr düşünclrnzi bklyrm..

 21. merhaba ben komando olarak hakkaride askerliğimi yaparken jöh sınavlarına girdim kazandım ve sağlıktan dolayı kalbimde hafif derece romatizma mitral yetmezliği olduğu için elediler askerliğimin bitmesinede 3 ay kalmıştı elverişli değildir raporu verip askerliğimide bitirdiler. 8 km hiç aralıksız koşuyordum ve hiç birşey olmuyordu neden elediler bu konudada bi fikrim yok. Bekçi olma gibi bi şansım varmıdır. Derece olarak sanırım 1. derece evresinde kabul ediliyormuş yalnız askerlik durum belgemde elverişli değildir yazdığı için elenme sebebim olur mu bu konuda yardımcı olurmusunuz. Teşekürler

 22. Yorumlarda okudum 10 yıl önce belbfıtığından ameliyat olmuş birisi elenmiş doktora bağlıdır belki ama sizce bu durumlar cok oluyormu bel fıtığından ameliyatından elenme fln yada biz söylemesek görürmü doktor ameliyat olduğunu teskkur ederim yardımcı olursanız sevinirim

 23. slm benim hipermetrop 2.75 çıkdı ama devlet ve özel hasteneye gititm sen gözlüksüzde sıkıntı yok sende sadece kitap okurken bilgisayara bakarken tak gözlüğü dedi 1 numara gözluk verdı bu sorun olurmu birde ben boy kiloyu geçmişdm tekrar bakçaklar ya bize benim 3 kilo fazlam var zayıflamam için zaman verirlerimi? yada gözden sorun yaparsa çizdirsem geçirirmi ? lütfen cevap verin

 24. sayın admın lutfen acıklayıcı cevaplarsan sevınırım bu cevaba ıhtıyacım var
  bende hepatıt b var en son gecen sene tahlıl yaptırdım bıde gecen hafta
  gecen haftakı tahlıl raporunda: hbv.dna 542 alt 13 ast 22 cıktı
  yanı saglık raporuna gore gayet uygun fakat dedıgım gbı en son gecen sene tahlıl yaptırdım ve o zaman hbv dna 3100 cıkmıstı butun sınavlartı gectık varsayarsak eger emnıyet ın goturecegı hastanede yapılan sonuclarda tekrar hbv.dna 540 küsür alt de uygun cıkarsa ben elenır mıyım yoksa gecer mıyım

 25. admın arşiv ve sorusturma bıttıkten sonra saglık ıcın hastaneye gıdılecek onay raporu alırsak tekrardan saglık kontrolunden geccek mıyız yanı sorusturmadan sonra kac kere saglık kontrolunden gecılecek ?

 26. MERHABA. BEN ASKERDEN ÇÜRÜK RAPORU ALDIM . AKDENİZ ATEŞİ (FMF)’DEN DOLAYI. BEKÇİ OLMAK İSTİYORUM OLABİLİRMİYİM? DAHA DETAYLI KİMDEN ÖĞRENEBİLİRİZ ? TEŞEKKÜRLER.

 27. Merhaba admin güvenlik soruşturmasından sonraki sağlık raporunda boy kilo arasında fark çıkarsa eliyolarmi sonuçta on sağlıkta kilo boy orantiiyda önemli olan on sağlık degilmi insanlık hali zayıflatabilir yani

 28. Merhaba admin geçmişte panik atak rahatsızlığı yaşadım çok şükür atlattım.O dönemde antideprasan ilaçlar kulllandım bunun dışında yeşil reçeteyle alınan xanax kullandım. 3 4 aydır kullanmıyorum.Fakat 2 yıllık sürede belli aralıklarla bu ilaçları aldım.Şuan hiç bi sorunum yok,bu reçete ettiğim ilaçlar sorun olurmu? Ya da kullanılan ilaçlar için en az ne kadarlık bir kullanmama(reçete etmeme) süresi var?Bunun için yasal bir süre varmıdır?Cevaplarsan sevinirim,teşekkürler.

 29. Admin merhaba kolay gelsin. Öncelikle bilgilerin için teşekkür ederim. Benim bir sorum olacak.
  Ön sağlık taramasından geçtim. Polis akademisindeki doktorlara söyledim. yazılı fiziki ve sözlü mülakatada girdim. Yalnız kafama birşey takıldı Sol kolumda üst kısımda 2 3 tane çizik var çok küçük uzaktan da belli olmuyor.Hastanede tekrar muayene olduğumuzda oradaki doktor elemeye yapabiliyor mu ? Acil bilgi verebilir misin tekrar teşekkürler

 30. Merhaba sözlü sınav ve arşiv araştırması sonuçlandıktan sonra sağlık raporu ve diğer işlemler hemen başlıyor mu veya belirli bir süre veriliyor mu çünkü eğer kazanırsam gözlerimi cizdirecegim de

 31. Sayin admin ben hepatit b hastasiyim kanuna gore 2000 ml nin altinda olanlar ve bi kactane daha madde var ve ben o maddelere uyuyorum yani saglikli tasiyiciyim Bekci olabilir miyim bu arada sinavi gectim carsamba gunu yani 31 inde parkur sinavim var

 32. Admin kardeşim kolay gelsin. Fiziki parkur ve sözel mülakat aşamasından sonra başarılı olan adaylar hemen Hastaneye Raporu almak için sevk oluyormu yoksa herhangi bir süreç varmı ?

 33. S.a admin benim burun deliğimin hemen dibinde kemik var ama nefes alıp vermeme engel bir durumum yok sağlığımı olumsuz etkileyen bi durumda değil genel sağlık kontrolünde sorun olurmu…

 34. yazılı sınavı geçtim spor mulakatınaa girecegim spor mulakatı adana ya çıkmış. Giriş belgesi var tekrar birde dilekçe var o dilekçeyi ne yapacagımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 35. yazılı sınavı geçtim spor mulakatınaa girecegim spor mulakatı adana ya çıkmış. Giriş belgesi var tekrar birde dilekçe var o dilekçeyi ne yapacagımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 36. s.a admin benim bir sorum olacak ben inşaatta hazır perde duvar işi yapıyorum bilegimde kaliptan dolayi 2 3 yerinde cizikler oluştu on başvuruda sariliydi bilegimi gösterdim durumu izah ettim geçirdiler şimdi iyileşti sargiyi çıkardım sağlık raporu alırken sıkıntı olurmu aynı kesilmiş gibi duruyo bana yardımcı olurmusunuz

 37. Sağ gözümde karatokonus vardı lazer ameliyat oldum ve net görmem içinde doktor lens veya gözlük önerdi olduğum amaliyat sadece haslalığı durdurdu heteye gözlğk veya lens ile gidebilirmiyim artı lens ameliyatı oldum diye elenirmiyim teşekkürler

 38. Merhaba admin. Ben sosyal medya uzerinden siyasi icerikli bir paylasima yorumda bulundum. Bazi kisilerle tartisma falan yasadim. Beni farkli gruplarda rencide etmeye ayrica olayi carpitip beni emniyete sikayet edeceklerini soylediler. Emniyet sosyal paylasimlarla ne kadar yakindan ilgileniyor sonucta basit bir yorum. Ve bu paylasima yaptigim yorum benim bekci olmama engel olur mu? Not: Yapilan paylasim ve yorum ayni gun kaldirildi fakat ekran fotosunu ceken oldu.

  • Kardeş bende Renk körlüğünden elendim varmı diye hastaneye gittim yok çıktı rapor aldım hem devlet hastanesinden hemn özel hastaneden buna bi cevap çıkarmı tekrar alım olurmu nasıl itiraz ederim itiraz edemezsem birdaha sınava girebilir miyim ? aydınlatırmısınız beni bunun için hiç bir engelim olmadığı halde kör oldum ilk aşamada elendim ne yapmalıyım ? Şimdiden teşekkürler…

 39. geçen gün mülakata giren biri olarak yazıyorum başvuru şartlarını iyi okuyun. elenirseniz para iadesi yok. boy ve kilo anında eleniyor direk olumsuz deniliyor o yüzden vücut kitle indeksinizi kontrol edin. istene şarta uyup uymadığına bakın. boy sınırı altındaysa gitmeyin. gözler direk eleniyor. istenilen numaradan fazlaysa sakallarınızı kesin gidin bir zahmet kökü sizde nasıl olsa. kapıdan çeviriyorlar tıraş ol gel deniliyor. herhangi bir organ eksikliği organ şekil bozukluğu elenme sebebi. renk körlüğü kekemelik elenme sebebi dövme dize kadar giyilen şort ve kısa tshort giyildiğinde görülmeyecek. görünen bir yerdeyse elenme sebebi polisler çok ama çok yardımcı oluyor. ben dokuz gibi gittim bir eksik evraktan internet cafede yarım saat oyalanmam rağmen işim 11 buçuk gibi bitti.askerlik terhis belgesi aslını görmek istiyorlar.lise mezunu isteniz aslı ve arkalı önlü fotokopisi eğer üni öğrencisi iseniz e devlet çıktısı öğrenci belgesi yeterli. lise okuyorsanız hiç bir şekilde başvurmayın. sağlık formu eksiksiz doldurun herhnagi bir hastalığınız olup söylemeyip geçerseniz en son hastane kontrolunde cıktıgında sızın basınız yanar. hayırlısı olsun herkese ben elendim sağlıktan herkes için hayıl olsun

 40. Merhabalar 2 tane sorum olucaktı

  1. Soru: terhis belgemde askerdeyken telefon yakalatmıçtım ceza yemiştim 8 tün terhis belgemdede yazıyor bu sorun cıkartır mı ?
  2. Sorum: ayağımda askeriyeden kalma mantar meydana geldi
  Benlik bir sorun yok bekcilik için sorun cıkartırlar mı ?

  Sorularımı cevaplarsanız sevinirim iyi günler

 41. Geçen yıl polisliğe gittim Benim boyum 1.73 eğitimde elendim. Bugün de bekçilik te boyum dan geçemedim. Bekçilik te boyum 1.58 çıktı nereye itiraz etmem gerekiyor. Ha bu arada askere giderken de boyum ölçüler 1.73 geldiydi.

 42. Admin merhaba 3 yıl önce sol diz menisküs ameliyatı oldu artroskopik cerrahi yöntemiyle dikiş atılmadı ve iz Yok sağlık formuna Yok yazsak ilerde sıkıntı olurmu mesela heyet orada film çekiliyormu yalan beyana girecek diğer türlü

 43. Admin 3 sene önce sol diz menisküs ameliyatı olmuştum artroskopik cerrahiyle dikiş izi Yok yapıştırma oldu fiziksel aktivitemde sorun yok sağlık formuna işaretlemeliyim sonradan çıkarmı heyette filan dizden film filan çekiliyormu cvp verirsen sevinirim

 44. S. A arkadaslar 09.07.2018de ön sağlıkve basvuru yaptım sonra yazılı sözlü ve yeterlilik sınavına giricm ondan sonra en son sağlık testi nerde olcak devletmi yoksa polis eşliğinde mi?

 45. kolumda ameliyat izi vardı, geçirdiler. Fakat heyetten elenebilirsin dediler. Heyet süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Yani tekrar bu detayda incelemede bulunuyorlar mı?

 46. 09.07.2018 tarihide on başvuru yaptım kilo endeksi 28 çıktı elendim yalniz diğer sağlık bilgilerimi vs kontrol ettiler sınava davet edilme ihtimali varmıdır sizce ?? Teşekkürler

 47. merhaba bir sorum olacak ön sağlıkta boy problemi yaşadım normalde 170 boyum orada 166 çıktı yanlış ölçüldüğünü düşünüyorum itiraz dilekçesi verilebilir mi bu konuda

 48. Merhaba askerde kalbimde delik nedeniyle çürük raporu aldım .Şuan kalbimdeki sorun tamamen iyileşti.On sağlk raporunda kalple ilgili yeri nasıl doldurmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

 49. Normalde 18 yaşında birisi askerliğini yapmamış oluyor ama başvuru yapabiliyor ve askerlik şartı isteniyor madem askerlik şartı isteniyosa neden 18 yaşını doldurmuş kişiler başvurabiliyor

 50. Polis okulunu aradım istenilen evrakların E-devletten çıkarılabileceğini söylediler evrak çıkarmamış olan ve bu sorunu yaşayan var mı arkadaşlar kabul oluyor mu?

 51. İkametkat ve askerlik terhis belgesi vs şeyler e-devletten kabul oluyor mu? Polis okulunu aradım E-devletin kabul olduğunu söylediler böyle bir sorunla karşılaşan var mı bu sorunu hala yaşayan ya da evrakları sabah yetiştirmeye çalışacak olanlar? Şimdiden teşekkür ederim.

 52. Ön sağlık kontrolü için sınav giriş belgesinde yazan yere ve belirtilen tarih ve saatte gidiyoruz.Bu kısmı anladım fakat istenilen belgeler dışında herhangi sağlık kurulu raporu ya da durum bildirir sağlık raporu için hastaneye gitmemiz gibi bir durum söz konusu mudur?

  ”Durum bildirir sağlık raporu”ndan kasıt nedir?
  Cevabınız için şimdiden teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim.

 53. Kolay gelsin ön basvuru da hastaneden sağlık raporu alacak mıyız? Yoksa simdilik bu belgeyi doldurmamiz yeterli mi? Biyometrik fotoğraf sakallı olabilir mi sakalsiz mi olması gerekiyor? Birde bu siteden indirdigimiz evrakları doldursak kabul oluyor mu? Cevaplarsanız cok sevinirim iyi günler.

 54. Benim merak ettiğim konu belge teslimine giderken sağlıkla ilgili bölümde sağlık durum bildirir kurul raporu yazıyor bu kuruldan alınan zor bir işlem bu kurul raporunu ön sağlık kotrolünde alıp mı gideceğiz yoksa bu yazılı sınavdan sonra mı alınıyor

 55. İyi akşamlar arkadaşlar 2018 bekçi alımına baş vurdum ama ben arkerse sakatlandığım için 6 ay askerlik yaptım ve sonra muhafiyet verdiler geçirdiğim amaliyatta belime 4 tane platin takıldı şükür bi sağlık problemim yok ve terhis belgem ve muhafiyet amaliyat raporlarım var sıkıntı veye elene bilirmiyim Bilgi verir misiniz ön sağlık mülakatım 17.07.2018 de Afyon’da şimdiden teşekkürler

 56. 5 yaşlarında kaza geçirdim bağırsaklarım dağıldığı için ameliyat olmuşum. şuan ameliyat izim tam göbeğimin üstünde duruyor ama hiç bir sağlık problemim yok ameliyat izi sorun olur mu ve ameliiyata dair elimde hiç bir belge yok bu olay 24 – 25 yıl öncesine ait

 57. Ii gunler kardesim ben askeriyede sozlesmeli personel olarak gorev yapiyorum sozlesmenin bitmesine 3 ay var ve ben sozlesme bitiminde askerlikten muhaf olcam ve terhis belgemi alacam bu ayin 12sinde sinavin var burdan nitelik belgesi alsam kabul olurnu bide sinav tarihine yetisemiye bilirim burdan gecerli bi maziret alsam kabul olurmu simdiden tesekkurler

 58. Selamun Aleyküm kolay gelsin inşâAllah, ben 15 sene içerisinde sol kulağımdan 3 kere ameliyat oldum T tüp takıldı fakat duymamda her hangi bir eksiklik yada fazlalık yok yani normal bir sorun olur mu, birde abimde başvurdu gözlük kullanıyor bir sorun olur mu acaba, teşekkür ederim 🙂

 59. Sa kardeşim benım bir sorum olacaktı uzman çavuştum bıraktım bekçile basvuru yaptım sorun olurm ve benım bır sağlık sorunum olacak kalp kapakcıgım küçük başka bır sorun yok kalp ritmim normal başka bır sağlık sorunum yok

 60. bir böbreğim küçük az çalışıyor zaten askerden yok hükmünde karart verilirp askere alınmadım 1 böbreğim var ve askere elverişli değildir raporumda var ben paramı yatırdım başvurdum. sağlıktan geçme şansım nedir

 61. Ön başvurumu yaptım. Ama ön sağlık muayenesinden önce herhangi bir sağlık raporu veya platinden dolayı rapor almam gerek var mı? Neler yapmam gerekiyor platinden dolayı. Yardımcı olursanız sevinirim.

 62. Bu vücut kitle indeksi konusunda netler mi acaba fazlam var şansımı denemelimiyim kilo 103 1.79 biraz kalipliyim diğer işlemler için hiç bir sorun yok zaten silahlı güvenlik görevlisi yım kolay gelsin

 63. Merhaba askerlik ödevini bitirmiş olmak diye şartı var . Acemi birliği yaptım usta birliği de iki ay yaptım düşmemden dolayı askerliğe elverişli değildir raporu aldım bu bekçi olmama engel midir

 64. Bana 13 yıl önce belime platin atılmıştı. Ama şuan hiçbir engelleyici nedeni olmuyor bana. Doktorlarda öyle söylüyor. Bekçilik için ne yapmam gerekiyor. Ekstradan bir evrak almam gerekir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

 65. Merhaba benim kolumda kesikler mevcut fakat 6 ay once silahlı güvenlik sertifikamı aldim ve elimde sağlamdir raporumda var. Kabul ederlermi yoksa emniyetin icindeki doktorlarada muayene olacakmiyim ?

 66. merhaba sag ve sol kolumda 7cm içten dikiş var düz bi çizgi olarak gözüküyor sorun olur mu başvurmalı mıyım. Kesik veya faça izi değil kolumun sol sag dış kısmında kalıyor ön arka kol olarak bakıldıgında gözükmüyor

 67. Merhaba ilac geçmişimde en son 2012 yilinda antidepresan kullanimim var . Yesil ve kirmizi receteli ilac degildir(paxerra 20 mg) anne vefatindan dolayi kullanmistim bekçi olmama engel mi ?

 68. Merhaba a hocam ben 15 ay önce sigortam üzerinden sara epilepsi hastalığı ilacını arkadaşına aldık ilaç sikinti yaratirmi bende bir hastalık yok ilaç geçmişi önemli sadece 1 defa aldım yani yok

 69. Merhaba;Ben bankaya parayı yatırdım,ön başvuruyu da yaptım bundan sonraki aşama nedir acaba emniyete gidip şahsen başvuru yapmam gerekirmi?Gerekiyorsa hangi evraklar ile gitmem gerekir?Teşekkürler

 70. şimdi ben askerden geleli 3 ay oldu bu durumda
  *Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge
  bu madde için sıkıntı olurmu sonuçta adres değişmio askere giderken

 71. Merhaba acaba başvuru aşaması nasıl oluyor internetten ön başvuru yapıp başvuru ücretini yatırdıktan sonra onlar mı şahsen başvuru yapmaya çağırıyor yoksa ön başvuru ve ücreti yatırdıktan sonra biz direk evrakları toplayıp şahsen başvuru yapmaya mı gidiyoruz ? Birde ön sağlık kontrolüne ne zaman giriliyor?

 72. Mrb kardeşimin ve babamın sabukası var güvenlik arastırmasında takılırmıyım?Birde gözlük kullanıyorum şimdi gözlerimi çizdirsem sağlık testıne kadar yetişebilirmiyim ? Daha önceden bu yorumu paylaşmadım neden paylasamıyorum şimdi

 73. Mrb kardeşimin ve babamın sabukası var güvenlik arastırmasında takılırmıyım?Birde gözlük kullanıyorum şimdi gözlerimi çizdirsem sağlık testıne kadar yetişebilirmiyim ?

 74. Tüm evraklar hazırlandıktan sonra emniyete teslim edilip emniyet mi sağlık raporunu almak icin hastaneye yönlendirir evraklar hazirlandiktan sonraki süreci tam olarak anlamadim bu konuda yardimci olursaniz sevinirim

 75. Ayagımdaki incelikten dolayı çürük raporu aldım ama hiçbir sağlık problemim yok neden verdiler anlamadım sizce başvurum kabul edilir mi bekçilik görevine alınabilir miyim çürük raporu almış olsam bile

 76. Benim sağlıkta herkes normal sağlam yazdı.
  Göz de normali kısaltarak N yazıp sağlam yazdı.
  Raporu tekrar gönderip Normal yazıdırlarmı ?
  Ayrıca itiraz hakkımız varmı

 77. Sağ gözüm %90 görmüyor solda sıkıntı yok gibi şekıl olarak hiç bir sıkıntı yok ama işte tek göz ile görüyorum ehliyet var askerlik yaptım bekcilige başvurmayı düşünüyorum tek sıkıntı göz olayım basvurmalimiyim ?

 78. Admin daha once de sordum cevap vermedin kardiyolji uzmni kalp ckis dmarinda hafif gnislme var dedi
  Ama rapora emniyt teskilatina aliminuygun degildir yazdi heyt beni arastrmaya sevf ettinorda hic birsey cikmadi hersey normal tikti saglam yazildi ankara bu sonuca ne cevap verr bir acklma ver icim icimi yiyr dushnmekten

 79. Ekg testinde kalp atisim 120 cikti efor testine normal denildi ancak o bolume saglam veya saglam degil yazilmadi rsporlsrim ankaraya brkci olur ibaresiyle gonderildi dosyam donermi atanirmiyim

 80. Kolay gelsin benım sol kolumda ıkı uc tane kesik var cok kısa olan tişörtler de bellı oluyor heyet raporu alırken bakmama ıhtımallerı varmı bu sorununda nasıl kurtulurum

 81. Birkaç ay önce kapımın önünde araç park yüzünden
  Kavga ettik darp felan oldu. Mahkemelik olduk.
  Mahkeme tarihi gelmeden önce uzlaştırmacı avukat
  Uzlaştırdı bizi. Taraflar vazgeçti. Ama e-devlette
  Bakınca dava ileri bir tarıhe ertelendi diyor.
  Bekçilik için sorun teşkil edermi. Elenirmiyim.

 82. Merhaba benim gozumde astigmat var merak ettiğin şey mülakat esnasında muayene varmi orada elenirmiyiz yoksa hastanede mi belli oluyor ve sabit bi doktor mu var yoksa toplu şekilde bir doktora mi gidiyorsun yada tek şekilde gidip kendini muayene oluyorsun sormamdaki sebep mülakat sınav geçip hastanede eklemek cok kotu olur cvp verin lütfen.

 83. Sa admin ilgili hastaneden sağlam bekçi olur yazısı aldım karaciğer de 9 mm hemanjion tanısı konulduğu için emniyet sağlık daireden bekçi olmaz tebliğ etti nasıl bir itiraz dilekçesi yazmalıyım yol izlemeliyim

 84. Selemun aleyküm hoca muaynesinde hafif akciğer hırıltısı yazdı akciğer filmi normal diğerleri sağlam bu. Yüzden elenirmiyim daha yenide soğuk algınlığı geçirmiştim kolay gelsin

 85. admin kolay gelsin vucuttaki dovmeler kisa kol gomlek veya tisort giyildigi zaman gorunuyosa sorun olurmu su anda yeni basvurulara hazirlaniyorum eger sorun olacaksa sildirme islemini yaptiricam ve sildirme asamasinda muay eye cagirirlarsa sorun olurmu

 86. Sınavı asil olarak kazandım sağlık raporunda kan değerlerim düşük çıktığı için hematoloji bölümünden sağlık daire başkanlığı eledi itiraz dilekçesi yazdım yeniden kan sonucu aldım normale dönmüştü değerler şimdi sonuç ne olabilir ne yapmalıyım olumsuz olursa

 87. Admin ben sağlık aşamasından geçtim.doktorların hepsi sağlam yazdı.herhangi bir bulguda yazmadılar.ancak ultrasonda filan karaciğer büyümesi var.ankaradan sıkıntı çıkarmı

 88. Asker olabilirsin ama Komando Olmassın Dediler Askerliğimizi Yaptık Şükür . Ehliyetimde var

  Doktor Memur Olabilmen için Ameliyat Olman Lazım Dedi ve 2009 da Ameliyat Oldum
  Sağ 2.25 sol 2.50

  Sağlık Raporunda Problem Çıkar mı

 89. Bir sene önce hafif antidepresan reçete edilip depresyon tanısı konulması sebebiyle dosyamda Ankara’dan ilgili hastaneye sevk olarak döndü ilaç reçete edilmis ama kullanılmamıştır ilerleyen süreçte engel teşkil eder mi atamam gerceklesirmi

 90. Merhaba kolay gelsin benim sol el orta parmagimin yarisi koptu kazada basvursam saglikta sikinti yasarmiyim polislerin bazileri gir diyo bazileri girme diyo kararsiz kaldim 05449614157 yardim ederseniz sevinirim.

 91. Bekcilik saglik raporu noroloji haric hepsi normalden iyi cikri noroloji ekstra eeg istedi normal cikti ama recetede gorunen bi ilac yuzunden bakanlik onaylamadi benle beraber giren arkadaslar goreve basladi egitimleri bitti. Ilaci kullanmiyorum uzun zaman oldu skintida yasamadim hic.sadece gorunen bi ilac yuzunden seyim yerindeyse meslek alindi elimden. Bunun itirazi varmi. Varsa ne sekilde gerceklesiyor. Asil kadroda sorusrurmada gertim. Sonradan doktora gittigimde sende bisey yok ama biz gordugumuzu yazmak zorundayiz dediler ve knca bkledigim ay bosa gitti ki onceki donemdede yedekten alip devam edecegiz dediler tekrardan sinava girip asil kadroya girmeyi basardim. Ne yapmam gerekir sansim varmi kaldigim yerden devam etmeye

 92. Merhaba ,
  Doktor sağlık kurulunda
  Sağ göz tam , Sol göz ise 0,5(+2.75~110) astigmat yazdı
  Bekçi olamaz ibaresi kullandı .

  Göz çizdirme işlemi yapıp tekrar rapora itiraz edebilirmiyim?
  Nereye müracat etmeliyim ,
  Süre problem im olacak mı?

 93. Karaciğer hemanjiomu elenme sebebi oluyor dediniz ancak MR çektirdim orda çıkmadı. Ultrasonda da hemanjiom görünümlü lezyon diyor yani olasılık var. Bu elenme sebebim olurmu

 94. İyi günler dilerim benim bir sorum olacak lütfen yardımcı olun bekcilik için sağlık raporu aldım kan deyerim düşük denildi bu bekçi olmama engel mi acaba şimdiden teşekkürler

 95. Göz değerlerim 16 olması gerekirken doktor 15 vermiş. Bundan dolayı olumsuz oldu. Tekrar rapor alıp dilekçe yazsam sonuç değişir mi ? Bekçi olmama engel teşkil edecek bir durum yok.

 96. Bekçilik sağlık raporunda sadece trombosit değerim 144 cıktı bunun için rapora olamaz yazıldı itiraz ettim sadece hematolojiyemi muayene olurum yoksa baştan mi tüm poliklinikerdenmi muayene olmam gerekir.saglam raporu alırsam ankarada sorun olur mu

 97. Öncelikle merhaba kolay gelsin, 15 mayıs bilgisi ile ilgili ağızdan çıkmış bi cümle var mı ben bulamadım da ve seçim yaklaşıyor araya başvuru işleri falan sıkıştırabileceklerini sanmıyorum açıkçası yani seçimlerden sonra bi gelişme olur en erken diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir bu konuda araştırmalarınız sonucunda?

 98. Bugun kardiyolijiden muayene oldum ve kalp cikis damarinda hafif genisleme var dedi ve emniyet teskilatina uygun degilidr yazdi hic bir sekilde tedavi de soylemedi sadece ikiyilda bir kotrol etir dedi sonr a arastrma hashanesine gttin ordaki kalp doktoruda birsiminti yok dedi bu hicbirseye engel degil ded i tekrar muayene oldugum doktra geldim yapacak birsy yok dedi ne yaomaliyim bn simdi

 99. Benim karaciğerde hemanjiom gördüler ultrasonda 15*17mm. Mr istedi kurul sonra mr da safra kesesinde çamur çıktı hemanjiom gözükmedi.kuruldan geçtim evraklar anakaraya gitti olumsuz dönme ihtimali olurmu

 100. Merhaba daha once basit bisey icin piskiyatriye gittim ve iki basit normal recete ile ilac verdi hastanede rapor alırken pokiyatri direk saglam yazdı baska bisey yazmadi ankara gitti dosya sorun olurmu acaba

 101. Cildiyede ön kolda 4-5 adet 4 cm uzunlugunda 1 mm genisliginde iz gorulmustur 5 metreden bakildiginda gorunmedigi icin memur veya ogrencilige engel degildir dedi saglam normal yazdi heyettende gectim sonra ankara saglik daireden çagirip baktilar ve piskiyatriye tetkrar sevkettiler burdanda tekrar normal saglam aldim raporum tekrar ankaraya gitti simdi sonuc ne olur??

 102. meraba eşimin sağlık raporu kuruldan geçti fakat genel cerrahi kısmına sağlam yazılmadığından dosyası geri döndü ve genetik bölümüne sevk edildi,sorun çıkar mı?

 103. S.a admin benim sol göz için doktor EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARİ YÖNENTMENLIĞINE GÖRE 7 MADDENİN A BENDİNE GÖRE UYUYOR MEVCUTTUR.SİNTROL GÖRMEYİ ETKİLEMEYEN KATARAKLIK MEVCUTTUR.AYNI YÖNENTMENLIGIN 21 MADDESINE GÖRE ÖĞRENCİ OLUR.yazdı doktor HEYET BEKÇI OLUR RAPORUNU VERDI AMA EVRAK SAĞLIK DAIRE BAŞKANLIĞINDAN GERI DÖNDÜ Emniyeti aradım gelmenize gerek yok biz hallederiz dediler napmam gerekiyor elenirmiyim

  • Alt ve üst dişler arası 3mm’den büyük olan alt çene ilerilikleri (prognati) öğrenciliğe engeldir. 6mm’den fazla olan open-bite vakaları öğrenciliğe engeldir.

 104. Slm admin benim saglik raporumda butun kısimlar saglam yazilarak kuruldan gect ankaraya gonderildi kan degerleri kismindaki alt yuksekt ankara sorun cikartirmi sadece bundan dolayi..tesekkur ederim

 105. S.a. hocam hayırlı akşamlar. Bekçilik için sağlık mülakatına girdik ve aklıma takılan şey Tsh değerim 4.9 çıktı referans aralığıda 0.27-4.3 endokrinoloji semptom yok göreve engel değik diye not düştü. Hastane heyeti bekçi olur diye onayladı. Benim merakım sağlık daire aceba olumsuz bir şey der mi, geri gönderir mi? Tsh yüksek olupta atanan var mı? St4 de 2 çıkmış bu arada.

 106. Kardesim bin doktoru rapora 2323 de normal bin muayene yazdı ama odyometri testi yapılırken kapı açıktı çocuk ağlıyordu benim kulagim çok iyi duyuyor biliyorum rapor ankaradan olumsuz gelirse itiraz edebilir miyim

 107. Mrb admin ilk rapor surecinde aks111 cikti Ankara raporu iade edip ogtt istedi bulundugum ilcedeki hastanede ogtt yapildi hersey normal cikti.Ama baska bi hataneye sevk edip orda tekrar seker yuklemesi yapildi.burda aks 103 cikti aclik glokyz bozuklugu yazip bekci olamaz yazdi doktor.ve ben bu isin uzerrine gidince diger hastaneye yanlislikla sevk oldugumu soylediler.ve raporda bi duzenleme yapmadilar ankara y gonderdiler.simdi sonuc ne olur ne yapmam gerek bi bilgi verirsen cok sevinirim

 108. MERABALAR HEYETTEN BEKÇİ ADAYAYI OLUR YAZDILAR BENIM MERAK ETTIGIM BUNUN HARICINDE HERHANGI BIR ELEME DAHA YAPILACAKMI YOKSA İŞLEMLER BİTTİMİ ALIM SURECI BITTIKTEN SONRA BEKÇİ OLURMUYUM BILGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM HAYIRLI ÇALIŞMALAR

  • Heyetten olur aldıysanız muhtemelen sorun yaşamazsınız. Eğitimi başarıyla bitirenler bekçi olarak göreve başlarlar. Eğitime başladığınız anda bekçi oluyorsunuz zaten.

 109. Hayırlı akşamlar. Bekçilik yazılı ve sözlü mülakat soruları ile alakalı uygulamanızda sadece çıkmış sorular mı var? Yoksa genel olarak çıkabilecek sorularda var mı? Yalnızca onlara çalışırsak yeterli olur mu? Teşekkürler.

  • Sözlü mülakatta çıkmış hemen hemen tüm sorular var. Çıkabilecek soruların da çoğu mevcut. Uygulama yorumlarına bakarsanız, sözlü mülakatta bizim ifade ettiğimiz sorulardan 4-5 tane birden sorulan adaylar var. Yazı sınava gelince, onu kimse bilemez. Her sınavda yeniden hazırlandığı için yazılı sınav genel bir çalışma var diyebiliriz.

 110. Peki admin kardeşim benim ilk açlık kan şekerim 185 çıktı ikinci aldilar 115 ücüncu alimda ise 70 çıktı bunun üzerine doktor tokluk kan şekeri istedi 155 çıktı doktor normal yazdı olumsuz bsy yazmadı rica etsem bu konu hakkında bilginiz var mi

 111. Admin benim ilk açlık kan şekerim 185 çıktı ikinci alda 115 ücuncu alimda 70 çıktı bunun üzerine doktor tokluk kan şekeri istedi 155 çıktı doktor normal yazdi ve kalp kapakciginda hafif çökme varmış önemli değilmiş doktor sağlam yazdı sizce ne olur evraklarmiz Ankara’ya gitcek

 112. Slm admin saglik raporumda butun diktorlar saglam yazdi kuruldanda gecti ankaraya gitti alt degerim biraz yuksekti burdaki doktor bir hafta sonra tekrar olcturdu dustu ama tam degerinde degildi enzimler dusus gostermektedir yazdi saglam yazdi sorun cikartir mi ankara tesekkurler

 113. Merhabalar admin sağlık raporlarımızı teslim ettik mayısın 8 de kurul toplanacakmis kurulun karşısına çıkacağız kurulda nelere dikkat ediliyor herhangi bir tekrar muayne söz konusumu acaba

 114. Admin kardeşim benim kan temiz çıktı idrar da biraz kan fazla çıktı normal den benden böbrek filmi istedi sonra inceledi sıkıntı yok dedi sağlam yazdı kan da değerlerin normal zaten dedi peki anlardan geri döner mı veya sizce ne olur