Bekçilik Başvuru Parası Ne Zaman Yatırılacak?

Şuraya Atla

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binler merakla 2019 yılı 1. dönem 8 bin bekçi alımı duyurusunu bekliyor. Alım ile ilgili bugün açıklama yapılması bekleniyor. Mahalle bekçisi olarak görev yapmak isteyen on binler öncelikle bekçilik sınav ücretini yatırmalı, daha sonra da Polis Akademisi sitesi üzerinden başvuruda bulunmalıdırlar. peki bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak. Ne zaman yatırılacak? Bu konuda onlarca soru aldığımız için makalemizi hazırladık.

Bekçilik başvuru ücreti ne zaman yatırılacak?

Bekçilik sınav ücretini yatırabilmeniz için 2019 bekçi alımı ön başvuru sürecinin başlaması gerekmektedir. Bu süreç henüz başlamadı. Bu nedenle şu an ücret yatırmanıza gerek yok. Zaten hesap açılmadığı için yatıramazsınız. Bekçi adaylarının yapması gereken ön başvuruların başlamasını beklemektir.

Bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak?

2019 yılı bekçi alım ücreti Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2019 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. (İnternet Bankacılığından ücret yatıran adayların dekont çıktısı almaları gerekmektedir.) Adaylar, sınavlara başvurmak için evrak teslimi yaparken, bu ücreti yatırdıklarına dair banka veya atm makbuzlarını da ibraz etmek zorunda olacaklar.

Başvuru ücreti ne kadar olacak?

Geçen yıl 100 TL idi. Bu sene 125 TL olması bekleniyor. Bu ücret tüm sınav ve başvuru sürecinizi kapsayan bir bedeldir ve tekrar sizden ücret alınmayacaktır. Bu ücreti daha sonra geri alamaz ya da iade isteyemezsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 77 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

77
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
mustafa agac
Ziyaretçi
mustafa agac

merhaba admin seçimlerden dolayı 6 ay önceden ikametgahı sivasa aldırdım. sivas için bekçilik başvurusu yapabilir miyim?

Admin
Ziyaretçi
Admin

1 yıl dolmadan yapamazsınız.

Sercan
Ziyaretçi
Sercan

Merhaba Polis Akademisi sitesine girdiğimde karşıma çıkan İstanbul Ankara ilçeleri başvurusuna tıkladım ve ön başvuru İçin para yatırmam gerektiği yazıyordu hemen gidip parayı yatırdım 130TL fakat başvuru yapmak İçin girdiğimde sadece çatalca ilçesi seçeneği vardı farklı bi yer seçemiyorum Çatalca’yı seçmek için 1 sene orda oturmam gerekiyormuş şimdi ne olacak bilginiz var mı para yandı mı ? Yada başka ilçeler çıkacak mı çünkü İstanbul Maltepe’de ikamet ediyorum. Madem başka ilçe yok neden başta belirtilmiyor.

Admin
Ziyaretçi
Admin

2019/1 dönem olana yani “81 il icin” yazan yere başvuru yapmanız gerekiyordu.

Sercan
Ziyaretçi
Sercan

Başvuru yapmadım sadece İstanbul ilçeleri olan kısmı seçtim baktım başka yer olmayınca seçmedim bi yeri sorun olr mu teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Istanbul ve Ankara ilceleri yazan yer sadece belirli köy misyonundaki ilçeler için. Istanbul icin 1000 kontenjanlı alım 2019/1 dönem “81 il için” olan.

Murat
Ziyaretçi
Murat

Mrb admin 29.01.1990 dogumluyum 1.72 76 kiloyum 4 sene önce psikiyatriden depresyon ilacı kullandım 1 ay yaş boy kilo uyuyormu birde kullandığım ilaçlar olumsuz etkiler mi tşkürr ederim…

Admin
Ziyaretçi
Admin

Psikiyatri bölümü başka bir psikiyatri doktoru tarafından bakilmadigi takdirde sistemde görünmez gizlidir. Bir psikiyatri doktoru da gelmiş geçmiş bütün psikiyatrik tanı,tedavi, muayene ne varsa hepsini görür. Normal de son 1 sene değerlendirmeye alınır. Ama ondan önceki geçmişimizde de doktor mesleğe uygun bir kayıt görürse yine sorun olur. Bu sebeple doktor insiyatifindedir. Diğer bilgiler mesleğe uygun.

Zaza
Ziyaretçi
Zaza

Admin ikametgah için il sınırları diyorsunuz yaa ilce yada köyde ikametgah olunuyorsa sıkıntı oluyor mu ?

ferdi
Ziyaretçi
ferdi

bekçilik başvuruları nezaman başlayacak
nereden yapılıyor
6 ay önce taşındık yei ikamekaht yerinde 6 aydır oturuyorum bi sorun olurm acaba

Admin
Ziyaretçi
Admin

Basvuru yapacagınız il sınırları icinde en az son 1(bir) yıldır ikametinizin kayıtlı olması gerekmektedir.

Kadir
Ziyaretçi
Kadir

Merhabalar ben 190 cm boyunda 112 kg kilo bekçilik için engelmidir

Admin
Ziyaretçi
Admin

Boy kilo bilgilerinize göre vücut kitle endeksiniz 31.02 çıkmakta ve 27.0 sınırını asarak bekçi olmaya engel olmaktadır.
Boynunuza göre en fazla 97 kilo olmanız halinde bekçi olabilirsiniz. Hesapladım boynunuza gore kilo kilo. En fazla 97 olmanız lazım 98 olsanız bile uymuyor.

ahmet iriz
Ziyaretçi
ahmet iriz

admin bnmde boyum 166 cm kilo 94 olabilirmiyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Verdigini bilgilerle kilte endeksiniz 34.11 çıkmaktadır ve 27.00 degerini aşmaktadır. 166 birinin kilosunun en fazla 73 olması gerektiği görülmektedir. Ayrıca boy şartı en az 167 olmaktır.

Harun çiçek
Ziyaretçi
Harun çiçek

20 02 1989 doğumlu başvurabilir mi sayın admin

Harun çiçek
Ziyaretçi
Harun çiçek

20/02/1989 başvurabilir mi

Mehmet öztürk
Ziyaretçi
Mehmet öztürk

Selamunaleykum öncelikle.. bekçilik gurubunu çok detaylı incelememe rağmen sorumun cevabını tam olarak bulamadim. Son çare olarak size yazıyorum. Göğsümde yazlık üniforma giyince gozukmeyecek şekilde avuç ici kadar renkli türk bayrağı dövmesi var bu durum beni eler mi ? Şimdiden teşekkürler..

Admin
Ziyaretçi
Admin

Harhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Yazlık uniforma girildiğinde görülmeyen dovmeler serbes bırakılmıştır. Eger dövme yaka kısmından boyuna dogru tasma yapıp görünmüyorsa herhangi bir sorun teskik etmez. Kesin ve net

Enes Dinke
Ziyaretçi
Enes Dinke

Sayın admin neden hala açıklanmadı bekçilik ?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Bilemiyoruz. Biz de bu konu hakkında kaynaklardan bilgi edinmeye çalışıyoruz.

Ramazan Dinke
Ziyaretçi
Ramazan Dinke

Behçet hastalığı bekçiliğe engelmidir

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Ne yalan söyleyeyim ilk defa duydum bu hastalığı. Yönetmelikte de geçmiyor. Yönetmelikte gecmeyen hastalıklarda yönetmelik sağlık komisyonuna inisyatif kullanma yetkisi verir. Yani bir aday yonetmelikte yeri olmasa da komisyon insiyatifi ile elenebilmektedir.
Behcet hastalığı nedir diye baktım;
“Behçet hastalığı veya Behçet sendromu, kan damarlarının ve dokularının iltihaplanmasına yol açan nadir ve anlaşılması güç bir durumdur. … Behçet hastalığı bağışıklık sisteminin vücuda saldıran bir otoimmün hastalıktır. Hasta olan kişiler oral veya genital ülserler, cilt problemleri ve göz hastalıkları gelişebilir.” şeklinde tanımlanmış. O halde behcet hastalığı kendi başına bir elenme sebebi degildir. Ancak varlık gösterdiği bölgede, varlık gösterildiği organın yönetmelikteki kriterlerini egale ettigi icin elenmeye sebep olabilir.
Nereler buralar diye baktığımda;
-oral(agız) ve genital(makat ve ureme organları) ülser
-cilt problemleri
-Göz hastalıkları
Sebep olduğu hastalıklar genelde yönetmelikte öğrenciliğe engel görülen sorunlar.
Bu yüzden buradan yorum yapmamız mümkün değildir. Komisyon insiyatifindedir, şansınızı deneyin.

Csm k
Ziyaretçi
Csm k

Slm ben askerlikten muafim ben basvuru yapabilirmiyim lise mezunuyum askerlik yukumlulugu bulunmamaktadir diyo adkerlik durum belgesinde sizce basvurum kabul olmazmi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Muaf olanlar başvuru yapabilmektedir. Askerlikten muaf olup polislik yapan bekçilik yapan emsaller mevcuttur.

Orhancan
Ziyaretçi
Orhancan

Daha önce belirlenmiş bir suç olmazsa yani adli sicil kaydı olmayan biri .
ama karakola bazı nedenlerden dolayı gitmiş bişey saptanamamışsa bir engeli varmıdır?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Belirttiginiz esaslar degerlendirildiginde herhangi sorun teskil etmedigi anlaşılmaktadır.

Orhancan
Ziyaretçi
Orhancan

Diş konusunda eksik çürük gibi yazmışsınız ama ön üst dişim 2mm gibi bir kırık var engell olurmu ?

Admin
Ziyaretçi
Admin

On dislerdeki kırıklar sorun olabilmektedir. Dis saglam olması durumunda 2 mm küçük bir deger olduğu icin komisyon insiyatifindedir.

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

Merhaba, 25.02.1989 doğumlu birisi olarak yaklaşık olarak 10-15 gün farkla yaştan kaybediyorum bunun bir çözümü olabilirmi sizce?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Polis Akademisi tarafından yapılacak ilan duyurusunu bekleyin. Orada tarih net belirtilecektir. Konu ile alakalı Polis Akademisi Başkanlığından yada Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığından bilgi alabilirsiniz