Bekçilik Başvuru Parası Ne Zaman Yatırılacak?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binler merakla 2019 yılı 1. dönem 8 bin bekçi alımı duyurusunu bekliyor. Alım ile ilgili bugün açıklama yapılması bekleniyor. Mahalle bekçisi olarak görev yapmak isteyen on binler öncelikle bekçilik sınav ücretini yatırmalı, daha sonra da Polis Akademisi sitesi üzerinden başvuruda bulunmalıdırlar. peki bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak. Ne zaman yatırılacak? Bu konuda onlarca soru aldığımız için makalemizi hazırladık.

Bekçilik başvuru ücreti ne zaman yatırılacak?

Bekçilik sınav ücretini yatırabilmeniz için 2019 bekçi alımı ön başvuru sürecinin başlaması gerekmektedir. Bu süreç henüz başlamadı. Bu nedenle şu an ücret yatırmanıza gerek yok. Zaten hesap açılmadığı için yatıramazsınız. Bekçi adaylarının yapması gereken ön başvuruların başlamasını beklemektir.

Bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak?

2019 yılı bekçi alım ücreti Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2019 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. (İnternet Bankacılığından ücret yatıran adayların dekont çıktısı almaları gerekmektedir.) Adaylar, sınavlara başvurmak için evrak teslimi yaparken, bu ücreti yatırdıklarına dair banka veya atm makbuzlarını da ibraz etmek zorunda olacaklar.

MUTLAKA OKU

Başvuru ücreti ne kadar olacak?

Geçen yıl 100 TL idi. Bu sene 125 TL olması bekleniyor. Bu ücret tüm sınav ve başvuru sürecinizi kapsayan bir bedeldir ve tekrar sizden ücret alınmayacaktır. Bu ücreti daha sonra geri alamaz ya da iade isteyemezsiniz.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
77 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İsmail Kaplan
İsmail Kaplan

Bugün bankaya gittiğim de bekçilik adına herhangi bir başvuru ve ücret almadıklarını söylediler sebebi nedir acaba?

Admin
Admin
Cevaplandı:   İsmail Kaplan

Çünkü daha basvurular başlamadı. Başladığı zaman başvuru ucretinin yatacağı hesap aktif olacaktır.

fehmi çağdaş
fehmi çağdaş
Cevaplandı:   İsmail Kaplan

başvurular başladığında hangi bankaya yatırılacak?

Harun
Harun

Bel fıtığı ameliyati oldum 5 yıl önce Elenme olsaligi nedir sağlık kontrolü olduğunuzda sıkıntı olurmu

Admin
Admin
Cevaplandı:   Harun

Merhabalar Fıtık olanlar ve bunun cerrahi yöntemi ile tedavisini olmus olanlar ogrenci olamazlar diye madde vardır. Şansınızı deneyin.

Harun
Harun
Cevaplandı:   Admin

Peki belirtmesem bunu söylemesem sıkıntı olurmu

Admin
Admin
Cevaplandı:   Harun

Onlar anlarlar.

Harun
Harun
Cevaplandı:   Admin

Tam şifa bulmuş hastalıklar girebilir deniliyor bu fıtığı kapsamıyor ozman öylemi valla moral çöktü benim şuan teşekkür ederim cevaplarınız için

Admin
Admin
Cevaplandı:   Harun

Fıtık ile ilgili kısım yönetmelikte Ortopedi ve Travmotoloji bölümünün 10. Maddesinde gecmektedir. Bu maddede; “Boyun-bel-göğüs fıtıkları, omurga eksiklikleri ve bunların cerrahi müdahaleleri(kapalı yahut açık) öğrenciliğe kabul edilmemektedir.” deniyor.
Yine de şansınızı deneyin.

Servet
Servet
Cevaplandı:   Admin

Kasık fıtığı da dahil mi

Admin
Admin
Cevaplandı:   Servet

Yönetmeliğin Genel Cerrahi bölümünde gecmekte olan kasık fıtığı ile ilgili su açıklama mevcut:
Hiatal, diyafragmatik, karın duvarı, kasık ve diğer bölge fıtıklarının mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Komplikasyonsuz şekilde tam şifa bulmuş ameliyatları sağlam kabul edilir.

Hasan
Hasan
Cevaplandı:   Harun

Benim arkadaşımın bel fıtığı vardı, ameliyat bile olmamıştı, arada çok fena tutuyordu. Komiser yardımcısı oldu geçen sene. Sen yine de şansını dene.

Nasif kumru
Nasif kumru

Basvurular basladimi admin acil cevap

Admin
Admin
Cevaplandı:   Nasif kumru

Polis Akademisi sitesini takip ediniz…
Henüz açılmadı.

kübra
kübra

başvuru ne zaman başlıyacak bilginiz varmı ve başvurular başladıktan sonra adım adm ne yapmamız lazım eşim için bilgi edinmem lazım hiç bişey bilmiyorum

Admin
Admin
Cevaplandı:   kübra

Polis Akademisinin http://www.pa.edu.tr internet adresinde basvurular başladığında, Halk Bankası veya Bankamatiklerinden “2019/1 Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giris Sınavı” hesabına başvuru ucreti yatırılıp DEKONTU MUTLAKA ALINACAK. DEKONTSUZ ISLEM YAPILMAYACAK. Bu dekont evrak teslimi gunu sizden istenecektir.
Basvuru ucretini yatıran kişiler, polis akademisi sitesine girip on başvuru yapacaktır. Baska yapılması gereken birsey yoktur.

kübra
kübra
Cevaplandı:   Admin

çok teşekkür ederimm .. :)

Ceren
Ceren

Merhaba Utku bey, eşim için Diyarbakır ilini istiyoruz fakat şuanda istanbulda yaşıyoruz, basvurursak nerdeki polis akademisine çağrılacağız?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Ceren

Merhabalar,
Adaylar sadece en son ikametlerinin kayıtlı olduğu ilden basvuru yapabilirler. Bu ilde de en az son bir yıldır kayıtlı olmaları gerek.

Ceren
Ceren
Cevaplandı:   Admin

Tamam başvuruyu ist da yapacaz da, sonrasından polis akademisine çağıracaklar, sınavlara başvurmak, evrak teslimi yapmak veya sağlık kontrollerinden geçmek için, diyarbakırdaki polis okulundan çağirmazlar değil mi?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Ceren

Hayır, Başvuru yapılan ilde olur hepsi.

Efe
Efe

Kendimin yok ancak eşimin siyasi parti üyeliği süreçte sorun yaratır mı?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Efe

Sorun olmaz.

Serkan
Serkan

Ben ciraklik okulu mezunuyum basvuru yapabiliyor muyum

Admin
Admin
Cevaplandı:   Serkan

Il ya da ilce milli eğitim müdürlüğüne danısınız. Eger lise dengi sayılıyorsa bu ogrenim denklik belgesi alınız.

Bekci adayiiii
Bekci adayiiii

Admin basvuru ucretini mesela bugun yatirdik fakat basvuru dilekcesini aksama yada ertesi gun yapsak olurmu

Admin
Admin
Cevaplandı:   Bekci adayiiii

Başvuru ucretini tc no uzerinden yatırdıgınzda sistem bunu tc no üzerinden görüyor. Adaylar başvuru suresine kadar istedikleri zaman başvuru yapabilir, hatta istedikleri zaman tekrar giris yapıp başvuru bilgilerini guncelleyebilir.

kenan
kenan

merhaba

liseden tasdikname almış olan biri bekçi olabilirmi ?

Admin
Admin
Cevaplandı:   kenan

Mezun olmak şart

İbrahim
İbrahim

Ortaokul mezunları başvuru yapabiliyor mu?

Admin
Admin
Cevaplandı:   İbrahim

En az lise mezunu.

ahmt
ahmt
Cevaplandı:   Admin

yönetmelikte ilk okul mezunu yazıyor ama?

Admin
Admin
Cevaplandı:   ahmt

Polis Akademisi lise mezunu alacağım dedi.

Osman
Osman

Başvurular ne zaman yapılacak bekçilik icin

Osman
Osman

Merhaba ben ankarada yaşıyorum ama benim ikamet kırşehirde ben burda iş te çalışıyorum lakin buraya adres aldırmam mümkün olmadi oturduğum evden dolayı yaklaşık olarak 5 yıldır burdayım kırşehir memleketim oyu orda kullanıyorum şimdi ben kırşehirde bekçi olmak istiyorum benim süreç nasıl ilerler ben ankarada mi kırşehir de mi bekçi olabilirim

Admin
Admin
Cevaplandı:   Osman

Ikametinizi kırsehirden aldırmayıp hala kırsehirde kayıtlı görünüyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

Osman
Osman
Cevaplandı:   Admin

Anladım lakin kafama takılan şey illaki soruşturma olacak ve benim ikamet kırşehirde olsa bile ben son 5 yıldır ankarada kalıyorum çalıştığım yer ankara ve kırşehirde de çalışmıyorum yani ondan dolayı kırşehir değilde ankara olacak denilmesin sonra ha dediginiz gibi ikamet Kırşehir olması yetiyorsa problem yok tabi

Admin
Admin
Cevaplandı:   Osman

Arşiv soruşturması bekçiliğe hak kazanıp egitime alınmadan once güvenlik soruşturması ile birlikte başlıyor. Bu tarihte zaten isinizden istifa etmeniz de gerekiyor. Kırsehire gidersiniz bu tarihlerde olur biter. Sorun olmasına ihtimal vermiyorum.

Osman
Osman
Cevaplandı:   Admin

Anladım peki son sorum olacak ikamet Kırşehir olduğu için ben sınav ve mülakata orda mi gireceğim facebook bekçi sayfasında bazı yazan arkadaşlar başka şehirlere gönderiliyor yazmış bu doğrumu

Admin
Admin
Cevaplandı:   Osman

Ikametinizin görüldüğü ile göre programlanır

Osman
Osman
Cevaplandı:   Admin

Teşekkür ederim çok sağolun

salla
salla

Mrb Admin ben uzman erbaş idim acaba bizler için bir öncelik varmıdır?

Admin
Admin
Cevaplandı:   salla

Diger adaylarla aynı sartlarda degerlendirilmektesiniz.

Serkan
Serkan

Merhaba, 25.02.1989 doğumlu birisi olarak yaklaşık olarak 10-15 gün farkla yaştan kaybediyorum bunun bir çözümü olabilirmi sizce?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Serkan

Polis Akademisi tarafından yapılacak ilan duyurusunu bekleyin. Orada tarih net belirtilecektir. Konu ile alakalı Polis Akademisi Başkanlığından yada Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığından bilgi alabilirsiniz

Orhancan
Orhancan

Diş konusunda eksik çürük gibi yazmışsınız ama ön üst dişim 2mm gibi bir kırık var engell olurmu ?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Orhancan

On dislerdeki kırıklar sorun olabilmektedir. Dis saglam olması durumunda 2 mm küçük bir deger olduğu icin komisyon insiyatifindedir.

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...