Bekçilik Başvuru Ücreti Nereye Yatırılacak? – BekçiAlımı

Bekçilik Başvuru Ücreti Nereye Yatırılacak?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerin gözü Polis Akademisi’nde. 2019 yılı 8 bin bekçi alımı için  süreç 18 Mart 2019 tarihi ile başlıyor. Mahalle bekçisi olarak görev yapmak isteyen on binler öncelikle bekçilik sınav ücretini yatırmalı, daha sonra da Polis Akademisi sitesi üzerinden başvuruda bulunmalıdırlar. peki bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak. Ne zaman yatırılacak? Bu konuda onlarca soru aldığımız için makalemizi hazırladık.

187 KİŞİLİK BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

81 İL 8 BİN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

2019 bekçi alım ön başvuru tarihleri 18 Mart 1 Nisan 2019 tarihleri arasında olacaktır. Başvurular e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesi üzerinden yapılacaktır. Önce giriş ücreti yatırılacak daha sonra başvuru yapılacaktır. TIKLA

Bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak?

2019 yılı bekçi alım ücreti Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA  hesabına yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. (İnternet Bankacılığından ücret yatıran adayların dekont çıktısı almaları gerekmektedir.) Adaylar, sınavlara başvurmak için evrak teslimi yaparken, bu ücreti yatırdıklarına dair banka veya atm makbuzlarını da ibraz etmek zorunda olacaklar.

Bekçilik başvuru ücreti ne zaman yatırılacak?

Bekçilik sınav ücretini yatırabilmeniz için 2019 bekçi alımı ön başvuru sürecinin başlaması gerekmektedir.  18 mart 2019 ile birlikte yatırabilirsiniz.

Yukarıda örneği olan para yatırma makbuzunu mutlaka saklayın.

Başvuru ücreti ne kadar olacak?

Geçen yıl 100 TL idi. Bu sene 130 TL dir. Bu ücret tüm sınav ve başvuru sürecinizi kapsayan bir bedeldir ve tekrar sizden ücret alınmayacaktır. Bu ücreti daha sonra geri alamaz ya da iade isteyemezsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

106 Soru Cevaplandı

 1. Şehit aileleri nasıl faydalanır bu sınavda öncelik li tüm hakları

  • Mübarek şehitlerimizin 1. Dereceden yakını olan değerli emanetleri, bunu belgelemek koşulu ile çeşitli ayrıcalıklardan yararlanırlar.
   Bu kisiler, basvuru yapacağı zaman başvuru ekranında sehit yakını olduklarını isaretlemeleri halinde başvuru ucreti ödeden başvuru yapabilirler.
   Ayrıca bu kisiler Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen tüm gereklilikleri karşılamak koşuluyla ve sınavları başarı ile gecip dereceye girmeleri halinde sıralamada öncelik sağlanır.

 2. orta okul mezunlari basvuru yapabiliyormu

 3. Admin heyet raporunu nereden aliyoruz kim belirliyo onu. Bulundgumuz şehirden mi aliyoruz

  • Polis Akademisi yönlendiriyor. Ikametinize en yakın tam teçhizatlı devlet hastanesi oluyor genelde.

  • Peki başka ile yönlendiriyor mu yoksa bulundugum ilin hastanesine mi?

  • Bulunduğunuz ilde tam teşekküllü yoksa en yakın ile gönderir. Ama her ilimizde vardır bu tur hastaneler. Bu yuzden sehir dışına yoklama ihtimali yok denecek kadar azdır.

 4. Dövmem var sıkıntı olur mu sınava girebilir miyim kesin yanıt verir misiniz boşuna ugrasmayalim

  • Kollarda, boyunda, ellerde ve kısa kollu giyince omuzun gorunen yerlerinde kalan dovmeler sekli,cinsi,boyutu, bicimi ne olursa olsun eleme sebebidir kesin.
   Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun görünmeyen yerlerinde kalan dovmeler SORUN OLMAZ.

 5. Belimden kapalı olarak bi fıtık operasyonu geçirdim 1veya 2 cm yerden operasyon yapıldı yara belli bile değil bi engeli varmı

  • Merhabalar,
   Fıtığın ve cerrahi yöntemle tedavi edilmiş olmalarının engel olduğu yönetmelikte yazmaktadır.
   Ancak yine de sansınızı deneyin.

 6. 28.02.1989doğumluyum başvurabiliyor muyum.

  • Belirtilen esaslara göre hesap yaparsak gecen ay itibari ile 31 yaşından gun almaya başladığınız icin başvuru yapamıyorsunuz. Ancak yıl hesaba katılırsa başvuru yapma sansiniz şansınız var. Bu yuzden polis akademisinden duyurulacak ilanı bekliyoruz. Bugun icerisinde duyuru yapılması yuksek ihtimaldir.

 7. İyi günler admin.. Sence bugün bekçilik açıklamasında yaş esnetilirmi varmi bir fikrin

 8. Lise son sınıftayım açık öğretim yıl sonu diploma alicam başvuru yapabilir miyim?

  • Asıl başvuru ve evrak teslimi tahmini olarak nisan sonunda olacaktır. Bu tarihte diplomalarını ibraz edemeyen adayların başvurusu kabul edilmemektedir.

 9. Admin Ben maol lisesi okuyorum bu donem bitiyo basvurabilirmiyim

  • Eger sistem on basvurunuzu otomatik reddetmezse ve tahmini olarak asıl başvuru ve evrak tesliminin olacağı Nisan sonuna kadar mezun olabilecekseniz başvuru yapın. Bu durumda sorun yasamazsınız.
   On basvuruda sorun olması halinde polis akademisi başkanlığını ya da emniyet genel müdürlüğü personel dairesi başkanlığını arayıp durumunuzu izah edin.

 10. Mehmet ertan

  Önceden ilkokul denmişti neden lise ve denki deniyor admin

  • Öyle bir beklenti vardı, demecler o yöndeydi. Ancak uygun bulunmamış. Polis Akademisi bunu resmen duyurdu maalesef en az lise mezunu alım olacak.

 11. Mehmet ertan

  ilkokul başvuramıyor mu

 12. 01011989 doğumluyum sorun olurmu

  • Belirtilen esaslara bakılarak ocak 1 itibariyle 31 yaşından gun almaya başladığınız icin başvuru yapamayacağız sonucu çıkmaktadır. Ancak yıl olarak baz alınırsa başvuru yapma şansınız vardır. Polis Akademisi sitesini takip edin, konuyla ilgili duyuru yayınlanacaktır.

 13. Serkan ışık

  Başvuru ücreti 60 TL idi gectigimiZ dönem nereden uydurdunuz 100 lirayı

  • Merhabalar,
   Her gun yüzlerce soruyu geliyor. Ve vebal almamak için her soruyu emin olmak maksadıyla, sayfalarca yönetmeliği tekrar tekrar okuyup, daha sonra okudugumuz maddeleri yorumlayarak cevaplıyoruz.
   Sabahın 7’sinden gece ilerleyen saatlere kadar sorduğunuz her soru canlı olarak cevaplanıyor. Yemin ederim ki, birkaç gun önce kendi nişan merasimime giderken yolda sorulara cevap vermeye çalıştım.
   Şimdi sence bu isi bu kadar önemseyen biri emin olmadığı bir bilgi paylaşır mı?
   Bu denli samimi hizmete “uydurmak” ifadesi ağır olmuştur.
   İyi günler.

 14. Gozlerde bozukluk var acaba sıkıntı olurmu admin . Tedavi sürecine girsem rapor onayi verirler mi bu süreçte

  • Her bir gözde en fazla 2 derece, 2 gözde toplam en fazla 4 derece bozukluk sınırı vardır.
   Basvuru değerlendirme aşamasında tedavisi devam etmekte olan rahatsızlıklar icin zaman tanınmamakta, adayların bu asamaya sağlık yönünden tam olarak gelmeleri istenmektedir.

 15. syn soylu ortaokul mezunları da bekçi olacak demişti yalan mı oldu şimdi admin ?

  • Polis Akademisi’nin resmi açıklamasında “en az lise” deniyor. Takdir sizindir.

 16. Sıkıntı büyük

  Başkan, benim kolda dövme var dövmeci 3 seansta çıkacağını söyledi ancak bu sağlık kontrolleri ne aşamada oluyor bilmiyorum ne zaman dövmeyi görme aşamasına gelirler yani 1 buçuk ayda dövme tamamen temizlenir ayrıca bazı uzman çavuşlar dövmeyi sildirdiğine dair kaşeli evrak getirirsen de geçerlidir diyor yorum yapar mısın sana zahmet..

  • Merhabalar,
   Uzun yıllar dövme sikdirmekle uğraşmış biri olarak;
   1-) istisnai dovmeler haric hic bir dövme öyle 3 seansta 5 seansta geçmez. 1 yılı rahat var.
   2-) Polis Akademisi kendi yönlendirdiği sağlık kuruluşları haricinde herhangi bir yazıyı yahut raporu kabul etmemektedir.
   3-) komisyon silinmeye başladığına hukmettigi dovmelerin artık dövme olarak değil de eskal belirleyici unsur olduguna kanaat getirirse 5 metreden görülmeyen izler kabul edilir aksi olan elenir.
   4-) On sağlıkta dövmeye bakılıyor. Başvurular bittikten sonra başvurusu kabul edilenler asıl başvuru ve evrak teslimi icin davet ediliyor. On sağlık kontrolu de bu asamada yapılıyor. Tahminen Nisan sonu olur.

 17. Admin merhaba ben geçen yıl eğitim sebebiyle ikametimi Ürgüp e almıstı stajımı tamamlamak için. 7 ay öncede 15 yılkı ikametimi geri aldım. Sizce engel mi başvuru yapmama. 1 yıl ikamet istiyor ya. Ama gerçekten mecburiyetten aldım ya İ. Ürgübe.

  • Merhaba,
   Sartnameye göre son bir yıl kesintisiz ikamet gerekiyor.
   Ancak konu ile ilgili polis akademisi başbakanlığına yahut Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına danışabilirsiniz.

 18. Resmi gazetede İlköğretim mezunu diyordu.ama polis akademi sayfasında lise ve dengi okul yazıyor. Doğrusu hangisidir?

  • Resmi gazete “en az” ortaokul mezunu demektedir. Haliyle en az ortaokul olmak uzere istenilen egitim duzeyinde sınır belirlenebilir. Ortaokul talebi uygun bulunmamış ve en ez lise mezunu sınır belirlenmiştir.

 19. Selamun aleykum admin. Basvuruyu nereden yapabilirim

 20. Admin dövme olunca almıyorlarmış.galiba
  Peki biz kendilerini decimlerde seçerken ayrım yapıyormuyuz Cumhurbaşkanlığı Başbakan millet vekili belidiye başkanı meclis üyesi. Biz seçiyoruz görevini en ii yapacak kişiyi seçiyoruz doğrumu.belki Dövmeli olan arkadaşlar dövmesi olmayanlaran daha ii hizmet verecek.her neyse bir gün olur bizede bir kapı açılır inşallah rasgele

 21. Merhaba Sağlık Raporunu kendimizmi alıyoruz ordada muayene yapılıyormu yani ek bir muayene varmı ?

  • On sağlık ve genel sağlık olmak üzere iki asama vardır.
   Ön sağlık on basvurular bittikten sonra asıl başvuru ve evrak teslimi sırasında olur.
   Genel sağlık bekçi olmaya hak kazananlara atamalarından ve egitime alınmadan once yapılır.

 22. Merhaba admin ben liseyi bitirmiş askerlik dönemimde kulağım da oluşan sorun yüzünden çürük aldım ama acemi birliğini bitirdim usta birliğim Tunceli olarak belirlendi oraya gidemeden aldığım çürük yüzünden eve geldim ama ameliyat oldum ve gayet net herşeyi duyabiliyorum kulağım da hiç bir sorun yok kaç yıldır. Aldığım bu çürük yüzünden bekçiliğe kayıt yapmamda sorun olur mu.

  • Merhabalar,
   Askerlikten muaf olmus olanlar, eger emniyet teşkilatı yönetmeliğinde belirtilen gereklilikleri taşıyorlarsa bu emniyet icinde gorev alabilir, sınavlarına girebilir.

 23. MERHABA ADMIN OMUZDAN DIRSEGIN IKI PARMAK UZERINE KADAR DOVMEM VAR SENCE SORUN OLUR MU

  • Kısa kollu giyince giysiden tasacak sekildeyse maalesef gözünün yaşına bakmıyorlar kimsenin.

 24. Hocam hayırlı günler bende bel düzleşmesi ve romatizma var bekçi olabilir miyim sağlıktan elenir iyim cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Yönetmeliği gozden gecirdigimde romatizmanın varlığının engel olduğunu ancak her türlü tedavi ile sifa bulmus hallerinin engel olmadığını gördüm.
   Yönetmelikte bel duzlesmesi ile ilgili bir tabir bulamadım. Ardından bel düzlesmesi ile ilgili araştırma yaptığımda fıtık oldugunu gördüm
   Tekrar yönetmeliği inceledigimde bel bolgesindeki fıtığın varlığının ve her türlü cerrahi mudahalesinin engel olduğunu gördüm.

 25. Ben acık ogretim lise okuyorum ama bitmedi basvura bilirmiyim

 26. Kadinlar basvuru yapamiyor dimi

 27. Lise mezunuyum 2020de tecil bitiyor basvurabilirmiyim 19.pomem de 48 saniye derece yapmistim ama sebebsiz almamislardi bundada saglam torpil gerekecek herzamanki gibi

 28. Admin sağ kolumda omuz kısmında yanık var sigara yanığı bu geçmişten kalma birşey kısa kollu giydiğimde kapatıyor ama ön sağlık muayenesi ve doktor muayenesi hastane dahil olmak üzere bunda sorun teşkil eder mi ön sağlık muayenesini geçtik kıyafet koku kapatıyor diye hastane raporu sorun çıkartır mi bana akademik sağlık yönetmeliği olarak cevap verir misin sağ kol omuzdan 3 parmak kadar normal bir tişört kapatıyor üstünü öyle diyeyim

 29. Merhba bnmde sirtimin alt kisminda dogum lekeleri war sorun olurmu

 30. Başvuru nezaman yapa bildirim tam tarih bellimi

 31. Murat Taygar

  Yaş mevsuzu hala açıklanmadi??

 32. Murat Taygar

  Kardeşim yaş mevsuzu ne zaman açıklanacak??

 33. Bedelli askerliğe başvurdum ve 38.celp dönemim sevk tarihi 11.12.2019 da. Bende başvuru yapabirmiyim?

 34. Merhaba kolda dövme sorun oluyor mu??

  • Sekli, bicimi, boyutu ne olursa olsun elenme sebebidir.

  • Peki sildirsek oluyor mu?

  • Yetismez bu alıma. Silinen dovmeler iz kalmaması durumunda kabul ediliyor. Iz kalması durumunda da 5 metre mesafeden bakmakla eskal belirleyici sekilde görünmüyorsa yine kabul ediliyor.

  • Teşekkür ederim birşey daha sorsam peki boy 1.67 sınır var ya peki bu kiloyla herhangi bir durum oluyor mu yani boy kilo sorunu nasıl oluyor??

  • Beden kitle indeksi, vücut ağırlığının (kg olarak), boy uzunluğunun (metre cinsinden) karesine bölünmesiyle hesaplanır.

  • Yani endeksin üst sınırı kaç?

 35. Bekçi alımı nezaman olacak ücreti nereye yatırılıyor

 36. Sağol Admin

 37. Merhaba 170 boyundayım 85 kiloyum kurtarır mı tek engelim bu

 38. Burak Görgülü

  Hocam Merhabalar İlk adımlar nelerdir. Bankamatikten parayı yatırdıktan sonra nereye başvuru yapacağız

  • Bankamatikten para yatirildiktan sonra ilk adım, alacağınız dekontu gözünüz gibi kollamanızdır. Evrak teslimi sırasında istiyorlar. İkinci adım polis akademisi sitesi uzerinden on başvuru yapmaktır. Bu kadar.

 39. Merhaba
  Bekcilik icin bugun basvuru yapabiliyormuyuz ? Basvuru icin adımlar nelerdir ?

  • Başvurular başlayınca duyuru yapacağız.

  • Ne zaman basliyacak acaba bilginiz var mi ?

  • Başladığında sitemizde duyuru yapılacaktır.

  • Peki başvurular baslamadan para yatırabilirmiyiz ?

  • 1-)Başvurular açılmadan başvuru ucreti yatırılamaz.
   2-Aday başvuru ucretini yaptırmadan başvuru yapamaz.

   Başvuruların başlamasını bekleyip, başvurular başladığında once başvuru ucreti yatırılacak, daha sonra başvuru yapılacak.

 40. ikametgahmi haftaya alabliyrm sorun olurmu

  • Son bir yıldır eksiksiz başvuru yapacağı ilde ikamete kayıtlı olmayanlar basvuru yapamazlar

 41. 14.10.1988 doğumluyum bekçilige girebiliyor muyum acaba?

 42. merhaba hocam benim de bir sorum olacaktı.
  2 senedir Konya da çalışıyorum.ama nüfusumu buraya alalı bir seneden az oldu.bunda bir esneklik yapılır mı veya sigorta dökümü ile ispat edemez miyiz

 43. merhabalar 2019/1. DÖNEM 81 İL İÇİN BAŞVURU icn yatırmam gereken yere 2019/2. DÖNEM ANKARA VE İSTANBUL İLÇELERİ İÇİN yatırmışım onu nasıl duzeltebılırım.

 44. Bedelli askerliğin başvurdum ve sevk tarihim Aralık 2019 bende bekçiliği başvuru yapabilecekmiyim.

 45. Halil Demirkıran

  Kolay gelsin başvurumuz onaylandıktan kac gün sonra sınava girecez

 46. Boyum 1.78 kilom 62 bekcilige kurtarir mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir