Bekçilik Başvuru Ücreti Nereye Yatırılacak?
bekcilik basvuru ucreti nereye

Bekçilik Başvuru Ücreti Nereye Yatırılacak?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerin gözü Polis Akademisi’nde. 2019 yılı 8 bin bekçi alımı için  süreç 18 Mart 2019 tarihi ile başlıyor. Mahalle bekçisi olarak görev yapmak isteyen on binler öncelikle bekçilik sınav ücretini yatırmalı, daha sonra da Polis Akademisi sitesi üzerinden başvuruda bulunmalıdırlar. peki bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak. Ne zaman yatırılacak? Bu konuda onlarca soru aldığımız için makalemizi hazırladık.

187 KİŞİLİK BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

81 İL 8 BİN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

2019 bekçi alım ön başvuru tarihleri 18 Mart 1 Nisan 2019 tarihleri arasında olacaktır. Başvurular e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesi üzerinden yapılacaktır. Önce giriş ücreti yatırılacak daha sonra başvuru yapılacaktır. TIKLA

Bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak?

2019 yılı bekçi alım ücreti Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA  hesabına yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. (İnternet Bankacılığından ücret yatıran adayların dekont çıktısı almaları gerekmektedir.) Adaylar, sınavlara başvurmak için evrak teslimi yaparken, bu ücreti yatırdıklarına dair banka veya atm makbuzlarını da ibraz etmek zorunda olacaklar.

Bekçilik başvuru ücreti ne zaman yatırılacak?

Bekçilik sınav ücretini yatırabilmeniz için 2019 bekçi alımı ön başvuru sürecinin başlaması gerekmektedir.  18 mart 2019 ile birlikte yatırabilirsiniz.

3A7087F0 8F70 4DE2 BD9A 07EA3F9D5C69

Yukarıda örneği olan para yatırma makbuzunu mutlaka saklayın.

Başvuru ücreti ne kadar olacak?

Geçen yıl 100 TL idi. Bu sene 130 TL dir. Bu ücret tüm sınav ve başvuru sürecinizi kapsayan bir bedeldir ve tekrar sizden ücret alınmayacaktır. Bu ücreti daha sonra geri alamaz ya da iade isteyemezsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
106 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Seyfullah
Seyfullah

Şehit aileleri nasıl faydalanır bu sınavda öncelik li tüm hakları

Admin
Admin
Cevaplandı:   Seyfullah

Mübarek şehitlerimizin 1. Dereceden yakını olan değerli emanetleri, bunu belgelemek koşulu ile çeşitli ayrıcalıklardan yararlanırlar.
Bu kisiler, basvuru yapacağı zaman başvuru ekranında sehit yakını olduklarını isaretlemeleri halinde başvuru ucreti ödeden başvuru yapabilirler.
Ayrıca bu kisiler Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen tüm gereklilikleri karşılamak koşuluyla ve sınavları başarı ile gecip dereceye girmeleri halinde sıralamada öncelik sağlanır.

tanju
tanju

orta okul mezunlari basvuru yapabiliyormu

Admin
Admin
Cevaplandı:   tanju

Maalesef yapamamaktadır.

Ibrahım
Ibrahım

Admin heyet raporunu nereden aliyoruz kim belirliyo onu. Bulundgumuz şehirden mi aliyoruz

Admin
Admin
Cevaplandı:   Ibrahım

Polis Akademisi yönlendiriyor. Ikametinize en yakın tam teçhizatlı devlet hastanesi oluyor genelde.

Ibrahım
Ibrahım
Cevaplandı:   Admin

Peki başka ile yönlendiriyor mu yoksa bulundugum ilin hastanesine mi?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Ibrahım

Bulunduğunuz ilde tam teşekküllü yoksa en yakın ile gönderir. Ama her ilimizde vardır bu tur hastaneler. Bu yuzden sehir dışına yoklama ihtimali yok denecek kadar azdır.

Muhammed
Muhammed

Dövmem var sıkıntı olur mu sınava girebilir miyim kesin yanıt verir misiniz boşuna ugrasmayalim

Admin
Admin
Cevaplandı:   Muhammed

Kollarda, boyunda, ellerde ve kısa kollu giyince omuzun gorunen yerlerinde kalan dovmeler sekli,cinsi,boyutu, bicimi ne olursa olsun eleme sebebidir kesin.
Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun görünmeyen yerlerinde kalan dovmeler SORUN OLMAZ.

Memoli
Memoli

Belimden kapalı olarak bi fıtık operasyonu geçirdim 1veya 2 cm yerden operasyon yapıldı yara belli bile değil bi engeli varmı

Admin
Admin
Cevaplandı:   Memoli

Merhabalar,
Fıtığın ve cerrahi yöntemle tedavi edilmiş olmalarının engel olduğu yönetmelikte yazmaktadır.
Ancak yine de sansınızı deneyin.

ömer.ebs
ömer.ebs

28.02.1989doğumluyum başvurabiliyor muyum.

Admin
Admin
Cevaplandı:   ömer.ebs

Belirtilen esaslara göre hesap yaparsak gecen ay itibari ile 31 yaşından gun almaya başladığınız icin başvuru yapamıyorsunuz. Ancak yıl hesaba katılırsa başvuru yapma sansiniz şansınız var. Bu yuzden polis akademisinden duyurulacak ilanı bekliyoruz. Bugun icerisinde duyuru yapılması yuksek ihtimaldir.

Murat
Murat

İyi günler admin.. Sence bugün bekçilik açıklamasında yaş esnetilirmi varmi bir fikrin

Admin
Admin
Cevaplandı:   Murat

Bu saatten sonra pek ihtimal vermiyorum.

Mehmet Emin
Mehmet Emin

Lise son sınıftayım açık öğretim yıl sonu diploma alicam başvuru yapabilir miyim?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Mehmet Emin

Asıl başvuru ve evrak teslimi tahmini olarak nisan sonunda olacaktır. Bu tarihte diplomalarını ibraz edemeyen adayların başvurusu kabul edilmemektedir.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...