Binlerce Bekçi Adayı Önlem Alınmazsa Mağdur Olacak – BekçiAlımı

Binlerce Bekçi Adayı Önlem Alınmazsa Mağdur Olacak

2019 yılı bekçi alımı 18 Mart tarihinde başladı. Polis Akademisi, 1. dönem ve 2. dönem olarak başvuruları almaya başladı. İki tür bekçi alımı için farklı ekranlar ve farklı başvuru sistemleri aktif edildi. Eğer gerekli önlemler alınmazsa aynı gün aynı şekilde başlayan bu iki farklı alım nedeniyle binlerce kişi maddi ve manevi zarara uğrayacak, mağdur olacak.

Bekçi adayları bu sabah heyecanla başvuruların başlamasını beklediler. Başvurular sabah 9 gibi başladı ve on binlerce kişi Halkbank ATM lerine sınav ücretleri yatırmaya gitti. Burada adayları iki ekran karşıladı:

 • 2019 1. dönem 81 İl Bekçilik
 • 2019 2. Dönem Sadece İstanbul ve Ankara İlçeleri

Bu iki seçenek adayların kafasını karıştırdı. Birçok kişi 1. döneme başvuracakken il isimlerini görünce İstanbul ev Ankara için ikinci alıma başvurması gerektiğini sandı ve başvurusunu böyle yaptı. Bu konuda yaptığımız açıklamayı lütfen okuyun. Buradan adaylara şu uyarıları yapmak istiyoruz:

 1. Tüm adaylar MUTLAKA 1. DÖNEM 81 il bekçilik başvurusunu yapsın. Çünkü bu alımda kontenjan 8 bin.
 2. İl ve ilçe şartları tutan adaylar 1. dönem yanında 2. dönem alımına da başvurabilir.
 3. Eğer sadece 2. döneme başvurduysanız mağdur olmanız olası, mutlaka 1. döneme de başvurun.
 4. İstanbul ve Ankara dışında tüm adaylar 1. döneme başvurmak durumdalar.
 5. Eğer 1. dönem başvurusunu sistem üzerinden yapmazsanız, 8 binlik kontenjandan ilinize ayrılan kısmı için sürece dahil olamazsınız. Evrak teslimine çağrılmazsınız.

Polis Akademisi ivedi olarak bu problemi çözmelidir. Üstelik iki başvuru için tek ücret mi yatırılacak, ikisi için ayrı ayrı 130 TL mi yatırılacak, ikisine de başvurulabilecek mi vb. birçok belirsizlik var. Aynı gün aynı adla böyle yanıltıcı bir başvuru almak bizce doğru değil. Peki Polis Akademisi ne yapmalı?

 1. İki başvuru için de tek ücret yani 130 TL alınmalı.
 2. 130 TL yatıran herkes iki başvuruya da başvurabilmeli.
 3. 2. döneme başvuran tüm adaylar(muhtemelen hatalıdır) 1. döneme de başvurmuş gibi işlem yapılmalı, 2. dönem için zaten şartı tutmayanlar çağrılmayacağı için kimse mağdur olmayacaktır.

Yukarıda saydığımız üç madde uygulanırsa hiçbir problem kalmayacaktır. Ama dediğimiz unsurlar işleme konmaz ise, binlerce kişi tekrar 130 TL yatırmak zorunda kalacak ve 8 bin kişilik alıma başvurdum sanarken aslında 187 kişilik alıma başvurmuş sayılacak. Hatta bazı adayların başvurusu ikamet uygunsuzluğundan geçersiz sayılacak ve bu işlemin telafisi olmayacak. Bu konuda tüm yetkilileri duyarlı olmaya, bu kadar yüksek bir bedel ile sınav sürecine dahil edilen vatandaşların sıkıntı ve mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz.

Soru: 1. dönem yerine yanlışlıkla 2. dönem başvurusu yapanlar ne yapmalı?

Banka şubesine gidip düzelttirmeye çalışın. Bazı şubeler yardımcı oluyor. Eğer yardım etmezlerse Polis Akademisi nin duyuru ya da açıklama yapmasını bekleyin. Daha ön başvurular sürecek 14 gün. Acele edip bir daha para yatırmayın. Son günlere kadar gelişme olmazsa riske atmayın, parayı yatırıp tekrar doğru başvuru yaparsınız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

355 Soru Cevaplandı

 1. Orta okul mezunu alımı yokmu

 2. Bu adamlar ne içiyor ne yiyor neden böyle bir saçmalık yapmışlar bir türlü çözemedim

 3. bişey sorabilir miyim?

 4. Ben Ankara Çubuk İlçesindeyim. İlçeye 15 Kişi Alınıyor. Ücreti 81 ilemi Yoksa İstanbul Ankaramı Yatırcam ? Başvurudada 1. Dönemmi 2. Dönemmi Hangisine Başvurmalıyım.

 5. Ben bugun yanlışlıkla Ankara ve İstanbul İlçeleri için para yatırıp basvuru yaptım. Yani 2019/2 oluoyor. Bunu iptal edip 2019/1 81 İL İçinbasvuru yapabilirmiyim?

 6. Çok şükür yanlış yapmadım ama bu açıklama başvuru başlamadan yapılsaydı kimseyi mağdur etmezdiniz.

 7. Yanlış yere başvuru yaptım ne yapmam gerekiyor düzeltilmesi için, şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

  • Polis Akademisi Başkanlığı’na durumunuzu izah edip bilgi talep edin. Yalnız degilsiniz. Başvuru yapan her 10 kisiden 8 i yanlış yapıyor. Oraya İstanbul ve Ankara ilçeleri yazacaklarına İstanbul ve Ankara Köyleri yazsaydı kimse yanlış başvuru yapmazdı. Iki alım aynı anda olunca böyle oldu. Mutlak bir duzeltme olmak zorundadır.

  • Yazıda anlattık

 8. 24.04.2019 da askerlik bitiyor başvuru yapabilirmiyim

  • Polis Akademisi Başkanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na durumunuzu izah edip bilgi talep edin

 9. Lanet olsun boyle sisteme 88 liyim yastan dolayi kaliyorum bu ne sacma memlekettir boyle

 10. Haziran da bedelli askerlik yapıcam başvuru yapsam olurmu

 11. AÖL lisesi okuyanlar başvuru yapamıyor mu

 12. 26.02.1989 DOĞUMLUYUM VE YİNE DE BASVURU YAPACAM… ya tutarsa..

 13. Ben aynı hataya düştüm Ankara İstanbul yazıyor diye ona yatırdım olmıcak mi bunu bankadan duzeltemez mıyım yardımcı olur musunuz

 14. İstanbul tuzla da otuyorum ne yapmalıyım

 15. Orta okul mezunu kabul oluyormu kardeş yardimci olun admin

 16. Ikıncı donem dedıgı sadece koyler için mi gecerlı yoksa 2 dönemde genel alım mı olucak

 17. 2. Dönem istanbul ankara için başburu yaptım ben sebebi ankaranın ilçesinde ikametgah ettigim ve burda görev yapmak istedigim için ayrıca yaşamakda oldugum malleyede alım oldugu için bunda herhangi bi yanlışlık varmı ? Diger şekilde kazındıgım zaman farklı yerlerde görev yapmak zorunda kalabilirim die düşündüm ?

  • Yanlış yere başvuru yaptınız. Ankara da belirtilen köylerde yasayanlar icin 2019/2 dönem başvuru açılmış buralarda da her köye 1 bekci kontenjanı ayrılmıştır. Yapmanız gereken 2019/1 dönem yani 81 il icin yazan yere başvuru yapmanız gerekiyordu. Eger 2019/2 dönemde başvuru yaptığınız yerde yani ikamet ettiginiz ilçenin ismi yazıyorsa sorun yok.

  • 24 senedir ikametgah ettigim köye kontenjan açıldıgı için oraya başvuru yaptım bunda bi sorun yoktur inşallah

  • 1. döneme de başvurun

 18. selamlar herkese,
  İstanbul alacak diyor rakam çok az ilçe olarakta sadece çatalca dalga geçer gibi…
  Ayrıca 3 sınavdan da geçtin diyelim, geçenlerin sayısı 50 60 kişi ama 35 kişi alınacak diyor ki : yaşı küçük olanlar öncelik….

 19. Selam admin Esas mağdur olanlar biz olduk başvurular Ocak bassından itibariyle basvurulabilseydi çok daha iyi olur ben ve benim gibi mağdur çok arkdaşımız oldu.İtiraz edebilcemiz link varsa paylaşmanızıda rica ederiz.

 20. Mehmet Çakır

  Diyarbakırda oturuyorum sadece 81 il kontejanına mı başvuracağım?

 21. ben askerdim mart 15 te geldim bitirdim askerligimi 1 senedir yasadıgım yerde degildim şimdi geldim nüfüs müdürlügüne gidip geldigime dair bilgi vermelimiyim?

 22. İkametgah şartı 4 nisanda doluyor başvuru yapayımmı şahsen müracaat daha sonra yapılacağından belgeyide 5 nisanda alıp gitsek

 23. Bu turkiyede 31 yas siniri konulup 35 yasinda olana kadar memuriyet vermiyosan emekli et ozaman dalga gecer gibi 31 yas siniri koyulmus 35 olmali yas siniri

 24. 2019/1 dnm 81 il bekcilik sinavina basvurdum dogrumu

 25. Ben 6 nisanda bedelli yapacam 21 günlük asil kayıta yetişirmiyim acaba

  • Polis Akademisi Başkanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na durumunuzu izah edip bilgi talep edin

 26. Ben istanbulda oturuyorum basvuruyu hangi dönemden yapmalıyım? Bide ücreti nasıl hangi dönem için yatırmalıyım

 27. BEN ANKARA MAMAKTA oturuyorum hangisine basvurmalıyım?

 28. 01.10.1989 doğumluyum başvurabilir miyim?

  • Maalesef 18.03.1989 oncesi doganların basvuru yapamayacağı konusunda ilanda ibare mevcuttur.

  • 10.ay diyor oda öncesi mi oluyor

  • Admin yanlış bilgilendirma yapma. 01.10.1989,18.03.1989 dan önce değil sonradır. Yani başvuru yapabilir.

  • bu ne çelişki admin 18.03.2019 öncesi başvuramıyor diyorsunuz 18.03.2019 göre 7 ay küçük olan 01.10.1989 doğumlu arkadaşımıza başvuramıyor diyorsunuz. Doğru bilgi verin lütfen.

  • Yahu arkadas binlerce kisinin yuzlerce yorumuna cevap veren bir ademogluyum. Zekanız verdiğim 18.03.1989 tarihini fark edecek kadar açık, bunun yanı sıra aynı zeka 10. Ayın 3. Aydan sonra geldiğini anlayabilecek kadar açık. Ancak benim yoğunlukta hata yapmış olabilecegimi anlayamayacak kadar dar. Bre arkadas madem bu kadar köpürecek kadar bilgi sahibisiniz neden soruyorsunuz madem bildiginiz şeyi? Başvuru yaptığınız yerde “KLAVUZU OKUMADAN BAŞVURU YAPMAYINIZ!” diye bir ibare var. Klavuzu açınca 18.03.1989 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilir diyor. Soru sormak yerine biraz okumayı yeğleseniz 5 yorumdan 3’ü benzer soru, benim verdiğim cevapsa net “18.03.1989 oncesi basvuramaz.” Şimdi polis akademisi ilan etmisken, her 5 yorumdan en az iki üçünde sabırla 18.03.1989 omcesi2 basvuramaz diye cevap verilmişken, hala şu tarih doğumlu basvurabiliyor mu diye sormak akıl işi geliyor size de, benim 10’u yanlışlıkla 01 algılayıp yine de dogru tarih vererek 18.03.1989 oncesi basvuramaz demiş olmam mı akıl dışı geliyor? El insaf be, gercekten el insaf. Sadece sen soru sormuyorsun, aynı anda onlarca yüzlerce soru-yorum düşüyor önüme. Biraz duyarlı olalım. Biraz vicdanlı olalım. Soruyu soran anlamış ne demek istedigimi ancak tarafımı kınayan neredeyse lanetleyecek baska bir grup türemiş.. Yapmayın arkadaşlar. Admin “bir yanlışınız olacak” diye duzeltmek çok mu zor? Ne bu saldırgan öfke dili. Bizler de insanız ve bak saat kac ben hala burada yazı yaziyorum. Sabahın 5 inde ise gidecegim. Biraz vicdan biraz duyarlılık. Saygılarımla.

 29. 12.08.1988 doğumlu biri 31 yaşından gün mü aldı saçmalığa bak

  • 12.08.2018 tarihinde 30 yaşını doldurup 31 yaşından gun almaya başladınız.

 30. 12.08.1988 doğumlu biri 31 yaşından gün mü almış saçmalığa bak

 31. ön başvurudan sonra ne yapılması gerekiyor birde kendisi ve eşi olan engellerinin olmadığı diye bir yazı gördüm açıklaması nedir ne yapmak gerekiyor…

  • Sicil yönünden eş deniyor. Yani esinizin de sicilinde olumsuzluk varsa sizi etkiler. On başvuruların bitmesinden ortalama 15 gün sonra asıl başvuru ve evrak teslimi icin okullara davet edilmeye başlanıyor. Bunun polis akademisi sitesinde ilan edilmesini bekleyeceksiniz.

 32. Arkadasla bedelli yapacagiz 2019 aralik ayina beni arkadasimida 2020 ocak ayina attilar askerlik aradan cikacak yani basvuru yapabilirmiyiz…

  • Nisan ayına kadar terhis olma şansı olmayanların başvurusu kabul edilmemektedir.

 33. Parayı yatırdım, ancak makbuz alamadım ATM’de fiş bitmişti. Ama siteden başvurumu yapabildim. Halkbank aşırı kalabalık, Toki falan olduğu için makbuzumu alamadım. Makbuzu almak zorunlu mu?

  • Fisi evrak teslimi gunu istiyorlar. Banka şubesine giderek makbuz talep edin

  • Başvuru için ilk olarak paramı yatırılıyor yoksa başvurudan sonra da para yatırılabilirmi

 34. Bende atmden yatırdım ve fiş alamadım ama kayıt yaptık sonradan sıkıntı yaşarmıyım şubeye gitsek makbuz veririlermi .Ve bişey daha bundan sonraki sürec nasıl olacak parayı yatırdık kayıt olduk onlarmı cagıracak saglık muyanesinhe bizim bir yerei takip etmemiz mi gerekiyor yine?

 35. Şuan askerlik görevini yapmaktayım başvuru şartları arasında askerlik zorundalığı var benim askerliğin bitmesine 100 günüm var bu hizmetten yararlana bilir miyim ?

  • Nisan ayına kadar terhis olma imkanınız yoksa basvuru yapamazsınız

  • Peki bunun geçici terhis vs gibi birşeyi yokmu mülakattı falan derken bi kaç ay sürüyor bildiğim kadarıyla ?

  • Yok maalesef. Nisan ayında olacak asıl başvuru ve evrak teslimi gunune kadar askerligin bitmis olması gerek.

 36. Ücreti yatrdım ama basvuru son asamasında kimlik bilg ulasılamadı yazıyor. Hata veriyor genelde

 37. Ben 02.20 1990 dogumluyum onümzdekı yıl olcak olan alıma basvuru yapablır mıyım

 38. Hayırlı akşamlar admin ben liseyi dışardan okuyom acaba başvuruda bu makbuzu götürsem harhangi bi sıkıntı yaşarmıyım lütfen yardımcı olun

 39. merhabalar başvuru yaptım bu başvuruyu neren takip edicem birde başvurudan sonra barkotlu olarak verdi o sayfayı bunun cıktısını almalımıydım ?

  • Barkodu gorduysenuz keyfinize bakın. Beklemekten baska yapmanız gereken bir sey yok. Asıl başvuru icin ilanın yayınlanmasını bekleyeceksinizm

 40. Nisan 15 nde terhis Olcam askerliğim bitiyor başvuru yapabilirmiyim

  • Yetisme ihtimaliniz var. Ben olsam basvururdum sahsen ama size başvur basvurma diyerek vebal almak istemem. Ben olsam muhakkak basvururdum. Çünkü yetisme ihtimali yüksek.

 41. 26.08.1989 Doğumluyum başvuru yapabilirmiyim

 42. Parayi yatırdım basvurumuda yaptim sorunsuz sekilde peki simdi nolacak ? Ne yapmamiz gerekiyor

  • Ön başvurular bittikten yaklaşalık 15 gun sonra asıl basvuru ve evrak teslimi icin okullara davet edilmeye başlanıyor. Bunun polis akademisi sitesinde ilan edilmesini bekleyeceksiniz.

  • Teşekkürler

 43. İlk başta ücreti mi yatırıyoruz yoksa internet üzerinden işlem mi yapiyoruz? Pa’dan e-devlete bağlanmaya çalıştım hata veriyor.

  • Önce ucret yatıyor sonra başvuru oluyor. Site yoğunluğu sebebiyle giriş yapamamanız normal merak etmetin kısa süre sonra normale döner.

 44. Admin ben başvuru yaptim ama sİstem atti başvurunuz kabuş edİlmiştir gibi bişey yazmadi başvurum kabul oldu mu olmadi mi bilmiyorum tekrar sisteme de giremiyorum ne yapmaliyim

 45. ACİL ACİL ACİL Slm admin ben 20 martta safranbolu asayiş uzman erbaş eğitimine katılacağım. Eğitimdeyken bekçilik vs. Sınavlara katılabiliyormuyuz yani izin alabiliyormuyuz. Ayrılırsak tazminat ödüyor muyuz Ödersek ne kadar ödüyoruz

  Bide sistemde uzman erbaş ve sigortalı görünüp bekçiliği engeller mi. Yani memurken memur olabiyormuyuz

  • Sorun olup olmayacagı emrine gireceğiniz komutan insiyatifinde. Asker olmanız emniyet icin sorun teskil etmez başvuru icin. Sınavları kazandıktan sonra istifa etmeniz gerekir. O zamana kadar çalışabilirsiniz

 46. Kayıt işlemi tamam bundan sonraki süreç nasıl olacak saglık muyanesi felan onlarmı cagıracak biz siteyimi takip edecez admin?

  • Siteyi takip edeceksiniz. Ön başvurular bittikten yaklaşalık 15 gun sonra asıl basvuru ve evrak teslimi icin okullara davet edilmeye başlanıyor

 47. Yaş belirtilen doğum tarihi aralığında değilsiniz eğer Yaş tahsisiniz varsa gerekli bilgileri doldurarak devam ediniz. (Daha sonra Yaş Tahsisi belgeleriniz Sınav girişinde istenecektir.)! Böyle bir uyarı çıkıyor kapatıyorum devam etmiyor

  • Doğum tarihiniz 18.03.1989 tarihinden once ise yaş şartına uymuyorsunuz demektir. Ancak aksi halde Polis Akademisi Başkanlığı’na durumunuzu izah edip bilgi talep edin

 48. Lise terk başvuru yapabilirmi

 49. Ben nisanda kisa donem askerlik yapip gelcem basvursam sorun olurmu

  • Nisan ayı icinde olacak olan asıl başvuru ve evrak teslimi gunune terhisinizin yetismis olması gerek. Polis Akademisi Başkanlığı’na durumunuzu izah edip bilgi talep edebilirsiniz

  • İzin alip gelip basvuru yapabilirim belki gec acarlar asil kayitti tam nisan ayi icindemi yapacaklar

  • Evet nisan ayı icinde olur.

 50. 2018 1.donem bekcilik sınavını yedek olarak kazandım sıralamaya giremedim sağlık raporu olumlu 8 binlik alıma bizleride aktarırlar mı 06.09.1988 doğumluyum Kayseri 35 ,40 yedek kaldı

  • Aktarma olmaz. Yeni başvurular değerlendirilir. Yaşınız yeni başvurulara uymuyor. Sizin gibi birçok aday talihsizlik yaşadı bu sekilde.

 51. Polis akademisine ulaşmak mümkün değil hep meşgul benim ikametin Mayıs 15 te doluyor yani 45 gün var ne yapabilirim

  • Net cevabı bir tek Polis Akademisi verebilir. Sürekli aramanız gerek. Ulaşılması güç ancak defalarca tekrarlayınca düşüyor hat.

  • mehmet bi çözüm bulabildin mi ?

  • Hayır çünkü akademiye ulaşmanın imkanı yok 1-2 gün daha deniycem yoksa Ankara ya gidicem direk

 52. Admin halk bankası atmsi bozuk olduğu için içerden yatırdım parayı sorun olurmu birde son bir yıl şartı var askerden geçen yıl 17 nisanda geldim o süre zarfında askerliği sorun ediyorlarmi

  • Dekont aldıysanız sorun olmaz. Önemli olan dekont. Askerlik sorun olmaz.

  • Çok saol admin yardımların için son olarak parayı 9 gibi yatırdım başvuruyu hemen yapabiliyomuyum yoksa biraz beklicekmiyim

  • Yatırdığınız an başvuru yapabiliyorsunuz. Parayı yatırdıktan sonra başvurunun son gününe kadar istediginiz zaman başvuru yapabilirsiniz.

  • Çok saol admin

 53. halen askerde olanlar başvuru yapabilir mi? Atamaya kadar askerlik bitmiş oluyor.

  • Asıl başvuru ve evrak teslimi tarihine kadar bitmis olmalı askerlik(nisan ayı)

 54. Hocam yardımcı olurmusun Ağustos 2000 doğumluyum ve askerlik yapmadım yaş da gelmedi ve lise yeni bitti ücret yatirdiktan sonra bir sorun çıkarmı sizce şimdiden teşekkürler

  • Belirttiginiz bilgiler dahilinde basvurunuz reddedilir yatırdığınız para yanar geri alamazsınız. Askerlik şart.

 55. Admin dün yatırdım atmde kagıt olmadıgı için makbuz alamadım şubeye gittim ama cok fazla kayıt var dfelan filan deyip bulamadıklarını söylediler nolacak şimdi?
  ve makbuz ne alaka zaten yatırdıgım onların sisteminde gözükmüyrmu

 56. admin basvuruda hazirlanmasi gereken evraklar icerisinde sinav basvuru formu ve saglik bilgilendirme formu isteniyor bunlari nasil temin edeceğiz yardimci olursan sevinirim kolay gelsin.

  • Basvurular bittikten ortalama 15 gün sonra asıl başvuru ve evrak teslimi icin giris belgeleri yayınlanacak. Bu belgelerde evrak listesi ve nereden alınacağı yazacağı gibi indirilmesi gereken formların linki de olacak

  • tesekkur ederim sağol

 57. Merhaba iyi ğünler.
  Sınav ücretini 1. Dönem diye yatırdım. Bankamatik makbuz vermedi.
  Başvuruda sıkıntı olurmu.makbuz gerekiyorsa nereden temin edebiliriz.

  • Banka subesine gidip ne yapıp edip makbuz alın. Evrak teslimi zamanı bu makbuzu istiyorlar sizden.

  • Bankadan saati söyleyip dekontu aldım. Dekontu üstünde 1.Dönem veya 2.Dönem bekçilik gibi vs. yazmıyor. Ama bankamatikten 1.Dönem olarak başvurmuştum. Maksuzun üstünde 1.Dönem bekçilik başvurusu yazmasa sıkıntı olur mu?

  • Hayır

 58. 27 nisan da askerlik bitiyor polis akademisi açmıyor telefonlari bilgi edinen varsa yazabilir mi

 59. Bende istanbul ankara için olana başvurdum. nasıl olacak şimdi gitti mi 130 tl yani

 60. Ben yanlış yere para yatırdım, nasıl düzeltebilirim, ne yapmam gerekiyor, şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

 61. Dün bankaya 130 TL yatırdım
  Ankara ist disindan başvurdum evrakta
  2019.2 yazıyor değiştirmek gerekiyor mu

 62. Ben bedelli yaptım ama haziran da gitmem gerekiyor şimdi başvuru yapamazmıyım..

 63. Başvuru yapcam bilgi sahibi olmadan da başvuru yapamıyorum.. İkinci dönem alımlarını mı beklemem gerek..

 64. Mrb iyi günler
  Kolumda büyük kesik kaza yarası var dikişli engel olur mu

 65. sayın admın ben ilk alımda spordan elendim spor ile ilgili önerin varmı ne yapmam gerek boy 1.80 kilo 87 cevabın için teşekürler

 66. Kardeşim evrak teslimi sonrasi ikamet değişikliği olsa bir sorun cikar mi

 67. admin iyi günler bekçiliğin çalışmaları nasıl her gece mi çalışılıyor yoksa 24 saat çalışılıp istirahat şeklinde mi çalışılıyor. bir bekçi abimizle konustum geceleri çalıştığını söyledi fakat her ilin kendine göre çalışma şekli var dedi. haftanın 6 gecesi çalışılıormuş 8 saat geceleri bunun hakkında bilgilerini paylaşırsan seviniriz.

 68. 1. sorum parayı internet bankacılığında yatırdım e dekont olur mu . 2. sorum mayıs 1 te terhis olucam. yetisir mi sizce evrak teslimine

 69. Allah’a havale ediyorum 81 il için başvuru yapacaktım atm ekranında yoktu paramıda geri alamadım. İnşallah green card çıkarda şu ülkeden arkama bile bakmadan giderim

 70. ADMİN 2 SİNEDE BAŞVURURSAK NOLUR SONRADAN BİRİ İPTAL FELAN EDİLİRMİ İKİSİ TEK SINAVDAMI OLACAK AYRI AYRI SINAVLARAMI GİRİLECEK POLİS AKADEMİSİ BUNUNLA ALAKALI Bİ BİLGİLENDİRME YAPMIYO

  • Sorun olmaz kanısındayım

  • ben önce birinci döneme sonra ikinci döneme başvuru yapmayı düşünüyorum sonra tutupta biri iptal edilir diye çok korkuyorum hala başvuru yapmadım netleşmesini bekliyorum polis akademisini 200 kere aradım hep meşgul tek 2 sinde çaldı ondada açan olmadı bu konuda çok maduruz

  • Henüz net bilgi yok

 71. mrb açık liseden devam ediyorum başvuru yapa bilirmiyim bilgisi olan varmı ?

 72. başvuru yapıyorum türkiye ile griş yapıyorum bi ekran geliyor kapat var başvurunuz alındı gibi bişi yok bende mi bişi var anlamadım başvuru yapılabilen var mi ?

 73. Peki ikinci dönem alımlar hangi tarihte olacak ve para yatırma işlemi şimdi mi yapılmalı ikinci dönem için diyorum…

 74. İkinci dönem başvuruları hangi tarihte olacak peki bide para muhabbeti şimdi mi ödenmeli yoksa ikinci dönem için başvuru tarihi açıklanınca mı?

 75. Spor kursuna mı katılayım sayın admin

 76. Admin bu resim ıkamet kagdı filan istenilen evrakları e devletten kayıt yapdık tan sonra hemen göyürcezmi açıklama mı yapılacak teslim edin diye

 77. Admin kolay gelsin daha önce ki bekçilik alımında dövmeden dolayı elendim.. Dosyama dövme var diye yazıldı.. Şimdi dövmem çok hafif belli oluyor.. Önce ki dosyadan dolayı kazanırsam elenebilirmiyim.. Teşekkürler.. Allah razı olsun

 78. Admin oturdugunuz yerde en az 1 sene ikamet etmeniz gerekmektedir diyor ben ankara dayım o yüzden ankara ve istanbul illeri için olanı seçtim 500 alım olacak ankara ya 500 alım var diyor ben 2 ciye başvuruyu yaptım dogrumu yaptık acaba ?

 79. Selamınaleyküm arkadaşlar başvuru ekranında e posta adresini yazıyorum uygun olmayan e posta diyor başına gelen var mı böyle birşey yardımcı olur musunuz

 80. İkametgah belgesi çıkartırken kurum talep kurum ibraz seçeneklerinden hangisini seçeseğiz teşekkürler

 81. Sayin admin on basvurudan sonra ikinci basvuru icin hangi gerekenleri simdiden temin etmeye baslayabiliriz

 82. Askerlik terhis belgem kayboldu e devletyen çıkartıp sunabilirmiyim aslı ve fotokopisi isteniyor maddesi var da fotkopisiz e devlet çıksı versem sadece 1 nüsha olur mu?

 83. Şimdi 1 dk önce parayi mi yatirip sonra başvurumu yapıcaz onu anlıyamadım ben ?

 84. Admin yanlış hesaba para yatırımlarla ilgili gelişme varmi

 85. ben parayı yatırdım ama vazgectım geri alabilirmiyim paramı

 86. Muhammed guler

  Selaminaleykum hayırlı akşamlar dirsegime kadar üst kolumda dövme var dövme sıkıntı yaratıyor mu ? Admin yardımcı olur musun boşuna mı başvurmuş olurum dövme olduğu için

 87. Şuan İstanbul dayım İkametgah Manisa’da parayı nurdan yatırsam sorun olur mu

 88. Admin merhaba sınava girerken traş mecburimi bıyık falan kesmek lazım mı

 89. HAYIR ANLAMADIĞIM ŞEY BAŞVURU İÇİN NEDEN PARA VERİLİYOR. HADİ DİYELİM ALMADINIZ BEKÇİLİĞE , E PARAMIZI NEDEN ALIYORSUNUZ ?

 90. Merhaba benim doğum tarihi 30.06.1988 doğumluyum ben başvurabilirmiyim

 91. Bankaya gitmeme rağmen makbuzu yine alamadım belirli saat aralıgı veriyorum bakıyor ama yok diyor napacagım admin tekrar mı yatıracaz sistemde gözükürmü yoksa?

 92. Tekrarmı yatıacagız admin anlamadım tam olarak bunu ben nereye sorup ögrenebilirim kesin olarak . bide bankadakiler evrak teslimi için gölbaşına cagıracaklar orada merkez subede hallederler dedi ama anlamadım bişey bu işten zaten sistemde gözüklmüyormu niye istiyorlar bu dekontu

 93. Bayan alınıyor biliyorduk dün gittik bi güzel parayı yatırdık ne yapcaz şimdi

 94. Yanlış yere para yatıranlar ne yapması gerekiyor? İlginiz için teşekkür ederim

 95. İyi günler ben 81 il ödemesi yerine Ankara ve İstanbul a para yatırdım, bankaya gittim hiçbir düzeltme olmaz diyor kuruma sorun diyor, kurumun iletişimi de çok kötü ulaşamıyoruz ne yapabiliriz bunun için

 96. Parayı yatirdim dekont elimde başvuru yaptim ama olumlu sonuclan madi bu durumda para iadesi saglaniyormu

 97. Admin ben sol böbrekten rapor aldım askerlikten Muafim bekçiliğe basvurabiliyormuyum

 98. Bedelli askerlik yapan basvuru yapabiliyor mu ?

 99. sol omuzdan köprücük kemiği ameliyatı oldum 4 sene oldu olalı fakat plak var omzumda. herhangibir fiziki sıkıntım yok ama. engel teskil eder mi ?

 100. Ben lisans mezunuyum başvuruda lise adı ve lise bölümü istiyor bunlarıda dolduracakmıyım bide bölümden kasıt eşit ağırlık sözelsayısalmı teşekkür ederim.

 101. liseyi açık öğretimden bitirdim başvuru yaparken lise adı ve bölüm olarak ne yazmam gerekiyor.

 102. tesekkür edrım basvurdum

 103. Merhaba suan önlisans okuyorum staj yapmaktayım mayısın sonunda biticek stajım. ve mezun olucam. basvuruya basvurdum yanlız bi sorum olacak ögrenci belgesi kabul ediliyor mu ? yada gidip mezun oldugum liseden diplomamımı almam gerek. simdiden tesekkürler..

 104. Admin merhaba askerde psikiyatri nedenlerle muaf oldum basvuru yaparsam sorun olurmu uzerinden bir yil gecti .

 105. Ben Ankara Polatlıda ikamet ediyorum her iki dönemede basvurabiliyormuyum ve 1.döneme para yatırıp başvurdum ikinci dönem içinde para yatirmamiz gerekiyormu.

 106. Parayı yanliş yatırdım. Ankara istanbul bölümüne yatırdım. Ne yapmalıyım. ? Tekrer yatırsam olurmu? Lütfen yardımcı olun

 107. Bir ilçeye mesela İzmir bucaya verildiğinde her gün veya her hafta farklı mahallelere mi gönderiliyor yoksa sabit bı mahalle verilip sonuna kadar o mahallede mi görev yapıyorsun ayrıca ben onlisans mezunuyum maaşım ne kadar olur bekçiliği kazanırsam şimdiden cevap için teşekkür ederim

  • Bir mıntıka verilir bir süre orada görev yaparsın. Emniyette sabit iş yok ne derlerse onu yapacaksın. Maaş 4 bin civarı.

  • Bı sorum daha olacak ben İzmir’de büyükşehir belediyesinde görev yapmaktayım maaşım yaklaşık mesaisiz 3058 TL üç vardiya çalışıyorum esimde çalışıyor bekçilik mesleği biraz daha cazip geldi fakat kafamda bı kaç soru işareti oluştu bekçilik de gece vardiyası sürekli akşam 6 veya 7 gibi başlıyor büyük ihtimal eşim isden 6 da geliyor bu şekil olursa eşimle hiç gorusemicez siz olsaydınız ne yapardınız hayalimdeki mesleksel polislik bekçilik gibi mesleklerdi hep sizin soylemize göre kararımı vericem aydinlatirsaniz sevinirim

  • Hayat sizin, gece çalışacaksınız. Eşinizle birlikte ölçüp tartıp karar vermeniz lazım

 108. Ben su anda askerim terhisime bir ay kaldı başvuru yapabilirmiyim

 109. Akşam 7 den sabah yediye kadar çalıştıktan sonra o gün ertesi günün akşam 7 sine kadar istirihat mi oluyor bı gün çalışıp bı gün istirihat seklindemi oluyor

 110. FIRAT KOCATAŞ

  Askerlik Şartı Kaldırılsın Bence Muaf Olanı var tecilli olanında var üniversite okuyanda var askerlik çağına gelmemişde var bu sebebten olmuyor.

 111. evet maalesef bu mağduriyeti yaşadık. şube sistem izin vermediğinden dolayı değişiklik yapamayız diyor. ama bazı şubeler değişiklik yapıyormuş ne yapmalıyız bilemiyoruz…

 112. Bende yanlış yaptim istanbul ankara olana yatirdim banka biz bişey yapamiyoz diyo napmam lazim

 113. Akın Gündoğdu

  merhaba
  130TL parayı yatırdım. başvuru için polis akademisi sayfasından e-devlete girerken sorun yaşıyorum. Şöyle bir hata veriyor. ”Banka dekontunuza ulaşılamamıştır. Başvurunuzu yapabilmeniz için sınav ücretini yatırdığınızdan emin olunuz.”
  Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz??

  • Yanlış döneme yatırmışsın

  • Akın Gündoğdu

   Ne yapmalıyım bu durumda?? Benim gibi yanlış döneme para yatıran bayağı bir insan var. Onlar için de yol gösterici olabilir cevabınız..

  • Şu an yapacak birşey yok yeniden yatırıp doğru başvuracaksınız.

 114. diplomamı kaybettim okuldan tekrar almak istedim ama uzun sürecek gibi. Fotakopisi var ama aslını da istiyorlar e devletten mezuniyetime dair belge götürsem olur mu

 115. Parayi yanlis yatirdim . Halkbanka gittim duzeltme yapamiyoruz diyorlar . Yeniden yatirayim digrusuna diyorum yeniden yatiramazsiniz diyorlar . Kimsenjn telefinuna ulasamiyirum ne yapmak gerekir

 116. Ben parayı ankara ve istanbul için yatırdım yanlışlıkla bunun hakkında bir düzenleme yaparlarmı yardımcı olurmusunuz teşekkürler

 117. Parayı yanlış yatırdım ve halk bankası görevlisi polis akademisini aramamı söyledi iade için aynı gün yaparsanız oluyor gibi bir bilgi paylaştı. Sizce para iadesini yapabilir miyiz çünkü atm lerde ve kılavuzda eksik bilgi var. Ok işaretleri ile yönlendirme yapılması bilgisi yok. Direk karşımıza çıkan İstanbul Ankara seçeneği yardımcı olursanız sevinirim.

 118. Yanlis yatirilan paralar bi duzeltme yapilacakmi.Tekrar yatiracazmi bilgi alamiyoz hicbir yerden

 119. İbrahim Aydın

  Selamın Aleyküm Yanlışlıkla 2.Döneme yatırdım parayı ATM üzerinden 2 seçenekte gözüküyordu ama 81 il için olan seçenek aktif değildi ATM beni Ankara ve İstanbul seçeneğine yönlendirdi nasıl düzelteceğiz bir yardımcı olurmusunuz.

 120. Merhaba admin iyi günler
  ben 81 il alıma başvurdum.
  Ikametkah adlı sicil kaydı gibi bazı resmi evrakları şimdiden hazırlanan da sıkıntı olur mu
  sonra neden im edevleten erken çıktı almışsınız tarihi geçmiş gibi durumlar la karşılaşabilir miyim

 121. Merhaba bedeli olarak askerliğimi aldım. Ama kasım ayında askerliğe gidecem başvuruda bulunabilir miyim.
  Bilgilendirseniz memnun olurum..

 122. istanbuldakiler
  2019 2. Dönem Sadece İstanbul ve Ankara İlçeleri
  bu seçenği mi seçeçek?
  yoksa 1. seçeneği mi

 123. yas sınırını tam anlamadım baazı sıtelerde 1988 ve sonrası dıyor bazılarıda 1989 dıyor otuz yas sınırımı yoksa 31 olmamıs olanlarmı faydalanabılıyor.?

 124. Admin merhaba evrak tesliminde sağlık kontrolünde dişlere bakıyorlar diye duydum . 4 numaralı dişim çürük çektirmem gerekiyor eksik diş problem olurmu .

 125. Diplomayı kaybettim e devletten barkodlu çıkarsak olurmu?

 126. Merhaba ben diplomayı kaybettim e-Devlet den barkodlu çıkarsak olurmu?

 127. Eyüp SIZDIRICI

  Merhaba şuan askerim askerliğim 26 Nisan da bitiyor bekçiliğe başvurabiliyor muyum ve bir dahaki bekçi alımı için duyuru var mı yardımınız için şimdiden teşekkürler

 128. Merhaba 2019 YILI 1. D Ö N E M BEKÇİLİK S I N A V I A D A Y B A Ş V U R U D İ L E K Ç E S İ bölümü

  ADLİ SİCİL KAYDI
  Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı Yönetmeliği 8. madde 1/d bendi gereği;”kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanı”

  HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYE VEYA SİYASİ PARTİLERİN YAN KURULUŞLARINA ÜYELİK DURUMU
  Çarşı ve Mahalle Bekçilğine Giriş Sınavı Yönetmeliği 5. maddesi 1/l bendi gereği;”Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyanı”

  bölümünü nasıl dolduracağız. Şimdiden teşekkürler.

 129. Merhaba 2019 YILI 1. D Ö N E M BEKÇİLİK S I N A V I A D A Y B A Ş V U R U D İ L E K Ç E S İ bölümü CİLT /AİLE / SIRA NO kısmını yeni kimlik sahipleri nasıl dolduracak?

 130. Merhaba 2019 YILI 1. D Ö N E M BEKÇİLİK S I N A V I A D A Y B A Ş V U R U D İ L E K Ç E S İ bölümünde (Çarşı Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınav Yönetmeliğinin 8. maddesi 1/a bendi gereğince;”T.C. kimlik numarası yazılı beyanı” aday T.C. kimlik numarasının kendisine ait olduğunu aşağıdaki satıra beyan edecektir.) kısmını nasıl doldurucaz? Teşekkürler

 131. merhaba
  5. madde yönetmelik dilekçesi belgesinde
  ………BAŞKANLIĞINA/MÜDÜRLÜĞÜNE
  2019 yılı 1. Dönem-2.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvurdum. Benim ( ve eşimin) yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerim bulunmamaktadır.
  Arz ederim. …/…./2019
  NASIL DOLDURACAĞIZ?

 132. Hüseyin İnci

  Bulunduğumuz ilçenin köyünde yiz ve nikah için ikametgahı yine bulunduğumuz ilçenin merkezine aldırdık 6 ay önce bi sıkıntı olur mu

 133. Hüseyin İnci

  6 7 ay önce psikologa gittim sadece bi defa ilaç verdiler ama kendi başıma halledebilegim için ilaçi kullanmadım herhangi bi sıkıntı olur mu en çok psikiyatri ve psikolog sebeplerden dolayı eleniyolarmis ama şuan iyiyim bi sıkıntım yok

 134. Renk körü değilim ama renk körlüğü testinde gosterilen rakamlari sasiriyorum hayvan ve şekillerde sorun yok saniyesine cevap verebiliyorum bunun icin ne yapmam lazım önden gidip bi göz doktorundan rapor alsam faydasi olur mu

 135. Kellik bekcilige engelmi

 136. Merhaba ben yanlış yere yatirmisim parayı İstanbul ve Ankara yatirmisim geri nasıl alabilirim Halk bankasına gittim burda yapamazsın dedi değiştireyim diye gitmistim

 137. Bedelli askerlik için ödeme yaptim. Bana 2020 nisan a tarih verdiler. Dilekçe yazdim öne alinmasi için cevap gelmedi.Benim hatam nedir devlet bu tarihi vermiş ve bekçiliği başvurdum.

 138. Parayı yatırıp e devlet den ön başvuru yapıp duyuruyu mu bekliyoruz yoksa herhangi bir yere evrak teslimi yapmamız gerekiryormu

 139. Meraba admin benim bir sorum olacaktı 2.5 ay önce safra kesesi ameliyatı oldum bekçi olmama engel olur mu? Teşekkür ederim.

  • İntra veya ekstra hepatik safra yolları ile safra kesesinde taş mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Tümör harici nedenlerle yapılmış kolesistektomi sağlam kabul edilir.

 140. Bekçi alımında ön başvuruyu yaptıktan sonra başka bişey yapmak gerekiyor mu?

 141. Ekrak teslimi ne zaman başlar ne zaman biter tahminen

 142. 1.dönem diye başvuru yaptık ama başvuru dilekçe örneği İstanbul valiliğine diye çıkıyo onu doldurmam doğru olur mu ben ankarada ikamet ediyorum

 143. 2019 1.dönem 81 ile başvuru yaptım. Başvuru dilekçesine nerden ulaşabilirim.

 144. merhaba 5 yıl önce tümörden ameliyat olmuştum fakat tedavi görmedim ve 4 aylık askerken bu durumdan askerlıkten muaf aldım bu bekçiliğe engelmidir ? şuan herhangi bir sorunum yok ?

 145. egemen sarıtaş

  Merhaba,
  ücreti 2. dönem olarak yanlış yatırdım, klavuzda bunun kesinlikle iadesi olmayacağı yazıyor. polis akademisi bu ücretlere el mi koyuyo.

 146. Merhaba,
  2011 de askerden epilepsi rahatsizligindan dolayi acemi birliginde elsverisli degildir raparu verildi… son 5 yildir hicbir nobet gecirmedim ve ilac kullanmadim…bekcilik basvurusunda bulundum ancak gonderilmesi gereken evraklarda askerlik elverisli degil belgemin yaninda herhangi bir rapor gondermem gerekiyor mu ve bu ne raporu olacak…yardimci olursan sevinirim

 147. Selam admin ailemden gelen ve brndede olan hptt b var ksnve çinsel yolla geçiyor özel sektörde ve askerde hiç bi engel teşkil etmedi yaklaşık bi senefirde 6 ayda bi kontrole gidiyorum stabil ne bi ilerleme nede bi gerileme var hptt b engel mi bekçi olumuna

 148. MUHAMMED MURAT ERDEM

  Ankara ve İstanbul için ücret yatırdım yanlış yaptım sanırım hiç biryer yardımcı olmadı Istanbul/Çatalca için Ankara’ya sınava çağırıldım ikamet ettiğim ilce ise İstanbul/başakşehir sınava gitmeli miyim ?

 149. Merhaba Admin, benim 3 kilo fazlam var ve ön sağlık 3 gün sonra 3 kiloyu vermeye çalışacağım ogüne kadar ama veremezsem direkt elenir miyim?

 150. mehmet can atar

  suanda askerim 19 nisan sinav tarihim rapor kullanip erken cukabiliyorum ama terhis belgemde 30 nisan yazacak kabul ederlermi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir