2019 Bekçilik Başvuru İşlemleri Nelerdir?
2019 bekcilik basvuru islemleri

2019 Bekçilik Başvuru İşlemleri Nelerdir?

2019 yılı çarşı ve mahalle bekçiliği alım süreci başlıyor. 8187 bekçi alınacak olan 2019 alımlarına tüm ülke çapında yüz bine yakın başvuru yapılmasını bekliyoruz. Her adayın kendi ilindeki diğerleri ile yarışacağını bu süreçte illere alınacak bekçi sayılarını 2019 bekçi alımı il kontenjanları makalemizde görebilirsiniz. Sitemizi her gün ziyaret eden 50 bine yakın ziyaretçimizden yüzlerce farklı konuda soru alıyoruz. Bu soruların büyük bir kısmını bekçilik başvuru işlemlerinin adım adım nasıl olacağı hususu oluşturuyor. Bu makalemizde 2019 bekçi alımı başvuru işlemlerini adım adım sizlere anlatacağız.

ÖNEMLİ GÜNCELLEME: İLAN GELDİ. 2019 bekçi alım ön başvuru tarihleri 18 Mart 1 Nisan 2019 tarihleri arasında olacaktır. Başvurular e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesi üzerinden yapılacaktır. Önce giriş ücreti yatırılacak daha sonra başvuru yapılacaktır. TIKLA

1) 2019 bekçi alım ilanının yayınlanması

2019 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı yarın Polis Akademisi sitesinden duyurulacak. Başvuru kılavuzu ile bilikte yaş, ikamet ve tüm sürecin takvimi açıklanacak. En az lise mezunu ve erkek alınacağı şu an kesinleşmiş durumda. Diğer şartlarla birlikte kimlerin başvurup başvuramacağı yarın belli olacak.

2)2019 bekçilik internetten başvurunun açılması

Bekçi adayları ilan kılavuzunda yazan başvuru tarihleri içinde öncelikle bekçilik başvuru ücretini bankaya ya da atm üzerinden istenilen hesaba yatıracaklar. Bu tutar 100 ile 125 TL arası olacak. İLK İŞ BEKÇİLİK BAŞVURU ÜCRETİNİ YATIRMAK. Parayı yatırdıktan sonra e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesi üzerinden internet başvurusunda bulunulacak. Daha sonra adaylar ön başvuruya çağrılmayı bekleyecekler.

3)2019 bekçi alımı ön başvuruları işlemleri

Polis akademisi internet başvurusu yapanlardan şartları tutanları ön başvuruya çağıracaklar. Ön başvuruya giderken bekçilik başvuru evraklarını götüreceksiniz ve size söylenen tarihte istenilen polis okulunda hazır olacaksınız. Burada evraklarınız alınacak ve bekçilik ön sağlık taramasına alınacaksınız.

Bu aşamadan sonra ise şartları tutanları sınav aşamaları bekliyor olacak. Yukarıda da anlattığım gibi şu an bekçi adaylarının yapacağı 6 Mart tarihinde yayınlanacak olan ilanı beklemek ve bekçilik başvuru kılavuzunda açıklacak ön internet başvurusu tarihleri içinde başvuru ücretini yatırıp Polis Akademisi sitesi üzerinden başvuruda bulunmak. Evrak doldurmak ve diğer işlemler daha sonraki aşamalardır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
176 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bekçi
Bekçi

İyi aksamlar arkadasın 10 yıldır bulunduğu ikametgahı ı 1 ayligına degişirdi ve geri aldı bisıkıntı olurmu

Admin
Admin
Cevaplandı:   Bekçi

Merhabalar,
Belirtilen esaslar göz önünde bulundurulduğunda sorun teşkil edecegi görülmektedir.
Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı ile iletişime gecip bilgi alın.

Ümit kurt
Ümit kurt

Merhaba benim askerliği bitmesine 20 gün kaldı ben başvuru yapabilir iyim

Admin
Admin
Cevaplandı:   Ümit kurt

Merhabalar,
Başvurular polis akademisi sitesinden e devlet ile yapilacagindan sistem bazı bilgileri otomatik doldurur. Bu sebeple basvurunuz otomatik olarak reddetmezse sorun yasamazsınız. Asıl başvuru ve evrak teslimi gunune kadar sureniz var. Şansınızı deneyin. Gecmis dönemlerde sıkıntı olmuyordu.

Eyüp
Eyüp

Ben acıktan okuyorum sınavım nısanda ve mezun oluyorum bunun için nasıl bı yol ızlmelıyım napablırım acıktan okuyanlar ıçin bı farklılık var mı

Admin
Admin
Cevaplandı:   Eyüp

Merhabalar,
Lise mezunu olmamıs ve öğrenciliği devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmez.
On basvurular başladığında şansınızı deneyebilirsiniz. Sistem otomatik olarak egitim durumundan dolayı basvurunuzu reddetmezse on basvuru yapabilir, asıl basvuru ve evrak teslimi(tahminen nisan sonu) gününe kadar lise mezunu olursanız sorun yasamazsınız.

Ahmet
Ahmet

Esnek düz taban kişiler adaylığa kabul olurmu?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Ahmet

Merhabalar,
Ayağı havadayken ayak ici kavisinin var olduğu görülüpte, yere bastığı zaman duz taban haline girenlerin ogrenciligi kabul edilir sorun yasamazlar.
Ayağı havadayken de yerdeyken de ayak içi kavisi görülmeyen adaylar öğrenci olamazlar.

Bahar
Bahar

Orta okullarda alim olmuyacakmi ve bayan alımı yapilcakmi

Admin
Admin
Cevaplandı:   Bahar

Merhabalar,
En az lise mezunu alım olacağı polis akademisi tarafından açıklandı.
Bu kontenjanda bayanlara yer ayrılmadı. Ileride olup olmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Mehmet
Mehmet

Sirnak merkeze eğitim şarttı
Ne olacak ben liseyi okuyorum buyil diplomami alırım doğuda eğitim sistemi nedir başvuru yapabilirmiyim

Admin
Admin
Cevaplandı:   Mehmet

Merhabalar,
Polis Akademisi tarafından 81 il için en az lise mezunu alım olacağı açıklandı. Ancak yine de polis akademisinde ilan yayınlandıktan somra illerin emniyet müdürlükleri tarafından yayınlanacak olan duyuruda illerin alım şartları yazacaktır.

İlyas
İlyas

Slm bekçilik te güvenlik soruşturması sonuçlar açıklandıktan sonra mı yoksa önceden mi yapılıyor

Admin
Admin
Cevaplandı:   İlyas

Merhabalar,
Sonuclar açıldıktan sonra dereceye girenlerin atama oncesi yapılır. Yani en son, egitime alınmadan önce yapılır.

İlyas
İlyas
Cevaplandı:   Admin

Teşekkür ederim

Celal
Celal

Orta öğretim alıyormu

Admin
Admin
Cevaplandı:   Celal

Merhabalar,
Ortaöğretim Lise düzeyi olup, ortaokul ilköğretim düzeyi olmaktadır.
Polis Akademisi tarafından ortaöğretim yani en az lise mezunu alım olacagı açıklandı.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...