2018 İstanbul Bekçi Alımı

2018 yılının ilk çarşı ve mahalle bekçisi alımı süreci devam ediyor. 7 bin bekçi alımı sürecinde adayların merakla bekledikleri illerin başında İstanbul geliyordu. İstanbul’a kaç bekçi alınacağı geçtiğimiz günlerde belli oldu. 2018 yılında toplam alınacak 17 bin bekçinin ilk bölümü olan 7 bin bekçi ilanında İstanbul’a düşen kontenjan 200 oldu. 200 kişi, binlerce başvurunun arasından sıyrılıp bu şanlı teşkilatta görev almak için bazı aşamaları geçmek zorunda. Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adayları aşağıdaki süreçler bekliyor.

1)Ön Başvuru: Ön başvuru süreci bekçi alım ilanı gelmesi ile başlayacak. Bu ilan önümüzdeki haftalarda duyurulacak ve başvuruların biçimi, yöntemi ve şartları netleşecek. Mezuniyet, yaş ve diğer başvuru şartlarını taşıyan adaylar bekçilik seçme sürecine dahil edilecek, diğerleri elenecek. Aşağıdaki bağlantıları mutlaka inceleyin:

2)Ön Sağlık Taraması: Bekçi adaylarının boy, kilo, renk körlüğü, vücut izleri gibi genel bir sağlık taraması yapılacak ve bekçilik başvurusu için uygun olup olmadıklarına göre başvuruları kabul edilecek.

3)Yazılı sınav: Adaylar 100 sorudan oluşan bir sınava tabi tutulacak ve en az 50 almaları beklenecek. Bekçilik yazılılarında ortaokuldan lisans seviyesine kadar sorular sorulabilir.

4)Bekçilik Fiziki Parkur Sınavı: Yazılı sınavı geçen bekçi adayları fiziki parkuru alınacak ve adayların başarılı olmaları beklenecek.

5)Bekçilik Sözlü Mülakatları: Yukarıdaki tüm aşamaları geçen bekçi adayları sözlü mülakata alınacak; bu mesleğe uygunluğu ve genel kültürü kontrol edilecek.

Tüm bu süreçlerden sonra adayların başarı puanına göre asil ve yedek listeler oluşturulup sağlık raporu alma ve eğitimler başlayacaktır. İstanbul bekçi alım ilanı gelince tüm detaylar bu konuda sizlerle paylaşılacak. Sitemizi mutlaka takip ediniz.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını mutlaka satın alın. Binlerce çözümlü test ve sözlü mülakat soru-cevabı ile yazılıya ve sözlüye hazırlanın.40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 22.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. Sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

10 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*