2018 İstanbul Bekçi Alımı

2018 yılının ilk çarşı ve mahalle bekçisi alımı süreci devam ediyor. 7 bin bekçi alımı sürecinde adayların merakla bekledikleri illerin başında İstanbul geliyordu. İstanbul’a kaç bekçi alınacağı geçtiğimiz günlerde belli oldu. 2018 yılında toplam alınacak 17 bin bekçinin ilk bölümü olan 7 bin bekçi ilanında İstanbul’a düşen kontenjan 200 oldu. 200 kişi, binlerce başvurunun arasından sıyrılıp bu şanlı teşkilatta görev almak için bazı aşamaları geçmek zorunda. Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adayları aşağıdaki süreçler bekliyor.

Önemli: İstanbul Bekçilik Parkuru Kursu

1)Ön Başvuru: Ön başvuru süreci bekçi alım ilanı gelmesi ile başlayacak. Bu ilan önümüzdeki haftalarda duyurulacak ve başvuruların biçimi, yöntemi ve şartları netleşecek. Mezuniyet, yaş ve diğer başvuru şartlarını taşıyan adaylar bekçilik seçme sürecine dahil edilecek, diğerleri elenecek. Aşağıdaki bağlantıları mutlaka inceleyin:

2)Ön Sağlık Taraması: Bekçi adaylarının boy, kilo, renk körlüğü, vücut izleri gibi genel bir sağlık taraması yapılacak ve bekçilik başvurusu için uygun olup olmadıklarına göre başvuruları kabul edilecek.

3)Yazılı sınav: Adaylar 100 sorudan oluşan bir sınava tabi tutulacak ve en az 50 almaları beklenecek. Bekçilik yazılılarında ortaokuldan lisans seviyesine kadar sorular sorulabilir.

4)Bekçilik Fiziki Parkur Sınavı: Yazılı sınavı geçen bekçi adayları fiziki parkuru alınacak ve adayların başarılı olmaları beklenecek.

5)Bekçilik Sözlü Mülakatları: Yukarıdaki tüm aşamaları geçen bekçi adayları sözlü mülakata alınacak; bu mesleğe uygunluğu ve genel kültürü kontrol edilecek.

Tüm bu süreçlerden sonra adayların başarı puanına göre asil ve yedek listeler oluşturulup sağlık raporu alma ve eğitimler başlayacaktır. İstanbul bekçi alım ilanı gelince tüm detaylar bu konuda sizlerle paylaşılacak. Sitemizi mutlaka takip ediniz.

Bu makale ile alakalı toplam 12 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

12
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Yunud
Ziyaretçi
Yunud

Askerden yeni geldim ikametgahimi yrni aldim istanbula siknti cikar mi

Baran
Ziyaretçi
Baran

Başvurular başlamadan önce hazırlanması gereken evrak belge vs. şeyler varmı acaba admin bilgin varmı ?

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Merhaba admin sağlıkta hemoroid engel mi ?

mehmet türkmehmet
Ziyaretçi
mehmet türkmehmet

heryerde 200 yazıyor ne 100 ü sayın admin ?

Baran
Ziyaretçi
Baran

Başvurular henüz başlamadı sanırım bunun öncesinde ayarlamamız gereken evrak belge vs. birşey varmı ?

Aşkın
Ziyaretçi
Aşkın

Istabula 100 kişi alınacağını nerden biliyorsunuz ?