İstanbul Bekçilik Parkuru Kursu

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı üç aşamalı sınav şeklinde uygulanmaktadır. 2019 yılı 8  bin alım bekçi kontenjanının netleşmesi ile birlikte yerel seçimlere kadar on bin mahalle bekçisi daha alınacağını öngörüyoruz. Bu süreçte adayların başarı puanı girişte de belirttiğimiz gibi üç sınavdaki başarıları baz alınarak hesaplanır. Bekçilik fiziki yeterlilik parkuru puanının %25’i, yazılı sınavın %25’i ve sözlü mülakatın %50’si toplanıp adayların sıralaması il bazında hesaplanmaktadır. İstanbul için bekçi alımlarından her zaman en fazla kontenjan ayrılmakta; fakat aday sayısı da oldukça yüksek olmaktadır. Yani İstanbul ilinde bekçi olmak isteyen adayların yazılı sözlü ve bekçilik fiziki yeterlilik parkur sınavından yüksek puan almaları hayati öneme sahiptir. Parkurdan 100 puan almak için mutlaka bekçilik parkuru açan deneyimli bir kurs ile çalışmalısınız.

7 bin alımında adayların aldığı parkur puanlarının ortalama değeri için yaptığımız ankete 5  binden fazla aday katıldı. İşte sonuçlar:

Sonuçlardan da görüldüğü üzere çoğu aday 75 ve altı puan altı. 1 puanın bile onlarca kişi sıralamasını değiştirdiği bir sınavda parkur aşamasından yüksek alanlar çok büyük avantaj sağlıyorlar. Bekçilik parkur sınavına çalışmak için sınav zamanını beklememeniz, kondisyon ve egzersiz çalışmaları yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda açılmış bekçilik yeterlilik fiziki sınav parkuru kurslarından da faydalanabilir, yetişmiş hocalardan deneyim, ipucu ve öğütler alabilirsiniz. Bizim bekcialimi.com olarak İstanbul ilinden başvuran adaylara tavsiyemiz Everest Akademi‘dir. Everest Akademi, 6 yıllık geçmişinde sayısız öğrenciye POMEM, PAEM, PMYO, BESYO ve Bekçilik fiziki yeterlilik parkuru konusunda hizmet verdi ve onların parkurdan 100 puan almalarını sağladı. Uzman ekibi, deneyimli hocaları, donanımlı araçları ve adaylara özel çalışma programları ile İstanbul’da bekçilik parkuru arayan herkese Everest Akademi‘yi tavsiye ederiz. 10 bin bekçi alımında başarıyı yakalamak ve rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız mutlaka telefon edin: +905312100056

Fiziki sınav parkurunu 40 saniye ve altında tamamlayan aday 100 tam puan alır. 100 tam puan alan adayın diğer bekçi adaylarından kat kat avantaj sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek. Bunun için de sınav sürecinden önce hazırlanmanız oldukça önemlidir.

Bu makale ile alakalı toplam 14 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

14
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Muhammed Uyanık
Ziyaretçi
Muhammed Uyanık

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN OLUCAK BELLİ Mİ ACABA ?

hakan şişman
Ziyaretçi
hakan şişman

başvuru tarihleri bittimi

Oktay
Ziyaretçi
Oktay

Sayın bakanım lütfen ortaokul mezunu da alınsın mağduruz binlerce vatansever halkını milletini korumak için size sesleniyoruz biz Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız bizim yapamayacağımız hiç bişey yoktur halkımızı milletimi korumak bizimde görevimiz olsun

Oktay
Ziyaretçi
Oktay

2019 da bekçilik için ortaokul mezunu alınacak mı bu sorunun cevabını kimseden alamadım kesin bişey

gizem
Ziyaretçi
gizem

bayanların bekçi olma olasılığı varmı aceba

aykut
Ziyaretçi
aykut

sakaryada nerede parkur hazırlık çalışabiliriz ?

Tayfun
Ziyaretçi
Tayfun

Bekçi alımları varmı ortaokul mezunlarında