İstanbul Bekçilik Parkuru Kursu

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı üç aşamalı sınav şeklinde uygulanmaktadır. 2019 yılı 8  bin alım bekçi kontenjanının netleşti. İlan Mart ayında gelecek. Bu süreçte adayların başarı puanı girişte de belirttiğimiz gibi üç sınavdaki başarıları baz alınarak hesaplanır. Bekçilik fiziki yeterlilik parkuru puanının %25’i, yazılı sınavın %25’i ve sözlü mülakatın %50’si toplanıp adayların sıralaması il bazında hesaplanmaktadır. İstanbul için bekçi alımlarından her zaman en fazla kontenjan ayrılmakta; fakat aday sayısı da oldukça yüksek olmaktadır. Yani İstanbul ilinde bekçi olmak isteyen adayların yazılı sözlü ve bekçilik fiziki yeterlilik parkur sınavından yüksek puan almaları hayati öneme sahiptir. Parkurdan 100 puan almak için mutlaka bekçilik parkuru açan deneyimli bir kurs ile çalışmalısınız.

Sonuçlardan da görüldüğü üzere çoğu aday 75 ve altı puan altı. 1 puanın bile onlarca kişi sıralamasını değiştirdiği bir sınavda parkur aşamasından yüksek alanlar çok büyük avantaj sağlıyorlar. Bekçilik parkur sınavına çalışmak için sınav zamanını beklememeniz, kondisyon ve egzersiz çalışmaları yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda açılmış bekçilik yeterlilik fiziki sınav parkuru kurslarından da faydalanabilir, yetişmiş hocalardan deneyim, ipucu ve öğütler alabilirsiniz. Bizim bekcialimi.com olarak İstanbul ilinden başvuran adaylara tavsiyemiz Everest Akademi‘dir. Everest Akademi, 6 yıllık geçmişinde sayısız öğrenciye POMEM, PAEM, PMYO, BESYO ve Bekçilik fiziki yeterlilik parkuru konusunda hizmet verdi ve onların parkurdan 100 puan almalarını sağladı. Uzman ekibi, deneyimli hocaları, donanımlı araçları ve adaylara özel çalışma programları ile İstanbul’da bekçilik parkuru arayan herkese Everest Akademi‘yi tavsiye ederiz. 10 bin bekçi alımında başarıyı yakalamak ve rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız mutlaka telefon edin: +905312100056 Avrupa yakasında olanlar için ise OPTİMUM SPOR AKADEMİ hizmet vermektedir. Deneyimli hocalarımızı mutlaka arayın: 05418183068

Fiziki sınav parkurunu 40 saniye ve altında tamamlayan aday 100 tam puan alır. 100 tam puan alan adayın diğer bekçi adaylarından kat kat avantaj sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek. Bunun için de sınav sürecinden önce hazırlanmanız oldukça önemlidir.

Bu makale ile alakalı toplam 38 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

38
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
hibo
Ziyaretçi
hibo

Perianal apse yada fistül kronik hastalikta ilk aşamada sıkıntı yaşamadım.Sonradan tam téşekküllü kontrollerde sıkıntı yaşar mıyım?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Sorun yasama ihtimaliniz yüksek

Fehmi
Ziyaretçi
Fehmi

Orta derece varis var sok bacağında sağlık ta bir sorun teşkil eder mi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Varis engel olarak belirtilmektedir. Şansınızı deneyin.

Mehmet Şerif demir
Ziyaretçi
Mehmet Şerif demir

Bekçilik formu neden dolduracaz nerden başvuru yapacaz

Mehmet Şerif demir
Ziyaretçi
Mehmet Şerif demir

Bekçilik formunu nerden dolduracaz

Admin
Ziyaretçi
Admin

Polis Akademisi sitesinden

Mehmet Şerif demir
Ziyaretçi
Mehmet Şerif demir

BaşvurUyu nerden yapacaz

Oktay
Ziyaretçi
Oktay

Kolumda kırık var saglık raporu konusunda Bı pire lem olabilir mi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Şifa bulmamış kırık sorun olur. Şifa bulmuş kırık ve kırık gecmisi olanlar hakkında net bilgi bulamadım. Ağırlıklı olarak sorun olmayacağı yönünde gorus var. Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına danışabilirsiniz

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Merhaba sınavda hangi soruların çıkma olasılığı yüksek bilgi edine bilir miyiz ??

Zaza
Ziyaretçi
Zaza

Dizdeki Menüsküs yırtıgı bekci lige engelmidir yürümem de kosmamda Bi sorun yok

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Menüsküs yırtıgının engel olup olmadığı konusunda sizi aydınlatacak bir bilgiye rastlamadım. Ancak ameliyatının engel oldugu belirtilmekte. Hastalığın kendisi ile ilgili net bilgi bulamadım.
Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na danışabilirsiniz.

hasan
Ziyaretçi
hasan

Göz testine lens ile girsek bir mahsuru olur mu? gözlerim 2,75 – 2,75 derecesinde bozuk

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Ölçümler lens-gözlük vb olmadan yapılmakta olup, lensle gitmeniz durumunda fark edilip çıkartmanız için uyarı alırsınız.

Emre
Ziyaretçi
Emre

Admin uzak gözlüğü bekçiliğe engel mi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Ölçümler gözlüksüz yapılır. Gözlüksüz yapılan ölçümlerde görme bozuklukları derecelerinin toplamı her bir göz icin en fazla 2 derece, iki gözün en fazla toplam 4 derece olabilir. Bu sınırları aşan adaylar öğrenciliğe kabul edilmezler. Bu standartlara uyan adayların gözlük kullanmalarında bir mahsur yoktur.

Emre
Ziyaretçi
Emre

Sağolun. Peki fiziki yeterlilik de komisyon neye göre onay veriyor

Admin
Ziyaretçi
Admin

Fiziki yeterlilikte adaylar teste tabi tutuluyor. Ağırlık taşıma, çift ayak atlama, takla, refleks vb gibi fiziki yeterliliklerini ölçmek maksadıyla kurulan istasyonlarda zaman tutularak teste tabi tutulurlar.
Aşağıdaki linke tıklayarak sitemiz tarafından konu ile ilgili yayınlanmış yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://www.google.com/amp/s/www.bekcialimi.com/bekcilik-fiziki-yeterlilik-sinavi-parkuru/amp/

Murat
Ziyaretçi
Murat

Hocam Yeriniz nerede ben Beyoglundayim yakınsanız parkur egitimi icin spor tesislerinize kaydolmak istiyorum.

Admin
Ziyaretçi
Admin

Telefon ile iletişim kurup sitemizi belirtin.

Muhammed Uyanık
Ziyaretçi
Muhammed Uyanık

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN OLUCAK BELLİ Mİ ACABA ?

hakan şişman
Ziyaretçi
hakan şişman

başvuru tarihleri bittimi

Oktay
Ziyaretçi
Oktay

Sayın bakanım lütfen ortaokul mezunu da alınsın mağduruz binlerce vatansever halkını milletini korumak için size sesleniyoruz biz Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız bizim yapamayacağımız hiç bişey yoktur halkımızı milletimi korumak bizimde görevimiz olsun

Oktay
Ziyaretçi
Oktay

2019 da bekçilik için ortaokul mezunu alınacak mı bu sorunun cevabını kimseden alamadım kesin bişey