Yoksullara Evde Bin TL Korona Desteği Başladı

Türkiye 2020 yılına korona virüsü ile mücadele ederek devam ediyor. On milyonlar evinde kalarak salgın hastalıklardan korunmaya çalışıyor. 1 Nisan 2020 tarihi ile birlikte 10 bin tl temel destek ihtiyaç kredisi uygulaması başladı. İnternet üzerinden bilgisayar ve telefon ile başvurular alındı ve uygun olan kişilere SMS ile bilgiler iletilmeye başladın. ilgili başvuru formları için aşağıya bakınız:

Yukarıdaki ihtiyaç giderme kredisi başvurusu geri ödemeleri ve düşük ve orta gelirli aileler içindir. Normal gelirsiz ve yoksul ailelere verilmeyecektir. Kredi Garanti Fonu ve SGK kayıtları kontrolü sonrası hane geliri 5 bi TL altında olup krediyi ödeyebileceklere verilecek bir maddi imkandır.

Şuraya Atla

Yoksul Kişilere Ailelere Yardım

Yoksul olan ve hane geliri açlık sınırı altında olanlara ile devlet tarafından korona virüs süreci için 1000 TL nakit para desteği sağlanacaktır. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan bu yardım için para ödemeleri başladı. Bu yardımdan aşağıdaki kişiler faydalanacaktır:

  • Fakirler
  • Gelirsiz kişiler
  • Aylıksız yaşlılar
  • Bakıma muhtaçlar
  • SGK kaydına göre düşük gelirliler
  • Gelirsiz aileler
ÖNEMLİ:   Ziraatbankası Temel Destek İhtiyaç Kredisi 10 Bin TL

Bin TL Yardım Başvurusu

Bin TL nakit para yardımı için aile ve kişiler belirlenmiş durumda. İki milyon haneye yardım yapılacak. Bunun için SDYV kayıtları ve incelemeleri dikkate alınacaktır. Yeni işsiz kaldıysanız ya da geliriniz düştüyse bu yardımı alma şansınız bulunmuyor. Başvuru ve kayıt işlemleri daha önceden SDYV kayıtlarında yardıma muhtaç olarak belirlenen kişi ve hanelerle sınırlıdır. Bu kişilere polis ve görevli eşliğinde zarf içinde bin tl para verilmekte ve fotoğraf alınmaktadır. Yani para için PTT ya da bankaya gitmenize gerek yok, salgın riskine engel olmak için polis tarafından evlere teslimat yapılmaktadır.

Muhtaçlık ve Fakirlik Başvurusu

Para yardımı bin TL olacak şekilde muhtemelen ay ay yapılacaktır. Virüs salgın koruması evde kal süresince devam edeceğinden önümüzdeki iki-üç ay sürecektir. Bu süreçte mevcut muhtaç ve fakirlere memur ve polisler eve gelip para yardımı yapmaya devam edecekler. Yeni başvurular ise salgın nedeniyle yapılıp yapılmayacağı konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.

0 0 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Saban turk
Saban turk
22 Mayıs 2020 10:54

Lütfen kirami odeyemedim evden çıkaracaklar 2 çocuğum var yardim bekliyorum

Oktay
Oktay
21 Mayıs 2020 16:15

Saygilarimla.ben ikiyil once kaza gecirdim uzun tedavi sonrasi isimi kaybettim yakinlarimin yardimiyla ayakta kaldim bu arada borclarimi odeyemedim ve icralik oldum huzurum kalmadi evim kira uc cocugum var yardimci olursaniz allah razi olsun saygilarimla

Gül
Gül
16 Mayıs 2020 22:14

Kocam 9 aydır calismiyo ve işsiz üç çocuğum var nolur kocama ve bana bir iş verin yardım istiyorum

Çiğdem
Çiğdem
8 Mayıs 2020 16:25

Allah rızası için yardım edin eşim çalışmıyor iki kızım okula gidiyor ikinci bodrumda oturuyoruz eşim koho hastası allah rızası içim

Celal meral
Celal meral
Cevaplandı:   Çiğdem
25 Mayıs 2020 18:10

Tel verin

Cihazınızda internet yok...

5
0
Hemen Destek İstex
()
x