Halkbankası Temel Destek Kredisi Başvuru Formu – BekçiAlımı

Halkbankası Temel Destek Kredisi Başvuru Formu

2020 yılı virüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor bir dönem yaşanıyor. Halkbankası düşük, az ve orta gelirli aileler için 10 bin TL ye kadar temel destek ihtiyaç kredisi vermeye 1 Nisan 2020 tarihinde başladı. Şubeye gitmeden evinizden telefon ve bilgisayar aracılığı ile corona destek ve temel ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

Başvuru Formu

Başvuruyu Halkbankası İnternet adresinden yapabilirsiniz. Ödemeler 6 ay ötelemeli şekilde 10 bin TL ye kadar destek sağlanmaktadır. Başvurunuzu dilediğiniz tutar ve ay için yapabilir, 0.49 faiz oranı ile toplam ve aylık ödemenizi başvuru formunda görebilirsiniz.

Kredi tutarınız ve ödeme ay sayınızı girip hesapla tuşuna basınız. Başvuru için gerekli onay bölümü aşağıdaki gibi gelecektir. Burada sözleşme örneğiniz de yazmaktadır.

Form Doldurma

Devam et dedikten sonra kredi başvurunuz için sizden aşağıdaki bilgiler istenecektir:

 • Tc kimlik no
 • Doğum gününüz
 • Telefon numaranız

Bu bilgileri girdikten sonra SMS onayı ile başvurunuz alınacaktır. Birkaç gün içinde de kredi başvuru bilginiz size SMS olarak iletilecektir.

Başvuru sonrası Halkbank hemen dönüş yapmayacaktır. Bilgileriniz öncelikle SGK ile paylaşılır ve hane gelirinizin uygunluğu ölçülür. 5 bin altı gelir varsa bilginiz kredi garanti fonu ile paylaşılır. Buradan da onay alırsanız %85 oranında garanti fonu kapsamında banka tarafından krediniz sağlanacaktır. Halkbankası üzerinden başvuru formunu aşağıdaki adreste bulabilirsiniz:

ihttps://www.halkbank.com.tr/21544-bireysel_ihtiyac_destegi_kredisi

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

6 Soru Cevaplandı

 1. Dilek Çağlar

  Merhaba

 2. KREDİ BAŞVURU FORMUNU AÇAMIYORUM

 3. MERHABA KREDİ BAŞVURUsU YAPMAK İSTİYORUM ŞİRKETİM İÇİN

 4. Necdet aydoğdu

  Kredi istiyorum

 5. ihtiyaç.kıredisi.istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir