Ziraatbankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Formu – BekçiAlımı

Ziraatbankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Formu

2020 yılı virüs salgını nedeniyle ekonomik olarak aileler için zor bir dönem yaşanıyor. Ziraatbankası Kredi Destek Fonu aracılığı ile düşük, az ve orta gelirli aileler için 10 bin TL ye kadar temel destek ihtiyaç kredisi vermeye 1 Nisan 2020 tarihinde başladı. Şubeye gitmeden evinizden telefon ve bilgisayar aracılığı ile corona destek ve temel ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

Başvuru Formu

Başvurular Ziraatbankası İnternet şubesi üzerinden telefon ve bilgisayar aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuru sayfasına girdiğinizde aşağıdaki ekran ile karşılaşıyorsunuz ve gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. Ödemeler 6 ay ötelemeli şekilde 10 bin TL ye kadar destek sağlanmaktadır. Başvurunuzu dilediğiniz tutar ve ay için yapabilir, 0.49 faiz oranı ile toplam ve aylık ödemenizi başvuru formunda görebilirsiniz.

Başvuru Formu Doldurma

Öncelikle Tc numaranızı ve telefonunuzu giriyorsunuz. Başvuracağız kredi tutarını, hane gelirinizin, medeni durum ve çocuk sayınızı yazıp güvenlik kodunu doğru şekilde yazdıktan sonra SMS bekliyorsunuz ve aşağıdaki ekran geliyor:

SMS onayı sonrası bilgi mesajı alıyorsunuz ve kredi durumunuzu onaylanır onaylanmadığını öğrenmek için size SMS atılmasını bekliyorsunuz.

Başvuru sonrası Ziraatbankası hemen dönüş yapmayacaktır. Bilgileriniz öncelikle SGK ile paylaşılır ve hane gelirinizin uygunluğu ölçülür. 5 bin altı gelir varsa bilginiz kredi garanti fonu ile paylaşılır. Buradan da onay alırsanız %85 oranında garanti fonu kapsamında banka tarafından krediniz sağlanacaktır. Ziraatbankası üzerinden başvuru formunu aşağıdaki adreste bulabilirsiniz:

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir