PMYO Ön Başvurusu Sona Eriyor

Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) 2018 başvuruları için yarın son gün. PMYO öğrenci seçme giriş sınavlarına katılmak isteyen lise mezunu adaylar, 26 Ağustos 2018 pazar günü(bugün) internet üzerinden başvuru yapmak zorundalar. İnternet kaydı yapmayan adayların başvuruları kabul edilemeyecek, 2019 PMYO polis alımına kadar başvuru yapamayacaklar.

SON DAKİKA! PMYO 2018 başvuruları 31 Ağustos’a kadar UZATILDI. Hemen OKUYUN.

İnternet üzerinden pmyo sınavlarına başvurmak isteyen adayların aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekiyor:

  1. 100 TL pmyo sınavı giriş ücretini Halkbank AMT veya internet şubesinden ödeme.
  2. E-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesinden bireysel başvuru yapma.

Yukarıdaki işleri yapan adaylar, gerekli şartları taşımaları halinde PMYO sınavlarına girmeye hak kazanmış olacaklardır. PMYO sınavları polis okullarında, bireysel başvurular, ön sağlık taraması, pmyo fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamaları şeklinde yapılacak olup tüm sürecin Eylül 2018 içinde bitirilmesi planlanmaktadır.

2018 yılı PYMO intibak eğitimi ve kesin kayıt işlemleri ise Ekim ayı içinde olacak.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir