Öğrencilere 1320 TL Burs İmkanı – BekçiAlımı

Öğrencilere 1320 TL Burs İmkanı

2020 yılı ülkemizde ve dünyada zorlu bir süreç olarak devam ediyor. Devletimizin vatandaş şirket ve ailelere yardımları-destekleri yanında bazı kuruluşlardan da farklı toplumsal dayanışma haberleri geliyor. Bin öğrenciye aylık 440 TL olmak üzere toplamda 1320 TL burs imkanı için yapmanız gereken tek şey başvuruda bulunmak. TOG & ING Türkiye, koronavirüs salgını dolayısı ile bin öğrenciye karşılıksız burs veriyor.

440 TL Aylık Burs

30 Nisan 2020 tarihine kadar online başvuru yapılabilecek olan 440 TL aylık burs toplamda 3 ay şeklinde ödenecektir. 500 öğrenci ilk 12 yıl kademesinden 500 öğrenci de üniversite okuyanlar arasından seçilecektir. Başvuru için başvuruda bulunacak olan öğrencinin ebeveynlerinden birinin virüs salgını nedeniyle işine son verilmiş olması ya da iş yerinin geçici olarak durdurulması şartı aranmaktadır:


Başvuru formuna eklenmesi gereken dökümanlar:

Not: Başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen tüm belgeler online olarak temin edilebilmektedir. Belgeleri sisteme sadece PDF ve JPEG formatında yükleyebilirsiniz.

  • İşten çıkarılan ebeveynin işten çıkış esnasında verilen çalışma belgesi veya ibraname
  • İş yeri durdurulan ebeveynin adına ait güncel vergi levhası
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise e-devletten SGK tescil kaydı hizmet dökümü).

https://burs.tog.gen.tr/ApplicationForm.aspx

İnci Vakfı Bursu

İnci Vakfı, 2020-2021 yılı için öğrencilere karşılıksız burs vereceğini duyurdu. Karşılıksız yapılan bu burs desteğine şartları tutan tüm öğrenciler başvuruda bulunabilirler. Bu güne kadar 79 bine yakın öğrenciye burs veren  İnci Vakfı bursuna şarları taşıyan tüm kişilerin başvurmasını tavsiye ederiz.

Aydın Doğan Vakfı 2020 Hibesi

Aydın Doğan Vakfı on yıllardır kız öğrencilere destek olmaktadır. 2020 yılında da yaz aylarında başvurular ile bine yakın kız öğrenciye burs verilecektir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. ben murat sevinç hakkari de yaşıyorum 10 nufusa sahip olanım. 7 öğrencim okutıyorum çok mağdur kaldım bu sene hastalıktan dolayı işsiz kaldım hakkari de çocuklarıma kırtasiye malzemesi alamıyorum aykapı giyecek yok çok sıkıtılıyız 7 öğrencim içic tablet ihtyaçı var alamıyorum işisizlikten dolayı evime gıda alacam gücum yok kiradayım kiramı çoğo zamada vermeiyorum allah razı olsun ev sahibi beni sıkıştırmıyor oda iyi bir insan allah razı olsun sadece çocuklarma yardımcı olsaydınız çok memenun oluruz allah sizden razı olsun sayın yetkliler sayglarımla arz ederim iletişim numaram

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir