Aydın Doğan Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Aydın Doğan Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu

Aydın Doğan Vakfı, 25 yıla yakından başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de 200 civarı öğrenciye burs imkanı sağlanacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Aydın Doğan Vakfı Bursu’na başvurmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 01.09.2020 ile 09.10.2020 tarihleri arasında başvurular başlayacaktır. Burs miktarı 480TL  olacaktır. Burs süresi senede 10 aydır. Burs programının tam adı Aydın Doğan Vakfı Bbog bursudur.

Burs Şartları

Aydın Doğan Vakfı bursuna başvurmanız için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Lisans seviyesinde kız öğrenci olmak
  • “Baba Beni Okula Gönder” seferberliği kapsamında yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen kız öğrenci pansiyonlarında ortaöğrenimi süresince kalmış olmak,
  • Üniversite yerleştirme sınavında ilk 50.000 lik sıralamanın içinde olmak
  • Maddi zorluk yaşıyor olmak
  • Başka burs alıyor olmamak
  • Başvuru tarihinde 23 yaşını doldurmamış olmak,
  • Ara sınıflar için : Genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmamak,
  • Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak.

Başvuru Tarihi:

Aydın Doğan Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını Ağustos-Eylül ayı içerisinde alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir. Burs başvuruları her yıl  “1 Eylül  9 Ekim” tarihleri arasında kabul edilmektedir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 480TL aylık nakdi yardım yapmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

Aydın Doğan vakfı tarafından sağlanan tüm burs ve parasal imkanlara ve başvuru formunu e-bursum sistemi üzerinden yapabilirsiniz. 2020-2021 yılı için 480TL burs verilmesi planlanmaktadır. Başvuru olumlu olanlar mülakat için çağrılacak olup daha sonrasında burs başvuruları onaya alınacaktır. Bu süreç içerisinde e-posta ve telefon ile iletişim yolları kullanılacaktır.

https://e-bursum.com/bursverenler/ilanlar/aydin-dogan-vakfi/

Başvuru Sonuçları

Aydın Doğan Vakfı’na burs başvurusu yaptıktan sonra mülakat aşamasını da geçerseniz bursu kazandığınızda sizinle telefon ve e-posta yolu ile iletişime geçilerek burs verme süreci başlatılacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. Işten cikarildim covit 19 yuzunden 3 çocuğum var ve cocukarimi ihtiyaçları gideremiyorum oglum 2ci sinifa gidiyor birde kizim anaokula gidiyor birde 6 aylik bi bebegim var mama bez almaktan zorlanıyorum evim kira kirami ödeyemedim zordayim cocoklarim icin sizden destek bklyrm simdeden tak ederim saygilar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir