Kronik Rahatsızlık Sorgulama – BekçiAlımı

Kronik Rahatsızlık Sorgulama

Devlet kademesinde normal çalışma sistemine geçiliyor. Memurlar kronik rahatsızlıkları yoksa normal mesaiye başlayacaklar. Kronik rahatsızlığı olan kişiler e-devlet üzerinden sorgulamalarını yapabilirler. Bu kişiler e-Nabız sistemi üzerinden bilgi alabilecekler. e-Nabız sistemi üzerinden vatandaşların kronik rahatsızlıklarını sorgulamaları aşağıdaki işlemler doğrultusunda yapılacaktır. Kronik rahatsızlıklar, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kronik hastalıklarla ilgili risk kriterleri doğrultusunda belirlenmiştir.Kronik Hastalıklar Nelerdir?

  1. Vatandaş-memur e-Nabız uygulaması üzerinden “Kronik Hastalıklarım” başlığında yer alan alana giriş yapar.
  2. Vatandaşın-memurun kronik rahatsızlığı yoksa giriş yapılan alanda “Kayıtlı bilginiz bulunmamaktadır.” uyarısı çıkar.
  3. Vatandaşın-memurun kronik rahatsızlığı varsa giriş yapılan alanda kronik rahatsızlığa ilişkin “Tanı Kodu”, “Tanı Adı” ve “Kronik Hastalık Durumunu PDF Olarak İndir” başlıkları çıkar.

“Kronik Hastalık Durumunu PDF Olarak İndir” alanına tıklandığında ilgili makama verilmek üzere kişinin riskli kişiler kategorisinde yer aldığını, belgenin e-Nabız sisteminden otomatik olarak oluşturulduğunu ve karekodun okutularak doğrulama işleminin yapılabileceğini belirten bilgilerin yer aldığı tek sayfalık bir doküman PDF formatında indirilir. Memurlar bu belge ile kronik rahatsızlıklı olduğunu belgeleyerek çalışma sisteminde özel durum talep edebilir. Vatandaş-memur belgenin çıktısını alarak ilgili kurum ile paylaşır.

KRONİK HASTALIKLAR RAPORU SİSTEMİ AÇILDI

Kurum tarafından karekod okutularak “Kronik hastalık durumu *** *** isimli kişiye aittir. ../../…. tarihinde *** **** tarafından elektronik olarak indirilmiştir.” şeklinde çıkan bilgi ile doğrulama işlemi yapılır. Bu sayede kronik rahatsızlığı olan kişiler normal çalışma sürecinden ayrılırlar.

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

4 Soru Cevaplandı

  1. Kronik rahatsızlık butonu nerede aceba biz bulamadıkta.

  2. bu sayfa yeniden düzenlenmektedir. yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir