Bir Bekçi Adayının Sağlık Kurulu Raporu Alma Tecrübesi

Merhaba arkadaşlar. 7 bin bekçi alımında kazananlar yakında açıklanacak. Kazanan adayları güvenlik soruşturması ve sağlık raporu süreci bekliyor. Ben daha önceki alım sürecinde Ankara’dan bekçiliği kazananlardanım… Ufakta olsa sizinle tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Bu süreçte sağlıkla ilgili tavsiyem kesinlikle sağlığa girmeden kan, göz gibi kontrollerinizi yaptırın, kan da eğer karaciğerle ilgili değerleriniz yüksekse yağlı yiyeceklerden uzak durun ve bol bol yeşillik yiyin. Her sabah aç karınla limon ve maydonoz karışımı olan limon kürünü için faydasını görürsünüz. Bir çok kan değerini normale çevirecek inşallah.

Bazı kan değerleri için sigara içenlere önerim var; bari kan verene kadar içmesinler. Kan değerlerinde çok sıkıntısı olanlar kızılaya kan versin, ya da bir sağlık ocağına gidip kan durumunu bu şekilde öğrensin. Sağlık raporu alırken kan sonucu sıkıntılı olanlar doktordan rica edip tekrar kan vermesini istemeli. Zaten doktor 3 defa şans veriyor. Eğer değerleri sıkıntılı bir sekilde onaylatırsanız, tekrar sevkle uğraşırsınız. Birde o kan vermeden önceki günlerde bol bol su için.

Göz içinse mutlaka kontrole gidin bir özel hastaneye, her bir göz için miyop ve Astigmat +2yi geçmeyecek. Hipermetrop içinse her bir için +1i geçmeyecek. Siz emniyet teşkilatı sağlık yönetmenliğindeki göz bölümünü özeldeki göz doktoruna gösterin daha faydalı olur. Eğer göz dereceleriniz bu derecelerin üstünde ise iyileşme sürecinide doktora sorup çizdirin yoksa elenirsini.

Ben de elendim gözden, doktor derecemi biraz yüksek yazdığından yoksa kontrolerimi yapmıştım ama hakkımı aradım. Elendiğim hafta gözümü çizdirdim ve özelden aldığım sağlık raporu ve hazırladığım dilekçeyi 16 bölümü bitirip hastane heyetine verdikten sonra egm sağlık daire başkanlığına teslim ettim.

Bir süre sonra sevkim geldi, başka devlet hastanesinde tekrar gözle ilgili bölüme muayene olup atamam geldi çok şükür. Demek istediğim düzeltebilecek durumlarınızı, gerek önceden kontrol amaçlı muayene olup tedbirini almak gerekse sağlık raporunuzu alırken sıkıntılı durumda doktordan rica ederek düzeltip tekrar muayeneye geleyim tarzında konuşmanız sizin için çok faydalı olur.

Soru: Biz mi hastaneye gideceğiz onlar mı götürecek?

Herkes bulundugu ilde hastaneye gider. Hastane secimini emniyet yapar. Toplu halde gidersiniz. Herkes bulunduğu ile bağlı emniyetin belirlediği tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alır.

Soru: Psikiyatri’de nelere bakılıyor?

Psikiyatri genelde sohbet havasında gerek konuşma, kendini ifade etme gibi durumu kontrol ediyor. Ayrıca  son bir sene içinde kullandığın ilaçlara bakıyor bilgisayarından(e-nabız sisteminden). Eğer psikiyatri ilaç kullanımı varsa bir sene içinde doktora bağlı elenme veya tam tersi olabilir…

Soru: Kulakta ne yapıyorlar?

Kulakta belli ölçüm aralığı için test yapılıyor. Sağlık yönetmenliğindeki kulak bölümünü kontrol amaçlı gideceğin hastanedeki doktora gösterirsen faydalı olur.

Soru: Renk körlüğü elenme nedeni mi?

Evet en çok eleme yapılan konudur.

Soru: Tekrar boy-kilo ölçümü yapılacak mı?

Evet yapılacak.

Soru: Burunda et var sorun olur mu?

Hayır normal hayatı engellemiyorsa sorun olmaz.

Soru: Ürolojide varikoselden elenme oluyor mu?

Yönetmelikte de yazıyor varikosel ve hidroselden elenmiyorsun.

Hepinizin hakkında hayırlısı olsun, nasipten ötesi yok. Size birazda olsa faydam dokunduysa ne mutlu bana. Çünkü ben de bu sağlık sürecinde çok sıkıntı çektim kendim araştırdım ve sağolsun başka şehirlerdeki tecrübeli arkadaşların vesileyle bu süreci aştım. (Murat AYDIN)

Bekçi adayları; Mart 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 194 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

194
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
ahmet
Ziyaretçi
ahmet

tek testis bekçi olmaya engel mi diğeri sağlam

Bekcilik
Ziyaretçi
Bekcilik

Merhaba admin.
Ben ilk hastanede olumsuz aldim Tekrardan 2’ci hastaneye Sevk yaptilar orada ki Hastaneden Olumlu Aldim Raporlar ankaraya gonderildi sayet bugun haber geldi 3’cü hastane icin sevk yapacaklarmis boyle birsey olmasi mümkün mü cünkü bes arkadas itiraz ettik ve ikinci hastanede olumlu aldik simdi ise ucuncu hastaneye sevkimizi yapacaklar ben arastirdim bizim gibi olan hic bir arkadasimiz yok ne yapmamiz lazim.

Mert
Ziyaretçi
Mert

Hakem heyetinden olumlu aldım bende ne zaman eğitime başlarız süreç nasıl işleyecek

Burak
Ziyaretçi
Burak

Selam kardeşim benide senin gibi hakem heyetine sevk ettiler şükür olumlu aldık Ankaraya evraklar gideli 5 gün oldu sence atama ne zaman olur

Adem
Ziyaretçi
Adem

İki sefer gözden ve üroloji den heyetten olumlu rapor aldım üçüncüyede gönderirler. .mi

SİNAN
Ziyaretçi
SİNAN

MERHABA AKÇİĞER SÖNMESİ Pnömotoraks YAŞADIM 19.08.2018 TARİHİNDE FAKAT AMELİYAT OLMADIM DREN TAKILDI YANİ TÜP Torakostomi DENİLEN YÖNTEM UYGULANDI 8 GÜN HASTANEDE YATTIM FAKAT ŞUAN ESKİSİ GİBİYİM KOŞUYORUM TOP OYNUYORUM HİÇBİR DEĞİŞİMİM YOK BEKÇİLİK İÇİN ENGELMİDİR.NE YAPMAM GEREK

Sedat
Ziyaretçi
Sedat

Merhaba heyet raporuna itiraz ettim sağlık daire başk. İtirazımı kabul edip bizi hastaneye sevk edermi kesin bilgi verirmisin

Emir
Ziyaretçi
Emir

Sağlık raporunda heyetten elenenlere tekrar sağlık daire başkanlığı inceliyor mu acaba sonuçlarda değişiklik olurmu olumlu diye

Emir
Ziyaretçi
Emir

Sağlık raporunda elenenlere sağlık daire başkanlığı tekrar inceliyor mu raporu

Han
Ziyaretçi
Han

Admin kolestrol degerleri biraz yuksek cikti normal degerin ustunde biraz trigliserid falan bi sıkıntı olurmu acaba

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Merhaba bizim saglik raporlari kuruldan geçip dün ankaraya iletildi bugün emniyet müdurluginden bni aradılar yar8n sabah 8de bulundugunuz ilin egitim şube müdürlugune gelmeniz gerekiyor dediler sağlık raporunda olumsuzluk olduğu için aramış olabilirlermi

Ali
Ziyaretçi
Ali

Usta ne için aramışlar

Aras
Ziyaretçi
Aras

Hangi il?

emrah
Ziyaretçi
emrah

Merhaba,
ultrasonda 16 mm aksesuar dalak çıktı.doktorlar herhangi bir sıkıntısı olmaz dediler.sağlam yazdılar.heyettenden geçtim başhekimde olumsuz birşey yok dedi.
ankarada sorun olur mu teşekkürler.

Kasim
Ziyaretçi
Kasim

Kolay gelisn Kulakta sag 8db sol 8db yuksek freknas isitme kaybi yaziyo sorun olurmu

Murat
Ziyaretçi
Murat

Anti hbs pozitif. Hbs ag negatif elenme gibi bi durum söz konusumu admin.

Yasin
Ziyaretçi
Yasin

iyi gunler benim tansiyonum 14 9 cikti doktor yarin gel bi daha bakalim dedi gittim bu seferde 15 cikti doktor tansiyon holteri takti 24 saat bunla duracagim tansiyon siniri kac cikarsa elenirim