Bir Bekçi Adayının Sağlık Kurulu Raporu Alma Tecrübesi – BekçiAlımı

Bir Bekçi Adayının Sağlık Kurulu Raporu Alma Tecrübesi

Merhaba arkadaşlar. 2019  bekçi alımında kazananlar yakında açıklanacak. Kazanan adayları güvenlik soruşturması ve sağlık raporu süreci bekliyor. Ben daha önceki alım sürecinde Ankara’dan bekçiliği kazananlardanım… Ufakta olsa sizinle tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Bu süreçte sağlıkla ilgili tavsiyem kesinlikle sağlığa girmeden kan, göz gibi kontrollerinizi yaptırın, kan da eğer karaciğerle ilgili değerleriniz yüksekse yağlı yiyeceklerden uzak durun ve bol bol yeşillik yiyin. Her sabah aç karınla limon ve maydonoz karışımı olan limon kürünü için faydasını görürsünüz. Bir çok kan değerini normale çevirecek inşallah.

Bazı kan değerleri için sigara içenlere önerim var; bari kan verene kadar içmesinler. Kan değerlerinde çok sıkıntısı olanlar kızılaya kan versin, ya da bir sağlık ocağına gidip kan durumunu bu şekilde öğrensin. Sağlık raporu alırken kan sonucu sıkıntılı olanlar doktordan rica edip tekrar kan vermesini istemeli. Zaten doktor 3 defa şans veriyor. Eğer değerleri sıkıntılı bir sekilde onaylatırsanız, tekrar sevkle uğraşırsınız. Birde o kan vermeden önceki günlerde bol bol su için.

Göz içinse mutlaka kontrole gidin bir özel hastaneye, her bir göz için miyop ve Astigmat +2yi geçmeyecek. Hipermetrop içinse her bir için +1i geçmeyecek. Siz emniyet teşkilatı sağlık yönetmenliğindeki göz bölümünü özeldeki göz doktoruna gösterin daha faydalı olur. Eğer göz dereceleriniz bu derecelerin üstünde ise iyileşme sürecinide doktora sorup çizdirin yoksa elenirsini.

Ben de elendim gözden, doktor derecemi biraz yüksek yazdığından yoksa kontrolerimi yapmıştım ama hakkımı aradım. Elendiğim hafta gözümü çizdirdim ve özelden aldığım sağlık raporu ve hazırladığım dilekçeyi 16 bölümü bitirip hastane heyetine verdikten sonra egm sağlık daire başkanlığına teslim ettim.

Bir süre sonra sevkim geldi, başka devlet hastanesinde tekrar gözle ilgili bölüme muayene olup atamam geldi çok şükür. Demek istediğim düzeltebilecek durumlarınızı, gerek önceden kontrol amaçlı muayene olup tedbirini almak gerekse sağlık raporunuzu alırken sıkıntılı durumda doktordan rica ederek düzeltip tekrar muayeneye geleyim tarzında konuşmanız sizin için çok faydalı olur.

Soru: Biz mi hastaneye gideceğiz onlar mı götürecek?

Herkes bulundugu ilde hastaneye gider. Hastane secimini emniyet yapar. Toplu halde gidersiniz. Herkes bulunduğu ile bağlı emniyetin belirlediği tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alır.

Soru: Psikiyatri’de nelere bakılıyor?

Psikiyatri genelde sohbet havasında gerek konuşma, kendini ifade etme gibi durumu kontrol ediyor. Ayrıca  son bir sene içinde kullandığın ilaçlara bakıyor bilgisayarından(e-nabız sisteminden). Eğer psikiyatri ilaç kullanımı varsa bir sene içinde doktora bağlı elenme veya tam tersi olabilir…

Soru: Kulakta ne yapıyorlar?

Kulakta belli ölçüm aralığı için test yapılıyor. Sağlık yönetmenliğindeki kulak bölümünü kontrol amaçlı gideceğin hastanedeki doktora gösterirsen faydalı olur.

Soru: Renk körlüğü elenme nedeni mi?

Evet en çok eleme yapılan konudur.

Soru: Tekrar boy-kilo ölçümü yapılacak mı?

Evet yapılacak.

Soru: Burunda et var sorun olur mu?

Hayır normal hayatı engellemiyorsa sorun olmaz.

Soru: Ürolojide varikoselden elenme oluyor mu?

Yönetmelikte de yazıyor varikosel ve hidroselden elenmiyorsun.

Hepinizin hakkında hayırlısı olsun, nasipten ötesi yok. Size birazda olsa faydam dokunduysa ne mutlu bana. Çünkü ben de bu sağlık sürecinde çok sıkıntı çektim kendim araştırdım ve sağolsun başka şehirlerdeki tecrübeli arkadaşların vesileyle bu süreci aştım. (Murat AYDIN)

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

233 Soru Cevaplandı

 1. mehmet demirtaş

  7 bin bekçi alım sonuçu ne zaman açıklanır acaba?

 2. Alkol cikiyomu saglik raporunda acaba

  • Hayır, alkole bakma gibi bir kriter yok. Alkole bağlı sorunlar varsa vücudunuzda o çıkar.

 3. Diste nelere dikkat ediyorlar benim azı buyuk diş te eksikler var 5 veya 6 adet lakin azi dişte ön dişlerim sağlam

 4. Abe ben renkleri ayırt etmede çok sıkıntı çekiyorum örn on sağlıktan 3 defa okutturdu öyle geçirdi yane zar zor geçtim ne yapabilirim eğer sağlık raporu aşamasına gelirsem ne yapabilirim gözüm için birde uzagi çok iyi göremiyorum .göz doktoru kontrolüne gidersem bu bilgiler girerler renk koru veya başka bi sıkıntı diye daha sonra heyet gorse sıkıntı teşkil etmez mi lütfen yardım.

 5. Sonuçları bir açıklasalar önce bu kadar bekletmek neden çok merak ediyorum.

 6. Recep aksungur

  Antidepresan kullanıyorum kan testinde çıkarmı çıkarsa bi sorun olurmu.

 7. Ben uykusuzluk ve halsizlik den nörolojiye gittim bana antidepresan verdi 10mm sorun olurmu

  • Hafif ilaçlar sorun olmaz.

  • nöroloji baş ağrısı şikayeti ile eşime de antidepresan yazmıs hemde 3 kutu birden kullanmadık almadık haberimiz bile yok enabızda karsımıza çıktı. sorun teşkil eder mi acaba.? laroxyl 10 mg

  • Merhabalar,
   Sanıldığının aksine her antidepresan, her pskiyatri gecmisi yahut psikolog öyküsü sorun olmaz.
   Belli ilaçlar ve hastalıkların “tanı” kısmında bazı tanılar sorun teskil eder.
   Nöroloji doktorunun verdigi ilacın yanı sıra “tanı” kısmına bakılarak degerlendirme yapılır.
   Bu tür ilaç öyküleri genelde sorun yasatmaz.

  • doktor tanıya davranışsal ve duygusal karma tip bozukluklar yazmış. Bir nöroloji doktoru nasıl bu tanıyı koyabilir ya sadece baş ağrısı şikayetiyle. bu tanı sorun teşkil eder mi sizce admin ?

  • Başvurup deneyin bence.

 8. Sadece psikiyatri değil diğer hastalıklarda da son 1 yilda kullanilan ilaçlara bakiliyor mu acaba karacigerle ilgili falan hepatit b için

 9. 10 yil once olunan kasik fitigi ameliyati sorun olurmu

 10. 10 yil onceolunan kasikfıtığı ameliyati sorun olurmu

 11. Recep aksungur

  İlaç geçmişimde sadece 1 kere yazılmış antidepresan var geçen ay sorun çıkarmı bununla ilgili

 12. omurga eğriliği yani skolyoz a bakıyolar mı ve 10 derecenin üzerinde ise doktora yalvarsak geçirme şansı varmıdır ? yada ciğer filminde dikkat eder mi skolyoza

 13. Hocam yeni emniyet genel müdürlüğü sağlık şartlarına göre psikiyatrik ilaç geçmişi bir yıl içinde bakıyorlar yoksa 2 yıl ilaç geçmişinden bakıyorlar sağlık bilgilendirme formunda bunu belirtmediğiniz için hata mı yaptık acaba geçen sene ben psikiyatriye gittim ve ön sağlık muayenesinde psikiyatri geçmişim yok diye Hayır işaretledim sağlık bilgilendirme formunda o an ilaç kullanmadığım için sorun olur mu ve genel Sağlıkta geçmiş son 1 yıl içerisinde ilaç geçmişinden bakıyorlar yoksa 2 yıl için kullanılan ilaçların bakıyorlar

 14. Şaşırmış ...

  Admin dis icin Kanal köprü dolgu implant eksik kabul edilmez demissin ve bende de 2 tane dolgu var. Ben ve benim durumumda olanlar bekci olamayacakmi ?? Ben anlayamadim bu durumu

 15. Admin benim boyum 1,67_67,5 normalde ama ölçüm de eksik ölcuyorlar diye duydum sizce şansım var mı başka hiçbir sıkıntım yok

 16. Mrb. Benim ağızda poretez var sorun olur mu. Yanı üst arka çenemde. Ve alt sol arka çenemde çürük var onu da poretez yapacam
  Sknti olur mu??

 17. Slm 6 adet yanlardan dişim yok ne yapabilirim. Elenirmiyim

 18. Slm admin silindirik _0.5 diyor nedemek sağlık raporunda sıkıntı olurmu acaba

 19. Bankaya para yatırdıktan sonra ve polis akademisine başvuru yaptıktan sonra Hastahaneye kaçıncı adımda gidiyoruz. Hastahane için kaç gun sure veriliyor. Benim sol gözumde 2 derece sağ gözumde 1 derece astiğmat var.

 20. Boy kilo ölçümü eğitimden önce mi yoksa sonra mı yapılıyor?

 21. Admin merhaba yeri burası değil biliyorum ama kusura bakma. Ücretli uygulaman var bende şimdi telefonuma format atmam gerekiyor. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim bir ara Google playla ilgili sıkıntın vardı ya uygulama için ondan soruyorum.

 22. boy kilo dan elenme olurmu sağlık kurulu raporunda

 23. merhaba admin kardeşimin kolunda dövmesi var şuan sıldırıyor 2019 yılındakı basvuru ıcın hazrlık yapıor yalnız dız kapagından amelıyat oldu atroskopi olarak ama acaba bu sağlıkta sıkıntı yaratırmı .

 24. 1. Donem alimlari hakkinda henuz net bi tarih yokmu ne zamn sonuclar belli olacak

 25. boy ve kilodan bırakırlarmı rapor alınca

 26. Karaciger yaglanmasi elenmeye sebep olur mu

 27. İzzet erdoğan

  Renk körlüğü bende de var polisliğe sıkıntı olmuştu napmami tavsiye edersin

 28. Admin genel sağlık taraması sonucu intibakta 10 gün içinde belli oluyor mu yoksa söyledikleri gibi okulun son günü de eleme oluyor mu? Teşekkürler

 29. Recep aksungur

  Neden bu kadar ilgilisiniz bu konulara ve çokta sabırlısınız her soruya kibarlıkla cevap veriyorsunuz gerçekten tebrik ediyorum sizi.

 30. Merhaba,
  Bacağımda dövme mevcut, yönetmeliğe göre yazlık üniformada gözükmemekte. Sizce ön sağlıkta elenme gibi bir problem olabilir mi admin? Teşekkürler..

 31. Benim 1 yıldan daha fazla zaman önce 6 aylık bi raporum gözüküyor e devlette psikiyatrik bi hap için verilmiş bi rapor bu ama ne yeşil nede kırmızı reçetede geçmiyor hiç bi sıkıntımda Yok bu sağlık raporunda bi sıkıntı çıkarırmı ?

 32. Mülakat sonuçları açıklandı diyenler var… bilmediğimiz bi yerdenmi açıklandı????
  Adamlar ben kazanmışım diye geziyor…. anlamadım gitti… kafamı buluyorlar ne!

 33. Ama hap nöroloji doktorundan yazılmış pskiyatriden değil sizce sorun olurmu

 34. Slm admin bende sağ gozde -1.00 miyop var astigmat -0.75 var sağ göz için. Solgozde ise 0 miyop. Astigmat -1.25 astigmat var bekcilikte sorun olurmu

 35. Slm admin bugun tam ölçüm yaptım sağ astigmet -0.50sol astigmet -1.25 silendirik -0.25 sizce sorun olurmu

 36. Neden bu kadar uzun sürdü sonuçların açıklanması daha ne kadar bekliycez.

 37. Sayın Admin Bizim şimdi 10 bin bekçi için ilk olarak yapmamız gereken işlem nedir önce parayımı yatırcaz(kaç tl)yoksa PA dan yada E Devletten online başvurumu yapcaz Cevap verirsen sevinirim Çok merak ediyorum

 38. Admin bekçi alımında sözlü mülakatlar herkesin başvuru yaptığı il demi oluyor?

 39. Sayın Admin ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.Traş olurken kazayla bir cm kadar kestim bu problem olur mu biraz iyileşmiş yönetmeliğide okudum 5 metre uzaklıkta eşkal belirleyici değilse engel değil diyor ama telaş sıkıntı yaşatıyor.Sizin görüşünüz nedir.

 40. Admin sonuçlar ne zaman açıklanacK kimileri vr açıklandı diyor diğer sosyal sitelerde net bilgi verirmisiniz

 41. Merhabalar
  Şu an üst kurulda ön güvenlik soruşturması yapılıp ordan da eleme olduktan sonra açıklanacak diyorlar admin senin fikrin var mı bu konuda

 42. Admin Merhaba bende nodül var yani tiroid ama kan değerlerim hep temiz çıkıyor ve daha önce hiç tedavi gerektirecek ilaç kullanmadım yeni yönetmelikde elenme olmaz diyor bilgi verebilir misiniz

 43. Merhaba admin ben tiroid hastasıyım lakin kan değerlerim normal ve bugüne kadar herhangi tedavi gerektirecek bir ilaç kullanmadım sıkıntı olur mu bu yeni yönetmeliğe göre

 44. Slm admin.
  Ben sozlu mulakatlardan sonra calistigim yerde el avuc icim kesildi fakat herangi bi hasar kalmadi dikis izinden dolayi elenme olurmu elimde

 45. Admin merhaba
  Bekci alimlari hakkinda hala bir ses yok 2018 bitmeden alim nezaman yapilacak.

 46. Admin merhaba alimlar icin bu ay yapilacak dimi ilan acilacak 2018 bilgi verirmisin

  • 10 bin alım tarihi belli değil.

  • Admin deli gibi sinava calisiyorum test cozuyorum mulakat sorularina calisiyorum.
   Ilk olarak sozlu mulakatmi yapilacak yada siralama nasil gidicek. Bu seneki sinavlar kaymakamlik tarafindanmi egm tarafindanmi yapilacak

  • Polis Akademisi yapacak yine. Yazılı, fiziki parkur sonra da sözlü sınav olacak. Uygulamamızı tavsiye ederiz.

 47. Kolay Gelsin. Bekçilik sağlık raporunu alırken tekrar vücüda bakılıyormu jilet izi var ön sağlıkta sıkıntı oluşmadı hastanede tekrar sıkıntı oluşabilir mi ? hangi doktor üstümüzü çıkarıyor detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

 48. Akciğerde çok küçük bir nodul saptanması sonucu,Ankara’da dataylı bir muayene oldum.Sonuç olarak sağlık açısından herhangi bir problem olmadığı anlaşıldı.Bu durum eğitimler öncesindeki sağlık kontrolünde herhangi sorun teşkil eder mi,acaba?

 49. Bekcilik aliminda saglık raporu alirken dövme sorun olurmu ?

 50. Tam olarak Boy Kilo Orantsi Nasıl Oluyor Alt limit üst limit Birde Haftaya Acık lise sınavına girecem 9 kredim kaldı nasipse bu donem mezun olacam Bu Ay içinde 10.000 Alım Aciklanirsa sonucum Açıklamadan Başvuruda Bulunabilirmiyim?

 51. Egzama sıkıntı olurmu acil cvp lütfen

 52. İyi akşamlar sırtımda 10cm büyük yanık izi var askeriyeden sorun olmuştu bekciliktede sorun olurmu

 53. admin kardeşim boy ve kilo orantısında sıkıntı var acaba ilk tartımda başarısız olsak bile tekrar gün isteyip boy kilo endeksi yaptırma şansımız varmı yada roparları teslim edeceğimiz son günlerde boy kilo endeksine baktırabilirmiyiz?

 54. İyi aksamlar benim göz dereceleri sağ – 1.25 sol – 1.50 bu sekilde çarşamba günü sağlık başlıcak sizce sıkıntı olur mu eleme yaparlar mı

 55. Merhaba admin öncelikle bilgilendirmelerin in çok teşekkür ediyorum bi sorum olacaktı işitme testinde çok hafif derece işitme kaybı diyor bekçilikte engel olurmu acaba

 56. sag ayagımın arkasında 2 parmak yani 3 cm uzunlugunda kadar varis var suana kadar bir sıkıntısını ben görmedim bu benim için saglık kontrolunde elenmeme neden olurmu?

  • Sorun olmaz

  • Çok sağolun İnşallah hayırlısıyla sağ salim göreve başlarım teşekkür ederim
   emeğinize sağlık

  • Ustam kolay gelsin allah kolaylık versin.
   Beni hakem hastaneye sevk ettiler kulaktan dolayı ama direk sağlıktan geçen arkadaşlar Pazartesi eğitime başlayacak biz yetişemeyiz muhtemelen onlara
   Sende nasıl olmuştu hakem hastaneden raporu alman Ankara’nın geri cevabı ve Ataman falan nasıl bi süreç içerisinde bulunmuştun

  • Yedekleri de eğitime dahil ederler. Yetişmezse yetişmeyenleri toplayıp bir yerde eğitim verirler.

 57. MErhaba admin özel bir hastanede kan tahlili yaptırdım.Bilirübin değerim 1,774 cıktı bu sıkıntı olur mu total bilirübin değeri kaçtır.

 58. Ağa benim göz -50 -75 sıkıntı olmaz dimi hafif miyop dedi doktor

 59. Kolay gelsin hocam sonuçlar açıklandıktan kaç gün sonra sağlık kuruluna çağırdılar

 60. vki 26.40 la girdim şuan 27.10 heyette bu sıkıntı olur mu.

 61. Selamın aleykum admin
  Miyop.
  Sağ
  Sferik: -1.25
  Silindirik: -4.0
  Aks:180

  Sol
  Seferek: -2.25
  Silindirik: -3.5
  Aks:5

  Admin sorun olurmu

 62. KANDAKİ AST VE ALT DEĞELERİNİN YÜKSEK OLMASI SAĞLIKTAN ELİYORMUŞ BU DOĞRUMU? SORUM ŞU :KIZILAYA KAN BAĞIŞI YAPIYORUM KANDAKİ AST VE ALT DEĞELERİ YÜKSEK ÇIKSA KIZILAY KAN BAĞIŞIMI KABUL EDERMİYDİ SENCE

 63. Göz doktoru sağlam yerine miyop yazdı sorun teskil edermi

 64. Hocam benim 125. Yedek aday İstanbul 1200 kişiden elenipte sıra gelir mi Allah’ın izniyle

 65. Kolay gelsin bekçilik sağlık kontrolünde kan değerlerim normal cıktı hiçbir sıkıntı yok fakat ultrasonda karaciğerimde çok az miktarda 1. Derece karaciğer yağlanması çıktı eleyebilirler mi

 66. Reflü sorun oluyor mu?

 67. Diyelim ki bir gözden elendik itiraz ettik tüm bölümlere tekrar mi gireceğiz yoksa sadeece goz bölüm e mi gideriz

 68. Merhaba, düz tabanlık da açı kaç dereceye kadar sorun olur Acaba 15 derece sıkıntı yaratır mı?

 69. Hocam benim göz yerine sağlam yazdı heyet bıraktı diyelim nasıl olacak nasil bi yol izlenir böyle bi durumda

 70. Itiraz incelemesi kaç gün de belli olur

 71. 2 tane gömülü 20 lik dişim var sorun olurmu cikmamis

 72. Mrb omuz cikigi ameliyati oldum platin falan yok sadece iz var sorun yaratirmi belirtmelimiyim doktora.serce parmagimin uc kisminda dogustan egrilik var sorun yaratirmi .tesekkurler

 73. Böbreğimde 4mm taş var.Ancak hastane doktoru doktor 8-A-2 bendini yazdı ve çok küçük problem olmaz dedi.Bu doğrultuda heyet raporu ankara’dan döner mi yada sıkıntı çıkar mı?

 74. ARKADAŞLAR İSTANBUL EMNIYETTEN AN İTİBARİYLE GELEN BILGILENDIRME MESAJI İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi sınavını asil olarak kazanan adaylara 10.12.2018 Pazartesi gününden itibaren İstanbul ilindeki hastanelerden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Tüm asil adayların belirtilen tarihte İstanbul ilinde olması gerekmektedir. Sağlık kurulu raporu aldırılacak hastaneler daha sonra bildirilecektir. B001

 75. Ultrasonda dalakin yaninda 12 mm capinda aksesuar dalak izlendi yaziyor sorun olur mu ?

  • Doktor takdirinde.

  • Internette insan hayatina olumlu ya da olumsuz hicbir etkisi olmaz diyor ?

  • Iyı aksamlar bekcılık ıcın saglık raporu aldım cıldıye bolumu kolda dovme yazdı sonra yonetmelıge baktı gozukmeyen yerde oldugu ıcın ustunu okunmucak sekılde karaladı kasesını bastı. Sonra saglam yazdı rapor hastane heyetınden gectı. Bekcı olur verıldı. Acaba ankarada bı sıkıntı cıkarmı yada benı ankaraya cagırırlarmı hakem hastaneye yollarlar mı?

 76. Iyı aksamlar bekcılık ıcın saglık raporu aldım cıldıye bolumu kolda dovme yazdı sonra yonetmelıge baktı gozukmeyen yerde oldugu ıcın ustunu okunmucak sekılde karaladı kasesını bastı. Sonra saglam yazdı rapor hastane heyetınden gectı. Bekcı olur verıldı. Acaba ankarada bı sıkıntı cıkarmı yada benı ankaraya cagırırlarmı hakem hastaneye yollarlar mı? Bı bılgınız varsa yardımcı olursanız cok memnun olurum

 77. bekcılık ıcın saglık raporu aldım cıldıye bolumu kolda dovme yazdı sonra yonetmelıge baktı gozukmeyen yerde oldugu ıcın ustunu okunmucak sekılde karaladı kasesını bastı. Sonra saglam yazdı rapor hastane heyetınden gectı. Bekcı olur verıldı. Acaba ankarada bı sıkıntı cıkarmı yada benı ankaraya cagırırlarmı hakem hastaneye yollarlar mı? Bı bılgınız varsa yardımcı olursanız cok memnun olurum

 78. Admin bekçilikte eğitim sonunda tekrar sağlık kontrolü olacak mı

 79. Sağlık kontrolünden (heyetten çıktıktan sonra ) kaç gün sonra itiraz edebiliriz sonucu bize tebliğ ederler mi nasıl itiraz edecegiz

 80. Hiperürisemi engel midir ?

 81. ADMİN DAHİLİYE DEMİR EKSİKLİĞİ ANEMİSİ YAZDI KAN DEĞERİ 11,7 İDİ HEMOTOLOJİDEN ONAY İSTEDİ
  HEMOTOLOJİDEKİ KAN TAHLİLİMDE DEMİR YÜKSEK ÇIKTI HEYET ONAYLADI
  ANKARADA SIKINTI ÇIKARMI

 82. Glukoz 106 cikmis sorun yaratirmi ?

 83. Arkadaşlar glukoz 106 cikti referans araligi 74 / 106 sıkıntı cikarmi doktor bisey demedi. Yazdı bi kontrol edeyim dedim bugün ögrendim

 84. Merhaba hocam bu gözle ilgili dilekçe işlemleri nasıl yaptın bende gözden elendim

 85. Hocam rapora itiraz ettik de bize ne kadar sürede haber gelir bide nasıl haberiniz olurb

 86. Admin son bir sorum daha olacak. Şimdi sağlık raporunda kurulun onune ciktim ciltten dolayi olamazsın yazdı. Hemen itiraZ edebilirssin dendi itiraz ettim bugun. Ben yarin gidip bir devlet hastanesinden cildimle ilgili raporu tekrar isteyip emniyete o rapotu versem sonuc degisirmi yoksa butun tahlillerimi yaptirayim

 87. iyi gunler benim tansiyonum 14 9 cikti doktor yarin gel bi daha bakalim dedi gittim bu seferde 15 cikti doktor tansiyon holteri takti 24 saat bunla duracagim tansiyon siniri kac cikarsa elenirim

 88. Anti hbs pozitif. Hbs ag negatif elenme gibi bi durum söz konusumu admin.

 89. Kolay gelisn Kulakta sag 8db sol 8db yuksek freknas isitme kaybi yaziyo sorun olurmu

  • Her iki kulakta ayrı ayrı olmak üzere, 20dB’e kadar olan (20dB dahil) işitme kayıpları sağlam kabul edilir.

 90. Merhaba,
  ultrasonda 16 mm aksesuar dalak çıktı.doktorlar herhangi bir sıkıntısı olmaz dediler.sağlam yazdılar.heyettenden geçtim başhekimde olumsuz birşey yok dedi.
  ankarada sorun olur mu teşekkürler.

 91. Merhaba bizim saglik raporlari kuruldan geçip dün ankaraya iletildi bugün emniyet müdurluginden bni aradılar yar8n sabah 8de bulundugunuz ilin egitim şube müdürlugune gelmeniz gerekiyor dediler sağlık raporunda olumsuzluk olduğu için aramış olabilirlermi

 92. Admin kolestrol degerleri biraz yuksek cikti normal degerin ustunde biraz trigliserid falan bi sıkıntı olurmu acaba

 93. Sağlık raporunda elenenlere sağlık daire başkanlığı tekrar inceliyor mu raporu

 94. Sağlık raporunda heyetten elenenlere tekrar sağlık daire başkanlığı inceliyor mu acaba sonuçlarda değişiklik olurmu olumlu diye

 95. Merhaba heyet raporuna itiraz ettim sağlık daire başk. İtirazımı kabul edip bizi hastaneye sevk edermi kesin bilgi verirmisin

 96. MERHABA AKÇİĞER SÖNMESİ Pnömotoraks YAŞADIM 19.08.2018 TARİHİNDE FAKAT AMELİYAT OLMADIM DREN TAKILDI YANİ TÜP Torakostomi DENİLEN YÖNTEM UYGULANDI 8 GÜN HASTANEDE YATTIM FAKAT ŞUAN ESKİSİ GİBİYİM KOŞUYORUM TOP OYNUYORUM HİÇBİR DEĞİŞİMİM YOK BEKÇİLİK İÇİN ENGELMİDİR.NE YAPMAM GEREK

 97. İki sefer gözden ve üroloji den heyetten olumlu rapor aldım üçüncüyede gönderirler. .mi

 98. Selam kardeşim benide senin gibi hakem heyetine sevk ettiler şükür olumlu aldık Ankaraya evraklar gideli 5 gün oldu sence atama ne zaman olur

 99. Hakem heyetinden olumlu aldım bende ne zaman eğitime başlarız süreç nasıl işleyecek

 100. Merhaba admin.
  Ben ilk hastanede olumsuz aldim Tekrardan 2’ci hastaneye Sevk yaptilar orada ki Hastaneden Olumlu Aldim Raporlar ankaraya gonderildi sayet bugun haber geldi 3’cü hastane icin sevk yapacaklarmis boyle birsey olmasi mümkün mü cünkü bes arkadas itiraz ettik ve ikinci hastanede olumlu aldik simdi ise ucuncu hastaneye sevkimizi yapacaklar ben arastirdim bizim gibi olan hic bir arkadasimiz yok ne yapmamiz lazim.

  • Sevk verdiyseler denileni yapacaksınız neyi sorguluyorsunuz?

  • Kurul heyetten olumsuz denildiğinde hemen mi itiraz dilekçesi yazılıyor sevk için yoksa ankaradan gelen sonucu mu beklemeliyiz.

 101. tek testis bekçi olmaya engel mi diğeri sağlam

  • Tek testis veya tek over yokluğu, diğeri sağlam olmak ve hormonal bir bozukluğa neden olmamak şartıyla sağlam kabul edilir.

 102. 2018 alımlarında ön sağlık komisyonundan elendim göğüsten dolayı ve yakınlarda tekrar alım olacakmış ona başvuru yapıcağım tekrar aynı durumdan dolayı elenmemek için hastaneden rapor almam veya heyete çıkmam gerekiyor mu ?

  • Merhabalar,
   Sağlık aşamasında elenmis adaylar sonraki basvurulara yeniden başvuru yapabilir.
   Adaylar elendikleri sağlık sorunlarının devam etmesi ve yeniden tespiti halinde tekrar elenebilirler.
   Alım sureci boyunca Emniyetin sevk ettiği sağlık kuruluşları dışındaki herhangi bir sağlık kurulusundan alınacak belge, rapor vb kabul edilmemektedir.

 103. merhaba admin,
  Bende bel fıtıgı baslangıcı vardı 8.000 alım için basvuruda bulunacağım sence ne oldur direk elerler mi ?

  • Bel fıtığı engel.
   Bel fıtığı ameliyatı geçirmiş olmakta engel.
   Ancak fıtık başlangıcı daha fıtık sayılmaz. Şansınızı deneyin

 104. 23.donem Pomem sağlık muaynesinde safra kesesinde 3mm polipe rastlanmasi nedeniyle gastroentoloji bölümü saglik yönetmeliğin “B dilimi safra kesesi hastaliklari ogrencilige engeldir.” Ibaresinden dolayi olumsuz karar verdi. Yonetmelikte genel cerrah bölümünde ise şu madde yer almakta. A) 2. Maddeİntra veya ekstra hepatik safra yolları ile safra kesesinde taş mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Tümör
  harici nedenlerle yapılmış kolesistektomi sağlam kabul edilir. Heyet kurulu raporumdan pomem ogrencisi olamaz seklinde bir sonuc alırsam,hangi yollari izlemem gerekir? Mahkemeye verecek olursam süreç ne kadar surmektedir? Yardımcı olabilir misiniz?

  • İdare mahkemesine dava açabilirsiniz

  • Dava ne kadar surer bilginiz varmi? Dava döneminde okulda egitimde mi kalmam gerekir?

  • Bunu avukata danışmalısınız

  • Saglikta red alındıği zaman bir defaya mahsus tekrar saglik kontrolune çağrılabilir diyo yeni duznlemede. Peki ben dava açmadan onceki bi surec mi yoksa hemen dava mi açmam gerekir?

  • Elendiğinizin tebliğinden itibaren 60 gün zamanınız var.

 105. BEL FITIĞI AMELİYATI OLDUM 5 YILDIR HİÇ BİR SAĞLIK SORUNUM YOK BEKCİ OLMAMA ENGEL MI

 106. 2012 yılında biyopsi ile karaciğerimden parça alındı. İlaç tedavisi gördüm ve kan değerlerim şuan iyi. Her hangi bir sorun olur mu?

 107. Ön sağlıkda boy kilodan sınırdan geçtim. O zamandan beri biraz kilo aldım. Şu an kilom fazla yani. Hastane raporunda sıkıntı olur mu.

 108. Benim yüzük parmağımın 3te birisi koptu yok o yüzden spor mülakatınıda geçtim ama sonrasında sıkıntı olurmu acaba

 109. Ön sağl8kta boy kilodan sınırdan geçtim. Şu an biraz kilo aldım. Raporda tekrar boy kilo orantısına bakıyolar mı

 110. Düz tabanlık engelmi

 111. Kamil kamiloğlu

  Admin bundan 6 yıl önce biri şikayetçi oldu sonrada şikayetini geri çekti ama devlet mahkeme açtı 3 kez mahkemeye gittim 2 yıl infaz verdi 2 yıl bi suç işlemedim infaz düştü şuandada e devletten baktığımda sicilimde temiz görünüyo arşiv kaydımda temiz görünüyo güvenlik soruşturmasında bi sıkıntı olurmu? Bu olay yaşanalı 6 yıl oldu ve reşit değildim

 112. Admin kardesim hangi hastaneye gitecemizi önceden bize söylicek ler mi yoksa gittimiz gün hastaneye getirdiklerinide mi öğrenmiş olacaz?

 113. Sağlık kurulunda göz ölçümünde değişiklik oluyo em son ölçüm yaptırdım hastenede 2. Sağ goz 1.50 da sol çıktı. Başka hastenede ölçüm yaptırdım. 0.25 ve 1 cıktı. Neden kaynaklanıyo bu cihazdan mı. Pols ve hoca değişiklik gösteriyor dedi. Hastaneden hastaneye

 114. Emliyet hastenesi hangileri genellikle

 115. kulak değerlerim saf ses 20db str 8 db çıktı ses tekrarı %100 bir sıkıntı cıkarmı acaba ? kurula dosyayı daha vermedim.

 116. Admin ben 1.5 yıl önce karaciğer nakli oldum şuna sağlığım yerinde hiç bir sorunum yok acaba alımlarda sıkıntı olurmu

 117. İdrarda protein çıktı. Haliyle heyette kaldım. Daha sonra kendim aynı devlet hastanesinden tekrar idrar tahlili yaptırdım ve sonuç normal çıktı. İtiraz dilekçesi yazdım ve dilekçeye normal çıkan idrar sonucunu da ekleyip emniyete teslim ettim. Dosyam şuan Ankara’da. Acaba Ankara direk kabul eder mi veya 2.hastaneye sevk mi ederler. Teşekkürler

 118. Burcu özturk

  Merhaba arkadaşlar erkek arkasımin sağlık raporu alırken hastaneden bir sorun çıkmamıştı ama sonuçlar açıklandı listede adı hiç yok o ve giren grubun adı hiç yok. Ne yapılabilir bu elendi demek mi oluyor beklesin demişler emniyetten ama tüm umudumuzu kaybettik lütfen biri birşeyler söylesin

 119. Genel sağlık renk körlüğü testi tekrardan yapılıyor mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir