Bekçilik Yazılı Sınavı Saat Kaçta? Hangi Tarihte? – BekçiAlımı

Bekçilik Yazılı Sınavı Saat Kaçta? Hangi Tarihte?

Çarşı ve mahalle bekçiliği için 7 bin kadroluk 2018 1. dönem alımı takvimi işlemeye devam ediyor. Yazılı sınav süreci için geçtiğimiz gün sınav giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bu konuda yazdığımız aşağıdaki haber-makalelere bakabilirsiniz:

Çarşı ve mahalle bekçiliği başvurusunda bulunacak adaylar belli sınav aşamalarına tabii tutulurlar. 2019 yılı bekçi adayları yazılı sınav için beklemedeler. Bu konuda yazılı sınavın ne zaman yapılacağı ve nerede gireceğiniz Polis Akademisi duyurusu ile sizlere duyurulacak.

Sınav giriş belgesini sorgulayıp hangi ilde ve hangi okulda yazılı sınava gireceğinizi öğrenebilirsiniz. Yazılı sınav tarihi 20 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Bekçilik sınav giriş belgesi yanında olmayan veya getirmeyen adaylar bekçilik yazılı sınavına alınmayacaklar. Bu nedenle, mutlaka sınav giriş belgesini  sorgulayıp çıktısını alın, unutmayın. Bazı bekçi adayları, sınav süreci için yapılan duyuruyu tam okumamakta ya da duyurudan haberdar değiller. Sitemize hala yazılı sınav hangi saatte yapılacak diye sorular geliyor. Bu konuda mağduriyet olmaması için bu makaleyi kaleme aldık.

2018 bekçilik yazılı sınavı 20 Ekim 2018 tarihinde saat 10:00‘da yapılacak. Size söylenen il ve okulda en geç 9:00’da hazır olmanız iyi olur. Sınava giderken yanınızda ne olmalı? Neler sınava götürülemez? Okuyun: Sınava Ne Götürülür? Ne Götürülmez?

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir