Bekçi Yazılı Sınav Giriş Belgesi Alma. Tarih Kısmına Ne girilecek?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binler yazılı sınav maratonuna başladı. MEB bugün yaptığı duyuru ile 7 bin kadrolu 2018 1. dönem mahalle bekçiliği yazılı sınavına giriş belgelerini erişime açtı. Bu konuda yazdığımız habere BURADAN ulaşabilirsiniz. Çarşı ve mahalle bekçiliği başvurusunda bulunacak adaylar belli sınav aşamalarına tabii tutulurlar. 2019 yılı bekçi adayları yazılı sınav için beklemedeler. Bu konuda yazılı sınavın ne zaman yapılacağı ve nerede gireceğiniz Polis Akademisi duyurusu ile sizlere duyurulacak.  Bekçilik Sınav Giriş belgesinde aşağıdaki hususlar belli oldu:

  1. Adayın sınava girip giremeyeceği: Ön başvuru, bireysel evrak teslimi ve ön sağlık taramasında elenenler sınav giriş belgesi sorgulattıklarında bulamayacaklar. Ayrıca ön  güvenlik soruşturmasında elenenler de hata mesajı alacaklar.
  2. Sınav yerleri: Adaylar on ile dağıtılan sınav uygulama merkezlerinden hangisine planlandıysa o okula 20 Ekim 2018 tarihi için davet edildiler.

Bekçilik sınav giriş belgesi yanında olmayan veya getirmeyen adaylar bekçilik yazılı sınavına alınmayacaklar. Bu nedenle, mutlaka sınav giriş belgesinin çıktısını alın. Sorgu ekranına giren adaylar bilgileri göremediklerini, tarih kısmına başlangıç ve bitiş tarihi olarak ne yazmaları gerektiğini soruyorlar. Bu konuda bilgilendirici bir video paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki adımları izleyerek sınav giriş belgenizi alabilir, görüntüleyebilirsiniz:

Mümkünse bilgisayardan tarayıcı ile giriş yapmayı deneyin. Uygulama üzerinden belge temininde sorun olabiliyor.

SONUÇ ekranına GİDİN. Yukarıda anlattığımız gibi başlangıç tarihine 20/10/2018, bitiş tarihine de 21/10/2018 yazıp sorgula deyin.

Bu makale ile alakalı toplam 20 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

20
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
vural
Ziyaretçi
vural

admın Arama kriterlerinize uyan sonuç bulunamadı. cıkıyor

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

giriş belgesinde ad soyad bişey yazmıyor boylemi

salih
Ziyaretçi
salih

aradığınız kritere ulaşilmadi diyor admin

ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

admin ben başalngıc ve bitişe 20-20 yaptım sonuc ekranı cıktı illa 20-21 yapmamız lazım anlamadım

Okan
Ziyaretçi
Okan

Yeni alım mı bu başvuru mu yapacağız?

Faruk yalçın ÖZKAN
Ziyaretçi
Faruk yalçın ÖZKAN

Bekçilik sınavı belgesi alma. Tarih kısmına başlangıç ve bitiş yerine hangi tarihler girilecek?

Semih
Ziyaretçi
Semih

Ön başvuruyu gectiģimden eminim fakat sorgula dediğimde arama kriterlerinize uyan sonuç bulunamamıştır diyor nedir aceba

abdullah
Ziyaretçi
abdullah

bu belgenin giriş belgesi olduğundan pek emin değilim başlıkt sınav yeri BİLGİSİ yazıyor hi çgiriş belgesi gibi görünmüyor.bu belgedoğrumu acaba

sami
Ziyaretçi
sami

Arkadaşlar başlangıç tarihinede bitiş tarihinede 20 ekim 2018 yazdığınız zamanda oluyor çunkü sınav 20 ekim de başlayıp o gün bitiyor.

Tugay
Ziyaretçi
Tugay

Admin ben eski uygulamayi satin almistim fakat suan kullanamiyorum yardimci olurmusjn

Yasin
Ziyaretçi
Yasin

e devlet uygulamasında çıkmiyor
bilgisayardan yada telefondan internet tarayıcısının masaüstü formatından giriş yaparak ulaşabilirsiniz