Yazılı Sınava Giderken Neler Götürülecek? – BekçiAlımı

Yazılı Sınava Giderken Neler Götürülecek?

Çarşı ve mahalle bekçisi adaylarına rehber makaleler kaleme almaya devam ediyoruz. Bekçi alımı için bekçilik yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 tarihinde sınav merkezleri olan kurumlarda yapılacak. Adaylar yazılı sınava hangi okulda ve nerede(il olarak) gireceklerini dün öğrendiler.   Çarşı ve mahalle bekçiliği başvurusunda bulunacak adaylar belli sınav aşamalarına tabii tutulurlar. Bu yazımızda, yazılı sınav uygulamasına giderken dikkat edilecek hususlar ve genel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

MEB tarafından açıklanan  sınav giriş belgeniz ve kimlik numaralı nüfus cüzdanı sınava gelirken mutlaka yanınızda olmalı. Kimlik numaralı belgeler aşağıdakilerdir:

 • T.C. kimlik kartı
 • Pasaport
 • Sürücü belgesi
 • Nüfus Müdürlüklerin  verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi

Pasaport ve sürücü belgesinin geçerliliği devam etmelidir.  Bekçi adayları sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş getirmelidirler. 130 TL para alınan bir sınavda bunların adaylara ücretsiz dağıtılmasını beklerdik… Ayrıca yanınızda şeffaf şişede su da bulundurabilirsiniz. Yani kalemsiz silgisiz gitmeyin, sorun yaşarsınız. Bu konuda 2019 yılında esneme yapılacak mı önümüzdeki günlerde netleşecek.

Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar ile sınava girebilirsiniz. Bunlar:

 • işitme cihazı
 • insülin pompası
 • kan şekeri ölçüm cihazı
 • benzeri cihazlar ve aletler

Yukarıdaki durumlar dışında yer alan aşağıdaki malzemeleri sınava getiremezsiniz. Getirirseniz etrafta bulunan esnafa-emanetçiye vermek zorunda kalırsınız:

 • çanta, cüzdan
 • cep telefonu, saat
 • kablosuz iletişim sağlayan cihazlar
 • kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar
 • her türlü elektronik ve mekanik cihazlarla,
 • depolama kayıt ve veri aktarma cihazları,
 • databank, sözlük, hesap makinesi,
 • Kağıt, kitap, defter, not defteri,
 • pergel, açıölçer,cetvel vb.. araçlar

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

73 Soru Cevaplandı

 1. Kim elenmiş kim kalmış daha belli değil bu kadar milleti asagalar gibi bir sistem var admin sen bence bu pazarlamayı 11 ekimden sonra yap uganda ya burası ondan insanlara söylenmedi kalip geçtiğin şuraya bak insanlarin önüne fırsat çıksa ikilemde kalıp ne yapicaklarini sasiracaklar… hakkımızda hayırlısı

 2. Admin bu yazili sinav icindemi 100 tl pra yatircaz vercez

 3. başvurular ne zamana kadar?

 4. araç anahtarı ile giriş yapabilecek miyiz.

 5. Şehir dışından gelen çokça insan olucak cep telefonu içeri sokulmayacağı için kapıda güvenlik mı alicak yoksa sağda solda bakkal kırtasiye mi aricaz bu konuda bilgisi olan var mı?

 6. Saç sakal konusunda her hangi bir sorunla karşılaşılanabilir mi? Ön sağlık taramasında çoğu adayı sakaldan yolladılar. Bu konu hakkında bilginiz var mıdır?

 7. Olmak istiyorum. Yapacagıma inaniyorum

 8. Sinav giris belgesi ve tc kimlik yeterli demi ehlyite pasaporta gerek vrmi

 9. 130 tl hangi asamada veriliyor ilk basta yatirilan paradan mi bahsediyorsunuz yoksa yeni bi para mi yatirmAmiz gerekiyor

 10. Ben ön sağlık taramasına girdim. Normalde boyum 1.68 olmasına rağmen 1.64 çıktı. Okuldaki jüri boy kısa dedi elenip elenmediğimi söylemedi. . E devletten bakıyorum sınav yerime başvurunuz bulunmamaktadır uyarısı çıkıyor. Halbuki dışarda benden kısa bekçiler bile görev yapıyor gördüğüm kadarıyla. Bu nasıl bir durum admin elenip elenmediğimi bile anlayamıyorum.

 11. Fatih Şahin Öztürk

  Ya sayın Utku Demir admin kardeş, sende iyi sabır varmış ya, peygamber sabrı… Şu açılan konu altındaki yorumlara bakıyorum da adam Bekçilikle ilgili öyle sorular soruyo ki, güya bide Bekçi olmak istiyor. Hiç bir açıklamadan haberi yok, açıklamaları okumak yok, “armut piş ağzıma düş.” hesabı yaparak gelmiş buraya… 😤

 12. hocam iyi günler

  sınav giriş belgesi ne zaman çıkacak çünkü meb sitesinden indirdiğimiz evrakta sadece gireceğimiz yer belirtilmiş sınav giriş belgesi yazmıyor üstünde.yoksa onunlamı güdeceğiz sınava.

 13. Admin kolay gelsin;
  Sınav giriş belgesine nasıl ulaşacağız. Son açıklaman evrakta sınav giriş yeri bilgileri diyor
  Bu mu olcak bizim giriş belgemiz yoksa başka bi belge varmıdır teşekkürler

 14. Sınava girerken kalem silgi vs onlarmi verecek bizmi götüreceğiz. Sınav giriş belgesinden başka bişe götürmeye gerek varmı teşekkür ederim

 15. Admin yazılı, sözlü ve parkur sınavını geçip kazananlar ne zaman eğitime başlar? Bu konuda bilgi var mı senin düşüncelerin neler?

 16. Bekci adayi😁

  Admin yazili ve mulakatlar tahmini nezaman biter egitim nezaman baslar

 17. Bekci adayi😁

  Admin sinav ve mulakatlar nezaman biter tahmin olarak egitim nezaman baslar. Agustos ayinda egitim baslarmi.

 18. Admin bu süreç ne zaman bitecek te kazananlar eğitime gidecek bu nedir ya?

 19. Hocam kaç puan alsam bu senin için yeterli kurtarır dersin 70-80-90 tahmini bir şey söylesen

 20. Eylülün sonu ekimin basına kadar ancak belli olur herşey değil mi hocam .

 21. Geçen sene sınav 20 ekimde oldu . Takvimde 7 kasım yazıyordu ama 26 ekimde açıkladılar sizce bu sene de öyle olur mu . 13 temmuzda sınav var 20 temmuza açıklanır mi ?

 22. Geçen senenin sorularını çözdüm ortalama 75-80 civarı oluyor sizce istanbul için yeterli olur mu

 23. Admin sınav sonucu açıklandıktan ne kadar zaman sonra parkur olur tahmıni bilginiz var mı

 24. kardeşim sınav yerıne uçlu kalem götürsek olur mu

 25. ankarada oturuyorum kardeşim sınavdan kaç almama gerekir

 26. Beyler bayanlar 2019/3 8 bin bekçi alımı gerçekleşecek bu alımlardan sonra 2019/4 ile 2019/5 alımlarında olması için ve 8 bin bekçi alımı daha olması için yapılması gerek çok basit

  CİMERE https://www.cimer.gov.tr/ GİRİP buradan Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman soyluya ve Türkiye Cumhurbaşkanlığına yazmanız bekçi alımı olması için 2019 da grupta fazla üye var arkadaşlarınıza ailleniz de mesaj ata bilr 2 yere birime yazın ve cevap veriyorlar istek çok olursa dikkatte alıp

  yayınlıyorlar alımlar olur ama yapmanız gereken tek şey cimere yazmanız bekçi alımı olsun diye hem bu sayede issizlik oranı azalacak hemde emineyet teşkilatı güçlenecek ama sizin yapmanız gereken tek şey cimere bu 2 kuruma yazmanız ben inanıyorum bu bekçi alımlarından sonra bir alım daha olacak yeter ki yazalım cimere

  inşallah alımların olması dileğiyle Teşekkürler 5 dk bile sürmüyor yazmak yazın kazanın

 27. İyi aksamlar, daha önce görüntülediğim sınav belgesini su an e devlet girisi hatasıyla göremiyorum. Bilgisi olan var mi?

  • Tokenin süresi doldu tekrar deneyiniz diyor deneyince de sınav kaydı bulunamadı diyor

 28. BURAK DEMİRTUG

  MERHABA , ARACIMLA GİDECEĞİM SINAVA , ARABA ANAHTARI İLE SINAVA GİRİŞİM SORUN OLUR MU ?
  HERHANGİ BİR İBARE GÖREMEDİM FAKAT EMİN DE OLAMADIM.

 29. kolay gelsin sinava sakalli gidebilirmiyiz sorun olurmu

 30. merhaba dostum. yarın yapılacak olan sınavda sakal kesme zorunluluğu var mı? ön başvuru veya mülakat değil nihayetinde.

 31. Bekci adayi😁

  Admin istanbumda ikamet ediyorum anadolu yakasinda sinavlarin ortalamalari kac olmasi gerekiyor.

 32. sinav ve parkurdan sonra kac aday kaldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir