Bekçilik Yazılı Sınav KPSS Seviye Matematik

7 binlik bekçi alımının başvuru süreci bitti. Şimdi top Polis Akademisi’nde. Polis Akademisi, yazılı sınava kimlerin girebileceğini, adayların hangi okulda saat kaçta bekçilik yazılısına alınacağını önümüzdeki haftalarda açıklayacak. Bekçilik sınavları hakkında detaylı bir yazı yazmıştık.(OKUYUN) Tüm Türkiye’de aynı gün ve aynı saatte bekçilik yazılı sınav uygulamasının yapılacağını düşünüyoruz.

Bekçilik yazılı sınav sorularını henüz kimin hazırlayacağı belli değil. Polis Akademisi’nin hazırlaması düşük ihtimal. MEB olabilir. Muhtemelen ÖSYM tarafından hazırlanacaktır. Yazılı hakkında belli başlı bilgiler şöyle:

  • 100 soruluk test olacak.
  • 5 şıklı olacak.
  • Yanlış doğruyu götürmeyecek( atmak serbest: ) )
  • 120 dakika sınav süresi olacak kanısındayım.
  • Hayat bilgisi, sosyal, türkçe, matematik, fen bilgisi ve genel kültür şekilde 6 kategoriden oluşacak.
  • Türkçe ve matematikten 30, diğerlerinden 10 ar soru olacak kanaatindeyim.
  • Hayat bilgisi 3. sınıf konusu. Bu dersten bile soru olacaksa, ilkokul 3 ten başlayıp lisans seviyesine kadar soru olabilir. Ağırlık orta son ve lise düzeyi olacak gibi duruyor.
  • Henüz hiç bekçilik sınavı yapılmadı. Daha önce il ve ilçelerde uyduruk birşeyler yapıldı, bu şekilde merkezi sınav ilk defa yapılacak.
  • Ne bizim mobil uygulamamızda, ne de basılı kitaplarda kesin sorular var bunu çalışın kazanın diye saçma birşey olamaz. Her türlü imkanı kullanıp çalışın, YouTube, web siteleri, ücretsiz uygulamalar, test kitapları, soru çözümlü kitaplar vs  hepsi faydanıza.
  • Bizim mobil uygulamamızda her seviyeden 150’den fazla 6 dersten çözümlü test(2 bin civarı çözümlü soru), geçmiş sözlü mülakatlarında çıkmış sorular ve cevapları, çıkabilecek sözlü mülakat soru ve cevapları, haberler mevcut. Sık sık yeni sorular, testler ve bilgiler ekleyerek büyütmeye devam ediyoruz.

Polis Akademisi, 2012’ye kadar alacağı lise mezunu polis adaylarını ÖSYM tarafından sınava sokuyordu. 120 sorudan oluşan PMYO yazılı sınavları, Polis Akademisi çatısında, PMYO polis öğrencisi seçimi için ve ÖSYM tarafından uygulanıyordu. PMYO yazılı sınav soru ve cevaplarını sizinle paylaşmıştık. (BURADA) Ortaokul düzeyi Matematik, Fen, Sosyal ve Türkçe içerikli soru ve cevap örneklerini de paylaşmıştık (BURADA) Bu yazımızda ise seviyeyi yükseltiyor, KPSS tarzı çözümlü matematik sorularını paylaşıyoruz:

Bu makale ile alakalı toplam 30 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

30
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Müjdat
Ziyaretçi
Müjdat

Eski telefonumda uygulamanız gitti. Aynı Googleplay hesabıma tekrar indirmek istiyorum yeniden ücret istiyor. Yardımcı olursanız sevinirim

Emre
Ziyaretçi
Emre

Bu belirsizlikler ne olcak böyle bilmiyorum 1 ay gecti ama hala yazılı sınav tarihi belli değil allah sonumuzu hayır eylesin

Talha
Ziyaretçi
Talha

Ciddi bir ekonomik kriz oldugu icin bekci alimlari durmus olabilir mi…..

Murat
Ziyaretçi
Murat

Admin hangi ile kac basvuru var bunun bilgisi bellimi
(Nevsehir)

Emin
Ziyaretçi
Emin

Kesin olarak ne zaman belli olur sinav tarihi

ismail
Ziyaretçi
ismail

Merhaba Bidahaki başvurular ne zman ve nerden başvuru yapacağız

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

Yazili snav tarihleri nezaman belirli olacak admin???

Servet
Ziyaretçi
Servet

Merhaba admin bey yaptığınız bütün açıklamalar ve defalarca sorulan aynı sorulara birer birer cevap verdiğiniz başvuru yapan bütün bekçi adayları adına teşekkür ediyorum

Benimde bir iki sorum var

Önce yazılı sınavmı olacak yoksa sözlü mülakatmı

Bide yazılı sınav olursa evrak teslimi ve ön sağlık kontrolüne gittimiz okullaramı gidecez

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

selam admin sag kolumda dövmem var ön saglıktaelendim dövmemi sildiriyorum bundan sonra ki alımlarda bu sorun teşkil eder mi teşekkürler

Emre
Ziyaretçi
Emre

Admin ne zaman açıklayacaklar yazilı sınavın tarihini valla beklemekten şiştim 🤣

Emre
Ziyaretçi
Emre

MERHABALAR SINAV TARİHİ NE ZAMAN ACIKLANICAK LÜTFEN BİLGİLENDİRMİSİNİZ ? 1 AY OLDU AMA HALA SINAV TARİHİ BELİRSİNİZ.

Burak
Ziyaretçi
Burak

İyi günler 10 bin bekçilik alımlarında eğitim öğretim düzeyi ilköğretim yada ortaokul mezunu olma ihtimali olabilir mi.Ayrıca ikametgah şartları esnetilme olasılığı varmıdır.Bu konuda sizden bilgi alacaktım.

Nurullah
Ziyaretçi
Nurullah

Hocam yazılı sınav sizce ne zaman olur 10 ağustostan önce mi sonra mı

Gokmen
Ziyaretçi
Gokmen

Slm ben bekcilik gunun kacirdim hastamdan dolayi tekrar girebilirmiyim

izzet
Ziyaretçi
izzet

Ben eski uygulamayı satın almıştım ama kapatıldı, yeni uygulamayı ücretsiz indirebileceğimi söylediler, nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz.

ismail
Ziyaretçi
ismail

Merhaba Bidahaki başvurular ne zman ve nerden başvuru yapacağız