Bekçilik Sağlık Kurulu Raporu İtiraz ve İşlemler
bekçi sağlık raporu itiraz

Bekçilik Sağlık Kurulu Raporu İtiraz ve İşlemler

Bekçi alımlarında kazanan ve kazananlar yerine seçilen yedeklerden kazananlar sağlık kurulu raporu alırlar. Sağlık kurulu raporu süreci hakkında genel bilgiyi Rapor aşamaları ve rapor alma tecrübeleri yazılarında anlattık. Bu makalede rapor alma aşamalarında ve itiraz konusunda bilgi vereceğiz.

  • Tüm incelemeleriniz bitince hastanede kurula gönderilir.
  • Kurul değerlendirmesi sonrası sonucunuzu yetkili kişi alır ve Sağlık Daire Başkanlığına iletilir.
  • Tüm bölümlerden sorunsuz geçen tanı bulgu almayan sağlam normal olanların raporları Ankara ya gönderilir ve atamaları yapılır.
  • Tanı bulgu alanlar tekrar değerlendirme için hakem hastaneye yönlendirilir.
  • Bu kişiler yine de elenirse yedeklerden çağrılmaya devam edilir.
  • Sorunsuz sonuç alanların atamaları Valiliklere gönderilir ve atamaları yapılır. Maaş başlar eğitimlere gidilir.

Raporunuza doktorların yazdığı sonuçlara dikkat edin. A dilimi yazılırsa sorun yok B-C-D vs ise elenme nedenidir. Tüm sonular sorunsuz yazsa da yönetmeliğe göre son sözü Ankara söyler. İlk inceleyen doktorun rapora doğru şekilde sonucu yazmasına dikkat ediniz. Dilekçe vs itirazlarla uğraşmamak için bölüm bölüm gezerken doktor ile sorunu halletmek en kesin sonuçtur.

Kan tahliliniz ya da incelemeniz hatalı ise doktora tekrar incelem ya da tahlil istediğinizi söyleyin ya da gerekirse başka yerden aldığınız raporları vs ona sunarak olumlu yazması için gereken çabayı gösterin.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
38 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sdnzl
Sdnzl

Hocam hastanede işlemler devam ederken itiraz edebiliyor muyuz yeniden değerlendirme için ? Ve bu dilekçeyi nereye yazıyoruz ? Lütfen yardım.

TURGUT
TURGUT

Admin merhaba asil olarak kazandım cildiyeci sol elimde 1.5 cm boyunda doğum lekesi var diye olumsuz yazdı diğer tüm tahlillerim temiz sorunsuz bende lazerle aldırdım doğum lekesini cok az kaldı iz gitti gidiyor itiraz ne zaman açılır bilgin var mı?

ali
ali

10 aylık süreç boşa gitti başvuracak adaylar torpilleri hazırlayın öyle gidin derim

İbrahim kaan yolcu
İbrahim kaan yolcu
Cevaplandı:   ali

Neden öyle dedin

Adanali
Adanali

Admin benim tek testisim alindi digeri saglam doktor sag testis yok yazdi ama yaninada bekci olur yazdu damga vurdu sorun cikar mi sence ankaradan

Bekci
Bekci

Admin merhaba yas ile ilgili yada degisiklik talebi ile.ilgini islemler icin neler yapilabilir. Bununla ilgili bilgi verirmisin

Bekçi adayı *
Bekçi adayı *

Merhaba admin itiraz edenlerle önden gidenler aynı anda mı egitime gidiyorlar yani itirazdan geçenlerle yoksa arada zaman farkı çok mu

Fatih
Fatih

Enfeksiyon doktoru hbsag değeri 1.59 diğer değerlerin hepsi negatif çıktı dedi. Çeşitli tahlilleri yaptıktan sonra inaktif hepatit b tanısı yazdı. Bende sağlık kuruluna o şekilde girdim ve sağlam bekçi olur hayırlı olsun dendi. Diğer gün başka bir hastanede tahlil yaptırdığım sorunlu çıkan değer normal çıktı. Yani hepatit b bile değilken bana boşuna taşıyıcı hepatit kararı verildi. Dosyam ankaradan döner mi? Ne yapmalıyım?

Murat
Murat

Admin merhaba ben bekçilik sınavını kazandım psikiyatri beni muayene etmeden 20 ay önce okb sebebiyle D2 C dilimi olumsuz öğrenci olamaz kararı yazdı tek hekimden sağlam raporu aldım itiraz ekine sundum Ankara’dan olumsuz mu gelir? Yönetmelikte d dilimide olsa mevcut durumuna göre değerlendirme yapması gerekmiyor mu? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...