Bekçilik Başvurusu Yapma

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerin gözü 2019 yılında yapılacak olan 2. dönem bekçilik alımlarında. 8 bin bekçi alım ilanı Mart 2019 ayında gelecek.Bize sitemiz ve sosyal medyadan iletilen soruların bir kısmını bekçilik başvurusunun nereye ve nasıl yapılacağı hususundaki konular oluşturuyor. Bundan önceki bekçi alımı sürecini bilen kişiler bu soruların cevabını bilseler bile her gün birçok yeni kişi çarşı ve mahalle bekçisi olma konusunda yeni haberdar olduğu için bu sorular tekrar sorulmaktadır. Biz de bu makalemizde bekçilik başvurusu yapma konusunda genel bir çerçeveyi okuyucularımıza sunmak istedik.

Bekçilik başvurusu nereye yapılır?

Çarşı ve mahalle bekçili başvurusu Polis Akademisi (PA) sitesi üzerinden e-devlet bilgileri ile yapılmaktadır. Başvuru ücreti 2019 için 125 TL’dir. Öncelikle bu ücreti yatırmanız daha sonra da e-devlet bilgileriniz ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Bekçilik başvuru aşamaları şöyledir:

  1. Bekçilik ön başvurusu (2019 için henüz başlamadı. ilan bekleniyor)
  2. Evrak teslimi ve ön sağlık taraması
  3. Bekçilik yazılı sınavı
  4. bekçilik fiziki yeterlilik parkuru
  5. bekçilik sözlü mülakatı 
  6. Sağlık raporu alma
  7. Atama ve eğitimler

Bekçilik başvuruları nasıl yapılır?

Öncelikle bekçi alım ilanı gelmelidir. 2019 Mart ayında ilan gelecek. Şu an herhangi bir bekçi alım ilanı yok. 2019 yılında 2. dönem olarak 8 bin bekçi alımı planlanmaktadır.  İlan gelmeden ücret yatırmanız ya da başvuru yapmanız mümkün değil. İlan geldikten sonra bekçilik başvuru süreci başlayacaktır. Önce bekçilik başvuru ücreti yatırılacak, daha sonra Polis Akademisi sitesinden e-devlet bilgileri ile başvuru yapılacaktır.

Bekçi alımında son durum nedir?

2019 bekçi alım ilanı Mart 2019 da gelecek.  Bekçi alım ilanı gelince sitemizden, uygulamamızdan ve bildirim sistemimizden haber göndereceğiz.

Bekçilik başvurularında yaş, ikamet ve askerlik şartları belli mi?

2019 için aranılan şartlar belli değil. Mevcut yönetmelik hükümleri hala geçerli; değişim olursa ya da bakanlık farklı bir uygulama yaparsa yine haber yapacağız. Şu anki şartlar aşağıdaki gibidir:

  • En az ilkokul mezunu olma(Bu şart bakanlık tarafından 2 yıldır en az lise mezunu şeklinde uygulanmaktadır. Bakanlığın böyle bir hakkı bulunuyor.
  • En az bir yıldır aynı yerde ikamet etme(En son bir yıldır ikamet ettiğiniz yerdeki kontenjana başvuru yapabilirsiniz)
  • 1989 ve sonrası doğumlu olma(ilan zamanına göre değişecektir. 2019 Bekçilik Yaş Şartı: Henüz ilan gelmediği için net bir durum henüz yok. Kanun değişebilir ya da ilan farklı tarihte gelebilir.. Ya da ilanda baz alınan tarih farklı olabilir.  2 Mart 2019 tarihinde ilan gelecek varsayarsak, bu tarih baz alınırsa ve kanunlar değişmezse;( 02/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak )

Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Bekçi adayları; Mart 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 164 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

164
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
sfsf
Ziyaretçi
sfsf

Bedelli askerlerin durumu ne olur sevt tarihi 30 mart olanlarda başvuru yapabilecekmi

Nusret
Ziyaretçi
Nusret

Iyi gunler.bekcilik icin saglik taramasi sinavlardan oncemi yada sinavlardan sonrami oluyor..yardimci olursanz sevinirim.

Susu
Ziyaretçi
Susu

Faca izleri sikinti olur mu tskler

zeynep
Ziyaretçi
zeynep

Merhaba admin benin nişanlım normalde 8 yıldır istanbulda ikamet ediyor ama geçen seçimde eğitim için gittiği kütahyada oy kullanmak için ikametini kütahyaya aldırdı. 3 ay önce tekrar istanbula ikametini geri aldırdı. bekçilik alımına başvuru yapabiliyor mu.

Fatma
Ziyaretçi
Fatma

Bekçi alımı ne zaman olucak admin.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Bence herkes Süleyman soylu ve cumhur başkanına mesaj atsın mail atsın sesimizi duyuralim burda bizi kimse duymaz ben yazdım bu yorumu gören herkes yazarsa belki faydalı olur

Emre
Ziyaretçi
Emre

Merhaba admin ankaradan dosyam olumlu olarak geldi hesap actirdik emniyete verdik ama 2 hafta oldu egitime hala cagirmadilar acaba neden

Olcay
Ziyaretçi
Olcay

Nereye basvuruluyor

Tugay
Ziyaretçi
Tugay

Spor mülakatı var mı? Varsa neler?

Taner
Ziyaretçi
Taner

Mrb admin acaba van’a alım olacakmı

serkan
Ziyaretçi
serkan

mesleki acikogretim lise son sinif kredim flan tamam eksik kredim yok sadece meslek oldugum okul bitiminde diploma elimde olcak bosvuru yapabilirmiyim

Recep Akyol
Ziyaretçi
Recep Akyol

Sakarya’da alım olmayacakmış doğru mu acaba ?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

İlkoku mezunlarına hak tanınıyormu tanınmıyormu her yerde başka bişey yazıyor? Bu konuda net bir bilgi yokmu.

burak
Ziyaretçi
burak

inşallah İlkögretim mezunlarida başvuruda bulunabilir ,sayın bakanımıza mail atalım bu sese kulak verecektir ilkögretim mezunlarinada 1 hak verisin 🙁

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

Mart ta terhis olucam basvuruda askerden aldigim taktirleri getirsem avantajım olurmu atış olsun saygi ustun basari belgeleri gibi