Bekçi Alımlarında KPSS Şartı Var Mı?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak için on binler gözünü İçişleri Bakanlığı’na çevirdi. 10 bin bekçi alımının kesinleşmesi ile birlikte on binlerde heyecanlı bir bekleyiş başladı. 10 bin bekçi alımının hangi tarihte yapılacağı henüz belli değil. İlan, illere ayrılan kontenjanlar, ön başvuru ve diğer işlemleri içeren 10 bin bekçi alım kılavuzunun önümüzdeki günlerde yayınlanmasını bekliyoruz. Bekçi alımlarında KPSS ya da TYT, YKS gibi puan şartı olup olmadığı da sıklıkla bize soruluyor.

Bu süreçte bekçi olmak isteyen genç adaylardan sitemize birçok farklı alanda sorular geliyor. Bu soruları da makaleler halinde sizlere açıklamaya çalışıyoruz. Bu amaçla yazdığımız aşağıdaki makalelere mutlaka göz gezdirmelisiniz.

Bekçi Alımında KPSS, TYT-YKS Puan Şartı

Makale konumuz olan bekçilik başvurularında KPSS, TYT-YKS tarzı sınav puanı aranıp aranmadığına gelirsek, bekçilik başvurularında baraj puan uygulaması bulunmamaktadır. Yani KPSS, TYT ya da YKS puanı gibi puanlar aranmamaktadır. Bekçilik başvuru şartlarını taşıyan herkes bekçilik sınav ücretini yatırdıktan sonra online şekilde alımlara başvurabilir. Bekçi adaylarına alım süresince bekçi ilanlarına özel olan yazılı, fiziki ve sözlü sınav uygulanmaktadır. Bunun dışında KPSS gibi bir puan şartı aranmamaktadır ve ilerideki alımlarda da aranmayacaktır.

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak bekçi alımında YÜZ BİNLERCE rakibinizi geçmek için SÖZLÜ MÜLAKATTA yüksek almalısınız! Çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 22 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 593 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

22
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
metehan.yeser@hotmail.com
Ziyaretçi
metehan.yeser@hotmail.com

admin bu sene içinde başka alım olacakmı kardeşim bilgi verirsen sevinirim

Çağrı
Ziyaretçi
Çağrı

Başvuru tarıhı gectımi hala başvuru yapılabılıyor mu net bı bılgı alırsam sevınırım bır de basvuru için ilk adım nereye yapılır ? şimdiden tesekkurler

Tayfur
Ziyaretçi
Tayfur

Bedelli askerlik için başvuru yaptım paramı yatırdım ancak eylül 2019 a çıktı. Bu tarihte askere gideceğim. Bu süreçde bekçilik basvurusu alınırsa basvuru yapabilir miyim ?

busra
Ziyaretçi
busra

yapamazsınız askerlik görevini tamamlamanız gerekiyor.

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

Kpss şartı var mı adminn ??

İsmail
Ziyaretçi
İsmail

Merhaba 10 bin bekçi alımı için başvuru şartları ne zaman belli olur.

Sedat
Ziyaretçi
Sedat

ADmın kpps 59,5444 önlisans başvuru yapabilirmiyim

Onur
Ziyaretçi
Onur

Admin bedelli celp süreleri çok uzun yani 2020 de olan bile var sence bedelli yapıcak olana bi kolaylık sağlanır mı esneklik ?

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Yaş şartı kaç şartlar belli oldu mu

Yılmaz
Ziyaretçi
Yılmaz

Selam Admin Öncellikle En Güncel Bilgileri Verdiğiniz İçin Hayranlıkla Takip ediyorum Başarılarınızı takdir ederim.
10.000 bin bekçi alımının 2019 a sarkacağını hepimiz biliyoruz ama ön başvurusu 2018 demi olcak yada yılbaşı mı cünkü bi ara kasım aralık gibi demiştiniz cevap verirseniz sevinirim tesekkürler

Kadir
Ziyaretçi
Kadir

Admin sence de cok gecikmediler mi 7 bin mulakat sonuclarini aciklamak icin?