Bekçi Alımlarında KPSS Şartı Var Mı?
bekci aliminda kpss sarti

Bekçi Alımlarında KPSS Şartı Var Mı?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak için on binler gözünü İçişleri Bakanlığı’na çevirdi. 10 bin bekçi alımının kesinleşmesi ile birlikte on binlerde heyecanlı bir bekleyiş başladı. 10 bin bekçi alımının hangi tarihte yapılacağı henüz belli değil. İlan, illere ayrılan kontenjanlar, ön başvuru ve diğer işlemleri içeren 10 bin bekçi alım kılavuzunun önümüzdeki günlerde yayınlanmasını bekliyoruz. Bekçi alımlarında KPSS ya da TYT, YKS gibi puan şartı olup olmadığı da sıklıkla bize soruluyor.

Bu süreçte bekçi olmak isteyen genç adaylardan sitemize birçok farklı alanda sorular geliyor. Bu soruları da makaleler halinde sizlere açıklamaya çalışıyoruz. Bu amaçla yazdığımız aşağıdaki makalelere mutlaka göz gezdirmelisiniz.

Bekçi Alımında KPSS, TYT-YKS Puan Şartı

Makale konumuz olan bekçilik başvurularında KPSS, TYT-YKS tarzı sınav puanı aranıp aranmadığına gelirsek, bekçilik başvurularında baraj puan uygulaması bulunmamaktadır. Yani KPSS, TYT ya da YKS puanı gibi puanlar aranmamaktadır. Bekçilik başvuru şartlarını taşıyan herkes bekçilik sınav ücretini yatırdıktan sonra online şekilde alımlara başvurabilir. Bekçi adaylarına alım süresince bekçi ilanlarına özel olan yazılı, fiziki ve sözlü sınav uygulanmaktadır. Bunun dışında KPSS gibi bir puan şartı aranmamaktadır ve ilerideki alımlarda da aranmayacaktır.

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
27 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir
Kadir

Admin sence de cok gecikmediler mi 7 bin mulakat sonuclarini aciklamak icin?

Yılmaz
Yılmaz

Selam Admin Öncellikle En Güncel Bilgileri Verdiğiniz İçin Hayranlıkla Takip ediyorum Başarılarınızı takdir ederim.
10.000 bin bekçi alımının 2019 a sarkacağını hepimiz biliyoruz ama ön başvurusu 2018 demi olcak yada yılbaşı mı cünkü bi ara kasım aralık gibi demiştiniz cevap verirseniz sevinirim tesekkürler

Ahmet
Ahmet

Yaş şartı kaç şartlar belli oldu mu

Onur
Onur

Admin bedelli celp süreleri çok uzun yani 2020 de olan bile var sence bedelli yapıcak olana bi kolaylık sağlanır mı esneklik ?

Sedat
Sedat

ADmın kpps 59,5444 önlisans başvuru yapabilirmiyim

Abdulah
Abdulah
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Kpss sarti varmi diyer alimlarda olmamisti. ama buhaksizlik

İsmail
İsmail

Merhaba 10 bin bekçi alımı için başvuru şartları ne zaman belli olur.

Muhammed
Muhammed

Kpss şartı var mı adminn ??

Muhammed
Muhammed
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Başvuru ne zaman başlayacak

Tayfur
Tayfur

Bedelli askerlik için başvuru yaptım paramı yatırdım ancak eylül 2019 a çıktı. Bu tarihte askere gideceğim. Bu süreçde bekçilik basvurusu alınırsa basvuru yapabilir miyim ?

busra
busra
Cevaplandı:   Tayfur

yapamazsınız askerlik görevini tamamlamanız gerekiyor.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...