2019 Bekçi Alımı, Bekçilik Başvuruları

Bekçi olmak isteyen on binlerce kişi, Türkiye’nin en büyük çarşı ve mahalle bekçisi ve adayı sitesi olan bekcialimi.com adresini her gün ziyaret ediyor. 2018 1. dönem bekçilik başvurusu, yazılıları ve seçmelerinin sonlanması ile birlikte adayların gözü sonuçların açıklanmasında. Bu ziyaretçilerimiz kadar, yeni bekçi alımlarını ve 2019 yılında tekrar bekçilik başvurusu olup olmayacağını merak eden ziyaretçilerimiz de oluyor.2019 yılında mahalle bekçisi alımı olacak mı? Başvuruları nasıl yapılacak? 2019 bekçi alım ilan ne zaman olur gibi sorulara genel bilgiler halinde bu makalemizde cevap vermeye çalışacağız. ÖNEMLİ NOT: 2019 YILI BEKÇİLİK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN.

2019 Bekçi Alımı

Bilindiği üzere ve daha önce yaptığımız haberlerle 10 bin bekçi alımının yapılacağını video haber şeklinde sizlere duyurmuştuk. Mevcut 1. dönem sonuçlarının açıklanması ile birlikte ivedi şekilde 10 bin bekçi daha alınacak ve bu kişiler için bekçilik başvuruları başlayacak. Bu sürecin 2018 sonuna kadar işletilmesini bekliyoruz. Fakat bu konuda takvim henüz net değil; sadece bakanın açıklaması mevcut.

Son Dakika: 2019 Mart ayında bekçi alımı olabilir. Tıkla oku.

Biz site yönetimi olarak yerel seçimlerden önce mutlaka bu 10 bin bekçi alımı sürecinin işletileceğini düşünüyoruz. Eğer 2018 sonuna dek bir gelişme olmazsa, en geç yerel seçimler öncesi bu alım ile ilgili gelişmeler hayata geçirilecektir. Bundan önce seçim dönemlerinde bu şekilde planlamaların yapıldığını sıklıkla gördük.

Bu 10 bin bekçi alımı döneminin dışında, 2019 kış aylarında yeni bir bekçi alımını sürecinin de başlayacağını düşünüyoruz. Daha az bir kadro ile bu şekilde 2019 yılında en az bir, eğer mevcut 10 bin alım sarkarsa da 2019 da en az iki defa daha bekçilik başvurularının alınacağını ve alım sürecinin işletileceğini söyleyebiliriz.

Bekçilik Başvuruları

2019 yılında da çarşı ve mahalle bekçilerinin alım sürecini Polis Akademisi (PA) yapacak. Adaylar önceki ilanlarda olduğu gibi bekçilik başvuru ücretini ödedikten sonra şartları tutması koşuluyla internet üzerinden e-devlet bilgileri ile alımlara başvuracak, bireysel başvuru, ön sağlık kontrolü, bekçilik yazılısı(MEB yapacak), parkur sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına girecekler. Mevcut alımlarda yedek olana daylar da aktif yeni ilan olursa başvuracaklar. Böylece sıra kendilerine gelmezse yeni alımda da şanslarını deneyebilirler.

Konu hakkında gelişmeler oldukça ve güncel bekçilik haberlerini sitemizden ve bildirim sistemimizden hızlı ve aktif şekilde takip edebilirsiniz.

Bekçi adayları; Mart 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 457 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

457
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Emre
Ziyaretçi
Emre

Bekçiligi kendi şehrinde mi yapıyorsun yoksa atama mı neresi çıkarsa kayseriye alım var mı

Havva
Ziyaretçi
Havva

Basvurulari ne zmn basliyacak ve nasil basvuracaz

Feyzullah keskin
Ziyaretçi
Feyzullah keskin

Kardeşim 8.sınıfı bitirmiştim ben ama ilk okul diploması vardı bizim zamanımızda bekçilik için yeterlimi 1991 doğumluyum

Resul
Ziyaretçi
Resul

Askerlik muayenesinde curuk raporum var ama suan heyet saglam raporu verdiler basvuru yapa bılırmıyım. Bıde lise diploması olması sartmı orta okul olurmu

Muhammet
Ziyaretçi
Muhammet

Admin askerlik sebebiyle ikametgahım hakkarideydi ocak ayında bitti memleketime aldırdım alımlarda sıkıntı yaşarmıyım

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

Tam olarak nerde ve hangi makamlara basvuru yapabiliyoruz?

Cengizhan Gedik
Ziyaretçi
Cengizhan Gedik

Uzman cavusluktan geçme hakkımız var mı şartlar prosedürler nedir ve bu diğeri sivilden gelen arkadaşlar ile aynı durum da mı olacağız biz de kolay gelsin

Bayram Öztürk
Ziyaretçi
Bayram Öztürk

Yaş şartı değişikliği olabilir mi öyle bir söylenti varmı

bülent
Ziyaretçi
bülent

01,07,1987 doğumlular başvuru içn uygunmu

Bayram Öztürk
Ziyaretçi
Bayram Öztürk

Bülent Kardeşim malesef vasvuru yapamazsın

Can
Ziyaretçi
Can

Basvuruyu siteden mi yoksa polis akedemisinden mi yapiyoruz

İlhan
Ziyaretçi
İlhan

İlanı nezaman verirler başvuru şartlarını sabırsızlıkla bekliyoruz

Feda
Ziyaretçi
Feda

Benim arakadas 35 yasinda bekci oldu torpille

günay
Ziyaretçi
günay

ne zaman başlıyacak kayıtlar

Özge
Ziyaretçi
Özge

Yönetmelik açıklandı yazıyo bayan alımı varmış dogrumu

İsa
Ziyaretçi
İsa

2020 askerim gelecek gece bekçisi kayit icn yapabilirmiyim 23 yasndayim