2019 Bekçi Alımı, Bekçilik Başvuruları

Şuraya Atla

Bekçi olmak isteyen on binlerce kişi, Türkiye’nin en büyük çarşı ve mahalle bekçisi ve adayı sitesi olan bekcialimi.com adresini her gün ziyaret ediyor. 2018 1. dönem bekçilik başvurusu, yazılıları ve seçmelerinin sonlanması ile birlikte adayların gözü sonuçların açıklanmasında. Bu ziyaretçilerimiz kadar, yeni bekçi alımlarını ve 2019 yılında tekrar bekçilik başvurusu olup olmayacağını merak eden ziyaretçilerimiz de oluyor.2019 yılında mahalle bekçisi alımı olacak mı? Başvuruları nasıl yapılacak? 2019 bekçi alım ilan ne zaman olur gibi sorulara genel bilgiler halinde bu makalemizde cevap vermeye çalışacağız. ÖNEMLİ NOT: 2019 YILI BEKÇİLİK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN.

2019 Bekçi Alımı

Bilindiği üzere ve daha önce yaptığımız haberlerle 10 bin bekçi alımının yapılacağını video haber şeklinde sizlere duyurmuştuk. Mevcut 1. dönem sonuçlarının açıklanması ile birlikte ivedi şekilde 10 bin bekçi daha alınacak ve bu kişiler için bekçilik başvuruları başlayacak. Bu sürecin 2018 sonuna kadar işletilmesini bekliyoruz. Fakat bu konuda takvim henüz net değil; sadece bakanın açıklaması mevcut.

Son Dakika: 2019 Mart ayında bekçi alımı olabilir. Tıkla oku.

Biz site yönetimi olarak yerel seçimlerden önce mutlaka bu 10 bin bekçi alımı sürecinin işletileceğini düşünüyoruz. Eğer 2018 sonuna dek bir gelişme olmazsa, en geç yerel seçimler öncesi bu alım ile ilgili gelişmeler hayata geçirilecektir. Bundan önce seçim dönemlerinde bu şekilde planlamaların yapıldığını sıklıkla gördük.

Bu 10 bin bekçi alımı döneminin dışında, 2019 kış aylarında yeni bir bekçi alımını sürecinin de başlayacağını düşünüyoruz. Daha az bir kadro ile bu şekilde 2019 yılında en az bir, eğer mevcut 10 bin alım sarkarsa da 2019 da en az iki defa daha bekçilik başvurularının alınacağını ve alım sürecinin işletileceğini söyleyebiliriz.

Bekçilik Başvuruları

2019 yılında da çarşı ve mahalle bekçilerinin alım sürecini Polis Akademisi (PA) yapacak. Adaylar önceki ilanlarda olduğu gibi bekçilik başvuru ücretini ödedikten sonra şartları tutması koşuluyla internet üzerinden e-devlet bilgileri ile alımlara başvuracak, bireysel başvuru, ön sağlık kontrolü, bekçilik yazılısı(MEB yapacak), parkur sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına girecekler. Mevcut alımlarda yedek olana daylar da aktif yeni ilan olursa başvuracaklar. Böylece sıra kendilerine gelmezse yeni alımda da şanslarını deneyebilirler.

Konu hakkında gelişmeler oldukça ve güncel bekçilik haberlerini sitemizden ve bildirim sistemimizden hızlı ve aktif şekilde takip edebilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 568 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

568
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
ÖZBEY
Ziyaretçi
ÖZBEY

Bekçi alımları en net tarihi ne zaman olur.bide ben askerden 5 ci ayda geldim başvuru şansım varmı lise mezunuyum

murat
Ziyaretçi
murat

merhaba bnde istanbul da ikamet etmekteyim bekçilik aday bırısıyım nasıl basvura bilirim yardmcı olabılırmısınız tesekurler

Mehmet çavdar
Ziyaretçi
Mehmet çavdar

Bekçi alımı ne zaman

kadirmetin
Ziyaretçi
kadirmetin

Lise terk bekcilige basvura bilimiyim

Ümüt
Ziyaretçi
Ümüt

Şuan bekçi alımı olacakmı ve gelecek günlerde olabilirmi

Ümüt
Ziyaretçi
Ümüt

Şuan bekçi alımı varmı

sıtkı
Ziyaretçi
sıtkı

basvurubyapcam nerden yapicam bilmiyorum

KADİR
Ziyaretçi
KADİR

Yeni bekcilik başvurusu ne zaman tahmini olarak.

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Merhabalar ortaokul mezunlarına başvuru yapılamıyor mu bursada ikamet etmektedim

fatih
Ziyaretçi
fatih

2019/1 başvuru yapmıştım. tekrardan 2019/3 başvurusu yapabilirmiyim?
admin

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

S.a tekrar sağlık taraması yapıl cakmı

Ugur 35
Ziyaretçi
Ugur 35

Ön sağlık elenmesinden geçtik sırada neler var acaba admin

Edd
Ziyaretçi
Edd

Merhaba ben birşey sormak istiyorum..benim eşim bekçili ge başvuru yaptı ama yıllar önce bi kafe basıldı o an orda bulunduğu için yanında bulunduğu arkadaşlarından dolyi yani eşimden kaynaklanan birsey değil o an orda olduğu için 25gün ceza ewinde yatti bu elenme sebebi olurmu ilk başvuruda internetten olan başvuruda elerlermi merk ettim cevaplarsaniz teskkür ederim normalde başvuru şartlarında altı aydan fazla ceza evinde yatmamis ağır suç filan yaziyorda sansimizi denemek istedik yani..

Okan oktay
Ziyaretçi
Okan oktay

Asd operasyonu sorun olur mu ?

Ugur ozcan
Ziyaretçi
Ugur ozcan

Liseyi acikdan okuyorum basvuru yapna sansim mevcutmu admin kabul edilirmiyim