2018 Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı
uzman erbas alimi 2018

2018 Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığına 1.997’si Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemlen (MEBS), 333’ü Lojistik, 15’i Bot Serdümeni ve 30’u Dalış Amiri branşlarında olmak üzere toplam 2.375 Sözleşmeli Uzman Erbaş (erkek) temin edilecektir.  Askerlik hizmetini yapmış olmak şartı bulunmamaktadır. Halen silahaltında bulunanlar da başvuru yapabilecektir.

Ön başvurular, www.jandarma.gov.tr internet adresinden 13-30 Temmuz 2018 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Ön başvuru yapan adaylardan kontenjan miktar 10 katına kadar olacak şekilde sınavlara aday çağrılacaktır.

basvuru jandarma

Çağrının yapıldığı halde seçme sınavları aşamasına katılmayan adaylarınn ön başvuru işlemleri sonlandınlacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır. Ön başvuruları uygun görülen adayların seçme sınavlarına

 • Dalış Amiri branşı için Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/Cankaya/ANKARA,
 • Lojistik branşı için Jandarma Lojstik Komutanlığı Güvercinlik ANKARA adresinde,
 • Bot Serdümeni branşı için Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim KomutanlığıANTALYA’da,
 • MEBS branşı için Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Giresun, Diyarbakır, Erzurum, Van (müracaat durumuna göre bazı sınav merkezlerinde sınav yapılmayabilir) illerinde icra edilecektir.

MEBS branşı için yapılacak sınavlarda adayların ikamet adresleri ve başvuru sayısına göre sınav yerleri belirtilerek ilan edilecektir. Lojistik, MEBS, bot serdümeni ve dalış amiri branşına alınacak uzman erbaş adayları asayiş eğitimi alacaklarından, kurumun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak emniyet ve asayiş (diğer branşlarda) görevlerinde de görevlendirilebilecektir.

İNTERNETTEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN.

Seçme sınavlan tarihleri www.jandarma.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. Adaylara bildirilen sınav tarihi ve sınav yeri kesinlikle değiştirilmeyecektir. Kılavuzun tamamını okumadan internetten ön Başvuru Formunu doldurmayınız. Başvuru Formuna girilen bilgilerin doğruluğundan ve yanlış/eksik beyan edilen bilgiler neticesinde doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Seçme sinavları ile ilgili faaliyet takvimi aşağıdaki gibidir:

 • Ön başvurulann internet ortamında alınması: 13-30 Temmuz 2018
 • Başvuru şartları uygun olan adaylann seçme sınavlanna çağrılması: 07 Ağustos 2018
 • Seçme Sinavlarının yapılması: 27 Ağustos’tan itibaren (ilan edilerek duyurulacaktır.)
 • Başanlı adayların (Asil/Yedek) açıklanması: Onayı müteakip
 • Başarılı adayların sağlık raporlarını almalan: En kısa sürede

Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
 • Lojistik branşı sözleşmeli uzman erbaş için en az ortaokul ilköğretim (8 yıllık), diğer branşlar (MEBS, bot serdümeni ve dalış amiri) için en az lise/ortaöğretim ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
 • Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almıĢ olmak ve yirmi yedi (27) yaĢını bitirmemiĢ olmak [04 Nisan 2000 (dahil) – 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar](HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN)
 • Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1989 (dahil) – 01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar)
 • Seçme sınavını başan ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik Kol. Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur” kayıt sağlık raporu almış olmak,
 • En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla  belirtilen değerler içerisinde bulunmak(HESAPLAMA)
 • Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahli kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,
 •  Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak
 • Bazı cezalardan hükümlü olmamak
 • Taksitli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adil veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkum olmamak,
 • Taksitli suçlar nedeniyle alt ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkum olmamak
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışlan ile yasadışı siyasi, yıkici ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak
 • Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarında düzenlenen Tablo-2’deki Nitelik Belgesinden 80 puan notu almış olmak.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
34 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Onur
Onur

1989 doğumluyum 2013 ten 2017 yılının Temmuz ayına kadar 4 sene sözleşmeli er lik görevini ustlendim ve ailem ısrar üzerine dayanamayıp bıraktım şuan alımlar tekrar başlamış ben 4 sene sözleşmeli er görev tecrübem olarak deneyimim olarak başvuruda bulunsam kabul gorunurmuyum çok acil cevap lütfen ve tekrar kamufilajlarimi giymek istiyorum nolur.

Doğukan
Doğukan

Bu lise bölümleri ile ilgili benim bölümüm bunların öncelik verdiği listeye göre uymuyor ben başvuru yapsam kabul olur mu ?

Yasin
Yasin

Özel harekat asayiş gibi branşlara da alim olacakmı?

Recep
Recep

25 bin alım dedikleri bu muydu yani

Kenan
Kenan

Bir onceki spor mulakatinda kara kuvvetletindeki gibi mekik sinav felanmi oldu
Yoksa polis parkuru mu?

Muhammed
Muhammed

Selamünaleyküm admin ben ayın 17 sinde Erzurumda sınava gireceğim yalnız diplomanın aslı kayıp kayıp ilanı verdim 2 3 güne orijinali çıkacağını söylediler şimdi benn fotokopisini gotursem herhangi bi sorun olur mu aslı şart mı fotokopi yeterli degilmi aslı gibi zaten imza mühür herşey var acil cevap verirsen çok sevinirim teşekkürler

Umut
Umut

yazılı sınav takibini meb ten mi yapacagız. polis akademisinin duyurularında olur mu?

RAMAZAN
RAMAZAN

ADMİN KİLOM BAYA FAZLA KITLE ENDEKSIM 31 ÇIKIYOR YANİ BOY178 KILO 99 HİÇ Bİ ŞEKİLDE TUTAR DALIM YOKMU KESİN ELERLERMI YOKSA İNSİYAATİF OLUYOMU FİZİĞE BAKIP TA KURTARMA YAPABİLİYORLARMI?

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...