Uzman Erbaşlık Başvurularında Boy-Kilo Şartları Nelerdir?

2018 yılı ile birlikte Uzman Erbaş alım ilanı da geldi. Askerlik şartının olmadığı, eLojistik branşı sözleşmeli uzman erbaş için en az ortaokul ilköğretim (8 yıllık), diger branşlar (MEBS, bot serdümeni ve dalış amiri) için en az lise/ortaöğretim ve dengi okul başvurabileceği uzman erbaşlık başvurularında, adaylardan belli bir boya ve bu boya uygun sınırlarda ölçülü bir kiloya sahip olmaları beklenmektedir. 2018 Temmuz ayı içinde ön başvuruları başlayacak olan 2.375 Sözleşmeli Uzman Erbaş kadrosunda siz de yer almak istiyorsanız aşağıdaki boy ve bu boya uygun kilo oranına dikkat etmeniz gerekmektedir. 10 katı adayın çağrılacağı başvurularda, boy ve kilo konusunda kesinlikle taviz yapılmıyor.

Uzman Erbaşlık Başvurularında Boy Sınırı

Uzman Erbaşlık Başvurularında boy sınırı 164 cm dahil en fazla 210 cm’dir. Boyunuza göre en fazla olabileceğiniz kilo sınırı da aşağıdaki tabloda detaylıca anlatılmıştır.

Misal: Boyum 164 cm. Kilo 73 ile elenirsin. Kilo 72 ise elenmezsin.

Boy-kilo oranı kadar yaşınızın da başvurmaya uygun olması gerekiyor. Yaş şartı ile ilgili hesaplama raporu hazırladık. Doğrum tarihinizi girerek hemen hesaplayabilirsiniz.(BURADA)

Konu hakkında merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*