21 Nisan Cumartesi 2018
Ana Sayfa / Hesaplama Araçları / 2018 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama

2018 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama

2018 yılı Jandarma Uzman Erbaş alımı İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak. 2018 yılı için henüz Uzman Erbaş alım ilanı çıkmadı. 2017 alımları konusunda ise işlemler devam ediyor. Jandarma Uzman Erbaş alımları, belirli fiziki şartlar ve kurallara göre yapılmaktadır. Bu kurallar ve sınırlar, başvuru kılavuzlarında açıklanmaktadır. Uzman erbaş olmak isteyen adaylardan beklenilen en büyük fiziki şart yaş sınırı ve yaş şartıdır. Bu makalemizde, 2018 Jandarma Uzman Erbaş ilanı gelince başvuru yapmak isteyen adaylarda aranılacak olan yaş sınırı, yaş şartı ve yaş hesaplama aracını sizlerle paylaşacağız.

2018 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı

Yaş sınırı olarak iki durum ve buna uygun koşul bulunmaktadır:

  • Nüfus kaydına göre 01 Ocak 201 8 tarihi itibarıyla yirmi (22) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak ( 02 Ocak 1991 [dahil] – 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında a rasında doğanlar. )

Bu koşulu sağlayıp sağlamadığınız aşağıdaki yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirsiniz:

Jandarma Uzman Erbaş Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl
  • Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak (02 Ocak 1989 [dahil]- 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında arasında doğanlar)

Bu koşulu sağlayıp sağlamadığınız aşağıdaki yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirsiniz:

Jandarma Uzman Erbaş(Görevli)
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

Uzman erbaş olmak için yukarıdaki yaş şartının dışında belli başlı fiziki koşullara, en az lise ve dengi okul mezunu olmak gibi koşullara da sahip olmanız gerekmektedir.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir!

Jandarma Astsubay Yaş Sınırı ve Hesaplama

Jandarma Genel Komutanlığı, 2018 yılı Jandarma Astsubay alım ilanını Nisan ayı içinde yayınladı. Toplam 3400 …

Bir Soru

  1. Saygi deger bas komutanim olcelikle Allah seni basimizdan eksik etmesin recap tayip erdogan baskanim ben 1986 dogumlu kisiyim ben sivasta yasiyorum is sikinti calisiyoruz ama paramizi alamiyoruz Benim hep hayalim devletim ici. Vatanim ici. Savasmayi hep istemisimdir tek dilegim yas sinirini yukseltmenizi cani gonulden istiyorum vatana hizmet yapmak icin cok istiyorum aileme iyi bir gelecek vaadet etmek istiyorum allahini seversen baskanim bizi kurtarin burda hergun bi ise girince hep ne cikarilma korkusuyla yasamak istemiyorum tel dilegim devletimizin buyuk lideri tayip baba bas komutanima ars ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir