10 Bin bekçi Alım Tarihi Kesinleşti mi?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımları süreci hızla ilerliyor. 7 bin bekçi alımı için sağlık raporu alma bölümü çoğu ilde başladı. Asil kazanan veya asil kazanıp gitmeyenlerin yerine çağrılan yedek kazanan adaylar polis eşliğinde hastanelere yönlendirildiler. Hastanede bekçi olabileceklerine yönelik rapor aldırılan adayların aynı zamanda güvenlik ve arşiv araştırmaları da yapılıyor. Bu süreçte araştırması olumsuz çıkan, rapor aşamasında bekçi olamayacağı belirlenen adayların yerine yedek kazananlar çağrılmaya devam edecek. Yedek kazanan adaylar sırayla çağrılacak ve iletişim için telefonları İl Emniyet Müdürlüğü tarafından aranacak. Eğer telefon numaranız değiştiyse ya da başka bir husus varsa bunu hızlıca çözmeniz faydanıza olacaktır. Rapor aşamasında yaşananlar ve tavsiyeleri yazdığımız tecrübe makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Bu süreçte 10 bin bekçi alımının kesinleştiği, tarihinin belli olduğu, bekçilik başvurusunun başlayacağı ve başka hususlar hakkında yüzlerce soruya bu makalede cevap vereceğiz.

ÖNEMLİ NOT: 2019 ‘da 8 BİN BEKÇİ ALINACAK. GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYIN!

10 bin bekçi alımı kesinleşmiş bir süreçtir, yapılacaktır. Bu konuda herhangi bir tereddüt bulunmuyor. Bakanımızın da dediği gibi 1. dönem sürecinden hemen sonra 10 bin bekçi alımı aşaması yapılacak. İl bazında kontenjanların arttırıldığı, 10 bin bekçi alımının bu sürede dahil edildiği ve tekrar alım yapılmayacağı vb konular şu aşamada tam doğruyu göstermiyor. İl bazında kontenjanların arttırıldığı doğru, fakat bu 10 bin bekçi alımının iptal olduğu hususunu işaret etmez. Bir miktar kontenjan bu alıma kaydırılmış olsa bile bu aşamada 7 bine ek 10 bin asil belki adayının alınmış olma ihtimali gibi durum gözükmüyor.

Bazı haber sitelerinde 10 bin alımının 7 Ocak sonrası başlayacağı yazıyor. Başvuru şartları açıklanıyor. Bu haberler tamamen spekülasyon veya daha hafif tabir ile söylentiden ibaret. Mevcut 1. dönem bekçi adaylarının eğitimleri 7 Ocak ile Mart 2019 arasında tamamlanacak. Haber siteleri bu bilgiden yola çıkarak gereksiz söylentiler yayıyorlar. Kesin bir husus bulunmuyor başvuru tarihi için. fakat daha önce de ifade ettiğimiz gibi mevcut 1. dönemin hemen sonrasında 10 bin bekçi alım süreci başlayacaktır.

Yine bekçilik başvurusunda istenilecek olan ikamet, yaş, mezuniyet, bayan kontenjanı gibi hususlar şu aşamada belirsiz. Bu konuda yapılan tüm haberler varsayımdan ibaret. İlan ile ilgili bilgi haberi bugün de gelebilir iki ay sonra da. Bu süreçte gelişme oldukça haber yapmaya ve abonelerimize bilgi mesajı atmaya devam edeceğiz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 89 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

89
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
fatos
Ziyaretçi
fatos

tuturmuslar bir yas siniri sacma sapan isler yapmyn artik

Mehmet şeker
Ziyaretçi
Mehmet şeker

Ya Allah için bu devlet büyüklerine sesimizi duyurun bu yaş konusunda bir çözüm bulunsunar bizde bu Türk devletin insanlarıyız

Mehmet şeker
Ziyaretçi
Mehmet şeker

Ya Allah için bu yaş sınırı ile ilgili bir çalışma yapılsın burda sesimizi tüm yetkilere sesleniyorum

Kemal
Ziyaretçi
Kemal

Bekçilik başvurusu ne zaman yapılacak

Aynur
Ziyaretçi
Aynur

Bekçilik için aranan şartlar nelerdir bayanlarda şartlar nelerdir

Szr
Ziyaretçi
Szr

Yeni alım için muhtel iller varmı aydında durum nasıl olr

Burak KÖSÜRE
Ziyaretçi
Burak KÖSÜRE

Ben açık öğretim lisesi öğrencisiyim 180 kredim var 192 de mezun olacam yani sınav 3 ay sonra gözüküyor. Mezun olamadan önce başvuru açılırsa başvuruya mezun olmamış halde başvuru yapabilirmiyim.

soner
Ziyaretçi
soner

10000 bekçi başvurusu nezaman başlayacak

soner
Ziyaretçi
soner

10 bin bekçi için nezaman başvuru yapıyoruz bilgigiz varmı izmir

Islam
Ziyaretçi
Islam

Diyarbakıra alım yapılacak mı?

Hrn
Ziyaretçi
Hrn

Peki ortalama tarih sizce nedir martta atamaları yapılacak yeni alında ozman mı yapılır sizin görüşünüz nedir bu konuda

Ufkk
Ziyaretçi
Ufkk

Bekçilige ilk aşama nasıl kayıt olunuyor ve bu 10 bin alımı için ilk kaydı nasıl yapabilirim… teşekkürler

Newcity
Ziyaretçi
Newcity

Orta okul mezunları başvuru yapabiliyor mu ? Mezuniyet ne olması lazım ?

Volkan
Ziyaretçi
Volkan

Admin bazı siteler de yaş sınırı olarak 02.07.1988 tarihi ve sonrasında doğanlar yazıyor bu tarih 2019 alımlarında değişirmi? Yoksa aynı mı kalır?

Mahmut
Ziyaretçi
Mahmut

Gazi şehit çocukalrına öncelik varmı varsa hangi konuda yardımcı oluyorlar
Bide belimde bel fıtık var sıkıntı olurmu raporda