10 Bin bekçi Alım Tarihi Kesinleşti mi?
10bin bekci alimi

10 Bin bekçi Alım Tarihi Kesinleşti mi?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımları süreci hızla ilerliyor. 7 bin bekçi alımı için sağlık raporu alma bölümü çoğu ilde başladı. Asil kazanan veya asil kazanıp gitmeyenlerin yerine çağrılan yedek kazanan adaylar polis eşliğinde hastanelere yönlendirildiler. Hastanede bekçi olabileceklerine yönelik rapor aldırılan adayların aynı zamanda güvenlik ve arşiv araştırmaları da yapılıyor. Bu süreçte araştırması olumsuz çıkan, rapor aşamasında bekçi olamayacağı belirlenen adayların yerine yedek kazananlar çağrılmaya devam edecek. Yedek kazanan adaylar sırayla çağrılacak ve iletişim için telefonları İl Emniyet Müdürlüğü tarafından aranacak. Eğer telefon numaranız değiştiyse ya da başka bir husus varsa bunu hızlıca çözmeniz faydanıza olacaktır. Rapor aşamasında yaşananlar ve tavsiyeleri yazdığımız tecrübe makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Bu süreçte 10 bin bekçi alımının kesinleştiği, tarihinin belli olduğu, bekçilik başvurusunun başlayacağı ve başka hususlar hakkında yüzlerce soruya bu makalede cevap vereceğiz.

ÖNEMLİ NOT: 2019 ‘da 8 BİN BEKÇİ ALINACAK. GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYIN!

10 bin bekçi alımı kesinleşmiş bir süreçtir, yapılacaktır. Bu konuda herhangi bir tereddüt bulunmuyor. Bakanımızın da dediği gibi 1. dönem sürecinden hemen sonra 10 bin bekçi alımı aşaması yapılacak. İl bazında kontenjanların arttırıldığı, 10 bin bekçi alımının bu sürede dahil edildiği ve tekrar alım yapılmayacağı vb konular şu aşamada tam doğruyu göstermiyor. İl bazında kontenjanların arttırıldığı doğru, fakat bu 10 bin bekçi alımının iptal olduğu hususunu işaret etmez. Bir miktar kontenjan bu alıma kaydırılmış olsa bile bu aşamada 7 bine ek 10 bin asil belki adayının alınmış olma ihtimali gibi durum gözükmüyor.

Bazı haber sitelerinde 10 bin alımının 7 Ocak sonrası başlayacağı yazıyor. Başvuru şartları açıklanıyor. Bu haberler tamamen spekülasyon veya daha hafif tabir ile söylentiden ibaret. Mevcut 1. dönem bekçi adaylarının eğitimleri 7 Ocak ile Mart 2019 arasında tamamlanacak. Haber siteleri bu bilgiden yola çıkarak gereksiz söylentiler yayıyorlar. Kesin bir husus bulunmuyor başvuru tarihi için. fakat daha önce de ifade ettiğimiz gibi mevcut 1. dönemin hemen sonrasında 10 bin bekçi alım süreci başlayacaktır.

Yine bekçilik başvurusunda istenilecek olan ikamet, yaş, mezuniyet, bayan kontenjanı gibi hususlar şu aşamada belirsiz. Bu konuda yapılan tüm haberler varsayımdan ibaret. İlan ile ilgili bilgi haberi bugün de gelebilir iki ay sonra da. Bu süreçte gelişme oldukça haber yapmaya ve abonelerimize bilgi mesajı atmaya devam edeceğiz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
89 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bilal
Bilal

İstanbulda hastahaneye sevkler başladımı ? Bilginiz var mi ?

Mustafa
Mustafa

Admin asıl olarak kazandım pazartesi günü form doldurdum il emniyette. Yazıda çoğu ilde başladı yazıyor beni hala aramadilar elenmiş miyimdir?

Abdulkerim
Abdulkerim

Başvuru formu nasıl yapılıyor

Mustafa
Mustafa

Merhaba askerde en düşük 10 mg antideprasan kullanıldı ama 15 günlük sorun olur mu?

Ahmet turan
Ahmet turan

Ben Ortaokul mezunu oluyormu

As
As

Benim sonucumda siralamaya giremedi yaziyor bu kontejan artiriminda yedege girebilirmiyiz admin

Ömer Faruk
Ömer Faruk

selamun aleyküm askerden yeni geldim bekcilige başvurumu yaptım ne yapmam gerek sinavlara katılabilmem için neler gerekli beni bilgilendirir misiniz?

Ömer Faruk
Ömer Faruk
Cevaplandı:   Utku DEMİR

nereden bakabiliriz ben şimdi ki olan sınavlara girmek istiyorum ne yapmam gerek

Ömer Faruk
Ömer Faruk
Cevaplandı:   Ömer Faruk

ne zaman aktif ilan olur olduğu zaman hangi siteden ulaşabilirim

Nurettin
Nurettin

Bekçi alımının yaş sınırı kaç?

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...