2019 Yılı Bekçi Maaşları – BekçiAlımı

2019 Yılı Bekçi Maaşları

Bekçilik kendi memleketinde yapma avantajı, kesin iş garantisi, devlet güvencesi, kolluk görevi olma gibi avantajlar nedeniyle tercih ediliyor. Bu nedenle çarşı ve mahalle bekçiliği son yıllarda oldukça revaçta. On binler bekçi olmak için birçok zorlu sınava giriyor ve bu şanlı mesleğe adım atmak için yarışıyor.Nasıl Bekçi Olunur? konulu yazımızda bu huşuları detaylıca anlattık. Bekçi maaşları 657 sayılı devlet memurları kanununa göre belirleniyor. Sizler için bu yazımızda derece ve kademelerine göre bekçi maaşlarını bir araya getirdik. Bu maaşlara çocuk paraları ve BES kesintileri dahil değildir. Bunları da kendinize göre hesaplayarak maaşları bulabilirsiniz. 2019 yılında bekçilerin alacağı maaşlar aşağıdaki gibidir.

2019 YILI BEKÇİLİK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN.

2019 yılında  bekçi maaşları aşağıdakine yakın değerler olacaktır:

 • 9/1 Lise mezunu yeni bekçinin 2019 yılı ocak ayı maaşı: 3970 TL
 • 9/1 lisans önlisans mezunu yeni bekçilinin 2019 yılı ocak ayı net maaşı: 4002 TL

Yukarıdaki maaşlar ham maaşlardır. Yeni göreve başlayan bir bekçinin alacağı tutarlardır. Kademe ve dereceye göre fark oluşur. Aynı zamanda aşağıdaki durumlarda ek tutar da net maaşlara yansıtılır:

 • Eşi çalışmayan bekçinin maaşına yapılan aylık ek ödeme:  248 TL
 • Eşi çalışan bekçinin maaşına ek ödeme yapılmaz.

Bekçi görevi yapan kişinin çocukları varsa maaşına ek ödeme aylık olarak yapılır. Çocuk yardımları aşağıdaki gibidir:

 • 72 aydan küçük çocuk için; 58 TL
 • 72 aydan büyük çocuk için: 29 TL

Bu miktarlardan yola çıkarsak, 2019 yılında yeni göreve başlayan evli ve 2 tane 6 yaşından küçük çocuğu olan bekçinin aylık net maaşı 4360 TL civarı olacaktır. Kişi eğer BES sistemine dahil olursa 80 TL civarı aylık kesinti olur. Bu da maaşından aylık düşer. tüm bu miktarlar kişiye görev yılına ve görev yaptığı yere göre ufak değişikliklere uğrayabilir. Yukarıdaki tutar Ankara’da görev yapan bekçi için geçerlidir. Hakkari gibi zorlu yerlerde görev yapan bekçiler 190 TL civarı daha fazla ödeme alırlar. Yani yukarıdaki gibi durumu olan bir bekçi Hakkari de 2019’da 4550 TL civarı maaş alacak.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

361 Soru Cevaplandı

 1. admin merak ettiğim kazananlar için sağlık raporunu kendileri herhangi bir devlet hastanesinden mi alacaklar yoksa polisler mi hastaneye götürecek ?

 2. Ben şu an lisans mezunuyum.İnşallah mardinde sene sonu alım açılır da başvursam .Mardin de olduğumdan 4300 lira mı alırım.

 3. Hocam bekçilik sınavları ne seviyede yapilacak

 4. 3 sene once uyusturucu dan dolayi cezaevine girdim 6 ay 27 gun yattim ve tahliye oldum disardan 5 sene ceza verdiler diye biliyorum evrak cikardigim zaman adli sicil kaydi gozukmuyor diyecegim o ki bekcilige basvurmamda bir sıkıntı olurmu?

 5. 2015 yilinda uyusturucudan 6. ay 27 gun cezaevinde yatip tahliye oldum su an evrak cikardigimda adli sicil kaydi gozukmuyor sabika kaudi yok bu bekcilige basvurmamda bir engel olurmu?

 6. Merhaba uyusturucudan denetim serbestlik aldım yaklasik 5 ayim kaldi bitmesine duzenli bir sekilde devam ediyorum bidahaki alima kadar bitmezse sıkıntı olur mu

 7. Merhaba uyusturucudan denetim serbestligim var 5 ayin kaldi duzenli olarak imzaya ve derse gidiyorum birdahaki alima kadar bitmezse sorun olur mu benim icin

 8. Amin merhaba başvuru tarihi hakkında bilginiz varmı

 9. Hüseyin sağır

  Sakarya da alım olacak mı . Eğer olacaksa tam sayı kaç öğrenebilir miyim

 10. Askerliğim 2020 ye kadar tecil ettirdim dahada uzatabalirim yinede sıkıntı çıkabilirmi

 11. Orta okul mezunu oluyomu

 12. 7,11,1987 doğumluyum başvuru yapabilir miyim

 13. Mesleki Açık lise öğrencisiyim son sınıftayım bu şekilde basvurabilirmiyim

 14. Şuan askerim ve Aralık 14 te tam olarak bitecek o zamana kadar başvurular açılırsa başvurursam bir sıkıntı olur mu?

 15. 7 BİN BEKÇİ ALIMINDA SPORDAN ELENDİM .10 BİN ALIMINDA ELENLERE ÖNCELİK OLURMU-YAŞ ŞARTINDA ESNEME OLABILIR Mİ ? SİZCE
  09/09/1988 DOĞUMLUYUM. YENİ ALIMDA TAKILIRMIYIM.

 16. 01.08.1988 dogumluyum başvuru yapabiliyormuyum

 17. Her ilden alım yapılacak mi ?
  Herkes ikamet ettiği yerde mi çalışacak ?

  • Herkes ikametinde çalışır. Diğer şartlar ilan gelince netleşir.

  • 7000 bekçiden 73 il ‘de alım yapıldı diğer iller dağılım olmamış .Herkes kendi ikamet ettiği yere başvuru yaparsa ama ikamet ettiği ilde bekçi alimi yok ise başvuru hakkı yok mudur ?

  • Evet olmaz.

 18. Askerlik şartı aranıcak mı

 19. bekçi adayı yakını

  Akciğerinde, (tüberküloz, kanser vb hastalığı değil) tüberküloz dışı atipik bi çevresel bakteri üremesine bağlı 1.5 cm büyüklüğünde bir leke olan ve bu lekeye bağlı tedavi için ilaç kullanan biri sağlık kontrolunde elenirmi?

  • Bu kadar uzmanlık sorusunda bilgi veremem maalesef.

  • Bende sol akciğerde 10×11 mm lik yani aşağı yukarı 1 cm’lik bir nodül vardı.Tedavisi ilaçla mümkündü ancak henüz başlamamıştım.Pet-bt sonucunda Ankarada, nodülde herhangi bir tutulum olmadığına dair muayene sonucu aldım.Muayene esnasında da uzman doktora durumu bildirip evrakı gösterdim.Tomografi sonucu ile mukayese etti,”sağlam” dedi.Yani kardeş lekenin(nodülün) tümöral olmadığını,büyüme olmadığını Pet-bt testi sonucu ile ispatlarsan problem yaşamıyorsun.

 20. Bekçilik sınavında 3 yanlış bir doğruyu götürüyormu

 21. BU SON ALIMLARDA ORTAOKUL MEZUNLARIDA BAŞVURU YAPABİLECEKMİ PEKİ SİZCE

 22. Merhaba ilkokul mezunları da basvuru yapabiliyormu okudugum makalede ilkokul mezunu yaziyorda

 23. Fatıh Albayrak

  19.04.1988 doğumluyum başvuru yapabiliyormuyum

 24. Fatıh Albayrak

  Nereye başvurmam gerekiyor

 25. 16.06.1989 doğumluyum. İlan geldiginde başvuru yapabiliyor muyum ?

 26. İlkokul mezunlarına neden başvuru hakkı taninmiyor anayasada kanunen ilkokul mezunu olabiliyor acaba ilkokul mezunlarından başvuru yapilirmi

 27. Aykut akbıyık

  Admin 25.08.1989 dogumluyum basvuru yapabiliyorum dimi.sorun olmaz dimi

 28. Sabıka kaydım var ama yuz kızartıcı degıl ve acık lıse okuyorum nisanda sınavım var kesın bıtırıyorum nısandan once basvuru acılırsa basvuru yapablırımıyım

 29. 20 yaşındayım.Askerliğimi tecil ettim Teknik lise mezunuyum.2019’da başvuru açıldığında başvuru yapabilirmiyim.Askerlik başvuruma engel olabilirmi

 30. 31.08.1988 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim

 31. 2019 yimi başvuruları 7 ocakta mi başlıyor

 32. 2019 sınavı ne zaman acaba

 33. 1990 4 Ocak doğumluyum polislige başvuru yapabilirmiyim bu yıl yardimci olursaniz sevinirim

 34. 8,2 önlisans bekçi adayı yeni yılda ne kadar alır.
  evli 1 cocuklu eş çalışmıyor

 35. Polislikte oldugu gbi bekcilikte de belirli bir sure 3-5yil gbi calisma zorunlulugu varmi ? Yani atandiktan snra istedigimiz zaman istifa edebilir miyiz tazminat odemeden?

 36. Bekçi alimina orta okul
  oluyormu

 37. Pekçi ilan nezam gelecek yardimci olursanız sevinirim

 38. 04.04.1989 doğumluyum başvuru yapalirmiyim. Yaşım kurtarirmi

 39. Lisans mezunuyum tüm şartlar tuttuyr.21.12.1988 doğumluyum yastan kaybetmem değil mi

 40. abdurrahman coskun

  meraba ben 1989 dogumluyum lise sonden 1 dersten kaldim boyum 187 kilo 115 bekci olabirlimiyim saygilar

 41. Muhammed YILDIRIM

  1993 dogumluyum.üniversite mezunuyum.2020 de bedelli askerlik yapıcam.basvuru yapabilirmiyim

 42. Merabalar bekçilik için sağlık kurulundan geçtim sonuçlar olumlu sonuçlandı şuan eğitim için haber bekliyorum egitim için çağrılma şansım yüzde kaçtır?

 43. Okan sağlam

  Merhabalr şuanda yaş sebebiyle başvuru yapamıyorum. Yaş küçültme davası açsam ve yaşımı küçültsem başvuruda bunla alakalı bir problem yaşarmıyım

 44. Osman keskin

  Yanlis hatirlamiyorsam gecen sene bekcilere istanbul icin soyluyorum 200 tl civari teror tazminati veriliyodu bu heaaplamaya dahil edilmemis de unutuldumu yoksa kalktimi .

 45. Merhaba hocam.
  Kamu malına zarar verme suçundan ceza erteleme almıştım.
  Bekçilik şartlarındaki D şıkkındaki durumlar benim suçumu da kapsıyormu acaba?

 46. Yaş şartı kaç…admin.Basvurular nerden yapılıyor..

 47. Merhaba,1996 doğumlu lisans mezunuyum.Askerliğimi 2020 Haziran’a kadar tecil ettirdim. 2018’de Lisans Kpss’ye girdim.Boyum1.82 Kilo 85.2019’da ben de başvuru yapabilir miyim ve kpss puan şartı var mı?

 48. Merhaba
  Ben yurt disinda dogdum buyudm turkiy ye yerlesmeyi dusunuyorum bekcilik basvurusu yapabilirmiyim ?

 49. Resul karakelle

  1990 doğumluyum şuan liseyi açıktan okuyorum başvurabilir miyim

 50. 90 doğumluyum orta okul mezunuyum ve bileğimde dövmem var sikıntı olurmu

 51. Merhaba ben 90 doğumluyum orta okul mezunuyum bileğimdede dovme var sıkıntı olurmu

 52. Merhaba ben lise mezumuyum, bekçilik başvurusu için Şartları. Tutuyor ama askerlik yapmadım sadece, nasıl yapabilirim bu fırsatı kaçırmamam için ?

 53. Operasyon yani Terör parası neden 190 tl 1. Derece terör bölgesi olan yer Asker ve Polis gibi silahlı emniyet personeli 940 gibi net terör parası alıyor bekçi neden 190 tl alacak ben anlam veremedim

 54. Emrah dursun

  Uzman çavuşum uzmanlıktan bekçiliğe geçiş yapma şansım varmıdır

 55. İbrahim Gürhan

  Ben 1983 doğumluyum bütün ehliyet ve belgelerin tam karayolu taşıma kanunun istediği bütün evraklarim var tır şoförüyüm lise mezunuyum kpssden 64 puan aldım bu işe başvurmak istiyorum boy 1.93 kilo 90 ama yaşım büyük geliyor acaba yaş şartı kaldırıldı mı yada yaş ile ilgili son durum ne

 56. Merhaba arkadaşlar size birşey soracam ben ikametgâhını yeni yaptım ama 1 senedir istanbulda yaşıyorum ve çalışıyorum benim ikametgah yaşadığım şehir de değilmiş yeni öğrendim ama halen istanbulda çalışıyorum bekçiliğe nasıl girecem en az 1 yıl diyor ben yeni aldırdım ama 1 yıldan da fazladır çalışıyorum istanbulda yardımcı olabilir misin

 57. Başvurular ne zaman yaklaşık? Nerden başvuru yapılıyor?

 58. Murat subaşı

  Merhaba ben 96 doğumluyum önlisans mezunuyum askeriliğimi yaptım başvuru ne zaman nereden yapıyoruz yardımcı olur musunuz 1 aydır araştırıyorum bu bekçiliği

 59. Bu yazdığın maaşlar güncel mi kardeşim ben atandım bugün merak ettim ?

 60. Eğtime katılacak olan beekçiler 14 ocak 22 şubat arası maaş başlamışımı oluyor varmı bilginiz

 61. Eşi çalışmayanın maaşı 4250 lira oluyor. 2019 ocak ayında memurlara %10.17 civarı zam geldi. 4250 lira bu zamlı hali midir?

 62. abdurrahman coskun

  meraba ben lise sondan bir dersten kaldum bekcilige basvurabilirmiyim

 63. orta öğretimler bekçi alımı olacakmı

 64. Ilan tahminen ne zaman gelir. Başvuruyu nerden nasıl yapıyoruz

 65. Admin bişeyden anlamiyosun yalan yanliş cvp verme millete
  Öncelikle uzmanliktan istifa edip bekçiliğe gecebiliyosun ( duan bekçi arkadaşlarim var ve bende bekçiyim)
  Ayrıca doğuda görev yapan janfarma asker polis bekçi vs hepsinin teror tazminati vardir bunuda doğru olarak bil ve insanlara bilmediğin konu hakkında yanliş bilgi verme , yönlendirme…
  iyi günler

  • E-postası gleamboy.age.17 şeklinde ergence olan birine göre çok iddialısın 🙂

 66. Neden acikogretim lise okuyan bayan bekci kabul edilmiyor polis likte onaylamiyorlar bekcilikte bari onaylasinlar.

 67. Selamın aleyküm lisans mezunuyum askerlik yapılmış silahlı güvenlik sertifikam var ekstra olarak faydası olurmu boy 1.72 kilo en fazla kaç olması lazım kilo konusunda kesin bilgisi olan varmı bilgilendirirseniz tşkkr ederim

 68. Selam admin ben lise sondayım haziranda meezun olucam ben nezaman nasıl basvurucam daha ögrenciyim de basvuruda mart ayindadir ne olucak simdi

 69. 2017 sınav sorularını net üzerinden bulamadım varsa yardimci olabilirmisiniz

  • 2017 soruları uygulamamızda var. Tüm soruları bulamazsınız çünkü il çapında merkezi olmadan yapıldı.

 70. Parkur sınavına nasıl nerde calisabiliriz sadece video ile olmuyor çünkü teorik yapmak gerekli bilginiz var mı acaba ?

 71. 2019 BAŞVURU NEZAMAN YAPABİLİRZ NET Bİ TARİH VARMI

 72. Parkur sınavı için kayıt mi oluyoruz nerde calisabiliriz yardimci olabilirmisnz bunu nerden ogrenebiliriz bilmiyosanizda Antalya için

 73. S.a admin bekçilik için sürekli takip edeceğimiz bir sayfa varmı

 74. Bekcilikte kurumsal arası geçişler oluyor mu bilginiz var mı bu konuda ?

 75. Doğuda terör tazminatı varmı

 76. Hocam bekcilikte gozlukle görev yapilabiliyormu sağlık raporunda sorun olurmu bu

 77. Şu anda eğitimde olan bekçiler 22 şubatta eğitimleri bitecek ama göreve nezaman başlayacaklar?

 78. Slm Orta okul mezunları bekçi olabilirmi

 79. 2019 başvurular ne zaman başlayacak

 80. Güneş lekesi ben varsa yüzde
  Acaba sorun teşkil eder mi ?

 81. askerlikten muafım bekçi olabilirmiyim ?

 82. Hocam askerlik hariç bütün şartları taşıyorum. Yüksek Okul mezunuyum. Askerliğimi bedelli olarak yapacağım. Bu başvurmama bir sorun teşkil eder mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 83. Şartların hepsine uyuyor ama kolunda çok az faça izleri var bi sıkıntı olurmu?

 84. Başvuru süresi kaç gün oluyor?

 85. Hepatit b bekcilige engel mi ?

 86. Lise 2 terk im bekçi olabilirmiyim kardeş eğer olursa nereden başvuru yapabiliriz

 87. Gözlük kullanıyorum bekçiliğe engeliğe
  varmı

 88. Şuan da askerim kasımda bitecek askerde iken bekçiliğe başvuru yapılabilir mi

 89. Göğüs kısmımda yanık izi var engelmi acaba?

 90. göz tembelliği var sag 3 sol 5 +astgmt 1 numara. Tam değerler nelerdir yönetmelikde bilmiyorum. Bir ihtimal var mıdır nasipse?

 91. Başvuru tarihi ne zaman
  Nasıl başvurabilirim
  Askerlik yapmadım sorun olur mu

 92. Konuşurken ara sıra heyecanlanıyorum bu sıkıntı olur mu ?

 93. tecilliyim başvuru yapabilirmiyim

 94. Bayanlar basvuru yapabiliyor mu ?

 95. Esim simdi egitimde..22 sinde bitiyo..goreve hemen mi baslicaklar acaba..ne zaman baslarlar.

 96. Eğitime giren adaylar resmen Bekçi oluyor mu? Yoksa adayın bekçi olabilmesi için Eğitim sürecine de bakılıyor mu?

 97. 18.02.1989 doğumluyum başvuru yapabilir miyim ?

 98. Kulağımda küpe var sorun olurmu

 99. Ortaokul mezunu basvurabiliyormu

 100. İlkokul mezunları icin var mi

 101. Ruhtassiz silah yakalattim. 10 ay ceza aldim ama paraya cevrildi oda ertelendi 5 yil icinde birsey yapmazsam yok. Etkilermi basvurumu.

 102. Hocam zamanında online oyunlarla ilgili soruşturma açılmıştı yıllar önce sonra kyok takipsizlik verildi kapandı bu sorun teşkil edermi arşiv araştırmasında ?

 103. Slmaleykum admin marttaki alıma 24.02.1989 doğumlu baş vurabilecemmi bilginiz varmı
  teşşekkürler

 104. 2019 da bekçı gündüzmü gecemi? nasıl olacak bilgi verirmisiniz

 105. Süleyman soylu bakanımızın yeni 2019 için 8 bin bekçi alımından söz etti ve bu Mart ayınİn ilk haftasında netlik kazanacak ama merakla beklediğimiz bu 2019 yılın yani yeni alınacak bekçileri çalışma saatleri gecemi gündüzmü? Vardiyalimi geceden gündüzemı acaba

 106. Başvuru yaptıktan sonra adresine bilgilendirme kağıdı geliyor mu

 107. BEKÇİ ALIMINDA YAŞ SINIRI DEĞİŞEBİLİR Mİ BUNUNLA İLGİLİ ÇALIŞMA VARMI.BİR DE ŞEHİRLERE GÖRE EK ÖDEME BÜYÜKŞEHİR FARKI NEDİR.

 108. yaş sınırı değişecek mi.şehirlere göre ek ödeme tazminatları bursa büyükşehirde ek ödeme ne olur

 109. Bayan aliyolaR diye biliyorum ben 19 yaşındayım girebilecegimj öğrendim ama Bekcilige başvuru ne zaman yapicaz.onu bilmiyorum çünkü Mart’ta alım var başvuru daha öncesi olur .bilen biri yardimci olursa çok sevinirim

  • Merhabalar,
   Günümüzdeki alımlarda bayanlara kontenjan ayırılmamıştır.
   Geçmişte görev yapan bayan bekçiler vardır, gelecekte olması da ihtimal dahilindedir. Ancak bu alımlarda bayan kontenjanı yoktur.

 110. 1.dönem çarşı ve mahalle bekçiliĝi alımında 4.planlama yapılır mı

 111. bekçilik başvurusu için işitme sorunu olan cihaz kullanan biri başvuru yapabilir mi tam olarak engelli sayılmıyor yani engelli raporu alınması için gereken değer tutmuyor ama cihazı da sürekli olarak kullanması gerekiyor

  • Merhabalar,
   Her bir kulağında 20 dB’ den fazla işitme kaybı olanlar ve de 4000..6000 khz frekanslarda 30 dB’den fazla işitme kaybı olanlar öğrenciliğe kabul edilmezler.

  • sayı olarak tam bilmiyorum ama tek kulağında problem var

  • Problem olan kulağınızdaki işitme kaybının derecesini öğrenmek gerek. Cihazsız olarak ölçüm yapıldığında değerler verdigimiz degerler altında kalıyorsa öğrenciliğe kabul edilir aksi halde maalesef kabul edilmezsiniz.

 112. Bekçilik kazanıp işe başladıktan sonra,öğretmenlik için atama kazanılabiliyor mu?(yüksek puan yapıp öğretmen olup ayrılmak). Yani ayrılma şartı nedir?

 113. Eylül 1988 doğumlu ve açıklise öğrencisiyim bekçiliğe başvurabilirmiyim e devlet üzerinden mi sadece

  • Merhabalar,
   Hem yaş hem de ogrenim durumu sartına uymamaktasınız.

  • Alım şartlarında ilkokul ve temmuz 1988 den itibaren alım yazıyordu

  • Merhabalar,
   Alım şartlarında belirtilen tarihler her alımda guncellenir.
   1988 doğumlular 2018 itibariyle basvuru hakkını kaybetmistir.
   Doğu ve Guney Doğu illerinin bazılarında ortaokul mezunu alım yapılmakta olup diger illerimizde lise mezunu öğrenci alınmaktadır.

 114. ARKADAŞLAR BU 8 BİNİN IÇINDE HATAY İÇİN VARMIDIR ALIM? YOKSA KAZANANLAR DIREK BASKA YERLEREMI ATANIYOR? BENIM IKAMETKAHIM HATAY CUNKU..

  • Merhabalar,
   İlan ve klavuz yayınlanınca belli olacaktır. Bilgiler geldikçe sitemizden sıcağı sıcağına yayınlanmaktadır. Sitemizi takip ediniz.

 115. Merhabalar ben liseyi açıktan okuyorum basvuru yapabiliyormuyuz

  • Merhabalar,
   Şimdiye kadar sadece Doğu ve Güney Doğu illerinin bazılarında ortaokul mezunu alım yapılmış, diğer illerde lise mezunu öğrenci alımı olmuştur.
   Buradan yola çıkarak bu alımlarda da bunun devam etmesi beklenmektedir.

  • Acaba başvurular ne zaman.alim marttaysa?

  • Merhabalar,
   Mart ayında başvurular ilan edilip başlar, aynı zamanda alım sureci de başlamış olur.

 116. 08.08.1988 tarihi oluyormu

  • Merhabalar
   08.08.2018 itibariyle 31 yaşından gün almaya başladığınız ve 31 yaşından gün almamış olmak koşulunu taşımadığınız için basvuru yapamazsınız.

  • teşekkür ederim

 117. Lise ve dengi bir okul derken çıraklık eğitim de okudum 4 sene o da lise dengi bir okula giriyormu sağolun ilgi ve alakanız için

  • Merhabalar,
   Ilcenize bağlı Milli Eğitim Müdürlüğüne danışabilirsiniz. Denk olduğunun soylenmesi üzerine yine aynı makamdan denklik belgesi isteyiniz.

 118. 09.09.1989 doğumluyum ve lisans mezunuyum başvuru yapabilirmiyim

  • Merhabalar,
   Yaş ve egitim durumu şartlarına uymaktasınız. Diger şartları da taşıyor olmanız halinde başvuru yapabilirsiniz.

 119. Polsan uyeligi zorunlumu bekciler icin

 120. Ben 2 sene hakkaride uzmanlikta yaptim suan acik öğretim okuyorum katılabilirmiyim

  • Merhabalar,
   Başvuru için adaylarda mezuniyet şartı aranmakta olup, öğrenciliği devam edenler kabul edilmezler.

 121. Bekçi olduktan sonra polisliğe geçiş var mı varsa şartlar belli midir? Teşekkürler

  • Merhabalar,
   Egitim şartı ve diger koşullarının uyması haliyle bekciler polis alımı sınavlarına başvuru yapabilirler. Bunun dışında belirli bir sure gorev yapanların polislige gecis yapma hakkı alması gibi bir durum soz konusu degildir.

 122. Merhabalar 13/01/1988 doğumlu lisans mezunuyum mart ayı için alınlar da yaş şartı değişilkliği olucakmı tşk ederim

 123. 10.08.2000 Doğumluyum Bekçi olabilme şansım var mı Okumuyorum?

  • Merhabalar,
   Ancak askerliğini bitirmis olmak ve lise mezunu olmak basta olmak uzere gerekli şartları taşımanı halinde başvuru yapabilirsiniz.
   Askerliğini yapmamış olanlar basvuru yapamaz.

 124. Basvurudan sonra ücret nezaman yatıyor ve ne kadar hangi banka yardimci olabilirmisiniz

  • Merhabalar,
   Once ucret yatıyor sonra on başvuru yapılıyor. Halk Bankası vezne ya da bankamatiklerinden “2019/1 Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giris Sınavı” hesabına yatacak.

 125. İkametim Bursada ancak memleketim olan Şırnak’ta görev yapmak için başvurabilir miyim? Yada sonradan şirnaka geçiş yapabilir miyim?

  • Merhabalar,
   Sadece en son ikametinizin kayıtlı olduğu ilden, o ilde en az son 1 yıldır ikamet ediyor olmanız koşulu ile basvuru yapabilirsiniz.
   Bekçilikte tayin durumu yoktur. Ancak iki farklı şehirdeki bekçi anlaşarak birlikte başvurmaları halinde birbirleri ile yer degistirebilirler.

 126. Başvuru ücreti ne kadar ?

 127. Ben ortaokul mezunuyum liseyide disardan okuyorum katılabilirmiyim

 128. Başvurular basladimi acaba?

 129. Merhaba bekcilik alımında sadece ikamet ettigin ilin kontenjanında mi olmak gerekiyor yoksa farkli bir ildede görev yeri çıkabiliyor mu yada adaylara tercih sunulabiliyor mu?

  • Alımlar il bazındadır ve başvuru yaptığınız ilin kontenjanına girmeye çalışacaksınız.

 130. Merhaba ben askerlikten dolayı ikametgâh adresimi değiştirdim şuan istanbul dayım ve ikametgâh adresini ocakta değiştirdim sıkıntı olur mu teşekürler…

  • Askerlik sebebi ile olan ikamet degisikliklerinin sorun teskil etmediği belirtilmistir.

 131. Merhabalar yol ve yemek gibi ücret var mıdır saygılar

  • Ucretsiz toplu taşıma vb hakkı var. Bu sebeple yol yok. Yemek konusu bağlı bulunduğu yere göre değişiklik gösterir.

 132. Ne zaman başlayacak bu başvurular bakan tarih verdi ama ses yok yani ?

  • Bizler de merakla beklemekteyiz. Alım şartlarında sürpriz değişiklikler olabilir belki.

 133. Haftasonu tatili veya çalışma saatleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?

 134. Admin ben askerden geldim 2 ay oldu geleli başvuru yaptığım zaman sıkıntı olurmu yaşadığım yer için

  • Askerden sonra ikamet ettiginiz yer askere gitmeden onceki ikamet yerinizse sorun olmaz. Bu kisiler askerdeyken de aynı yerde ikamet etmis sayılırlar.

  • Admin başvuru daha açılmadı değilmi bilginiz varmı ne zaman açılacak bu başvuru ekranı

  • Sınav takvimi yoğunluğu sebebiyle gecikmis. 23. Donem Pomem sonuçları ilan edildi. Muhtemelen yarın ilan edilir basvurular.

 135. Merhaba başvuru ve her şeyin belli olması ne kadar sürer

  • 6-7 ay surer ortalama 1 yılı bile bulabiliyor bazen. (en bastan göreve baslayana kadar gecen sure baz alınmıştır.)

 136. Admin önemli bi sorum Olacak.
  Eğitim süresi yatılı olarak geçiyor ve yaklaşık 2 ay sürüyor bu sürede maaş alınıyor mu yoksa göreve başlayınca mı maaş alınıyor. Birde tatil günleri nasıl belirleniyor

 137. Aynı ilçede adres değişikliği yapıldığında bu sorun oluşturuyor mu 6-7 yıldır aynı ilçedeyim

 138. merhaba dostum bende 30.11.1992 liyim ve bedelli askerlik yapıcam henüz yapmadım kasım ayın da yapıcam sınava başvurma şansım var mı yada herhangi bir sorun çıkar mı?

 139. selam kardeş benım acık lise son sınavım ve mezun sayılırım dökumanları elimdedir acaba başvursam kabul olunur m

 140. merhaba.Ben istanbul sarıyerdeyim başvuruda da istanbul ve ankara için ayrı 81 il için ayrı başvuru var,bide istanbul ankara başlığında çatalca var istanbul için orasıda bana epey uzak kalıyor yani benim yaşadığım ilçe yada yakınlarında görevlendirilmem mümkün mü? birde başvuruyu 81 il için olan dan yapsam daha iyi mi olur?

 141. Murat Asartepe

  2.döneme başvurdum sorun olur mu

 142. Merhaba, sağ tarafımda koltuk altından adonise inen bölümde dövmem var sorun olurmu? Şimdiden çok teşekkür ederim.

 143. mustafa karakaya

  24.10.1988 doğumlu başvurabilir mi

 144. ortaokul mezunları başvurabilir mi 89 şubat doğumlular

 145. 20.12 1989 doğumluyum. Admin. Daha önceki. Bekçilik. Sınav başvuru yapmıştım. Ama gözden elendim. Renk körü denildi ama deyilm. Şimdi başvuru yapabilirmiyim sadece okuyamadım. Heycanlsdim tekrar. Şimdiki. Sınav. Başvuru. Hakkım. Var. Mi yardımcı. Olursanız. Sevinirim

 146. Selamınaleyküm admin. ben bekçilik başvurusunda bulundum sınavı bekliyorum şimdi istanbul bağcılarda oturuyorum muhtemelen bağcıların bir mahallesinde görev yapacağım kazanmam halinde tabiki. ancak bir sorum var talep etmem
  iz halinde farklı bir ile geçiş yapabiliyormuyuz veya farklı bir semte bilgi verirmisiniz. teşekkürler.

 147. merhaba eşi devlet memuru olan bekçiler için eşinin taini çıkması halinde onun gittiği ile tain olabiliyorlarmı ? ve eğitim süreci ile ilgili 2 ay yatılı kurs diye bir yazı okumuştum bayburtta doğrumu ? teşekkürler

 148. Hüseyin sarıkaya

  Sol bilek ve dirsegim arasında 10cm civarında doktor raporlu kaza olduğuna ait dikiş izi mevcut. Kısa kolda belli olur sıkıntı olur mu ? Teşekürler.

 149. merhaba bekçilik sınavları nezaman yapılacak açıklandımı ?

 150. Istenilen belgeleri ne zaman ve nereye vercez?

 151. Merhabalar. Bedelli askerliğim nisan ayının 29 unda bitiyor. Öğrenmek istediğim ön sağlık ve evrakları teslim etmek için herkese ayrı ayrı tarih mi veriliyor yoksa belirli bir tarih aralığında hangi gün gitmek istersen o gün mü gidiyorsun ? (örnek ayın 15 ile 20 si arası) Birde bedelli askerlik biterken bittiğine dair bir evrak alıyor muyum alınıyor diye duydum ama eğer alıyorsam o belge geçerli olur mu çünkü e devlete düşmesi geç oluyormuş. Ayrıca bekçilik çalışma saatleri hakkında bilgisi olan var mı ?

  • Herkese bir gün veriliyor. Askerlik bitirme belgesi olsun. Diğer konu için arama yapın.

 152. Merhaba on sağlıkta bıyıklı fotomuza bir şey derler mi bilginiz varmi ?

 153. Kurula biyiksiz sakalsiz gidicem fakat fotoda bıyık var sorun olur mu acaba ?

 154. Buradaki rakam değişik hesaplanmış sanırım.
  Birinci ağızdan aldığım bilgiye göre,

  İstanbul için söylüyorum;

  Lisans mezunu için 4,100 TL
  Eş parası: 278 TL
  Çocuk 105 TL
  Operasyon tazminatı 305 TL

  4,748 Tl evli ve çocuklu bir memurun alacağı rakam.

 155. Merhaba antalyaliyim ilk sınav yeri Mersin çıktı ikinci sınavlar içinde aynı yer mi oluyor farklı bir yer mi ?

 156. İsmail tülek

  1990 dogumluyum orta okul mezunuyum bekcilik için baş vura bilirmiyim bide 1 sene önce bacakdan çapraz bagı ve menüsküs ameliyatı oldum herangi bi sıkıntım yok saglık açısından bekcilik adaylıgına baş vuru yapa bilirmiyim.

 157. Caner BİNGÖL

  Merhaba kolay gelsin hayırlı ramazanlar, bekçiler ne zaman maaş almaya başlıyorlar. İnternetten birşey bulamadım.

 158. Bu maaş bilgileri her sitede değişik başka sitede de 3500 TL diyor. Sizin bu verdiğiniz maaş bilgisi nereden alındı ve kesin mi

 159. bu alimlarda askerde oldugum icin basvuramadim tahminen kac ayda bir alim oluyo acaba

 160. merhaba ben bekçilik sınavı için para yatırdım ve başvurumu tamamladım sınavımı bekliyorum ancak bi yazı okudum şöyle yazıyor.

  2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır.

  bu ön sağlık kontrolü nedir bununla alakalı birşey yapmadım birşey söylenmedi nedir bu ve şimdi yaptırabilirmiyim ?

 161. Bekçi olmak icin egitim sarti en az ortaokul yaziyor doğrumu ?

 162. 1010 1989 dogumluyum seneyede basvuru yapabilirmiyiz

 163. Benim kimlikte yaşım büyük yazılmış mahkeme kararı ile
  düzeltirsen herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım

 164. Admin menüsküs veya capraz bağ ameliyatı olmadım ama yırtık var. Sporu ve sınavı gectim genel sağlıkta sıkıntı olurmu ortapedi bölümünde yürümem de kosmam da Bi problem yok zaten olsa sporu gecemedim?

 165. Sayın arkadaşlar jandarmada uzm çavuş olarak görev yapıyorum bu önündeki bekçi alımlarında sınava girip kazandıp bekçiliği geçebilir miyim teşekkür ederim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir